Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Tiger II


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uncle, racja :) poprawie blotniki

 

ze uncle zyje to jeszcze nic, ale ze PAblo zyje to jestem w szoku, dzieki :)

ile to ma poly podam na koncu pracy.

 

heh, wrzucam morde porucznika, chodzi tutaj tylko o morde bo cala reszta do poprawy, raczej nie bede mordki poprawial bo :

- moglbym tak do .... smierci,

- bedzie widac porucznika z daleka wiec detal nie jest istotny (imo)

 

96934_0.jpg

 

 

dziekuje za komentarze !

 

pozdrawiam

Pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Booombelem.. twarzy nie bedziesz poprawial bo i tak nie bedzie widac.. a wszystkie kabelki i srubki w helmofonie to tak.. :P oprocz ostatecznego efektu .. baardzo ciekawi mnie ilosc poly i ta Twoja machina obliczeniowa, na ktorej pracujesz.. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos m i tak ta zieleń w warunkach polowych nie bardzo pasuje:)) bardziej przywykłem do czerni i obcisłych w pasie kurtek. Zdaje sie, ze herr Wittman w ogóle nosił sie czarno:))

 

Co do modelu i praktyki, polecałbym narciarke. Chyba najczesciej widuje dowódców w tym wlasnie nakryciu głowy....No ale ja nie jestem specem, wiec to tylko luźne sugestie.

 

Co do modelu.....No cóz, jak na dowódcę czołgu, ta postac ma dość młodzieńczo-dziecięce rysy. Dałbym mu jakieś 16-17 lat:)) Troche mało.

Czapka jest jakby taka wełniana, naciągnieta na głowe. Nie czuje tu grubości tego sukna. Powiedziałbym, ze jest Kondomowata:) Cała reszta tez troche taka nieproporcjonalna;/ Guziki sa jakby z blaszki 0.01mm. Idac dalej, laryngofon wyglada jakby był za duży:)) te mikrofony powinny przylegac do krtani czołgisty, a w Twoim wypadku jest szansa, ze beda przylegac do krtani......rozmówcy Twojej postaci. Przewody tez jakies takie kanciaste:))

 

I pewnie mógłbym jeszcze wyliczać, ale podaruję sobie i Tobie:)) czesc powiedziałem ci na GG, reszte przemilcze:D

 

ogolne wrazenie jest calkiem całkiem, tyle, ze razą niedopracowane detale:))

Nie mam tu na myśli braku detali a jedynie ich niedporacowanie....

 

I tyle....

 

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas- w jednostkach pancernych waffen-SS występowało kilka rodzajów nakryć głowy. Wspomnianego Wittmana na róznych zdjęciach widziałem najcześciej w dwóch: "narciarce" i klasycznej czapce oficerskiej. Trzecim nakryciem głowy była furażerka. Wbrew temu co sądzą laicy obowiazującym kolorem umundurowania był feldgrau tzn, czapka zaprezentowana przeze mnie w warunkach polowych była czapką zielona z czarnym otokiem SS. Cała czarna czapka oficerska była tylko czapką paradną. Reszta klasycznego munduru pancerniaka była istotnie czarna ale dość często wystepowały przeróżne odstepstwa: od zielonych bluz róznego kroju az po kurtki w barwach ochronnych i wariacje tych strojów. Zobaczymy na co ostatecznie zdecyduje sie Pionierro bo to jest najwazniejsze. Tyle ode mnie, reszta w rękach autora:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))

anooo:)) czyli co do generaliów jestesmy zgodni:))

Zatem ja obstawiałbym jednak narciarke. jakos tak najbardziej mi pasuje. No i feldgrau do niej pasuje tak samo dobrze, jak czerń....

 

jest tylko jeden drobny ( dośc drobny) kłopot z Feldgrau. Mianowicie, ciezko dobrac odpowiednie RGB. Kiedys próbowałem to przeliczyc biorac jakis ptam wzornik znaleziony w internecie, ale efekt nie był zadowalajacy;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech .. Lookas wspomniales o niedopracowanych detalach sprzetu radiowego.. coz moze i bym mozna to poprawiac.. ale jak sam autor stwierdzil.. po co - skoro i tak nie bedzie tego az tak widac..

 

Kliment: jakos tak nie lubie ogladac niemcow z II wojny swiatowej .. mam do nich uraz.. :P aa jeszcze jedno.. pokazales rendera z czapka.. Ty wymodelowales ta szlachmycke ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i.....dałem sie przekonac do czapki:)) Tyle, ze tu jakos tak niecałkiem pasuja mi te słuchawki. Wiec ja nadal optowałbym za narciarką. IHMO nabradziej jest "twarzowa"

 

Pinki- detal jest detalem. Niedopraciowany msci sie w zadziwiajacy sposób, rozbijaja kompozycję. nie darmo mowi sie, ze diabeł tkwi w szczególach. To detale własnie stanowia o jakosci i poziomie całej pracy. Gdyby tak nie było, nikt nie wykanczałby prac w Zbrushu, nie robił ogromnych tekstur i nie bawił sie w kolor oczu wymodelowanych postaci.....I niewielkie znaczenie ma (wg mnie) czy obiekt jest pierwszo- czy drugo-planowy. Z pewnej odległości nadal widac bedzie rozciagniety laryngofon i kanciaste kabelki:))

 

za pozwoleniem, skorzystam z ilustracji zamieszczonej przez Klimenta: http://www.max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=22847

 

zwróc uwage jak tutaj umieszczone sa mikrofony laryngofonu i jak układaja sie przewody......:))

 

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas... dobra.. rzeczywiscie.. tak jest z detalami.. bede o tym pamietal w swoich prackach.. poprawic kabelki to juz nie bedzie problem.. teraz tylko Pionier zdecyduje, ktora czapka bedzie najlepsza.. ;)

 

ps. tak jak pisal Lookas.. troszke przydaloby sie postarzec kapitana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze mnie olales i nie poprawiles tego co Ci mowilem nie dobry Pionier ! ;)

 

Glowka fajna,ale mogla byc jeszcze fajniejsza z charakterkiem narazie to taki zwykly szarak, chyba ze o to chodzilo :)

 

niezla robota tak 3m i jedziesz dalej ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy z tych wczasow wracaja to co mi tam tez wrocilem :P

Widze ze sporo sie zmienilo od mojej ostatniej wizyty tutaj :) Pan porucznik bardzo ladnie sie prezentuje choc twarz moglaby byc odrobine mniej "okrągła" Zgodze sie z jarasem ze przydalyby sie troche ostrzejsze rysy. Co do czolgu nawet sie nie wypowiadam bo jak zawsze zwala z nog :D

 

Powodzenia i 3mam kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze.. piekny szkop!!!

Widze ze dosc oszczednie potraktowales siateczke munduru ,a efekt jest bardzo fajny. Gratuluje

IMO wydaje mi ise ze powinien mies troche fald na lokciach , bo chyba nie bedzie tak stal z rekami... jak jakis meserszmit? ;)

 

Pozdrawiam dobra robota. Dawaj teraz tekstury. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje, juz czas zabrac sie za textury,

 

skonczylem robic kapitana, poprawilem pasek, rekawy, dodalem odznaki i rekawice,

jutro postaram sie wrzucic rendery kapitana a za pare dni renderki HiRes jak juz sobie bedzie siedzial na czolgu

 

97244_0.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, czlowieku opanuj sie,,, chcesz, mam pogadac z Twoimi rodzicami, pomysl zabiora Ci kompa, i po co Ci to, no sam powiedz po co sie pchasz w klopoty...: ]

 

hehe, fantastyczna robota, tylko czy bedzie widac efekt w koncowym obrazku, szkoda by bylo teraz scisnac kolesia do rozmiarow 10 pixelkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności