Skocz do zawartości

Scena 3D: Laboratorium (Testy na myszach) [Materiały]


Kronos

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić scenę w laboratorium, w którym przeprowadza się "testy na myszach". Jak na razie plan jest taki żeby wpuścić mysz do labiryntu na którego końcu jest ser... Eksperyment ma na celu poprawić moją znajomość 3ds Max'a i Mental Ray'a :]

Przy okazji wykorzystuję mój nowiutki model lampki.

Jak na razie wygląda to tak:

(kliknij aby zobaczyć render o wyższej jakości i rozdzielczości)

WIP2.jpg

 

Nie ma jeszcze dwóch głównych punktów programu czyli myszy i laboratorium. Dodam może jeszcze jakiś notatnik żeby można było zapisywać wyniki eksperymentu...

Wszelkie sugestie mile widziane. Jeżeli ktoś widział tutoriale na temat modelowania gryzoni, chętnie z nich skorzystam.

 

UPDATE: Zmieniłem tytuł żeby podkreślić laboratorium w scenie, bo myszy może zabraknąć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(kliknij aby zobaczyć render o wyższej jakości i rozdzielczości)

 

hehe jakie to slodkie:P... z tego juz tu widac ze niezle modelujesz wiec scenka bedzie niczego sobie, zapewne... narazie to zycze powodzenia. pozdr

 

Ps. widzialem kiedys fajne zdj z chomikiem w klatce, znajde to tu puszcze, jesli dorownasz poziomowi tamtej pracki to... to dam Ci buziaka:* :P

 

EDIT: http://img264.imageshack.us/my.php?image=018hk.jpg to jest ten chomik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe + za pomysł ;)

A teraz parę spraw:

- włącz AA

- labirynt mógłby być bardziej skomplikowany

- klatka trochę większa

- dodałbym jeszcze w jakimś miejscu taką kładkę - huśtawkę ;)

Ale ogólnie jest dobrze ;) Zobaczymy jakie będą materiały :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek dobrze prawi. Sluchajmy go a daleko zajdziemy wszyscy. :)

 

Praca moze faktycznie wyjsc swietnie, jesli uda ci sie oddac okreslony klimat.

Osobiscie dodalbym jakies szpilki podlaczone do serka i jakies druciki (z szpilek) do jakiegos transformatora czy cus. W skrocie - troche elektroniki (takiej archaicznej).

 

KamillM

to kliknij na obrazek a sie powiekszy. ;)

 

Koncza przyszlo mi jeszcze do glowy, ze ta lampka nie pasuje tutaj. ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysły :]

 

patrząc na wymiary lampki to mysz nie wyjdzie z klatki chyba że się dopiero co urodziła ;]

Hmm.. mysz laboratoryjna ma około 7-10 cm dł. bez ogona ;P Powinno być ok biorąc pod uwagę, że średnica podstawy lampki ma 12cm.

 

Osobiscie dodalbym jakies szpilki podlaczone do serka i jakies druciki (z szpilek) do jakiegos transformatora czy cus. W skrocie - troche elektroniki (takiej archaicznej).

Zastanawiam się nad rozwiązaniem skomplikowania labiryntu przez wprowadzenie pułapek... zapadni, gilotyn itp. (ser pod prądem by się wtedy nadał :]). Scena przy okazji trochę by się zakrwawiła...

 

Koncza przyszlo mi jeszcze do glowy, ze ta lampka nie pasuje tutaj. ;)

Lampka jest wciśnięta na siłę :P, chociaż myśle że może się nadać w przyszłości.

 

Anti-aliasing :P Na niektórych krawędziach widać piksele ;)

Cóż jestem niecierpliwy więc staram się skracać czas renderów :]

 

Zabrałem się za modelowanie myszy więc jeszcze dziś wrzuce jakieś renderki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem praktyki w różnych laboratoriach ale pierwszy raz widzę trzy krany z jednego ciągu. :D

stół winny być dłuższy i przedzielony pośrodku statywem na odczynniki narzędzia etc.

zlewy są z reguły nakładane na blaty, u ciebie jest to jednolita bryła. powinien być też rant przy blacie od strony kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Poza tym uważam, że powinines podwyższyć ścianki labiryntu. Jak znam myszy, to przeleza przez nie od razu. hodowałem kiedys gryzonie, zarówno myszy, jaki i szczury, i jestem pewien, ze mysz jak tylko dorwie sie do krawedzi, to bedzie chciała sie rozejrzeć z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice!!! Tak jak Tweety napisła z tymi zlewami jest to do poprawy no i czym chcesz robić futerko???

Hmm co do tego zlewu to on jest zrobiony oddzielnie i jest po prostu położony na blacie przyciętym od góry tak aby całość była gładka (zlew nie jest w ten sposób wyżej od reszty). Widać to na większym renderze ale mogę jeszcze zwiększyć przerwe miedzy blatem a zlewem jeśli jest niewystarczająca.

 

Co do futerka to właśnie testuje różne wyjścia. Do tej pory testowałem Ornatrix'a (14-dniowe demo) ale nie mogłem się w tym połapac mimo video tutoriali z cgtalk.com. Ogólnie najlepiej mi wychodziły włosy jak robiłem je metodą i przy okazji nie musiałem instalować żadnego plug-in'a.

 

Może macie jakieś własne sposoby na robienie sierści/włosów bez plug-in'ów lub z darmowymi ?

 

Ja też. Poza tym uważam, że powinines podwyższyć ścianki labiryntu. Jak znam myszy, to przeleza przez nie od razu. hodowałem kiedys gryzonie, zarówno myszy, jaki i szczury, i jestem pewien, ze mysz jak tylko dorwie sie do krawedzi, to bedzie chciała sie rozejrzeć z góry.

Jak myślisz jak wysokie powinny byc ścianki ? 1,5 dł. myszy (bez ogona) żeby nie mogła dosięgnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronos??? To z gothica??? Całkiem fajne przezwisko... A co do Laboratorium i całego projektu to bardzo fajnie ci to narazie wychodzi :) Podoba mi się ta lampa i cały stół, ale powinieneś troszeńkę bardziej rozbudować labirynt. Myszka fajnie Ci wyszła (pomimo tego, że jest to tylko model). Czekam na więcej i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronos??? To z gothica???

Zachęcam do poczytania mitologii greckiej :) Tam czeka odpowiedź...

 

A co do Laboratorium i całego projektu to bardzo fajnie ci to narazie wychodzi :) Podoba mi się ta lampa i cały stół, ale powinieneś troszeńkę bardziej rozbudować labirynt. Myszka fajnie Ci wyszła (pomimo tego, że jest to tylko model). Czekam na więcej i pozdro.

Dzięki za opinię, ale myszy prawdopodobnie zabraknie. Niestety po 2 dniach walki o zrobienie sierści nie udało mi się osiągnąć wystarczająco dobrego efektu. Po za tym chcę głównie pokazać laboratorium a to oznacza, że mysz będzie dość mało widoczna i możliwe że będzie ale tylko z teksturką (bez wymodelowanej sierści).

 

A tak swoją drogą jak sądzicie: dałoby się wpasować w scenę pluszaka ? Ta metoda robienia włosów bez plug-in'ów świetnie nadaje się (wg.mnie) na pluszaki :]

Tymczasem wracam do robienia laboratorium.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały update. Rozbudowałem trochę labirynt i zmieniłem wstępne oświetlenie stanowiska na 2 lampy z góry + słońce żeby było wszystko widać.

Dodaje też plany nowego i starego labiryntu dla zainteresowanych :]

WIP6_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajne, a cos w tle tez masz zamiar robic?? tez jakies fiolki moze by sie przydaly, wiecie jak w tych laboratoriach, do badan chemicznych. No i na filmach zawsze sa te male leganckie smietniki na papiery:D

Tło oczywiście będzie. Mam w planach np. stanowisko komputerowo-badawcze i pułkę tego typu na więcej klatek (nie będę męczył tylko jednej myszki :P). Może też jakiś śmietnik się znajdzie :] Główne stanowisko mam zamiar jeszcze czymś zapełnić ale jeszcze nie wiem dokładnie czym.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi sie wszystko podoba, myszki fajnie wyszly, oswietlenie choc nie finalne tez mi sie juz podoba :), nie moge doczkac sie koncowego efektu. A co do zapelnienia stanowiska to moze zaplenil je kotem ktory siedzi sobie przy koncu labiryntu tam gdzie jest serek no i moze troche krwi na blacie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wreszcie na jakiś normalny update. Powstał nowy mebelek i tylko Mental Ray wie dlaczego ten render zabrał mu 58 minut (prawdopodobnie przez kratki)...

Nie zwracajcie uwagi na te plamy na plakietkach... widać MR potrzebuje jeszcze więcej czasu aby oświetlić to dobrze :D

 

WIP7_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszy i szczury są wbrew pozorom bardzo skoczne. Skok na wysokość potrójnej długości ich ciała to betka. Innymi słowy wysokość ścianek musiałaby być juz tak wysoka, że nic nie byłoby widać. Naukwcy robią to inczej. Po prostu wierzch labiryntu przykrywają szybą. Tobie też tak radzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczęło mi wolno iść z tym projektem... czas na mały update żeby było po co temat utrzymywać :]

Zabrałem się za modelowanie Lupy, a potem zrobię jeszcze na tej samej podstawie nową Lampkę (wg. mnie lepiej będzie pasować). Jak na razie wygląda to tak:

 

WIP8.jpg

WIP8_2.jpg

Oczywiście czekam na opinie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus: to może od razu idąc za ciosem podłogę też pod prąd...

Obrazek z myszakiem bomba! Świetny!

Ale jak się da ją do elektrycznego labiryntu, to tylko oczy w słup i ogon będa stawać... dęba, rzecz jasna. no, chyba, że to będzie Pan Mysz... :D

No, no, pomysł z lupa dobry, czekam na update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprawić jeszcze pare rzeczy i dodać update rano ale co tam :D

Trochę znów kanciato na następnym zagięciu ... nie bijcie :P

Zostało mi poprawic to i owo i dodać szkielet, żebym mógł to łatwo ustawiać, i lupa gotowa.

podziwiajcie :]

 

WIP8_6.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności