Skocz do zawartości

Mini-Bitwa: Wizualizacja wnętrza


RA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to ja wrzucam siakies takie przedstawienie ogolnej bryly mojego pomieszczenia - mam juz zrobione Sofy stolik krzesła i lampiszony ale narazie nie bede pokazywał. Aaaaa i bedzie to salon (ten na dole) i jadalnia (to wyżej) :)

 

Na udejty trochę poczekacie-koniec wakacji jest-nie można czasu marnować przed komputerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Skromny ale jest. :)

Numero uno to test luksferow.

Rednerowalo sie godzine i jest... o kant d**y. ;) I to jeszcze w beznadziejnej jakosci.

Nie krzyczec ze nie ma "spoiwa" miedzy luksferami, bo to byl tylko test.

 

lazienka173xw.th.jpg

 

I na koniec progres pracy nad pomieszczeniem ogolnie.

Nie chcialem sie wysilac na rendery wiec sa print screeny.

 

lazienka182nk.th.jpg lazienka190or.th.jpg

 

 

EDIT:

A co z reszta? :D

Dawajcie cos bo udno sie oglada ciagle wlasne wypociny na koncu watku. :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol konkurencja nie śpi - ja sie zabieram za kolejną scene bo miałem robić jeszcze przy szafeczce jakies bajery ale jakbym zapodał tv na szafke to by nie była orginalna szafa bo bym musiał wypieprzyć mocowania ;)

 

Rabin fajnie fajnie -

A co z reszta? :D

Dawajcie cos bo udno sie oglada ciagle wlasne wypociny na koncu watku. :D

teraz już wiesz jak ja sie czułem ostatnio :P

 

Vorek - bardzo fajnie rośniesz w siłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra Knysha, my znamy te tanie numerki. :D

 

A teraz lejdis end dzentelmen!

Uroczyscie oswiadczam, ze do bitwy dolacza Barcisz. :)

Witamy! :)

I to juz definitywny koniec z zapisami...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn - sciany tak wygladaja i rozmieszczenie okien i drzwi :) reszte wymyslilem :D

najgorsze jest to ze w kuchni musza byc 2 lodowki ( jedna dla mnie druga dla babci ) :)

i jakby 2 strefy predukcyjne - (babcia i ja) ale jedna kuchenka :P i czesc jadalna :D to duze biale to moja lodwka :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, po dluzszej rozmowie z RA, doszlismy do takiego wniosku :

Ja (21:28)

wiesz co , chyba zmienie moj pomysl na kuchnie,

Ja (21:28)

zrobie zupelnie inna :)

Ja (21:28)

ta mi sie nie podoba :D

_max pl_RA (21:28)

hehe

_max pl_RA (21:28)

hehe

Ja (21:28)

mozna ?:D

_max pl_RA (21:28)

jak mam byc szczery to mi tez ;)

_max pl_RA (21:28)

no pewnie:D

_max pl_RA (21:28)

to twoja praca

Ja (21:29)

mam czad pomysl

_max pl_RA (21:29)

hehe

Ja (21:29)

to zmienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie malo, ale ciągle myśle nad wnetrzem-jak je "zaprojektować" :P Mysle ze zostane przy tym niebieskim. Nie patrzcie na dywan on bedzie w innym kolorku, podłoga na drugim screenie raczej taka zostanie i bedzie tez (chyba) taka na tym pozimie wyżej :) A i nie wiem jak zrobic material ekranu TV - no ale jeszce nadejdzie na to czas. Idzie mi wolno bo pracuje tylko wieczorami nastepne updaty beda juz z większą ilością szczegółów :D

 

P.S. Booombel Ja tam nie mam nic przeciwko, zawsze to kolejna osoba, z ktorą można porywalizować :D

 

____Edit_____

Acha pytanko - wie może ktoś dlaczego dywan lewituje? Jest robiony Displacmentem (czy jak to się pisze). Ustawilem go idealnie równo z podłogą (plane) i przy renderku wychodzi jak by byl jakies 2 cm nad podłogą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie to ja jutro zapodam update bo już dzisiaj padam na pysk :)

Vorek - nice

Ra- niech będzie będziesz Ra a nie Rabin ;)

Barcisz - i to chyba dobre posunięcie będzie :]

MaGuu - może sofa na biało ? gdzie Ci lewituje ? :)

chveti -

generalnie za Ra i Hindusem :]
Thnx
Go!Go!Go!
Yes Sir, Moving Out ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus: Jeszcze pomyśle nad tymi kolorami :) A lewituje na 2 renderku-przynajmniej takie wrażenie odnoszę :D

 

RA: Dzięki :], a co do pytania: tak

 

A ja mam pytania :D

 

1) ak zrobić zeby sciany (które mają najzyklejszy VRayMat Diffuse białe) nie przybieray koloru podłogi ani mebli - poprostu zeby były białe :/

 

2) Czy mozna wykorzystac gotowe modele roślin - czy nie za bardzo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie starczy już bydła (ja też się zaliczam) ;) im więcej tym większa szansa że będziemy dłuzej czekać na zakończenie - za dużo nas do pieczenia chleba ;) ja narazie rezygnije bo mam awarie kompa i jakies gówno lsas nie wiem jeszcze c oto jest - ale mam problemy i musze formatowac - serio - jeszcze nigdy nie-sciemniałem(?) :P jak będe miał sprawnego pieca to zaczne nową wizke.

 

MaGuu - co do kolorów to spytaj Marcina kiedyś tłumaczył ale jestem Po i nie pamiętam - poprawiny ;) co do dywanu to chyba nie lewituje. Co do roślin to nie niemożna :P rób sam - Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam jakieś skromne updaty (zapomniałem warstwy z bipedkami wlaczyc :) )

 

Eksperymentuje z oświetleniem i zmieniłem kolory na inne niż białe żeby lepiej zobaczyć jak światło się będzie odbijać w finale. Wyjściowe kolorki to zielone, reszta to manipulacja w PS, tak dla próby.

 

Dodam tylko że chciałbym żeby wizka miała bardziej artystyczny klimat i postaram się zrobić jak najmniej elementów odblaskowych ;) typu kafelki i szklana posadzka ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: Dla mnie ostatni - ja lubię zielony, ja naprawdę lubię zielony :D

 

hindus: Yyy ale o co Ci chodzi:P o co ja mam się Marcina spytać - o to jaki kolorek tam pasuje czy o co :P a i co tłumaczył Marcin ? Jak wytrzeźwiejesz - to odpisz :D A co do roślinek - jednach chyba ich nie będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaGuu

 

yyy no rzeczywiście- ale gafa :P

 

Moze Marcin tu zagląda - to moze odpowie mi na to pytanie :D

 

Znalazłem w archiwum sposób Marcina - działa bo sam sobie pomagałem ;)

przelicz irradiance mape bez koloru sofy i zapisz do pliku i pozneij zrenderuj ze zmienionym kolorem

 

Ponoć w ten sposób też da sie coś osiągnąć - prawym na obiekcie, vray properties

 

gi1it.jpg

ale nie wiem nie sprawdzałem ;)

 

 

Vorek -> no renderek b.fajny :], potnij dziure wkoło lampy na górze bo powiewa kwadratami ;)

 

To teraz pytanie - ma ktoś może printy deski do surfingu - front, bok ?

 

board.jpg

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - jasne że nie będzie :D ale coś z betonami pomieszam :) Musze się przejść po domach handlowych itp. i pooglądać trochę oświetlenie i wykończenia ścian w toaletkach.

 

Hindus - wiem o tym światełku ale nigdy nie chce mi się go poprawiać ;) Przy następnym renderku już będzie śliczne, zokrąglone :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus: dzieki :) - tak sie sklada ze Marcin mi na PM odpowiedzial i po nieskonczonej ilosci prob w koncu "dojszłem" jak to sie robi, aczkolwiek sciany tym razem sa az za biale :P wygladaja jak by swieciły:P cos jeszce musze poprobowac. Tutaj efekt wczorajszej zabawy: http://img374.imageshack.us/img374/1007/080xo.jpg - lipa nie? :P

a za moment pokażę dzisiejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka chlopaki , dzisiaj wrocilem z wakacji i moj komp juz sie niechcial sie wlaczyc(dobrze ze brachol zdazyl mgr wyslac do promotora;))

 

Za chwile jade do serwisu z kompem przy silnym wietrze mam nadzieje ze otrzymam go jeszcze w tym miesiacu poniewaz komp poleci kilka miast dalej :/

 

Jezeli do tego czasu bitwa sie utrzyma to napewno wrzuce finalny render ktory mialem juz prawie skonczony :/

 

Niestety siedze teraz na 900 z 1,2 gb dysk ;) jedyne co tu mi sie miesci to wings :(

 

musicie mi wybaczyc ale niestety przez najblizszych kilkanascie dni poprostu nie bede mogl nic wrzucic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności