Skocz do zawartości

Tomek Bagiński, Platige Image - Wasze pytania


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeżeli chcielibyście zadać jakieś konkretne pytania Tomkowi Bagińskiemu czy innym osobom z Platige Image (być może interesuje Was ta firma) - w tym wątku możecie je zamieszczać ...

 

Część zostanie zamieszczona w specjalnym wywiadzie przeznaczonym oczywiście na potrzeby max3d.pl ...

 

Wasze pytania do Platige Image i Tomka Bagińskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam,

oto pytania:

 

do Tomka:

- Jesteś bardzo znanym i szanowanym człowiekiem w świecie CG , pewnie masz dużo mejli,próśb,pytań itd. Czy nie męczy Cie to?

- Z tego co czytałem wywiady o Tobie , bardzo dużo siedzisz przed kompem i tworzysz, a co z życiem towarzyskim?

 

Do Platige Image:

- Czy świadczycie także usługi zagranicznym firmom?

- Co powinienen umieć kandydat na stanowisko w Waszej firmie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

a ja mam takie pytanie do całej załogi Patige Image...

- czy nie macie zamiaru w przyszłość zabrać się za produkcje gier komputerowych?

- czy podczas naboru ludzi do Platige...kierujecie się umiejętnościami (talentem, możliwościami itp), czy patrzycie głównie na wykształcenie? Którą z tych 2 opcji najbardziej sobie cenicie?

- i pytanie do grafików 2D (o ile tacy w Platige pracują) - gdzie studiowali i na jakich kierunkach?

- jakie uczelnie (albo może certyfikaty)uważają za najlepsze, które pomagają w zdobyciu pracy o charakterze grafika 2D jak i 3D?

 

pytanie do Tomka...

- nie zamierzasz stworzyć gry opierającej się rzeczywistości przedstawioną w Catedrze?

- próbowałeś kiedyś stworzyć siebie w 3D?

 

pozdrawiam całą załogę Platige Image...i wielki RESPECT dla nich !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko do Tomka:

 

Jak nauszył się pan wszystkich tych rzeczy, z książek, tutoriali czy metodą prób i błędów? Co by pan polecał do nauki początkującym grafikom??

 

pozdro dla wszystkich

KAIN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... ja mam takie bardziej psychologiczne pytania... oto one :

 

\"Gdybyś miał zacząć tworzyć katedrę od początku, co byś w niej zmnienił.\"

 

drugie pytanko to :

 

\"Jak się czujesz jako Number One polskich grafików, czy dzieki tak licznym nagrodom czujesz się pszychicznie obciążony wszystkimi zaszczytami związanymi z tym faktem, czy tez mobilizują Cię do bardziej wytężonej pracy.\"

 

 

\"Jak reagujesz na taki fakt, że tworząc jakąś pracę , powiedzmy reklamę, traktowana jest ona przez znaczną większość bezosobowo, to znaczy traktują ją jako zwykłą reklamę a nie jak dzieło człowieka honorowanego licznymi nagrodami.\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. no to i ja dorzuce swoje 3 grosze.

 

Do Tomka:

 

Na jakim sprzecie tworzyles katedre i na jakim obecnie pracujesz?

 

Czy masz w planach stworzenie nastepnej rewelacyjnej animacji??

 

Kto jest odbiorca twojej sztuki. Do kogo jest kierowana i do kogo dotarla.

 

 

Do ekipy z Platige:

 

-CVzy uwaacie ze promuje sie w polsce mlode telenty graficzne??

 

Czy to wyblrailsice Platige, czy Platige wybralo was??

 

Jaki jest wasz ulubiony soft?

 

Czy ukazecie swiatu wasze \"pierwsze\" pracki??

 

Jakie plany n aprzyszlosc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pytanie do Tomka Bagińskiego:

Jaka jest szansa, że za jakiś czas ujrzymy \"Ruch Generała\" Dukaja, i czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego projektu, jeżeli jest coś do powiedzenia na jego temat.

 

Pytanie do Platige Image:

Czy planujecie w przyszłości (dalekiej lub bliskiej) by firma rozrosła się i tworzyła własne pełnometrażowe produkcje, czy już jesteście nastawieni stricte na robienie reklam, a produkcji własnych tylko okazjonalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja zapytam Tomka Baginskiego o:

1. Co nowego? jakie plany na przyszlosc ?(te graficzna) ;-), rzecz jasna.

2. Czy czasem zal CI choc troche architektury, pociaga jeszcze Cie ten zawod? Czy cos z tej edukacji procentuje teraz?

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Platige!

Dlaczego na Polskim rynku filmowym jest tak diabelnie ciasno!? Panowie! Zróbcie coś! :D Bardziej serio: dobrze, że istnieje wasze studio... no i duże podziękowania z mojej strony za promowanie animy w naszym zacofanym kraju. Może ludziom się gały pootwierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pytania do Tomka Bagińskiego dotyczące Katedry:

- jaką metodą ją robiłeś ?? (splain, nurbs, poly),

- z ilu składa się polygonów ??

- jak długo renderowała Ci się jedna klatka a jak długo cała animacja ??

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ja mam takie pytanko, czy Cie Katedra nie zaczeła już denerwować, chodzi mi o to że większość osób kojarzy twoje nazwisko właśnie z tym filmem, a napewno masz za sobą równie udane projekty(Które chętnie bym zobaczył:)). Czy 3dmaxowanie sprawia ci nadal przyjemność, i czy w tej chwili masz jakiś pomysł który by wszystkich zaszokował. To by było na tyle. A i mam jeszcze propozycje, jakbyś zamierzał napisać książke o 3d to podejrzewam że nie tylko ja bym ją kupił, w sumie mugłbyś nieźle zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Baginsa

 

Czy Twoim zdaniem osoba mająca dużą wyobraźnię a której brak uzdolnień plastycznych (rysunki, malarstwo tradycyjne - ołówek, pędzel - ) może zostać dobrym grafikiem 3d - jak to jest z Tobą - np: jeśli miałbyś narysować twarz człokieka zwykłym ołówiem mna kartce papieru jak byś sobie z tym poradził ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytani do Tomka Bagińskiego:

1.

- Czy zgodzil bys sie , gdyby jakas z uczelni zaproponowala ci wykladanie z zakresu grafiki komputerowej

2.

- Czy teraz kiedy jestes juz dlugo w branzy 3d, czujesz taki sam zapal do pracy jak na samym poczatku zabawy z grafika komputerowa?

3.

- Po tak znakomitym sukcesie Katedry jakim byla nominacja do oskara masz jakis nowy projekt nad jakim planujesz pracowac?

 

 

Do Platige Image

1.

- Czy w przyszlosci planujecie powiekszenie waszej firmy o nowe dzialy tj. np. w ILM gdzie duza czesc firmy to robienie mozeli na potrzeby filmow i dla grafikow 3d dzieki ktorym o wiele latwiej im sie pracuje?

2.

- Czy na dzien dzisiejszy pierwsze co robicie przy ogladaniu portfolio osoby ktora ubiega sie o posade w waszej firmie to zagladacie do papierow tej osoby czy ogladacie jej demo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbiegnę troszkę od tematyki 3d itp. i mam takie osobiste pytanko do Tokma... A mianowicie: Kiedy wyprowadzies sie z Bialegostoku i na jakim osiedlu mieszkales? Masz moze jakies ulubione miejsce, pub itp. ? A i jeszcze jedno... w jakim wieku zaczales bawic sie grafika? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do Tomka:

1. Każdy doświadczony grafik ma za sobą dziesiątki mniejszych, lub większych prac. Jeśli to możliwe mógłbyś je wyciągnąć na światło dzienne. Dzięki temu można by było prześledzić twoją drogę do „sukcesu”

2. Dołączam się do kolegów (grafików) z propozycją napisania przez ciebie książki (cos w stylu poradnika).

Każdy fan (i nie tylko) grafiki chciałby mieć taką książkę.

3. Wiem, że scenariusz do „Katedry” nie jest Twój, ale czy reszta jest w pełni Twoją „robotą”?? Chodzi mi o to, czy korzystałeś ze szkiców (nie twoich) na których się opierałeś, czy raczej to co widzimy jest w pełni przez ciebie wymyślone ??

4. Robiąc ta skomplikowaną pracę na pewno nie raz traciłeś nerwy:mad:. Powiedz w jaki sposób radziłeś sobie z nimi ?? Może rzucałeś wszystko i robiłeś jakąś małą pacę na „od stresowanie” ??

5. Spotkałem się z różną interpretacją „Katedry”, jedni po obejrzeniu nawiązują ją do religii, a inni bardziej do klimatów sf, czy fantasty (w tym ja  )

6. Czy zostając rozpoznawalną osobą w Polsce ( i na świecie), zmieniło się twoje życie ??

7. Czy grafikę 3D traktujesz jako pracę, czy bardziej jako zabawę, hobby ??

8. W jaki sposób dostałeś się do Platige ??

9. Wiem, że wchodzisz na inne forum…na tym widzę cię jedyni jako „sędziego” w Bitwach”. Czy ci się nie podoba to forum, a może nie masz czasu ?? Może coś innego ??

 

Co do ekipy Platige nie mam pytań. Nie zabardzo wiem o co pytać...Życzę wam dalszych sukcesów !!

 

Pozdrowienia dla Tomka i ekipy Platige...\"Jesteście spox\" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie małe pytanko:

 

Tomek - masz dobrą opinię w środowisku filmowym i reklamowym jako świetny Stroryboarder - może nie wiele osób o tym wie..... powiedz jak to wyglądało przy produkcji Katedry - czy szkicowanie Storyboardów na potrzeby Animacji różni się od szkiców na potrzeby filmowe?... i czy świadomość własnej produkcji znacząco wpływa na tworzenie Storyboardu?

 

pozdrawiam[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

1. Od czego właściwie zacząłeś swoja przygodę z grafiką (nie tylko 3d). Po jakim czasie zacząłeś odnosić pierwsze sukcesy w tej materii i co Cię dopingowao do dalszej pracy??

 

2. Jak czułeś się, gdy dowiedziałeś się, że Katedra jest nominowana do Oskara, a co więcej ma duże szanse na jego otrzymanie?

 

3. Co robisz/czym się zajmujesz na codzień poza grafiką?

 

4. Na czym polega Twoja codzienna praca w Platige Image?

 

5. (Sorry,ze pytam, ale musialem! :-D) Przy produkcji Katedry korzystales z brazila (dodac trzeba, zadko spotykanej w naszym pieknym kraju oryginalnej wersji), czy z nia tez wystepowaly bledy typu Application Error z powodu braku RAMu, itp., jak ma sie sprawa z obsluga techniczna Splutterfisha???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje brzmi:

 

Tomku, jak dlugo jeszcze wytrzymasz te wywiady i pytania i inne jakies takie krzaki. Mniemam ze to moze cholernie przeszkadzac w skupieniu sie tak jak to wczesniej podczas robienia katedry czyniles .. a moze sie tylko myle ??

 

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do Tomka:

Co sądzisz o poziomie promocji tej dziedziny w Polsce ?

Ty sukscesem swojej Katedry wpłynołeś na masę młodych ludzi, którzy się zaczeli interesować grafiką czy uważają cię za idola i jak to wpłyneło na twoję kontakty międzyludzkie ?

Czy nominacja Katedry do Oskara pociągneła za sobą jakieś gratyfikację pieniężne od strony Platigue ? tzn. czy dostałeś podwyżkę (nie chodzi mi o sumę tylko o sam fakt)

 

Pytania do Platigue:

Czy macię zamiar produkować filmy pełno metrażowe ?

Czy macię (ewentualnie zamierzacię) i w jakim zakresię swoją działalność poza obszar naszego kraju ?

Czy jesteścię najpotężniejszą firmą w tej dziedzinie w naszym kraju ?

 

ps.Jeżeli jakieś pytania już padły to przepraszam cię Adek :D [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a na wiele innych pytań padły odpowiedzi w tutorialach na DVD z katedrą.

 

Ja pytań nie mam, gdyż albo padły wcześniej albo już poznałem odpowiedzi z wspomnianej płytki, więc tylko gratuluję wielkiego sukcesu!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy studia sa potrzebne --- opcja 1 oczywiste tak - w dzisiejszych czasach !!!

opcja 2 - nieeee - czytalem w cd action sgk i nnych pisemkach ze nie sa trzeba miec talent i wkrecic sie tam gdzie trzeba , - bo mam rozterki dlatego pisze , jak mi sie nie udadza studia to fiiu za granice --!!?????

sam nie wiem ma pl - jap sakole wyzszych technik komp... - mnie nie stac a gdzie indziej znalezc poirzadna szkole z maxem jako przewodnim programem????

 

podsumowujac czy uciec za granice gdzie mam wiekrze szanse

czy kisic sie w pl - wiadomo moj dom....

ale czy warto - napisz najlepie na [email protected]

p.s. jak bylo w twoim przypadku luck?? - czy bogaci rodzice czy talent i koledzy .... napisz - all by kurt_hectic

 

 

o stisch powyzej - fajny film!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności