Skocz do zawartości

"Autodesk Acquires Alias"


Gotham

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, tak, tak samo jak Alias zj***** Motion Buildera, a Adobe zniszczyl Flasha. Ludzie, nie pieprzcie glupot.

 

Co bedzie to sie okaze. Dlaczego nie maja sprzedawac konkurujacych ze soba softow, skoro jeden i drugi ma bardzo mocna pozycje? Jak dla mnie segmenty w ktorych robia bardzo sie od siebie roznia.

Poza tym w autodesku nadal beda ludzie z aliasa, tylko pod inna bandera.

Nikt nie kupuje kury znoszacej zlote jajka tylko po to, zeby ja zarznac i zjesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak samo jak Alias zj***** Motion Buildera, a Adobe zniszczyl Flasha. Ludzie, nie pieprzcie glupot.

 

ofcourse , tylko niezle mnie to rozbawilo

 

fakt faktem ze "moze" byc lepiej i oby szybko opisali dalsze działania zwiazane z w.w. posunieciem

 

---Edit---

 

Dirty - zapomniales o tym :>

http://img238.imageshack.us/img238/3558/thisthreadrocks9vx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz z trzeciej strony moze sie doczekam normalnego bevela w mayi :]

 

ale z czwartej strony wolalem jak byla wieksza konkurencja i obie firmy sie zarly nawzajem. poki co bedzie bez zmian, ale kto wie czy adesk nie wypusci za jakies dwa lata giga kobyly co sie zowie xaya i chodzi tylko pod winda a wiesza sie z czestotliwoscia paru megahertzow.... :/

 

 

heheh:

http://img377.imageshack.us/img377/5606/max97co.jpg

http://img377.imageshack.us/img377/5720/mayarip6iu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahah. po pierwsze jak o tym uslyszalem to totalnie to zignorowalem, myslac ze to mało smieszny żart :DDD,

 

po drugie =- wykupywanie sklepow konkurenji, zeby je zamknąć i otworzyc tam swoje to jeden fakt, a wspolistnienie roznych marek w ramach jednej korporacji to druga sprawa. - np. VV kupilo skode.

 

po trzecie , mysle ze majka juz nie bedzie tak uciekala maxowi - bo nie bedzie tajemnicy technologii,

 

no i po czwarte - pewnie w maxie 9 beda fluidy :DDDDDDD, i moze wreszcie ten ocean ktory maxiarzy powala na kolana, a w maya jest deafultowym obiektem :DDDD

 

przyszlo nam zyc w bardzo ciekawych czasach :)

pozdrawiam,

zaciekawiony kannu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to stawia przyszlosc jednego ztych programow pod znakiem zapytania. Owszem nie w ciagu roku ale mimo wszystko. Po co robic ta sama funkcje do dwoch roznych programow przez dwie rozne grupy inzynierow. Imo jeden z softow za 3 lata bedzie przeszloscia. Pomijam fakt, ze to zawsze konkurencja napedza postep oraz powoduje spadek cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scielo mnie jak zobaczylem news na CGTalk hehe nie wiem czy sie cieszyc czy plakac.

 

Nie zdziwibym sie jak by Max albo Maya odpadla ciezko sie skupic na dwuch softach i je developwac zamiast sie zajasc powaznie jednym, chodz z drugiej strony wtedy by to bylo odebranie sobie potencjalnych klientow. Mozliwe ze powstanie jakas nowa hybryda kto wie moze i tak sie stanie, jednak zarowno Max jak i Maya maja swoja wyrobiona renome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - Przez długi czas dłubałem sobie coś w max'ie. Max się czasem wywalał, pozwalał jedynie zapisać scenę przed upadkiem (pewnie z powodu małej ilości RAM, ale na Mayce tego nie ma) aż w końcu miarka się przebrała i postanowiłem zgłębić się w Maykę. Oczywiście na początku, po przejściu z max'a było to dla mnie wszystko bezsensowne i niepotrzebnie pochowane, wszystko w nieładzie, ale później okazało się, że nawigacja w viewportach jest łatwiejsza, wszystkie polecenia na swoim miejscu (czyt. w odpowiednim menu). Architektura oparta na nodach - bardzo logiczna, wszystko się ze sobą ładnie wiąże. I dodatki w stylu fluids, fur i oczywiście MEL, którego jescze nie opanowałem (zresztą jak całego softu) - jednym słowem - raj.

A teraz co będzie? Jak tylko "specjaliści" z autodeska wsadzą tu swoje łapska to będzie tak jak dirty napisał:

wiesza sie z czestotliwoscia paru megahertzow.... :/

 

W takich chwila jak ta powraca pytanie: "Dokąd ten świat zmierza?" :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się narazie powstrzymał od komentarzy wszelakich i poczekał aż się sytuacja rozwinie, bardzo możliwe że poza nazwami i cenami za dużo się nie zmieni :) Chociaż oczywiści jestem za maykowymi funkcjami w maxie, jak najbardziej. Tak czy inaczej, czekamy, czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jednym słowem - raj. "

 

Nie musisz mi o tym mowic;) Ale ja sie nie boje, ze zepsuja Majke. Przeciez kupili ja po to, zeby na niej zarabiac.

Moim zdaniem Max i Maya dzialaja w innym segmencie i wcale nie sa dla siebie straszna konkurencja. Dlatego moga byc wydawane przez ta sama firme imho, jak ktos juz porownal do VW i Skody.

 

Jasne, moze przejda jakies rozwiazania, ale na pewno nie beda to drastyczne zmiany, chociazby ze wzgledu na architekture softow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w mayi zrobią proste tworzenie obiektów jak jest w maxie

anyway, będzie ciekawie i oby nie porzucili mayki

 

news roku!

 

a co jest ciezkiego w tworzeniu obiektow w mayi?

 

 

 

anyway, zgadzam sie z forumowymi glosami rozsadku. mayi po prostu nie moga osierocic, przeca na niej jedzie caly przemysl filmowy i spora czesc growego. to jest marka, na ktora alias pracowal latami. trudno, zeby np. taka coca cola nagle zmianila nazwe i logo albo zaczela produkowac szampony do wlosow.

duzo sie pewnie nie zmieni, pare rzeczy dostanie maya, moze cos kapnie maxowi:) i tyle.

 

ja sie zastanawiam co z innymi firmami. bo rosnie nam teraz graficzny monopolista. microsoft cg?

czy np. taki avid/softimage bedzie w stanie powaznie konkurowac? newtek juz calkiem padnie? a moze jakas fuzja softimage/maxon/newtek/luxology? :]

i kto w koncu kupi pixologic?

coz, mam nadzieje, ze cale to wydarzenie to zaden big deal... zobaczy sie, jak zwykle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:::::::::::::: MAYA - NAJLEPSZY PLUGIN DO MAXA ::::::::::::

 

 

HAHAHAHAH, ale kilka dni temu pisalem na tym forum ze do maxa sa dokupowane najlepsze z istniejacych na rynku pluginow :D - tak bylo z obsluga polygonow kiedys, efektami z video posta itp. ... no to kupili teraz majke :DDDD.

 

a poza tym wcale nie musi to oznaczac konca ktoregos softu - nawet nie musza sie ceny zmienic - popatrzce co sie stalo jak Renault wykupil Dacie . - Dacia Logan jest sprzedawana w polsce (nie zamknieto jej fabryk) - i moglaby byc sprzedawana o okolo 1000 euro taniej - za okolo 22 tys pln) - ale bylaby za duzą konkurencją dla firmowych autek Renault. - cena jest więc utrzymywana sztucznie, i kazde z tych autek ma swoj target odbiorców.

 

:::::::::::::: MAYA - NAJLEPSZY PLUGIN DO MAXA ::::::::::::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności