Skocz do zawartości

Silver Award : Wizualizacja - Kuchnia 2005


Rekomendowane odpowiedzi

mario_kuchnia.jpg

 

Witam

Tym razem mam do przedstawienia wizkę kuchni. Robiłem ją w wolnych chwilach przez kilka dni. Projekt mój własny. Czas renderowanie to kolo 6 godzin. Narzędzia pracy Max & Vray. W PS dodałem tło i lekko zmieniłem kontrast. Co tym razem sądzicie o tej pracy?

 

hi res :

 

http://img197.imageshack.us/img197/2136/kuchnia200511fp.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/8484/kuchnia200522bt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nieźle nieźle wszytko ladnie poukładane i każdy słoiczek z nalepką :D rozumiem, że już nie bylo czasu na wymodelowanie kilku ogórkow w tym weku stojacym zaraz obok zlewozmywaka haha a tak na poważnie to jak na to patrze to robie sie głodny :P gość po studiach a praca pierwsza klasa haha Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja to wiedziałem że znowu będzie problem z widokiem za oknem ciągle to samo :( Następnym razem będę robił wizki bez okien i będzie git HeHe albo wsadzę jakieś ciemne zasłony :P

 

 

Mirkowaty::

ogórków nie modelowałem bo nie wiedziałem jakie Ty lubisz „Czy korniszonki czy kiszone”

 

MaGuu::

finalne renderingi troszkę podkręciłem żeby tak właśnie wyglądały. Jeśli chcesz to mogę jutro napisać co tam poustawiałem

Pozdro 600 :D

 

 

maras tweety wizz kome hindus RA mkk3a Taras

wielkie dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ustawienia do scenki

 

Irraduance map

Min rate -3

Max rate 0 (czasami 1)

HS 25

Is 20

Ct 0.3

Nt 0.3

Dt 0.3

 

Light cache

Subdivs 650

Sample siz 0,02

Screen Screen

Filter None

 

 

QMC

Adaptive a 0.89

Noise t. 0.004 (można dać 0.001 ale to juz czas renderowania podskoczy)

 

Predator::

czas renderowania to około 6 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Tym razem przedstawiam Wam inną wersję oświetlenia tej samej scenki. Drugie ujęcie troszkę przepalone jest, ale nie chciało mi się czekać kolejnych 6 godzin. Po prostu „lampa błyskowa” była za mocna :D

 

kuchnia200531wi.jpg

 

kuchnia200540nz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nawet:)

Jak zrobiles tą niby wodę w słoiku , chodzi mi o materiał (ten słoik koło zlewu)

pozatym mi jakos niepodchodzi to miejsce na zlewie tam gdzie szklanki stoją

ta taka tarka/susznik jakos takie dziwne mało wyrazne aczkolwiek fajne.

 

co do 2 ujecia to ujecie ok ale swiatło dziwne tj. bys zrobił zdjecie z lampą w słabo oświetlonym miejscu ale jak wspomnniałem jest SPOKO !!!

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, bardzooo ładne.... jedynie moge sie przyczepić do cieni i do tego wstrętngo backgroundu.... :) Ale wszystko wykonane świetnie !! Pozdrawiam :)

 

 

Edit: Aha, no i jescze do tego..

Nie ma Caustyki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REnder mi sie Bardzo podoba!! Podpisuje sie do wymienionych wyzej bledow, glownie do widoku za oknem. Ale to same techniczne sprawy. Co do wystroju to bardzo mi nie pasuje wzor na kafelkach.. Takie jakies nie podlogowe, jakby zdjete ze sciany..

Ale to taki szczegol:P:P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marios zmień aparat albo kup inna lampę błyskowa co by nie jarała tak renderów haha :P no i dalej nie ma ogórków !! :(( wrzuć tam kilka korniszonów to nie będę narzekał :D Pzdro dla Cypryjskich murzyniątek u nas halny i sniegiem sypie jak kozie z ... :) jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie Mario.

Co do pracek to jak zwykle super.

Ale mam pytanko.Z tego co sie domyślam to 3ds max to dla ciebie nie tylko zabawa ale również praca.I mam pytanko czy wykonując takie wizualizacje da sie dobrze zarobić?? Pytam ponieważ sam chcialbym dostawać $$ za coś takiego a za pół roku po wakacjach wyjezdzam do Londynu i bede próbował znaleść sobie prace zwiazana z wykonywaniem wizualizacji.Jeszcze mi troche brakuje do twoich umiejętności ale mam duzo wolnego czasu i z maxem spedzam dziennie po kilkanascie godzin.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice

a tak na marginesie - na posadzce masz płytki ścienne i to jeszcze z dekorem-insertem...pomijając że nie bardzo mi tu pasują, to ścieralność nie przejdzie w użyciu

 

Tak na marginesie .... hahahaha, kolejny idiotyczny komentarz na tym forum. Dobrze ze sie nie czepisz srubek do przykrecenia zaluzji. Czlowieku jest pewna roznica miedzy rysunkiem architektonicznym a wizka. Pozostawie to bez dalszego komentarza, bo ostatnio to ja z saracenskim mieczem na krucjate przeciwko idiotycznym psotom wyjezdzam.

 

pozwole sobie odpowiedziec czesciowo w imieniu Mario, napewno mnie jeszcze poprawi. I mozna i nie mozna, zalezy od skilla i gdzie trafisz, napewno wgryzc sie w rynek jest ciezko, a dwa nie spodziewaj sie nadziendobry kokosow.

 

Mario .. i jak zdrowko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie .... hahahaha, kolejny idiotyczny komentarz na tym forum.

Nie uważam zeby ten komentarz był idiotyczny...ten komentarz była bardzo trafny...To ze wizualizacja jest czyściutka wcale nie usprawiedliwia Maria (mam na mysli uzycie płytek ściennych na podlodze). A poza tym - z szacunkiem do Damy ;) a nie "człowieku" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie .... hahahaha, kolejny idiotyczny komentarz na tym forum. Dobrze ze sie nie czepisz srubek do przykrecenia zaluzji. Czlowieku jest pewna roznica miedzy rysunkiem architektonicznym a wizka. Pozostawie to bez dalszego komentarza, bo ostatnio to ja z saracenskim mieczem na krucjate przeciwko idiotycznym psotom wyjezdzam.

 

pozwole sobie odpowiedziec czesciowo w imieniu Mario, napewno mnie jeszcze poprawi. I mozna i nie mozna, zalezy od skilla i gdzie trafisz, napewno wgryzc sie w rynek jest ciezko, a dwa nie spodziewaj sie nadziendobry kokosow.

 

Mario .. i jak zdrowko ;)

 

Spoko Rafale jestem z Toba na tej krucjacie. Strach sie bac jak sie czyta komentarze niektore (wiekszosc na tym forum). Najgorsze ze nie wiadomo czy to pisza ludzie ktorzy zajmuja sie tym profesjonalnie tak jak my czy po prostu hobbisci co mysla ze wszytskie rozumy pozjadali. Ja mysle tak. Jesli by sie wypowiadali profesjonalisci co w tym siedza to by chyba sie nie wypowiadali :) bo by wiedzieli ze wizki atrakcyjnych wnetrz machnac to znowu nie taki mega wyczyn to po pierwsze a po drugie wiedzieli by ze nawet jesli to nie jest takie skomplikowane to jednak wymaga troche pracy i przy....pier...da....la...nie sie do byle ciulstewka jest nie na miejscu bo nie da sie nad wszystkim tak do konca zapanowac, trzeba by siedziec z miesiac non stop nad jednym wnetrzem. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek - "kto mieczem wojuje..." uważam że kwestia zastosowanych w projekcie materiałów jest istotna i właśnie one (a nie śrubki do żaluzji) definiują jakość pracy; akurat tych płytek nie można :)

MaGuu - dziękuję

Lukx - profesjonalizm w robieniu wizualizacji czy projektowaniu? jeżeli wizualizacji to odpowiednie płytki poprawią realizm sceny, w projektowaniu zaś to szkolny błąd i może dlatego tak trudno się Wam przebić na rynku...

wiem, że włożyliście w to sporo pracy i, tak jak napisałam wcześniej, poza podłogą wizka jest ok.

szkoda tylko że jesteście już profesjonalistami i nie przyjmujecie żadnej krytyki poza pochwalną

pozdrawiam...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze ta polemika nie ma sensu. Moze Pan/Pani urra urra pokaze jakas swoja prace na temat ktorej inni beda mogli sie wypowiedziec, gdyz rejestracja ze stycznia bierzacego roku i brak jakichkolwiek prac na koncie jakos mnie nie przekonuje do dalszej polemiki na tamat wyzszosci plytek podlogowych nad sciennymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario naprawde super pracka !

Wszystko mi sie podoba ale jako jestem polakiem to musze troche ponarzekac bo to jest we krwi, jak rozumiesz....

Te kafelki mi sie wydaja troche rozciagniete jak prostokaty a powinny byc kwadratowe, textura moze byc co tam to jest twoj gust.

Render naprawde wspanialy, ale swiatlo to troche mi sie wydaje nieprawidlowe skoro

nie mozna zobaczyc skad ono bije, kuchnia oswietlona jak cholera, ale gdzie jest zrudlo swiatla?

Pozatym praca ktura mozna tylko pozazdroscic. (:-)

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech myśle ze ilośc prac umieszczonych na tym forum, wcale nie świadczy o danej osobie. Skoro Wy tacy profesionaliści...uważacie ze polemike można nawiązać tylko i wyłacznie z osobą, która prezentuje hipermadafaka relistic wizualizacje to wiecie co....ech nie wazne. Sorki ale irytuje mnie to troche, bo w życiu was nie dogonie, ani w profesionalizmie ani w poziomie zarobkowym. I to według was ma niby oznaczac ze trzeba mnie traktować jak margines i rozmowa ze mną nie ma sensu?

Dziękuje :)

 

P.S. Sorry Mario ze robie Ci OT, ale koledzy imo się myla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój Maguu, skoro uważają że osiągnęli już szczyt możliwości, to nie będą się dalej rozwijać i prędzej czy później ktoś ich przeskoczy...

 

szkoda czasu na opinie dla kogoś kto na forum szuka jedynie poklasku

miłego wieczoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ktos postronny mi wyjasni jaki to karygodny blad popelnilismy dajac plytki scienne na podloge, bo moj maly mozdzek jakos tego nie chwyta. I tutaj nie chodzi o czyjs poziom zarobkow czy umiejetnosci, ale o fakt takiej krytyki. Jakie ma znaczenie niby taka plytka. Sorki za glupi jestem i nie lapie.

 

Nie zmienia to faktu iz narazie, do momentu jak ktos mi tego nie wyjasni ( istoty druzgocacej przewagi plytki sciennej na podlodze w wizualizacji, gdzie nikt nogi nie postawi a idea wizualizacji jest przedstawienie wierne pod wzgledem geometrycznym i jak najbardziej przyjazne dla oka, aby przyciagnac klientow) bede uwazal ze wiekszosc ludzi na tym forum (mozliwe ze na innych polskich rowniez) czepia sie byle pierda tylko po to aby znalezc dziure w calym. na tym forum nie jest oceniana technika oraz efekt koncowy, a usilne znalezienie czegokolwiek aby mozna bylo sie przyczepic i pokazac swoja wyzszosc. Zrozumialbym gdyby ktos powiedzial ze nie ma karniszy i firanka wisi w powietrzu, ale nie to ze np. klamka od szafki powinna byc okragla a nie zwisajaca bo sobie ktos wydlubie oko. Tak samo sie tyczy plytek. Wizka idzie do klienta i czy uwarzacie ze klient zauwazy ze to jest plytka scienna czy podlogowa?? NIE!! bo sie na tym nie zna i jego calym zajeciem jest poakzywanie palcem i wkladanie do koszyka, a aby zachecic klienta trzeba mu pokazac moid, i za robienie miodu nam placa takie czy inne pieniadze. Jeszcze nie spotkalem klienta ktory by mi powiedzial o czyms takim. Podoba sie, podoba ... nastepny prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa już koniec z tym dogryzaniem sobie. Ja nie zakładałem tego posta po to aby się tutaj bić i przechwalać i takie tam inne sprawy. Muszę tylko dodać że to co pisał Por@szek odnośnie prezentacji wizki to on ma 100% racji że trzeba robić wszystko pod kontem klienta. Zawsze jest tak że taki potencjalny klient nie ma pojęcia jak jest takie coś robione. Tutaj liczy się efekt końcowy aby klient był zadowolony. Na koniec tylko dodam że nigdy ludzi nie traktuję jak na marginesie i nigdy siebie nie nazwałem profesjonalistą, a mówienie że nigdy się nie dorówna nikomu jest nie na miejscu wystarczy tylko posiedzieć trochę potrenować i można coś naprawdę dobrego zrobić i dużo się nauczyć. Jeśli chodzi o te nieszczęsne płytki to takie dobrałem jakie mi się podobały. Trudno widocznie mam taki beznadziejny gust :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec tylko dodam że nigdy ludzi nie traktuję jak na marginesie i nigdy siebie nie nazwałem profesjonalistą (...)

 

Wiem i za to cenie Twoja osobe :) Za Twoje prace, które niewątpliwie ostro wżynają się w pamięc, ale i za Twoją pomoc :D (Zawsze odpisujesz zaróno na pytania w topicu jak i na PM :D ) Dobra koniec słodzenia i koniec OT.

 

Kozaaaacki render z płytkami ściennymi na podłodze :) Co nie zmienia faktu ze dalej jest kozacki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, nikt się ciebie nie czepia, pisałam że praca mi sie podoba, ale zdawało mi się że oczekiwałeś również wskazówek co ewentualnie można poprawić? czy może się mylę?

jeżeli Twoimi klientami są projektanci, zamawiający wizki po to aby dobrze pokazać swój projekt, to na pewno by to zauważyli

a jeżeli projektujecie sami, to chyba lepiej pokazać taki materiał, jaki mogłby być w rzeczywistości użyty

nie chodzi o wygląd płytki, tylko o to że jeżeli klientowi się spodoba i dokładnie takie zamówi, położy na posadzkę to po krótkim czasie będzie do Was dzwonił z pretensjami

pozdrawiam rozjuszonych kolegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calosc Ekstra

 

Nie widac tutaj raczej przypadku co do ustawien obiektow czy doboru kolorkow i shadingu . calosc Pro ....poza zdjeciem za oknem. Spox

 

p.s jakbys kiedys chcial na piwko wyskoczyc daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności