Skocz do zawartości

Czy istnieją jakieś edytory grafiki 3d na...


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

swego czasu był świetny Dosowy program Imagine4D, całkiem nieźle hulał na P166Mhz.

poza tym było coś takiego jak 3D STUDIO firmy Kinetix ver np: 2.0 też hulała pod dosem.

a można wiedzieć po co ci tak stare oprogramowanie? tam raczej nie znajdziesz GI ani żadnych takich bajerów...

 

[+]

znałem jeszcze programik zwał się Micrografix Studio "cośtam". odpalałem pod win 3.11. tylko, że tam było wszystko z poziomu konsoli. ale np: generował raytracing co było jego bardzo dużym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest PDA?

jak masz 400 Mhz, to powinny ci nawet wcześniejsze wersje 3d studio maxa pójść... - wydaje mi się że odpalałem 5.0 na P. 166 MMX, ale mogę się mylić... Możliwe że zainstalowałem go dopiero na nowszym komputerze - 800 Mhz (to na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham - na google kiedys znalazlem, mialem w bookmarkach, a to raczej nei screen tylko zdjecie tak jak zauwazyles ;] trudno bylo by w "tamtych czasach" zrobic print scren pod dosem ;]

 

ale z checia pobawil bym sie 3d studio pod dosem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rayman_screen01.jpg

 

RayMan pod DOS: był to pierwszy niezależny renderer z raytracem na pokładzie! możesz więc jeżdzić i "renderować realistyczne" szkło w pociągu :]

 

 

[+]

z drugiej strony proponuję konsolkę na... Atari ST :)

 

screenshot.ssport1.jpg

 

a to wszystko by wykrzesać to:

 

rendering.ssport2.jpg

 

:)

 

[++]

no chyba że wolisz apple'a:

screenshot.easy3d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, fajny wątek :)

To zdjęcie, co Marcin przedstaił to Kinetix 3d Studio?

 

Jeśli chodzi o "edytory" pod dosa i edycję scen w edytorze tekstu, to można spróbować jakiegoś Rendermana - utworzyć scenkę w formacie RIB ASCII i wyrenderować. Będziesz miał dobrego Rendermana, to i efekty można niezłe uzyskać - niczym nieodbiegające od "normalnych" tj. mental czy inne (tylko jak tu ręcznie wpisywać współrzędne wierzchołków ludzkiej twarzy?). :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten watek jest bardzo puczający i powinien pokazac tym młodszym uzytkownikom jak fajnie dzisiaj mają. Dzisiaj to graficy mają po prostu wieczny dzień dziecka z takimi softami , i jeszcze ten nieograniczony suport tutorialowy z netu i emułka. Żyć , nie umierać :) :)))))

A moze bardziej sie opłaca p[oczekać ze trzy lata - pewnie wyjdą softy z przyciskiem :" make toy story 4", albo "LOTR generator v.2.03"

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe inaczej na to patrzymy, ja tak zerkam i... hehe i co się niby zmieniło, przyciski znajome, dino niczym z galerii, jakiś kieliszek... ;), gdzie ten kurde postąp od dasa ;). A tak na serio to postęp na szczęście jest na tyle duży że powoli daje się tego sensownie używać ;).

 

Hmmmm pamiętam że dostawałem nie powiem czego od modelowania w dosowym 3d studio- brak innego widoku w oknie niż wire... brrrr aż dreszcz przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Pamiętam z Atari ST ten programik. rewelacja. Kiedyś domek zrobiłem w nim. hehe - 2 tygodnie niezmordowanej pracy:D:D

 

Dziś graficy mają dostęp do oprograowania i sprzętu o niebo lepszego niz 15 lat temu. Nie ma co narzekać ale bez narzekania nie ma podwyższania standardu technologicznego. Więc narzekajcie umiarkowanie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz cos do modelowania na Palmtopa.... to może... jakiś prosty programik Tych czasów do modelowania, jakiś który nie wymagał by wiele... wings 3D?? MoDo ?? nie wiem, nie znam sie, daje tylko przykłady ;P ale MoDo to na 100% nie pojdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tylko tyle ze ludzie są poprostu leniwi... mją duze mozliwosci odnosnei softu.. ale malo checi i malo kreatywnosci. a ja bardzo podziwiam ludzi za wytrwalosc i kreatywnosc...

 

i btw. sory za reklame.. ale moze ktos skomentujew moja postac w wipie? taki maly wojownik.. bylby wdzieczby bo straszna cisza... http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=23817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor: ech... pamiętam tą modę na obskurne korytarze... jakby nie było swego czasu amiga mocno wyprzedzała PCty. wspomniec mozna było choćby demoscene z której niejeden tutaj grafik się wywodzi. :]

heh. jak czytam niektóre posty w stylu" co by tutaj wymodelować", "nie da się" etc to sorry ale jak sobie przypomnę choćby nawet i późniejsze projekty z demosceny (już realizowane na PC na maxie czy Imagine) te symulowane mapy reflect/refract, 16kolorowe animacje, ciekawe i nowatorskie kompozycje które dzisiaj zginęły w zalewie surowych "realistycznych" renderów to przepraszam ale co wy chcecie robić?

 

Gwoli przypomnienia:

 

Caligari Truespace studio, pamięta to ktoś jeszcze?

http://raph.com/3dartists/artgallery/bjorn1.jpg

Max r.2,5:

http://raph.com/3dartists/artgallery/beny1.jpg

http://raph.com/3dartists/artgallery/don2.jpg

Bryce:

http://raph.com/3dartists/artgallery/hill3.jpg

Max &Bryce:

http://raph.com/3dartists/artgallery/hill2.jpg

Max r3:

http://raph.com/3dartists/artgallery/hill1.jpg

 

Heh. swego czasu pamiętam, że prawie w każdym renderze przewijał sie motyw z wodą i wyspami. Takie małe zboczenie na punkcie powstałego dopiero raytracingu. :]

 

tyle mojego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem edytor grafiki na PDA.

 

Wygląda to tak:

+w edytorze tekstu otwierasz plik sceny(np. ten[tworzy obiekt cone i oświetlenie]:

 

[

cylinder: cylinder simple example

© Emmanuel VIALE - 2001/2002

Part of the YASRT v0.1 beta package

]

 

settings

{

 

display 240 180

output_type "tga"

output_name "cylinder"

antialiasing "adaptive"

aa_distance 16

}

 

camera

{

position

look_at

up

fov 50

}

 

surface { color 1 1 1 ambient 0.1 diffuse 0.9 reflection 0.2 }

plane { normal distance -1 }

 

light { position color 400 400 400 }

light { position color 400 400 400 }

 

surface

{

color 1 0.0 0.0

ambient 0.1

diffuse 0.85

brilliance 0.1

specular 0.8

roughness 100.0

}

 

 

cylinder

{

base

cap

radius 1

}

)

+umieszczasz w odpowiednim folderze

+włanczasz program

+klikasz na ekran

render trwa długo. Efekty są niezłe.

Nie jest to to czego szukałem. Chcę teraz spróbować skompilować jakiś program OpenSource(Wings3D, Blender)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności