Skocz do zawartości

WIP Budynek: Stare toalety :]


PAINbringer

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim

Właśnie pracuje nad modelem starych... poniemieckich toalet ;]. Więc pomyślałem sobie że mógłbym swoją prace wystawić w międzyczasie na krytyke. Moim teraz zadaniem jest oteksturowanie i włąśnie na jej temat chciałbym prosić o sugestie czy zarzuty. Hmm może nie tyle samo teksturowanie, z którym jak widać biednie puki co jest bo pusto, a o materiały tu użyte. No cóż... pewnie ktoś zarzuci że pokazuje niewiele,to prawda ale postaram się to jakoś w najbliższym czasie wraz z postępem prac uzupełniać.

Pozdrawiam!

 

2 materiały z teksturami 512/512

diffuse, normal map, specular level

 

1ccd0860c6f7451a7e5e91a21d1a1689.jpg

26bc3d57d29b2602fa7f74b34bf9298c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja nie mam specjalnych zastrzezen. Jak na poczatek wyglada solidnie. Jedyne co to pobaw sie w przybrudzenia przy krawedziach, w przypadku takich mocnych normali najlepiej jakbys podloge pocial i dal +/- jeszcze dwe textury z brudem przy jednej krawedzi i na laczeniu dwoch krawedzi, dajesz je pod sciane i wyglada okej. Popracuj nad tillingiem podlogi bo widac gdzie nie schodzi, i usun fajkowane oswietlenie z kafelkow, chyba ze to wina zlego oswietlenia.Mam takze dziwne wrazenie ze za bardzo pojechales z kontrastem, ale to takze moze byc wina swiatla. Dodaj jakies wylomy,dziury w scianach, moze nawet po kulach, pajeczyny .... dalej sie bede rozpisywal jak sie pojawia .. kible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie tio tez powinienes cos podrasowac speculara coby farba (emalia, lakier??) na scianach nie swiecila rownie bardzo co kafelki, no i w miejscach gdzie kafelki sa pobrudzone tez cos przyciemni speculara zeby sie wszystko tak nie blyszczalo, reszte dopowiedzial Porach :)

 

powalcz moze byc fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Niestety wogóle tutaj nie zaglądałem od założenia topica z powodu silnego braku czasu w ostatnich tygodniach, ale postaram się teraz to poprawić i ciągnąc model dalej..

Aktualnie siatka wygląda tak:

48b1e5b0dec383a9958b66ad93850d15.jpg

Jak widać pracowałem na razie nad jedną połową budynku. Brakuje nadal modeli okien, zlewu i pisuaru (będa mniej więcej na miejscach odpowiednich box'ów)

 

Widok z zewnątrz (tylko warstwa kolor):

bf326f0c21b8946759a86f3ddab82a4f.jpg

A tutaj ze specularem i bumpem:

1a4a19f5d968ec5f74a2c846961f49ec.jpg

 

Widok na wnętrze:

ceb2581353e57a81c1af5360c8ec59b1.jpg

Sedesik oddzielnie:

e4b280ccf760590f263c54f25199477a.jpg

 

A teraz próbki materiałów żeby nikt nie powiedział ze jakieś fake'i daje:

3ec7feb9758e374b1b27e2049e363220.jpg

147f40a981d330f66b6054e0646534bc.jpg

 

Aha co do ostatecznego efektu to musze zaznaczyć że bedą dodane do tego modelu jeszcze mapy PRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre-computed Radial Transfer. Takie AO, ale dynamiczne (choc przeliczone wcześniej) i w realtime.

 

Unigine toto ma, Reality Engine też. Zźera mnóstwo ramu, ale fajne jest. Jak chcesz zobaczyć to ściągnij sobie demko na stronie Unigine.

 

PAIN - jest sens piec PRT dla indoora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRT to rodzaj systemu prerenderowanego oświetlenia

 

Edit:

Empeck=> widze że mnie ubiegłeś :). Musze sprostować tą wypowiedź bo to będzie część exteriora. Podziurawie troche dach i fotony będą miały droge wolną do środka :) A silnik pod który to jest to wspomniany Unigine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no kible całkiem całkiem fajne jak i całe pomieszczenie, przyznam ze pierwsze skriny byly jakies takie nijakie, ale te z updejtu są niczego sobie, trzyma się to kupy, jedyne co mi jakos nie pasi to te polyski na wszsytkim ,ale to dlatego ze w sumie jakos nieprzypadła mi do gustu technologia z normalmapami, gdzie wyszsytko sie błyszczy i świeci ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludy on zyje ... jego watek takze :P. Widze zes troche starego dziada posluchal ;) Niezle, podoba mi sie, ale jedna rzecz mnie ,martwi. Mam wrazenie ze monotonia sie wkradla taka kolorystyczna, moze glow o volumetric to naprawi. Dalbym jeszcze symulacje swiatla vertexowego, skoro to nie bedzie z silnika iwec omni kolrowe albo inne badziewie powinno styknac. Jedna rzecz jeszcze na ktora powinienes zwrocic uwage pozniej, brakuje mi tutaj detal. Nie to zeby go nie bylo, ale brakuje mi takiego dokladnego detalu, jak np, surowe albo nadpalone drewna wewnatrz rozwalonych drzwi, albo dziura miedzy platami w tych drzwiach jeszeli sa z plyt. Chodzi mi o taki smaki, jak np urwana sraj tasma, albo sznurek od spluczki. Mam nadzieje ze w miare czytelnie sie wyrazilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono, ladnie :) -ostatni zrzucik z wnętrza jest obiecujący. Mam tylko pytanko - co to są takie dziwne..pręty? nad każdą ścianką działową między klopikami?

 

- skrzynka na zewnatrz budynku po lewej ma po bokach rozciagnieta teksture

-plytki na ziemi sprawiają wrażenie małych powiększonych do dużych. Wydaje mi się, ze jak na tak duże kafle, mają za duży bump (czy tam normala) i fugi między nimi są bardzo szerokie (jakieś kilka cm) -Niemcy są raczej precyzyjni, nie robią takich fug ;-)

-co do tekstur na zewnątrz -mógłby się tam gdzieś mech pojawić. Zawsze obrasta takie powojenne betonowe budynki -na pewno gdzieś w sieci są fotki z "Wilczego Szańca" koło... Kętrzyna? chyba tak :)

 

ogólnie fajny klimacik, przypomina mi Resident Evil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha:) tylko zcegoś nie czaje prerenderowane i realtime?

Tak, bo to jest najpierw przeliczone, gdzie co i jak ma być oświetlone, a potem w czasie rzeczywistym obiekty rzucają cień tak jak świeci na nie światło. Ciężko to wyjaśnić, bo ja programistą nie jestem. w!e$ kiedyś pokazywał też tu an forum screeny z takiego oświetlenia i mówił co i jak. Ten rodzaj oświetlenia można też spotkać pod nazwą Spherical Harminics.

 

http://www.unigine.com/screenshots/e13.jpg

 

tu masz screena, ściągnij sobe demo i zobacz jak to działa w akcji.

 

http://www.unigine.com/download/

 

Pierwsze demo od góry.

 

tu też masz małe info:

 

http://reality.artificialstudios.com/twiki/bin/view/Main/SphericalHarmonics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności