Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Noname Koncept


Gizmo74

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy samochód. Robiłem kiedyś F1, ale wyszedł tak sobie. Teraz chcę zrobić coś bardziej ambitnego. Podziwiam ludzi którzy robią wierne kopie samochodów w 3d. Ja tak nie potrafię, muszę się jeszcze dużo uczyć i trenować. Postanowiłem przedstawić własną wizję sportowego samochodu. Jest to dla mnie bardzo trudne bo nawet nie wiem od czego mam zacząć.

Koła to narazie tylko atrapa dla zachowania właściwych proporcji.....No i to tyle na początek . Pozdrawiam i czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bmwaston martinalfa romeo....tak przypomina

 

Trafiłeś w dziewiątkę, bo zamiamiast BMW miałeś wymieniś Audi - a konkretnie kształt jego ogromnego grila. To będzie auto w którym będą najbardziej podobające mi się kształty z innych aut.......no, ale na to poczekamy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam przypomina trochę audi lemans (grill,wloty dół), seata altea (swiatła), pompowane błotniki - bugatti veyron. Co wygrałem ? sese

 

Masz jakąś koncepcję czy tak będziesz robił troszke tu troszkę tam ? Każda metoda jest dobra i pamiętaj ja np. jak nie mam siły robić modelu ale sie strasznie nudze to nie zajmuje sie karoserią ale jakimis pierdołkami jak np: koła,emblematy,zderzak... Może porysuj a potem do maxa przenieś. Nie pisz, że nie potrafisz furek trzaskać. Umiesz umiesz tylko ci sie nie chce. Jesteś artysą i lubisz cos nowego robic a nie standartowo jak wszyscy :D. Tak to tłumacz. Motorek zrobiłeś przewypaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.....zagrzewacie mnie do pracy i o to chodzi!

Co do "okrągłego" kształtu to z pewnością się zmieni, kanty i płaskie powierzchnie dojdą w póżniejszym etapie. Narazie chcę uzyskać jako taki przybliżony kształt karoserii, a potem będę "kantował" :)))

mrkrzysiek - wiem o tym zafalowaniu, ale nie wiem skąd się wzieło - siatka wygląda OK, żadnych trójkątów itp. :p jednak obiecuję, że coś z tym zrobie;)

Właśnie pakuję się i wyjeżdżam na naty do mojego kochanego Szczyrku i będę dopiero za tydzień. A potem ostro do Maxa !

Pozdrawiam i życzę wielu udanych pomysłów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po mojej długiej nieobecnosci :)

Nareszcie udało mi się uzyskać odpowiednią bryłę mojego konceptu.

Wiem, że zajeło mi to duuuużo czasu ale miliony poligonów wylądowało w śmietniku zanim wymyśliłem ten kształt....jest on jeszcze oczywiście niedoskonały , ale z dnia na dzień.....a raczej z tygodnia na tydzień będzie jepiej.....nie jestem zawodowym rzeźbiarzem więc wybaczcie.......musimy poczekać :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...... kurcze jakieś to wszystko takie obłe, szczerze to mi nie podchodzi, brakuje jakichś wyraźnych ostrych linii, no i masz GIGANTYCZNE koła ;] no ale to kwestia gustu (ja mam pewnie zwichrowany :P)

 

a poza tym coś ci sie przód chyba skrzywił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to tak:

 

Bardzo ładne.. lecz przód mi nie leży zbyt niski i krzywy.

Zakończenie nadkola wyprostowałbym w pionie i nie zakrzywiał w kierunku opony.

Zawirowania powetrza przy zderzaku od płaszczyzny podłoża sprawią że się zderzak zniszczy . wyrównałbym z podłożem i lekko podniósł..

autoF032.JPG

 

p o z d r o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wydłubałem tylny spojler .....ale więcej czasu zajeło mi wycięcie otworu pod wlew paliwa, gdy używam booleana program mi się wywala - cała siatka jakoś mi się marszczy....chyba nie jest zbyt dobra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś sie nie podoba - może jestem za dużym konserwatystą :/ Tak czy siak, wygląda przyjemnie, niemniej jednak, pomysł, żeby te drzwi wchodziły na kawałek dachu, jak dla mnie, gody pożałowania, bo jak sie opuści szybe, to ten kawałek dachu co do drzwi należy, spadnie kierowcy na głowe.. - przemyśl to. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie opuści szybe, to ten kawałek dachu co do drzwi należy, spadnie kierowcy na głowe..

 

Ten kawałek dachu nie spadnie nikomu na głowę bo trzyma się na słupkach które są pod szybami wewnątrz samochodu :))).......tak se wymyśliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę cały cas o tylnej szybie i tak zwanej martwej strefie! u Ciebie jest kolosalna to bardzo źle.. ale auto supherb.. :)

 

zaóważyłem też, że nowe koncepty aut opiewają o taką bryłę:

http://www.artshole.co.uk/arts/artists/Mark%20Spencer/concept-car.jpg

 

ciekawie wygląda taki tył... może wpasuje się do twojego?

http://www.pistonheads.com/pics/news/11935/bmw_concept_z4_coupe-2-L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :) wszystko jeszcze może się zmienić, a tymczasem zrobiłem inne felgi no i kawałek tyłu jeszcze (powoli ale może go nareszcie zabuduję). Felgi będą chyba w kolorze auta a nie alu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm oglądałem ten wątek jak i poprzedni :) MOtorek był spox, ale modlik samochodziku (zwłaszcza z tymi kołami) wygląda troszkę jak jakiś model RC. Koła są jak dla mnie za duże, cały model troszke wydaje się za krutki, a co za tym idzie drzwi za wysokie. To tyle, ale to przecież koncept i to twój więc ty zdecydujesz :) POzdro i POwodzenia w dalsze pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękami i nogami popieram takie inicjatywy. Tzn że lubie jak ktoś sam twoży własne koncepty i sam je realizuje. Nic nie mam do ludzi któży robią z gotowych planów uważam że to wielka sztuka odzorowywanie z taką dokładnością. Ale wole twory czysto natchnione... że sie tak wyraże. Siemka i pozdrawiam niezła robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary jesteś no.. sam niewiem jak to określić... poprostu rządzisz stary, wymiatasz jesteś the best!!!!!!!! Chciał bym mieć taką wyobraźnie i taki wózek ;)

to nawet bardziej:D ale tamte felgi były lepsze te lepiej by się nadawały do jakiejś ciężarówki z przyśzłości ale jak tam se uważasz keep working !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po wielu bojach z pomysłami na tył mojego bolidu (bo kombinowałem ze zderzakami, wlotami, rurami i innymi cudami ale nic mi się nie podobało) wrzucam ostateczną wersję.....oczywiście dodam jakieś drobiazgi ale ogólnie to będzie tak wyglądało :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności