Skocz do zawartości

Scena 3D: domek na jesień/zime


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No , Marcin ...great :)

Z tą panoramiczną tapetą ;) to był jednak dobry pomysł

Jak zwykle ładny lighting i materiały.

Gratki nowej rekomendy ; )

 

[+]

 

Twoja pierwsza vizka bez widoczku za oknem :D ?

 

[++]

 

Planujesz nockę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice, ładnie oświetlone(klimacik), ale nie zrozum mnie źle (nie chcę wywoływać kolejnej dyskusji na ten temat), niektóre meble jakby lewitują (brak dobrego cienia). Poza tym nóżki od sofy i foteli wydają się zbyt cienkie...chcesz mieć dziury w podłodze, albo na niej wylądować?xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nóżki od sofy i foteli wydają się zbyt cienkie...chcesz mieć dziury w podłodze, albo na niej wylądować?xD

ja nie projektuje mebli, powiedz to producentom (living divani) ;]

 

a co do lewitowania, przy tak duzej powieszchni oswietlającej (3m wysokosci i 14m szerokosci okien) nie jest mozliwe uzyskanie cieni :> bo nie stosowalem directlighta

 

zauwaz ze cienie wystepują przy nogach krzeseł w kuchni bo są o wile grubsze, nie dalo sie tego ominąć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki;] Mówię co widzę;] Co do mebli, dobra - pogadam z nimi;]

Pozdrawiam!

PS. Jaki czas, na jakim sprzęcie, jeśli możesz?;]

Edit:

PS2.... Poproszę też tą samą scenkę, ale wieczorem/w nocy ze sztucznym oświetleniem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładne, wzrusza mnie ta Panoramiczna Tapetka :))

ale takie wsyztsko... kwadratowe... :)) ale i tak piękniaste :)) tak jak byś mógł... podał byś ustawienia :)) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z drzewami widziałem na plytce Cztery Kąty "Mieszkanie z marzeń" bodaj w ktorejś z sypialni. Nie jestem pewien czy tutaj one do końca pasują ale mimo wszystko podoba mi się, zwłaszcza lightning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, trochę jestem zaskoczony. Nie wiem czy to żart.... Ale jeśli nie, to widzę że wizualizacje wnętrz to Twoja słaba strona.A teraz tak:

- przez firanki widzę ramy okien, ale słońce nie wpada do środka.Jeśli jest pochmurno to jest za jasno

- co to jest za światło nad tym panelem pod sufitem?

- w architekturze wnętrz są pewne zasady, oświetlenie stosuje się tam gdzie jest ono konieczne, np. nad stołem, nad blatem roboczym(kuchnia), a Ty umieściłeś światła naokoło, tylko poco?

- w kąciku wypoczynkowym przydałby się stolik, a nie ten podnóżek

- o meblach..... sam powiedziałeś że nie twoje,ok.

- panoramiczna tapeta, świetna, tylko poco w kuchni, skoro oddzielasz te pomieszczenia

- szafki w kuchni to chyba po to ich tyle żeby przechowywać zapasy na zimę

- i zamień zlew z piecem, bo to też nieporozumienie.....

Myślę,że wystarczy i chyba już Ci podpadłem, ale nie mogłem po tym jak przeczytałem wszystkie komentarze, miód,cukier i miód aż mdło....

Stać Cię na więcej. Pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie jestem architektem i projektowanie w moim zakresie mozna interpretowac przez male "p"

2. to nie piec ;] typowa wyspa kuchenna

3. nie oddzielam tychdwuch pomieszczen, mialy byc ze sobą połączone

+4. a od kiedy w wizkach jest wazna poprawnosc zjawisk atmosferycznych ? ;]

 

ale dzieki za komentarz, wlasnie tego bylo mi trzeba

 

mam nadzieje ze studia ukierunkują mnie we własciwą strone, podobnie jak to forum i ludzie ktorzy pomogli mi wejsc na tę drogę :>

 

[+]Edit

 

Petamula - jeszcze dodaj ze brak mi indywidualnosci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin , Marcin, Marcin, (:-)

Jak zwykle wspanialy render, ale brak modelingu.

Mysle ze powiniennes sie uspokoic z ta nauka vraya, bo robisz dobre renderingi ale

powiniennes sie skupic na modelowaniu, render wzial co 2 godziny no i modelowanie godzine? - Mi sie nawet podoba jako render ale jak ktos tu juz powiedzial jest pusto i

kwadratowo i ta tapeta to wszystko psuje, myslalem ze to cienie od drzew z zewnatrz.

Takze chcialem zwrucic uwage na 1 render , te drzwi to jest lodowka wbudowana w sciane ?? czy to jakies za szerokie drzwi?

 

Co do pytan,

 

Mozesz zdradzic ile tam masz swiatel i jakie, no i jaka metoda renderingu w vray.

 

Dzieki i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kompletnie nie podoba ale to rzecz gustu

minusem są lewitujące w powietrzu obiekty i ta wstrętna podłoga (plamy na niej) no i ten słaby modeling

Według mnie ten projekcik ci niewyszedł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, a jak mam wymodelowac te boxy ? skoro to meble i inaczej sie ich nie wymodeluje

 

technika ? zadna, irr+LC ale to ci nic nie da (jak to Cesar zwykł mowic)

swiatło to jeden vray light za oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, a jak mam wymodelowac te boxy ? skoro to meble i inaczej sie ich nie wymodeluje

 

technika ? zadna, irr+LC ale to ci nic nie da (jak to Cesar zwykł mowic)

swiatło to jeden vray light za oknem

 

Dzieki za ustawienia,

Czemu mi to nic nie da ?? nie mysle ze tam jest jakas magja,

 

a co do mebli to rozumiem to jakiegos tam producenta, ale moja krytyka jest celowo

do twojego design a nie do producenta mebli, nie robisz tego dla producenta ale dla siebje wiec ty wybrales te kwadratowe meble.

Ja chcialem tylko wskazac zebys sie troche przylozyl do modelowania bo render to jest

naprawde dobry.

 

A co z tymi dzwiami ?? czy mozesz skomentowac, szerokie sie wydaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje troszkę sie przypatrzeć meblom w kuchniach,

 

-zlew jak już ktoś wspomniał jest za blisko brzegu (mozna go odwrócić komorą do środka wyspy)

-płyta jeśli ma okap nad sobą to powinien mieć conajmniej 60cm bo mniejszych się nie produkuje

-mało praktyczne są takie szafki-szafeczki. zrób je większe-będzie ładny podział

-o ile fronty nie otwierają się na dotyk, to zrób większą "szparę" pomiedzy blatem a frontami żeby było za co chwytać

- i pamiętaj nie rób szafek typu szulada+drzwiczki (render 1), tak się już raczej nie robi(lepiej zrób prosty front zawsze szuflada może być wewnątrz)

- ten dłuugi blat stołu jest za wysoko dla tych krzeseł

-drzewko fajne ale tylko na 4 renderze

 

 

Poza tym gratuluję rekomendacji, render mi się BARDZO podoba. chciałbym sam takie robić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jak zrobic takie swiatlo?? oraz tako txturke?? delikatnie jakby chropowato? moj nr gg 3367219 mail [email protected] zalezy mi na tym by sie nauczyc takiego czegos ;) pozdrawiam (moze ktos ma jakies dobre linki do tutkow z takim oswietleniem przebijajacym sie przez firanke... albo jak nadac realistyczno txturke tapety mebli itd... z gory dzieki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

własnie też jestem ciekaw bo próbuje uzyskać taki efekt jaki masz na meblach i coś mi nie wychodzi to tylko shader czy teksturka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

material na meblach to zwyczajny vray material z reflectem na maxa, gloossy 0,7 i frensel reflection z tym że w tabeli evoirment vraya jest włączony override max reflection/refraction z multiplierem na 6 z niebieskim kolorem (dlatego tak te reflexy dają po oczach) ale we wnetrzach gdzie nie ma sporo okien nic to nie da ;]

 

dywan to jakas mapa w google ktora byla w malej rozdzielczosci, powiekszona 3x i dodany lekki noise z PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice - trzecie ujęcie bardzo fajne choć denerwuje brak konkretnego envi za oknem - tak czy innaczej fajnie wyszło - gratulacje kolejnej rekomki i kolejnej fajnej pracki - robiłes to na zlecenie czy tak do portfolia z nadmiaru czasu ?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności