Skocz do zawartości

Postać 3D: golec


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

podłoga jest tymczasowa, tylko żeby w czarnym nie stało.

te dwa pokrętła i objektyw nie są jeszcze oteksturowane, artefakt na objektywie pochodzi z tekstury która tam nie ma być.

zresztą od przodu nie będzie prawdopodobnie widać.

 

kameraprzod3ah.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie, czy na tym ekranie całkiem z tyłu już było widać objekt, czy tylko od drugiej strony (jak się ekran wyjmje)?

 

Ten ekran z tyłu składa się z dwóch głónych elemenów: matówki (płytka z wytrawionego/piaskowanego szkła) i kasetki z błoną światłoczułą. Jeżeli błona jest włożona to nie widać nic. Jeżeli jest wyciągnięta to wtedy na matówce widać odwrócony obraz tego co jest przed obiektywem. Jak będę miał możliwość to postaram się pstryknąć jakieś refki, głowy jednak nie dam i nic nie obiecuję :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem wszyscy sie zachwycaja ostatnimi renderami wiec moja pierwsza mysle to ze cos jest ze mna nie tak bo mi sie nie podoba. to jest strasznie prosty model, wiec powinien byc chyba dopieszczony na maxa. Texturki , render sa naprawde fajne ale moim zdaniem powinny byc bardziej zkontrastowane, nie wiem czy jest tam jakis bump czy displace ale tez mi brakuje jakies wypuklosc, leciutkich zadrapan, bo np poszczegulne elementy tej charmonijki sa praktycznie takie same na krawedziach, nie ma zadnych zgiec, pekniec, zadrapan itp.

Twoje prace zawsze mialy swietny klimat i tutaj tez go czuc ale moim zdaniem jesli chodzi o realizm to jeszcze troszke brakuje temu modelowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol - to takie szycia, może trochę z nimi przesadziłam

http://www.fiberq.com/cam/anthony/amchampl.htm

 

Jonasz_Real, z objektywem pewnie masz rację, jest z innej kamery bo referka była dogodniejsza, pomniejszę go.

 

Matys - na razie jest tylko diffuse, bump dopiero zrobię. odbicia i speculary też jakieś będą.

 

hindus - akurat poszukuję tekstur drewna w większej rozdzielczości, ta teraźniejsza tekstura rzeczywiście jest rozmyta.

 

realizmu i tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wszystko wygląda, w XSI tez fajnie wyszedł ci render :)

Tylko bardzo podobne textury wszedzie :) Samo drewno i taki sam odcien, moze chociaz tą zasłone inaczej otexturujesz bo troszke wygląda jak z drewna, ale ogolnie jest scena super !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie kiepska kompozycja. Tytułowy golec mało widoczny, w mało eksponowanym punkcie kadru. Za bardzo centralnie. Może zbyt niska rozdzielczość, ale nie widać co to właściwie za stworzenie, i na czym dowcip polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena mi się podoba. Ma w sobie to "coś".

Kwiatek z tyłu jest tak samo goły jak ten zwierzaczek :)

Zastanawia mnie jedno: szyby są przybrudzone (przynajmniej tak mi się wydaje) a światło jest przez nie takie, jak przez czyste szyby. Kwiatek przesunąłbym bardziej na lewą stronę. Wydaje mi się, że za bardzo przyciąga wzrok ponieważ jest taki zielony a wszystko dookoła jest stonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym właściwie polega dowcip? Czy on sam sobie robi to foto? Kamera jest chyba zbyt blisko obiektu (tak na zdrowy rozsądek). Chyba że ma to być zdjęcie makro:)

 

Słuszna uwaga któregoś z przedmówców o świetle. Skąd te jaskrawe pasy światła na stole? Przecież szyby są tak zabrudzone, że właściwie scena powinna tonać w półmroku.

 

Zauważ jak pada światło na konar za oknem. Wygląda na to, że słoneczko świeci z calkiem innej strony niż to wynika z oświetlenia sceny.

To tyle:)

Ogólnie: ciekawa idea i wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło super wyglada podoba mi sie texturing i swiatelka :)

chyba brakuje sss na ogonku ale moge sie mylic :)

kadr i reszta jest spoko chociaz moim zdaniem ciazy na prawa strone i to ostro a centrum obrazka to doniczna :)

 

Pokaz wiecej lewej strony i tam kaktusika walnij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz działa, stokrotnie dzięki...Jezu...wow

Jedynie co bym poprawił, to dodałbym trochę przezroczystosci na oknie, trochę daje wrażenie jakby okno, była obłożona kalką techniczną. Reszta jest jak, powinno byc.

Aniu, jest super :]

P.s. Powiedz cos o tej koronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadr przyjemny i najbardziej podoba mi się materiał zasłony. Ale mam dziwne wrażenie, że główny bohater sceny jest za mało wyeksponowany. Wydaje mi się też, że przez to ostre światło padające zza okien golec się nie wyróżnia.

Może przesunąć go na środek serwetki i inaczej ustawić aparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę rady pod uwagę, dzięki.

spróbuję go bardziej wyeksponować. Problem w tym że jak go zrobię większego to proporcje się nie będą zgadzać.

 

edit: dawcio nie wstydź się, za to ty się znasz na autach.

 

Jonasz tutaj więcej o serwetce, jest robiona szydełkiem, obrazek wzięty z niemieckiej wikipedii (tam była największa rozdziałka tego typu serwetki)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/1/14/Häkelarbeit_von_Vera.jpg

(nie wiem czy link działa, bo tam są niepolskie literki)

 

z tego zrobiona tekstura na diffuse, którą w rozdzielczości 2500x2500 jestem gotowa wysłać do zainteresowanych mailem (za duże na imageshack).

szydelkodiff5jd.th.jpg

i na opacity, displace i bump (ta sama rozdzielczość):

szydelkodisp9rz.th.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas - większy render zrobię całkiem na końcu, bo i tak się renderuje długo.

Textura - to było na zdjęciu w takiej rozdzielczości, (link do wikipedii nie działa?), ja tylko kopiowałam i obracałam o 90 stopni (4 strony) bo tekstura była nie w całości, po czym lekko zblurowałam kanty kopii i poprawiłam ręcznie kilka przejść między kopiami.

a na to czarnobiałe zwiększyłam kontrast i potem wycięłam jasne i dałam na czarny background.

link alternatywny do szydełka na wikipedii:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/de/1/14/H%C3%A4kelarbeit_von_Vera.jpg

a jak tu też nie działa to

http://de.wikipedia.org/wiki/Benutzer:Nightflyer

trzeba zeskrolować na dół, pod znaczkami pocztowymi w drugiej linijce jest oryginał serwetki, klik a potem klik na linka tuż pod obrazkiem (prowadzi do dużej rozdziałki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ten golec jest zupełnie nieczytelny w takim ustawieniu. Trzeba się domyślać, co to za indywiduum tam stoi.

Poza tym robienie zdjęcia "pod światło" nie najlepiej świadczy o talentach fotograficznych golca. (No chyba, że dopali cienie fleszem;) )

 

Poza tym świetny klimat i serwetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stavrev, the white thing, you mean the round one, yes? no t's a plane, with texture on diffuse, displacement, bump and opacity. you see the textures in post 88, original is 2500x2500.

 

update, pozycja kamery.

lepsza?

(światła jeszcze nie dopasowane, i niskie ustawienia rendera)

4c00d082-golec22_jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności