Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Renault Avantime


Konras

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis juz czas temu zaczelem robic oto taki model. Hmmm dlugi czas nie mialem zamiaru dawac go do wip'a. W sumie wogle nie mialem zamiaru go dawac, ale doszedlem do wniosku ze jednak moze wasze uwagi cos mi pomoga. Przedewszystkim licze na jakies podpowiedzi odnosnie tego "bodajrze wlotu powietrza" nad swiatlami :) Jak cos to chetnie zamieszcze siatki. Pozdrawiam :)

 

151hn.th.jpg169ei.th.jpg177uc.th.jpg189db.th.jpg195pk.th.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki qba, bok to prawda do poprawy, ale puki nie robie szyb bocznych to sie nim jeszcze nie zajmowalem. Dziekuje bardzo natomiast co do dachu, bo tam nie wiem jak to sie stalo ze ten champfer tam dalem, jakis zly omen po prostu ^_^.

Oh i daje tutaj adres http://automobile.2405.com/automobile_gallery/Renault/Avantime/index.html co by wam bylo latwiej wyszukiwac bledy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne szyby, nie ma jeszcze miejsc na lusterka i samych lusterek, ale to w puzniejszej kolejnosci. Niech mi jednak ktos powie czy z ksztaltem bryly samochodu est wszstko w porzadku... bo sie pogubilem czy mialem cos jeszcze modelowac czy tylko zabracsie juz za elementy...

236bp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadalem bocznym szybom odpowiedniejszy ksztalt... bardziej lukowaty. Mozna powiedziec ze zadaszylem samochod i poprawilem przednia szybe... dach jest krzywy to specjalnie dalem zrobilem go takim przezroczystym abyscie nie widzieli, ale wyprostuje go, porobie wszytskie mocowania, uszczelki i inne takie ^_^ to na pewno pokarze :>

244uu.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja sie opieralem na tych fotkach

http://automobile.2405.com/automobile_gallery/Renault/Avantime/21_Avantime_2405.jpg

http://automobile.2405.com/automobile_gallery/Renault/Avantime/1_Avantime_2405.jpg

Musze poszukac jednak wiekszych zblizen na te elementy aby byc ewnym. Karoserie wydaje mis ie mam dobrze, ewentualnie ten blastyk jest cos nie tego ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje sie nad tym dachem, juz go przebudowuje pare razy i jest krzywo :/ Nie zna nikt jakis sposobow aby to wyprostowac (nie mowie tu o przesuwaniu vertex po vertexie). I nie mowic ze siatka za gesta, bo sie inaczej szpary robia z karoseria po bokach. Chociarz w sumie nie wiem, jakby ktos znalazl sposob aby odchudzic siatke pozostawiajac wszystkie wertexy z krawedzi na swoim miejscu to bardzo prosz,e ja wymiekam i chyba jak sie zdenerwuje to to wyprostuje w ZB pedzlem smooth :p

264ih.th.jpg 279ij.th.jpg 285ov.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah prace ida powolutku... coraz wiecej bledow wychodzi a ja nie mam ani umiejetnosci ani cierpliwosci by z nimi walczyc (albo jestem pedantem i nie znosze jak mi gdzies cos nie pasuje i .. ii..... hmm, ogolnie tempo slimaczeXDD)

306ii1.th.jpg 312kv.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi ehh.... krzywy.... gdzie jest krzywy..., a lusterka mam wymienic dlaczego, na jakis inny model czy te sa zrobione krzywo...? Choc i tak podejrzewam wszytskiemu winne oswietlenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tak dlugo nic tutaj nie pokazywalem i teraz raczej prace maja sie ku koncowi, beda jedynie drobne poprawki jak np opony czy tez swiatla przednie itd. I tutaj wlasnie chcialbym aby sie wlonczylo wasze wytykanie bledow i abyscie mi powiedzieli co o tym myslicie :)

avantimets0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm nie trafiłem wczesniej na ten watek a szkoda. Co do modelu - bardzo elegandzko i orginalny wybur przedmiotu, bardzo mi sie podoba !

Co do renderu to z kilku powodów jest zupełnie przeciwnie i tak :

1) Sampling zanizyłes kompletnie przez co ginie to co w modelu było świetnie dopracowane

2) Nie tylko opony i światła masz do poprawy szczerze to wszystkie shadery bym powymieniał

3) Swiatło nie pasuje do tła i jest MARTWE

 

To z grubsza tyle mysle że nie ma co teraz wchodzic w detale

Prośbe mam taką powolcz z renderem bo to fantastyczny model, szkoda by było zaprzepaścic tyle potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Musze przyznac ze na shaderach, ustawieniach swiatel i tego typu podobnych rzeczach zwiazanych z renderowaniem sie nie znam najlepiej. Postaram sie jednak wyszukac jakies artykuly o tym i w miare mozliwosci poprawic co bede w stanie. Co do swiatla obecnego na scenie to pochodzi ono z hdri wrzuconego w skylighta wiec no nie wiem, czy powinnem w to jeszcze ingerowac, boje sie ze inaczej uzyskal bym jakies przeklamania w stosunku do tla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności