Skocz do zawartości

Scena 3D: Zaułek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wrzucam moją nową prace.

Soft: 3ds Max 8, Photoshop, Vray

 

Robiłem ją głównie z myślą o teksturowaniu i zrobieniu przyjemnego, dziennego oświetlenia z miękkimi cieniami itd. Model jest prosty, wszystkie rośliny pochodzą z XFroga, więc nie są to moje modele (tak, jestem leniwy i nie chciało mi się przy tej pracy modelować roślin). Trawa to VrayFur + trochę malowania w Photoshopie. Rendering w VRayu. Tekstury robione z użyciem zdjęć, tekstur z netu i innych "gotowców" + sporo podmalowywania, mieszania, składania, mazania itd. Na ziemi vrayowy displacement (jedyny obiekt z displacementem). Oczywiście obróbka po renderze w Photoshopie (korekcja kolorów, jaśności, retusz, ciut domalówek).

 

1600.jpg

 

Obrazek w innych wielkościach:

 

Wersja 2500x1380

 

Wersja 800x442

 

Trochę detali z wersji w pełnej rozdzielczości:

 

drzwi.jpg

...

schody.jpg

...

skrzynka.jpg

 

Pomniejszone fragmenty kilku tekstur:

 

tex01.jpg

...

tex02.jpg

...

tex03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi tam się podoba, czemu nie pokazałeś się od frontu? ;)

Czegos tam jednak brakuje, może materiały trochę sztuczne (np. doniczka, miejscami mur) ale wrażenie ogólnie bardzo pozytywne.

 

greets

 

ps. skonczone i otexturowane!! wow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda.. i też mi się bardzo podoba!!

 

Ale żeby Cię nie zostawić z zawodem że wszyscy Cię chwalą...Skopane teksturowanie drzwi.. lenistwo wychodzi!! Dałbyś na nie tekstury w taki sposób aby uwidocznic to że nie są to rzeźbione drzwi a składają się z elementów..

pozdrawiam.. koleś w kapturo-płaszczu wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miły obrazek. A teraz błędy 8]. Tile tekstury na rynnie. Mur z lewej strony zrobiony z innych cegieł niż przejście. No i ja osobiście nie przepadam za teksturami dołączonymi do maxa, bo chyba niektóre cegły z nich korzystają, ponieważ psuje to jak dla mnie wrażenie realizmu, ale to już nie błąd a moje skrzywienie. Tak czy inaczej gratuluje ładnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem cos czego nikt chyba wczesniej nie zauwazyl...ładne tekstury:D:D

Postac dodaje klimatu, ale jest slabo wymodelowana troche to razi bo wszystko inne dzieki tex jest bardzo realistyczne mimo wszystko praca budzi respekt gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Savoy

Bardzo ładne. Sporo czasu poświęciłeś na tę scene. Możesz podać czas renderingu?

Na minus:

1/zbyt mocny bump na niektórych obiektach (wydaje mi sie że jest tego za dużo przez co scena jest za "ostra")

2/ postać na schodach "ginie" jest za mało wyeksponowana (za mocny cień?) Myślę że dod oświetlenie za postacią dodałoby ładny kontrast do sylwetki (trzeba by było może usunąć ściane po lewej za schodami)

 

Na plus:

1/ kostka brukowa

2/ ładne miękkie światło

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za komentarze i czekam na jeszcze

 

mort: nie wiem, czy mnie zle nie zrozumiales, nie modelowalem tylko roslin, reszte modelowalem

 

Quadysz: wiesz jak to ze mna jest, ja za szybko koncze ;) pewnie jak bym jeszcze posiedzial byloby lepiej, a tak to jak to u mnie: sporo niedorobek

 

ZiBi_PL: a mi sie schody wlasnie podobaja takie :P, no moze moglyby miec wiecej detalu w modelu

 

nielot007, Lis, 3d_kaczka: nie malowalem tych tekstur recznie wszystkich, powstaly przez polaczenie zdjec, tekstur, domalowki itd, co do tutkow to zerknij na te na 3dtotal wlasnie, te tekstury powstaly podobnie, jedne z wiekszymi inne z mniejszymi przerobkami typu malwoanie itd. Nie ma tu nic nadzwyczajnego.

 

rudylew: racja z tymi drzwiami, ale to nie lenistwo w tym wypadku, tylko bezmyslosc

 

Hynol: z rynna masz racje, choc nie wiem czy jest to az tak zauwazalne, gorsze jest to, ze sie troche tekstura na bokach rozjechala. Nie ma tu tekstur dolaczonych do maxa, a cegla mi sie podoba :]

 

Maqs: ta "postac" to ze 20 minut roboty, nie chcialo mi sie modelowac postaci dokladnie, bo nie o to mi chodzilo w tej pracy, ale masz racje, ze jak sie jej przyjzec, to moze troche psuc calosciowy efekt

 

Savoy: Taki bump jest jaki chcialem zeby byl, wlasnie wyrazny i ostry, moze sie podobac albo nie. Postac specjalnie jest troche schowana, bo nie ona jest glownym tematem pracy, a juz na pewno nie najlepszym elementem i nie ma zwracac na siebie uwagi, to raczej dodatek.

 

 

 

lilowy, JohnZi, Mr. MtS, Vorek, 3d_kaczka, KLICEK, SWRSC, mkk3a, pikSar, slayer2004: dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render super, tekstury extra...

Jak mam się juz na chama czegokolwiek czepić to powioedział bym, że zdezelowane drzwi kontrastują z dość "nowymi" dachówkami...ale to taki malutki, maluteńki mankament:).

Ogólnie rewelka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc prosty material. Blend z 2 materialow. Pierwszy ma w diffuse teksture kostki, drugi takiego zwirku, czy innego brudu, oba w mocnym bumpie bump kostki brukowej, zmiksowane w blendzie tak, ze ten drugi material pojawia sie w niektorych miejscach (maska to noise), ale bardzo slabo. No i oczywiscie displacement vrayowy, bez niego by to wygladalo slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko dołącze że super klimat, tylko trawa mi troche nie pasuje ta pod drzewem, jakaś taka zbyt zielona ;-) w stosunku do sceny

 

Ale uwielbiam takie klimatyczne prace :)

 

Congrats

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie bardzo ładna scena.

 

postać bym wywaliła albo zrobiłą na nowo, bo teraz te fałdy na ubraniu są bardzo nienaturalne, i wygląda jak model zrobiony przez jakiegoś nowincjusza i wstawiony w scene profesjonalisty. 20 min to za mało na ludzika.

 

jeszcze przeszkadzają liście drzew, są dość plastikowe i to kłuci się ze świetnymi teksturami reszty sceny, na xfrogu się nie znam ale chyba dałoby się wstawić jakieś przyzwoite liście albo przynajmniej zmienić ich kolor na mniej ostry?

 

jeszcze schody mogłybyć bardziej zużyte w środku, tam gdzie się chodzi.

 

ale tak to super, mur świetnie oteksturowany i dachówki śliczne, no i klimat jest a to jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, wstyd mi za Ciebie :) za dużo w GS-ie siedzisz :) oglądałem ten obrazek troche mniejszy - i powiem Ci że jest super oswietlony, gdybys trochę więcej posiedział nad materiałami... potem trochę fotozłoma chociażby...

 

nie pozwolę Ci tak zmarnowac tego :) normalnie będę Cię nachodził jak będziesz tak robił :) a tego chyba oboje bysmy nie chcieli :P

 

greets

 

ps. hehe choć z drugiej strony jeżeli masz już za szybko kończyc to już lepiej w maxie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teksturki bardzo fajne, oświetlenie równierz, ale to co najbardziej mi ise podoba nie jest wykonane przez Ciebie... Podobnie jak mort nie lubie gotowców, z wyjątkiem zupek chińskich... =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmo: zielona trawa jest duzo dobra :] podoba mi sie taka, ale nie wszystkim musi, dzieki w kazdym razie za komentarz

 

Ania: z postacia masz pewnie racje, podobnie jak z drzewkami i inna zielenina, przyznaje, ze ucieklem sie do uzycia xfroga z lenistwa, braku czasu i checi skonczenia szybko pracy (tak juz mam), no i to byl blad. Jesli chodzi akurat o kolor, to taki zamierzalem miec, zmienialem troche kolor bazowy zeby wyszlo wlasnie tak a nie inaczej. Dzieki za konstruktywna krytyke.

 

hkropinski, HXL: dzieki

 

TrojkaT: nie wiem kto, niestety sie nie podpisal

 

Quadysz: wiedzialem, ze jak tu wpadniesz, to mnie pojedziesz, Ty niedobry Ty... Ale z siedzeniem masz niestety racje... Posiedziec zawsze mozna dluzej, ale wiesz dobrze, ze ja za dlugo przy jednym siedziec nie potrafie, jakiejs swedziawki dostaje czy cos. A w szopie siedzialem i to sporo dosc, ale Tobie jak zawsze za malo... mialem ludzi wstawic, trawe, niebo lazurowe i jamnika? Nie no, wiem o co Ci chodzi :]

 

Keisim: zupki chinskie fuj! Dzieki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pracka, teksturki na najwyzszym poziomie, oswietlenie tez, jedynie co mi przeszkadza to to drzewo po lewej w gornym rogu i te kwiatki nad schodami - troche kanciaste takie, mogles sie troche nameczyc i wymodelowac swoje bo jednak troche psuje to klimat, ale ogolnie jest spoko, az milo patrzec :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja? podstawowke? to pomowienie...;) jedyne co w zyciu skonczylem to kurs grania na nerwach;)

Quadysz - mocne slowa jak na pedofila, misiaczku:* ten Twoj aston to juz chyba starszy niz ja jest, he?;)

mort - przed...co?

 

dobra, koniec ot;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh rozumiem że "pedofil" trzeba puścic przez filtr LPR-owski i wyjdzie GEJ :) i to rozumiem :) bo młodzi chłopcy mnie nie ruszają :) no chyba że ci z byłego NRD...

 

hehe a jesteś pewien że to był kurs grania na nerwach a nie na oboju? :P

 

edit: teraz to naprawde koniec ot :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności