Skocz do zawartości

Teczka 2D: Detale wykończenie, szlif.


Rekomendowane odpowiedzi

Piękne prace. Tylko pozazdrościć talentu :)

Co do ostatniego speeda, to ja się za Torturem w kolejce ustawiam.

Malowanie w realu to sama radość. Byk nawet ciekawy. Niesymetryczne rogi prowadzą wzrok w kierunku odkrytych mięśni, których nie widzę. Szkoda, że dałeś takie kiepskie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do prac-byku fajny,ale rogi faktycznie niesymetryczne-moze i to celowe jak mowisz,ale w takim razie jaki byl cel?;] sam byku jest fajny.

 

myślę,że chodzi o to,że:

a) w świecie rzeczywistm, nie znajdziemy prawdziwie idealnej symetrii, jakiej doszukujemy się często w hiperrealistycznej sztuce...

b) czasem trzeba nagiąć rzeczywistość i nawet wielcy malarze o tym mówią,że jeśli widzisz białe, ale na obrazie,lepiej się będzie komponować czarne-to rysuj czarne!

c) rozumiem,że tu te rogi nie polegają na tym co w pkt.b), ale taki zabieg,w moim mniemaniu, powoduje przybliżenie obrazu do rangi obrazu i oddalenie od fotorealistycznej pocztówki;)

d) przypuszczam też że Lacedemonowi te rogi mogły tak wyjść przez przypadek, ale nie zmienił ich np.z wyżej wymienionych powodów ;D

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie z tymi rogami :-] w naturze az roi sie od asymetrii. a jesli jest symetria to pozorna. ten byk to nie projekt architektoniczny

 

 

ortheza, nie zapominaj o wysokim poziomie tego forum :) Mowie to całkiem powaznie, sporo tu się wymaga aby sypnąć pochwałami, musi grać szafa po całości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no projekt arch to nie jest,ja rozumiem ze symetria w naturze zadko sie pojawia,ale te rogi to troche przesadzone sa i tyle-dobra olejmy rogi-chcac bardziej uzmyslowic wezmy ze to nie byk a czlowiek,a rogi to uszy-ciezko wypatrzyc czlowieka ktory ma jedno ucho o 1/3 krotsze od drugiego i o 1/3 nizej usadowione oO. i koniec tematu z bykiem;p

 

sporo sie wymaga? wlasnie nie bardzo... wiecej tu pochwal niz konkretnej krytyki-a jak juz ktos krytykuje to napisze ze "takie se" bez uzasadnienia;p Ja np. moglbym kazda pracke slodzic ale po co? jezeli 20 osob nad moim postem to napisalo oO . Wiec chcac napisac cos co wniesie faktycznie troche do tematu,wole wypatrzyc bledy,lub niedorobki,ktore i moze nie sa wielkie,ale zawsze SĄ, a i dla autora zawsze pomoga;]

 

pozdro!;]

 

PS rogi złe i ch*j!;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejku jak bym wiedział że wywołam burze z rogów to bym napisał to inaczej. Nie mówię Lace że wszystko ma być symetryczne... bo rzeczywiście w naturze nie spotykamy symetrii a raczej jej złudzenie :> mam na myśli tylko to że jeden róg byczka ma dość nieproporcjonalne wymiary do drugiego.... oczywiście nie mówię żeby każdy z linijką biegał i mierzył to co namalował z drugiej strony bo to była by czysta głupota... porostu tak odebrałem owe dzieło i tyle :)

 

Pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. :) Nie przejmuj się. Po to jest forum. Wiadomo, że nie chodzi o czytanie superlatyw, bo to nie jest rozwojowe. Co do rogów, to ta dysproporcja jest celowa. Nie zawsze w obrazie wszystko, co dokładnie odwzorowane jest harmonijne. Czasem, aby zbudować ład na płaszczyźnie trzeba przedmiot dostosować (świadomie) do wartości malarskich. Tylko to inna bajka. Tu na forum jest inaczej. Ja się często zapominam.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dosyć długo mnie nie było i pomyślałem, że coś wypada wrzucić.

Z racji, że przemęczony jestem żołnierzykami zrobiłem 2 pracki SF( raczej nie rysowałem dotąd takich rzeczy).

Bardzo mile widziane wszelakie uwagi.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

s17rd5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

battle24uh4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Lacedemon, świetne te statki. Co mnie razi na pierwszy rzut oka to ich rozmyte krawędzie. Według mnie powinny być ostre i zestawione z miękkimi przejściami tła, dymu itp. Do tego można dorzucić jakieś sylwetki postaci lub czegoś podobnego aby zasugerować skalę tych statków. Tyle na razie.

Pozwoliłem sobie na szybki overpaint, mam nadzieje, zeby bylo jasniej

pzdr

s20xl6xc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne: Ortheza, Nicponim :)

ManiakS. Bardzo ładnie doszlifowałeś ten stateczek, nabrał dzięki Tobie uroku. Faktycznie tą niby-parą zamgliłem ostrość. Będę w przyszłości uważał na te miękkie, mdłe pędzle. Powinienem je całkowicie usunąć. Poza tym, podstawową moją wadą w rysowaniu jest brak cierpliwości i często zostawiam pracki niedorobione. Nie bez powodu temat " Detale, wykończenia szlif." ma tu swoje uzasadnienie.

Pozdrawiam i dzięki za rozjaśnienie widzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie pierwszy i ostatni w monochromie, te w srodku z calym szipem sa jakies stakie bezplciowe. duzo psuje ta czerwona mglawica i oswietlenie. mgalawice kiepsko swieca raczej :] generalnie w tym szipie najlpesza jest lewa strona prawa wytnij i wywal do kubla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy sf swietny,fajne kolorki i klimat. A przy okazji pytanko mam-jak robi sie takie np. plastry miodu? tekstura lub brush to wiem,ale jak? np. malujesz podklad potem na tym smarujesz? jezeli tekstrura to jak jej kolor zmieniasz na taki jaki chcesz? no nie umiem takich rzeczy ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

@ Ortheza. Nie będę nic wywalał, a postaram się powalczyć. To bardziej progresywne posunięcie. W tej pracy chciałem odwrócić podstawową zasadę: ciepłe z przodu, chłody w dali. Zrobiłem odwrotnie i chyba bez skutku. Wsio się sypie z tą przestrzenią. Będę jeszcze z tym walczył ;) AD. monochromy: bardzo je lubię. Taka oszczędność w kolorze jest dosyć trudna, bo wygrać z ciemnymi walorami w digitalu, to dla mnie jeszcze za trudne. Miło mi, że Ci się podobają. Obejrzałem Chrisa Fossa :D Dzięki.

 

@ Nicponim. Brusha zdziałałem sam, bo zależało mi na rytmach. Jestem leniem i nie chce mi się dziargać tych detali masowo. Choć czasem warto, bo oczywiście z pędzla wygląda to lepiej od "fabrycznych bajerów". Kolor to sobie ustawiaj suwakami, po to są :D Pracując na warstwach masz dobrą mobilność w operowaniu tonacją, walorem i kolorem. Dzięki :)

 

 

@ Morbid Karbid. Faktycznie kosmiczne czernie są mało ciekawe. Jednak już wiem, że można się pobawić jaśniejszymi walorami formą i kolorem. Ta czerń, to chyba z lenistwa :D "Homeworld" Przez Ciebie chyba zamienię pena na łopatę :D Dzięki, rozjaśniłeś mi pod skorupą.

 

@ OmeN2501. Dzięki za podtrzymanie na duchu :) Wiem, że SF kiepsko mi idzie, więc takie wsparcie dla mnie cenne. ...ale, jak mawiają - trening czyni mistrza. Więc biorę się za to, co mi nie wychodzi ;) Czyli za wszystko, he, he.

 

@ Witkowski. Dzięki :) Właśnie o klimat chodzi mi najbardziej.

 

...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, odnajdujesz sie w tym bezproblemowo. jedyna uwaga, ze w tej tematyce raczej wartosciowe sa twarde krawedzie :) miekkie brushe to jednak bardziej organika. ladnie zmieniles kolor kosmosu, bo ten czarny to wiesz...te koncepty sa 1000 razy lepsze niz ten z concept cornera, wez jakis stad i wrzuc tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki ;)

 

Pomyślałem, że wrzucę i tu takiego stworka. Zawsze, to coś więcej. :)

 

Coś przy nim jeszcze pokombinuję, ale co i jak teraz nie wiem. Poleży, to może samo się zrobi ;)

 

Oczywiście uwagi bardzo mile widziane :)

 

 

 

01rky1.jpg

 

 

 

02rjj9.jpg

 

 

03rbi1.jpg

 

 

04rue2.jpg

 

 

 

05rwd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego się od nas uczysz to chyba jak nie robić ;)

 

Jak już ktoś napisał miażdżysz wymiatasz jesteś po prostu genialny (strona też powala) nawet jeśli gdzieś są błędy to reszta pracy je totalnie niweluje musiał byś się naprawdę postarać żeby wyszło Ci coś gdzie można błędów szukać.

 

Można zapytać do jakiej gierki ostatnia ilustracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za bardzo nieczytelne, nie wiadomo w sumie co przedstawiaja te rysunki. Same w sobie fajne sa te pociagniecia, az szkoda ze w ktoryms momencie nie ma skupienia na czyms konkretnym.

Ale pracki tabletowe wypas - przy okazji zerknalem na Twoja stronke www :)

 

Pozdrawiam

 

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wpadłem ponownie na forum i nie widzę tego com zamieścił. Coś mogłem naknoicić, ale zaraz updates. Sorka. Poza tym pracki, to raczej speedy. Dawno nie rysowałem....na papierze. max01copybm9.th.jpg

Edytowane przez Lacedemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności