Skocz do zawartości

Teczka 2D: Detale wykończenie, szlif.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz bardzo charakterystyczne to swoje malarstwo - takie "lejące się", mokre, cos w tym stylu. Podziwiam Cie, ze jeszcze nie przejadl Ci sie temat zolnierzykow;) Szczerze mowiac to wczesniejsze pracki mi sie bardziej podobaly. Jednak nadal jest sie od kogo uczyc:) pozdrawiam.

 

edit: Juz wiem za mocno zblurowane sa te pracki jak dla mnie. Ale oczywiscie to moja niewiele znaczaca opinia.

Edytowane przez dyb3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz poziom :) Wiekszosc naprawde dobra robota, no ale zeby nie bylo za slodko, elementy ktore mnie zrazily to: obraz z lucznikami, lucznik z lewej strony pierwsza klasa, ten po prawej lekki dramat :) Jezeli w pierwszym udalo ci sie idealnie zrobic skrot perspektywiczny, tak w panu po prawej stronie reka wyglada na bardzo krotka, rowniez broda okazuje sie bardzo mala, pomyslalem przez chwile, ze moze to byc kobieta, ale to raczej nie to. Nastepna uwaga w pracy, gdzie zolnierze rzucaja wloczniami, lecaca wlocznia stanowczo za ostra, przydal by sie jednak blur, a poza tym kat jej lotu nie pasuje do zadnego z zolnierzy. Te elementy rzucily mi sie najbardziej w oczy, a tak wogole to zloty medal za taka ilosc porterow :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie odpisywałem, bo dopadła mnie grypka i ciężko było podnieść łapy do klawiatury.

 

Dzięki serdeczne Wszystkim za tak obszerny komentarz.

 

ad. Krzysiek_gfx:

 

Ten łucznik, to niby miał być synek tego gościa na 1 planie. Robiony całkowicie z wyobraźni i widać, że kuleje moja znajomość anatomii. Jeśli mam modela, albo referkę, to nie mam żadnego problemu. No, ale jak przychodzi moment, że trzeba anatomię z pamięci..., no to schodki.

 

Niektórym z Was zazdroszczę tej anatomicznej pamięci (pamięci do formy). Możliwe, że przyczyną moich trudności jest to, że na akademii zamiast chodzić na rysunek i piłować akty, to ja zająłem się robieniem wystaw ( sztuka współczesna). Żałuję teraz bardzo i muszę nadrabiać pracowitością, szukaniem formy. Po czasie oczywiście widzę wszystkie błędy i chętnie bym poprawiał, ale tak można w nieskończoność.

 

ad.Morbid Karbid:

 

Miniaturki są szybkimi szkicami robionymi z pomysłem i dla rozgrzewki.

Oj!.., jak bardzo chciałbym tylko tak rysować. Sami wiecie, jak zleceniodawcy podchodzą do takich realizacji, więc nie będę się wam starał wyjaśniać. Może kiedyś, jak wyrobię sobie markę, to wrócę do świeżości. Mnie już męczą te wylizane formy.

 

ad. Dyb3k:

 

cyt."lejące się", mokre,- zawsze chciałem aby, to co robię na komputerze choć trochę przypominało malarstwo ( z całą jego istotą). Ten mój sposób chyba najbardziej przypomina mi oleje. Czuję się w tym najlepiej, bo pozostawiają jakieś emocje itp. Ciężko mi- wierzcie-wykorzystywać efekty specjalne photoshopa. Wydają mi się sztuczne...Możecie polemizować, ale pamiętajcie, że ja malowałem olejami jakieś 18 lat i ciągnie się to za mną. Ciężko jest się przestawić. :D

 

Co do hełmów, blachy, etc. ;D Nie dziwcie się, bo jak prawie 24 h na dobę machacie tych blaszaków przez 2 lata, to byłoby conajmniej dziwne, gdybym nadal nie potrafił dobrze oddać stali.

 

Reasumując. Cieszę się, że niemal każdemu z Was podoba się inna praca.

 

Dzięki za trafne komentarze. Bardzo wiele wnoszą i cenię sobie te wnikliwe uwagi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, dawno (rok, może dwa) nie widziałem takich dobrych, prac. Dziwi mnie tylko fakt, że nie znalazłem Twoich prac wcześniej.

Nie wiem jak Ty to robisz, ale powinieneś dostać jakieś możliwości wystaw.

Super kolorystyka, dynamika. Widać że to nie jest o tak o, tylko dopracowane.

Mi najbardziej do gustu przypadł assasin, ze względu na takie przejście barw (zakładam że to miało symbolizować że tam gdzieś się pali pochodnia, jeżeli tak, to odddałeś ten efekt, idealnie, perfekcyjnie).

 

Oby tak dalej!

Xilomion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For Uriel: Są takie, które powstały w jeden wieczór, ale i takie które robię przez tydzień.

 

For Żaglówka: Możesz :D

 

For Xilomion: Dokładnie zgadłeś, tam jest pochodnia :) ,...a wystawy to ja robię:) Jedna z nich w ubiegłym roku:

 

http://www.asp.wroc.pl/wyswietl.php?nr=90&rodzaj=aktual

 

Dzięki wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naaa on taki ma workflow malarski ze rozmazuje. Widzialem niektore szkice od podstaw - łan handret proszent orydzinal. Aczkolwiek mnie tez czasami sciska ze tak dobrze trafia z kolorem i swiatlem :P

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , ja to dziwnie odbieram. W digitalu starasz się robić całkowicie inne rzeczy a na płótnie również coś innego. Rozumiem, że w pracowni inaczej się pracuje. Co jest dla Ciebie priorytetem?

Napisz gdzie jesteś sobą.

Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:

 

Mariusz , ja to dziwnie odbieram. W digitalu starasz się robić całkowicie inne rzeczy a na płótnie również coś innego. Rozumiem, że w pracowni inaczej się pracuje. Co jest dla Ciebie priorytetem?

Napisz gdzie jesteś sobą.

 

:) Na takich formatach ( 2-3 m) pracujesz całym cialem, wydobywasz ekspresję ruchu. Te obrazy były robione w imię "action painting". Po prostu taki format podświadomie wymusza na mnie takie dzałania. .., oczywiście nie jestem w nich niczym ograniczony. CG natomiast jest formą zarabiania na chleb. Pamiętaj, że tu ( na tablecie) pracujesz nadgarstkiem, przy wielkim formacie całym ramieniem. Poza tym, jak wiesz okładka ma inne przeznaczenie, zleceniodawcę, który ma pewne oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antylopę gnu już kiedyś widziałem, ale reszta super, najbardziej podobają mi się pingwiny i panda. :D

 

Mimo to wole twoje digitalowe prace ;) gdybym zboczył twoje płótna o takiej tematyce chyba bym padł :D

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności