Skocz do zawartości

Teczka 2D: Detale wykończenie, szlif.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki serdeczne Wam wszystkim.

 

Przypadkowo muszę zrobić coś z II Wojny. To moje pierwsze podejście do technicznych wojen. (Kolesie z Waffen SS w Ardenach)

 

Teraz to ja mam problem. Nie mogę ustawić dobrej kompozycji. Te dwie postacie na 1 planie są za bardzo konkurencyjne, plus jeszcze masa czołgu. Brakuje tu oddechu, przestrzeni i hierarchii form. Może ma ktoś z Was pomysł, jak poprzestawiać te formy? Nie bardzo chcę rezygnować z czegokolwiek, ale można zmniejszyć co nieco i ustawić plany. Wszystko w warstwach. Liczę na waszą pomoc.

 

lacedemon

 

PS" TO nie do 4 pancernych :D"

 

waffensswip03ua5.jpg

Edytowane przez Lacedemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca... tylko kurcze to coś co miało być lornetką u gościa w czołgu... poprawiłbym go przede wszystkim.

 

Ja bym kompozycję ustawił tu tak:

Gościa z lewej dałbym po prawej. Czołg wysunąłbym bardziej w lewo (ażeby postać go strasznie nie zasłaniała) i oddaliłbym lekko. Natomiast gościa który jest obecnie z prawej dałbym z lewej... sporo dalej niż jest teraz. Wiem, że to dosyć inwazyjne ale do zrobienia. To tylko taka moja propozycja... może ktoś bardziej doświadczony będzie miał lepszą.

 

Poza tym musiałem się trochę przyglądać zanim dopatrzyłem się na dalszym planie kolejnego czołgu. W obecnym miejscu jest trochę zbędny i naprawdę mało widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bardzo inwazyjna może nie jest. Do zrobienia w 3 sekundy. Co do lornetki, to jeno pomysł rzucony, bo detali nie szlifowałem jeszcze. Zapewne to poprawię, jak i resztę, ale dopiero po ustawieniu kompozycji. Doświadczenie mnie uczy, coby na darmo nie wchodzić w detal. Często pod koniec się go zakrywa. ;) Thanks Marduk. :) zaraz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie trochę ten śnieg jest podejrzany zrób mu refleksy od słonca czy coś poza tym tak dziwnie oblepia tych gości jak bym zostawił tylko ten śnieg lekko na nogach bo od słońca on jednak sie roztapia a zostawił tylko mokre plamy na kurtałkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna scenka, kompozycja leży mi bardziej, choćby ze wzgledu na to że ten ss-man z 2go planu (z lewej) luka na Tigera, buduje to jakąś spójność sceny a nie rozglądanie sie po krzakach.. ogolnie cool!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, ale.... Co prawda macie rację z tymi białymi maskowaniami, ale w tej ofensywie Niemców zaskoczyły opady śniegu. No i takie wdzianka musieli nosić.

Cytat, "Ofensywa w Ardenach":

 

"Zła pogoda, na którą tak liczyli Niemcy, uniemożliwiła aliantom użycie lotnictwa, ale z drugiej strony warunki meteorologiczne były dużo gorsze niż Niemcy zakładali i niespodziewane, duże opady śniegu połączone z burzami śnieżnymi sprawiły, że wiele dróg stało się nieprzejezdnych, co znacząco spowolniło tempo niemieckiego ataku."

 

 

a tu przykłady nieszczęsnych widocznych wdzianek w zimie.

;)

http://www.efour4ever.com/44thdivision/waffenss_dead_704.jpg

 

http://www.panzer-reich.co.uk/gallery/mixed/mixed-colour/110.jpeg

 

http://www.fjr2.be/gr-Falschirmj%E4ger-98.jpg

 

http://www.panzer-reich.co.uk/gallery/mixed/mixed-colour/149.jpeg

 

http://www.panzer-reich.co.uk/gallery/mixed/mixed-infantry/13.jpg

 

http://www.panzer-reich.co.uk/gallery/mixed/mixed-infantry/29.jpg

 

http://www.panzer-reich.co.uk/gallery/mixed/mixed-colour/21.jpeg

 

Choć miałem ochotę ich nakryć białymi fartuszkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru ma, a Ci już bankowo. :D Zgadzam się, że powinni mieć białe kurteczki, ale pisałem, że Niemców w Ardenach zaskoczyły opady śniegu. Poza tym od firmy dostałem takie wytyczne i materiały. Ma być jesienna i już. Nie będę z szefem polemizował. W końcu jest historykiem :)

 

1944xp9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżinks Mayk. no właśnie robiłem to ze względu na zmianę tonacji. Chcę wyjść z tych sosów, a myślę, że samuraje są dobrym motywem. Pierwsze szkice na nową serię dla Osprey. Może, co z tego bedzie. Jeśli ktoś z was ma dobre refki z samurajami, to będę wdzięczny za pomoc ;)

 

Pozdrawim,

 

lace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne pracki,aczkolwiek caly czas wydaje mi sie ze gubisz perspektywe;/ na niektorych obrazkach jest latwa do wychwycenia(chociazby ten ostatni przyklad z koniami w sniegu),na niektorych tak zagmatwasz ze optycznie widac błedy w perspektywie,ale tyle ich jest ze ciezko wskazac dokladnie co jest tym bledem;] (np. ostatnia pracka) Czasem trafi ci sie naprawde pro pracka,a czasem taka w ktorej widac braki w anatomi,perspektywie,oswietleniu, ale to chyba u kazdego tak jest;]

pozdro!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cześć Wszystkim.

 

Nicponim..., bardzo słodko piszesz, naprawdę miło się czyta twe posty. Nie traktuj tego jako ironię. Zawsze zmagam się z tymi problemami, o których piszesz, bo są one nieustannie towarzyszącą udręką: forma, czy treść... itp. Staram się z reguły najpierw zrobić obraz, potem myślę o perspektywie, anatomii etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zes sie panie narobil.. :) mi najbardziej podobaja sie te rozne male szkice stojacych/ idacych armii... sa mistrzowskie!! i te zborje jak ktos pisal wczesniej...:)

ale sa tez fragmenty, ktore wplywaja negatywnie na odbior calego pakietu... np. ten pierwszy szkic wnetrza kosciola, w ktorym perspektywa lezy i kwiczoli bolesnie. i jeszcze miejscami anatomia jest nie do konca chyba wiarygodna (juz nie pamietam gdzie mi sie to rzucilo w oczy, bo za duzo tego... sorry za brak precyzji..)

 

A tak w ogole to fajnie, ze masz mozliwosc trzymac sie tematyki, ktora Cie interesuje (bo chyba sie nie myle, ze to Twoja dziedzina...?). Generalnie przepieknie :)

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty chcesz mojej zguby? Jak zobaczyłem twój up to krew pociekła mi z uszu i spadłem z krzesła.

 

Serio, to gromisz :D. To znaczy łuczników już się przyczepiłem oraz tego że brakuje mi lepiej zarysowanego środkowego planu, daleki plan nie różni się zbytnio od środkowego przez co wypracowany pierwszy plan zbytnio się wyróżnia i ma się wrażenie że między pierwszym planem a dalekim jest duża odległość. Mimo wszystko szczena mi opada i podziwiam, a dalej to same ohy i ahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie jedyne rzeczy które mi się rzuciły na oczy to rozmazanie nóg koni na pierwszym obrazku w taki sposób jakby 'leciały' w bok w takiej pozycji oraz to że główny łucznik strzela w zupełnie inną stronę niż reszta (choć to pewnie jest celowo )żeby polepszyć kompozycję i nadać trochę dynamiki)

A tak poza tym to rox kox, prace klimatyczne (ta z łucznikami - naprawdę bomba klimat), świetnie wykonane (genialnie zrobiłeś metal hełmów w scenie walki rycerzy) i w ogóle przyprawiasz ludzi o kompleksy. Idź bądź mistrzem na inne forum :( Idę się powiesić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności