Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mazda 6 Sport '06


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

długo się wstrzymywałem z pokazaniem tego modelu na forum... tak długo, że ostatecznie wyprzedził mnie Kome i, oczywiście za moim pozwoleniem, umieścił w galerii świetne renderki swojego autorstwa, a więc żeby się za bardzo nie powtarzać to tym razem mam zamiar pokazać go bardziej od strony technicznej niż artystycznej, a jednocześnie poćwiczyć na nim renderowanie z lakierem :)

 

Na początek zestaw "standard" ;)

 

mazdamix012vh.jpg

mazdamix021dx.jpg

mazdamix033oo.jpg

mazdamix045cc.jpg

 

A na koniec dwie próby renderingu z lakierem, którego nie robiłem już ho hoo albo i jeszcze dłużej...

 

mazda011fc.jpg

 

mazda020zz.jpg

 

 

Nie jest to wersja ostateczna dlatego projekt ląduje w dziale WIP a nie w galerii. Do finału mam zamiar dodać prowizoryczne wnętrze a przede wszystkim dopieścić materiały oraz oświetlenie, którym niestety daleko do ideału. Myślę również nad zrobieniem małej scenki, albo chociaż renderingu ze zdjęciem w tle, ale na pierwszym miejscu zajmę się studiem :)

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Dla zainteresowanych siateczki zamieszczę później.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No no Piotrze popraw mnie jeśli sie mylę, ale to wygląda troche jak "Loozak 2 - Reatywacja". Hehe czeałem na cos taiego, bo przez pewien czas miałem wrażenie że usuniesz się w cień ale szęśliwie sie myliłem :]

No jak popracujesz nad laierem to może bedzie cześc 3 - Rewolucje czy jak tam szło ;) Póki co cósi mi ten laier tak em za czysto, za gładko przez co syntetycznie czy sztucznie jest za idealny tak to jaoś odbieram. Wiesz co mam na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack to się robi już nudne pojawiasz się raz na pół roku wyskakujesz z kilkoma świetnymi modelami, a ja się patrzę na te modele i stwierdzam, że nic nie potrafi. Model piękny wiadomo ale render z lakierem nie ładny musisz się podszkolić u kome z tym:)

 

Georgas mówię Ci Brazil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuj próbuj loozaczku :) mistrzowski lakier na felgach, światła nie do końca mi się podobają, lakier.. hmm sam nie wiem, ja wolę trochę inną forme oświetlenia a na teraz wydaje mi się za bardzo....matowy, albo plastikowy może ciut większy ior we fresnelu powinien byc, choć ja wolę używać fallofa zwykłego do tego...

 

o modelu nic nie pisze, chyba że chcesz słuchać ochów i achów :)

 

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikSar, dzięki, a co do opon to masz rację, muszę się kiedyś bardziej przyłożyć do nich :)

Remedy, mylisz pojęcie lakieru z tym co się w nim odbija, nie mówię, że materiał lakieru jest idealny, ale to otoczenie muszę zmienić, bo odbicia tak zmatowiły karoserie,

Master Kiełbaster, dzienkujem,

Darkness & Javor, dzięki, nad odbiciami jeszcze popracuję,

Damus, ja w cień? eeee ;)

Georgas, Brazil ofkoz :]

MrKrzysiek, hehe, bez przesady, a co do szkolenia to spróbuję poradzić sobie sam, wtedy satysfakcja będzie większa, no chyba, że wyjdzie z tego jeszcze większa kaszanka niż teraz :P

Wiktor, Lis & Qba, mówicie i macie...

 

wire014ze.gif

 

wire025zm.gif

 

wire035fp.gif

 

Damus, zauważ, że Alfa 159 również ma większą luke w przednim nadkolu, może taka moda nastała ;)

Fox, Xyrion, Qba, Miwt & HXL, dzięki :)

S3B, mi tam się chromik nawet podoba :]

Quadysz, no cóż, dużo testów mnie jeszcze czeka niestety, a może i "stety", przynajmniej czegoś nowego się nauczę,

Pecet, nie podobają Ci się odbicia na szybie czy ich model? maska na pewno nie jest idealna tak jak i cały model, nie oszukujmy się, w poly nie da się zrobić idealnej powierzchni, może być bardzo dobra ale nigdy nie idealna :)

Kome, yep, kółka są już mojego autorstwa,

Nielot007, nie ma, później prawdopodobnie będzie,

MrKrzysiek, impreze miałem, sił musiałem nabrać, żeby odpisać :P

 

Pozdrawiam i dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w kewestii tego jak wisi ta 6 u tescia mojego przyjaciela - wiozłem przyjaciela tym do slubu i troche to oblukałem na zywo, skrzyna jest dretwa biegi cięzko wchodzą ale to tak na boku oprucz tego...

...em u nich z przodu jest tylko nieco więcej niż z tyłu tej luki

więc mysle ze musisz pochylić całosctroche do przodu - jak bede tam znowu to moze sie uda z aparatem -teraz jest w czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, miały być testy, a więc co bym nie był gołosłowny, oto pierwszy z nich...

 

16respsstamp8pn.jpg

 

Na razie maltretuję sam lakier, a więc nie dziwcie się, że nie ma pozostałych materiałów i że sampling jest nienajlepszy :)

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Renderer to oczywiście Brazil :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa! Zostaw lakier! Jest niesamowity, niepowtarzalny, taki... piękny.

Ja rzadko używam wykrzykników, więc to coś znaczy. ;)

 

Reszta będzie napewno równie piękna, więc nie mam co się martwić o tapetę na wakacje. :]

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mimo tego, że większości osób lakier nie za bardzo się spodobał to myślę, że będe się go trzymał ;) Zmienię tylko kilka rzeczy, na lepsze mam nadzieję, ale zostanę przy tym "rysunkowym" stylu, przynajmniej będzie oryginalnie ;)

 

Dream_arts, robiłem je już dosyć dawno, ale z tego co pamiętam to nie miałem do nich rzutów, posiłkowałem się tylko kilkoma zdjęciami i starałem zachować odpowiednie proporcje elementów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chveti, a co za radocha zrobić coś identycznie jak ktoś inny? :>

 

Nikt nie mówił o identycznym ;) Chodzi o to że lakier trochę jeszcze taki plastikowy a w jasnym studiu trudniej kontrolować refleksy bo zewsząd odbija się biel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił o identycznym ;) Chodzi o to że lakier trochę jeszcze taki plastikowy a w jasnym studiu trudniej kontrolować refleksy bo zewsząd odbija się biel.
Chyba jednak wyciagnę kasę z odmętów piekieł i pojadę na paintball do Wrocławia... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damus, nie mówiłem bo to wyszło niechcący, ale efekt mi się spodobał i chyba nie będe go za bardzo zmieniał, poza tym to Brazil a nie Mental jednak :)

Chveti, moje studio jest robione na zamówienie i oprócz białego plane'a ma czarne tło zamiast białego... a tak poważnie to zostanę przy tym, bo wygląda to "inaczej", jak zauważył RA. Może nie starajcie się tego klasyfikować w kategorii realizmu, niech to będzie... Loozackolizm :D

RA, :D

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Wygląda na to, że ten lakier budzi większe kontrowersje niż występ Mandaryny w Sopocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| To Mandaryna była w Sopocie ?? ;)

Hehe wiesz ludziska mają wysokie oczekiwania - to przez poziom modelingu

Ale ok i chciałem zauważyć żeja zMentala wychylam sie troche w strone V-raya pisałeś że mental jest wolny to ja nie wiem jak traktować v-raya. Hehe ja proponuje powrót do mentala jesli chcesz kreskówkowe czy rysunkowe efekty świetnie sie sprawdza irobi to piorunem,trzeba sie tylko troche wgrysc,ale topewnie jak we wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne próby, oprócz minimalnej zmiany odbić włączyłem indirect illumination, żeby zobaczyć, czy w ogóle warto... niestety warto, a czas renderingu rośnie prawie 4-krotnie, ehh...

 

23respsstamp2zz.jpg

 

poniżej po zmianie tła w PSie...

 

23brespsstamp1xh.jpg

 

Moim zdaniem ta druga, mniej prześwietlona wersja wygląda całkiem nieźle, a co Wy o tym sądzicie? :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności