Skocz do zawartości

Pojazd 3D: opel blitz


Rekomendowane odpowiedzi

w wolnej chwili postanowiłem sobie zrobć taki samochodzik...mój pierwwszy zresztą bo czołgów nie licze:) Opel Blitz czyli wół roboczy wehrmachtu...na robieniu samochodów sie nie znam i pewnie co znamienitsi auciarze znajdą wiele błędów ale uprzedzam ze to modelik do scenki z tankietką i bedzie raczej na drugim planie.....:P

opel12.jpg

opel13.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

krzywiznami sie nie przejmuje bo primo: to nie reklama autka do katalogu secundo: zastanawiam sie czy nie dać lekkiego noisa siatce co by troche pofalowac jeszcze blachy...ale to jeszcze sie zobaczy...ma wygladac na lekko zurzyty przynajmniej:)

 

no... i to jest porządne rozwiązanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ża mamy bardzo zbliżone gusta kliment :) oboje zrobilismy sdkfz 251, tankietke TKS ( ja ją własnie wykańczam) a teraz ty robisz opla którego ja robiłem w zeszłe wakacje :) tyle ze twoje modele są znacznie lepsze ale za to moge podpatrywac mistrza :D

powodzenia życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty to robisz tak szybko??? toż to szok, pewnie siedzisz po 10 godzin dziennie nad modelowaniem

nie dość że szybko to jeszcze jak dokładnie. po prostu pieknie

nie pasuje mi tylko ta opona. chyba powinna byc bardziej zaokrąglona z brzegu

 

aha i brakuje jednej śruby na feldze tylnej. tzn jest dziewięć i takie wolne miejsce. a tak nawiasem mówiąc to powinno być ich osiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, hmmm wszystko jest jak najbardzij wporzadku ladnie i pieknie, ale nie jestem przekonany do przejscia blotnika w zderzak, o ile udalo mi sie cos tam znalesc to tu stosowana byla metoda na zakladke, tak jak jest to w polaczeniu blotnik-maska, pozdrawiam i czekam na tex: ], aaaa jesczze moglbys zapodac siatke bez ms'a : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja jeszcze raz porusze kwestie zderzaka :) - bo cos tu jednak nie gra -skoro z takich referek korzystasz to dlaczego proporcje zaznaczonych elementow i ksztalt luku zderzaka ( widac choc fotki przyciete ;) ) odbiegaja od tych na referkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eco -heh....zdjęcia służą na ogół jako posiłkowe materiały natomiast modelowanie jako takie odbywa sie na podstawie blueprintów....stąd pewnie te róznice....choć istotnie przyznam ze zderzak jest zbyt wysuniety do przodu..ale nie o to Komicowi chodziło lecz o sposób montowania zderzaka na zakładke z błotnikiem.....ważne jest dla mnie by modelik trzymał charakter...i to chyba póki co sie udało... ale dzieki za uwagi zderzak poprawie w końcu to WIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja wiem o co chodzilo KoMic'owi hyhy ale bardziej mnie to zdziwilo- w sumie to najbardziej rzuca sie w oczy odleglosc od profilu blornika (tam gdzie przechodzi w zderzak) do podzialu blach przy obudowie chlodnicy- domyslam sie ze na czesto kiepskich lub zle narysowanych blueprintach moga wystapic objazdy ale to wlasnie zdjecia pomagaja to wyprostowac :) - ogolnie mi sie model nardzo podoba - super ze blachy nie sa super rowne- to swietnie urealnia model :)- powodzenia w dalszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice mogą byc być nawet na zdjęciach. trzeba pamiętac ze to samochów sprzed 70 lat i był produkowany przez kilka lat podczas których nieznacznie sie zmieniał. dodatkowo trzeba pamiętac że to był samochód który miał jeździac a nie wyglądać i gdy jakis drobny element został wykonany lekko inaczej a nie słuzył niczemu ważnemu to po prostu montowano co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym powiedziec cos bardzo milego o tym projekcie. Jednak uwazam, ze nigdy nie bylo niczego tak brzydkiego jak pojazdy wojskowe (przepraszam, jest jeszcze firma AUDI i jej koncepty). No ale zeby moj gust nie przeslnial mi oczu: fajnie, mysle ze dokladnie bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;) - Valery -zgadzam sie ale tzreba miec to poparte dowodem chocby w postaci fotki- ja znalazlem :) - znalazlem wczesniej rysunek ktory pewnie posluzyl jako blueprint i sadzac po jego jakosci nie bylo raczej mowy zeby ktos sie az tak pomylil wiec musialem znalezc foto :) tyle ze luk zderzaka jest inny ;) ale co tam hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności