Skocz do zawartości

Model 3D: Testy_organika


Adek_CG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wiesz na poczatku to sam sobie jakies takie bardzo proste postacie robilem a potem sie uczylem glownie z video tutoriali, w ten sposob ze najpierw sobie robilem poszczegolne elementy twarzy, naprzyklad: oko tak zeby fajnie wygladalo, potem nos, usta, ucho itd... a potem skladalem to wszystko w calosc, elementy robilem metoda face to face, ale teraz organike robie z boxa dlatego ze tak jest dla mnie szybciej, mysle ze mi bylo tez troche latwiej sie uczyc dlatego ze ja w sumie od dziecka cos tam zawsze bazgralem po kartkach, i to glownie byly wlasnie postacie wiec jakas tam podstawowa wiedze na temat anatomi juz mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez w sumie sie wypowiadc nie powinienem bo do piet niedorastam :P ale...bardzo fajnie oczywiscie ,tylko czy proporcja przedramienia do bizepsa w ganerze jest aby napewno dobra? moze to tylko kat ujecia - a wogole to czepialstwo ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzuty jakieś z deczka felerne, przydałoby się coś bardziej z profilu i tył.

Ucho wygląda jak pieróg przejechany przez walcownik. Tak się zastanawiam... To maska kota tak? Bo skojarzyło mi się jeszcze z batmanem, lub człowiekiem mutantem który ma 4 uszy :P. Podoba mi się detal na twarzy, chociaż jest niedopieszczony, nierówny, miejscami zbyt symetryczny, zaś w innym miejscu jest go zupełnie brak (policzki - broda. za duża różnica). Proporcjonalnie jakiś wielkich zastrzeżeń nie mam, może oprócz nosa. Jeżeli tę główkę poprawisz, będzie słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wlasny styl ktory mi sie ogolnie podoba ale.Ale w przypadku tej ostatniej twarzy zabardzo odjechales chyba i rysy i styl przerysowania troche oderwany jest od rzeczywistej anatomi . MNie przynajmniej nie przekonuje . NAprawde mam mieszane uczucia jak patrze na model w calosci. moze jakbys pokazal ta postac w jakims klasycznym ujeciu moglbym zmienic zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgas cialo jest jakie jest bo raptem bylo ledwo zaczete ;)

 

jacenty no tak to jest troche oderwane od rzeczywistej anatomi :) to sie zgadza, w sumie tak wogule to nie mialbyc jakis super realistyczny model, tak jak pisalem wczesniej mial przedstawiac Archangel a z X men on tam ma twarz niebieska :D, model tez nie byl jakos dlugo robiony, ja wiem moze dwie godziny wczoraj moze nawet nie..., ponizej masz obrazek chyba bardziej klasyczny chociaz watpie ze cie przekona ;)

 

ac893e5fe03934a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no znacznie lepiej .Teraz wiem co mi tak nie siedzialo ...te zakola mi nie siedza na maxa i dziwna lysina nad i wkolo uszu ukazujaca troche zdeformowana czaszke (zbyt szerokie czolo). JA bym to poprawil

...

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam tak chłopaki nie leży, kurczę nie wszystkie prace w czyde muszą kurczowo trzymać się anatomii. Fajnie moim zdaniem wystylizowane, podoba mi się, choć tu już decydują gusta.

 

Jak zwykle nie zgodzę sie z mister Szczery, nie wiem jaką miarka on mierzy, ale chyba nie podług siebie.

 

A fryzurka - git. Przypomina mi to co pan z Toola ma na głowie.

Edytowane przez Morte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam tak chłopaki nie leży, kurczę nie wszystkie prace w czyde muszą kurczowo trzymać się anatomii. Fajnie moim zdaniem wystylizowane, podoba mi się, choć tu już decydują gusta.

 

Jak zwykle nie zgodzę sie z mister Szczery, nie wiem jaką miarka on mierzy, ale chyba nie podług siebie.

 

A fryzurka - git. Przypomina mi to co pan z Toola ma na głowie.

stylizacja stylizacja ale anatomia to podstawa tzw. zachowane jakies tam podstawy a w tym modelu hmmm i nie widze tzw. glowka wedlug mnie jest slaba i ja sie zgodze z "szczery"

 

tak sobie od pewnego czasu czytam wasze komentarze na temat komentarzy (hehe ) szczerego i kurde ludzie dajcie sobie siana co z tego, ze koles nic nie pokazal skad wiesz co on potrafi a uwagi (nie zawsze) ma trafne(wedlug mnie) pisanie, ze olewacie posty napisane przez szczerego jest chamstwem, ignorancja zaloze sie o kazde pieniadze, ze jakby szczery ciagle chwalil prace nawet te bardzo slabe to wszyscy laczenie z autorami by mu dziekowali za posty itp.

 

taka sama sytuacja byla w speed sculptach (jak dobrze pamietam) tomala zamiesci sredni model szczery skomentowal i cale forum rzucilo sie z pretensjami, zeby zrobil lepszy a nie komentowal....zal :(

 

wracajac do pracy modeli b. slaby glowka praktycznie cala slaba poczawszy od proporcji (sa slabe) poprzez wykonanie jak np. oczy i ich okolice, uszy, krztalt glowy, policzki, kosci policzkowe, czolo itp. itd

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot jest troche prawdy w tym co piszesz, ale wystarczy rzucic okiem na model, ze nie chodzi tu tyle o sprzedawanie anatomi, co dosc slaba kontrole nad bryla, co widac na przykladzie obojczykow i ucha, po prostu te miejsca sa slabo wyrzezbione, jakby autor bał sie troche wcisnac niektorych miejsc glebiej w model, jakby niechcial miejscami sciagac gliny. Generalnie to poprostu kwestia zrobienia x modeli :)

 

No, ale gwarantuje Ci ze swoim komentarzem mu nie pomogles ;) podoba mi sie Twoja metamorfoza hehehe

 

Co do pana szczerego, to wiesz, nie ma sensu rzeczywiscie jechac po kims, po prostu to jest tak jak wstarym filmie kunk FU ;) z drugiej strony, albo jestesmy fajni, albo skuteczni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte, Dzieki:) Fajnie ze jednak komus sie podoba hehe :D

 

KLICEK hmm wiesz ja mysle ze ciezko tu wyrokowac, tak jak pisalem

cialo jest ledwo mazniete, te obojczyki sa dosc plaskie... co mysle ze widac,

troche podobnie jest tez z uchem, co niezmienia faktu ze uszy nie sa moja mocna strona :), uszy

to ja zaczynam modelowac jak juz stwierdze ze musze :D, mysle ze to bardziej kwestia mojego lenistwa niz czegos innego :) no ale coz ;)

 

Nielot wiesz co... no ja mysle ze ten model generalnie nie tyle co jest slaby co poprostu tobie i innym sie nie podoba,Morte pisze naprzyklad ze jemu sie podoba..., co do Szczerego to niechcialbym sie wdawac tu w jakas dyskusje, ale moze ludzia chodzi takze o sposob wypowiedzi a nie tylko tresc, niestety jest tak troche jak KLICEK powiedzial, czyli ze ja moge sie domyslac o ktore miejsca ci chodzi w tym modelu, ale tak naprawde ja ciagle tego niewiem:), piszez ze proporcje sa slabe...

ok, ale co w stosunku do czego jest za male lub za duze, napisales dosc dlugi post, wiec moze szkoda by bylo gdyby sie zmarnowal,

jak bys mogl mi rozrysowac to o czym mowisz mysle ze bylo by mi duzo lepiej to zauwarzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności