Skocz do zawartości

Vray 1.5 testy ;)


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Postanowiłem się dołączyć do testów i dzięki pomocy i uprzejmości FAlcoma za udostępnienie serwera, można ściągnąć scenkę bardzo prostą „schody”, co z nią zrobić macie to chyba nie będę pisał, jedyne, o co proszę to nie zmieniajcie wyglądu ( układu konstrukcji) pozdrawiam i miłych testów.

 

Model pod max 8 + tekturki.

 

http://falcom.fa.funpic.org/inne/files/Schody_free_empty.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też testuje nowego v-raya i natrafiłem na coś dziwnego.Ustawiam Qmc+LC a liczy IrrMap+LC.Chyba za dużo czasu spędziłem przed kompem i głupieję:), albo coś przeoczyłem.

Dodam jeszcze, że scena została zbudowana od zera na potrzeby testów.

 

ustawieniaoz6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek311 - To nie moja scena ja tylko zorbiłem oświetlenie :)) scena jest od arch'a515

 

RA - Może tobie podoba się wersja Archa a innym moja ponieważ np. Arch mnie porposił bym zorbił taką wersje. Wersja rozświetlona, piepła i o wogóle innej tematyce kolorów, zaoważ sobie ze przewaznie na necie są takie sceny jak od Archa, a tam światło to no co tu dużo mówić... zwykłe światło białe, dla tego tak wygląda stonowanie, a sami wiemy że nie ma na świecie takiego światła,k ążde zródło światła ma jakiś kolor mnie całkowicie biały. W mojej scenie chdoziło o rozświetlenie ciepłego słońca by było to wsyztsko widać, by można było to poczuć :D:D hehe nieno żarty party pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt imho dobry Falcom uzyskał. Ludzie szukający domu, mieszkania szukają raczej miejsca przytulnego, ciepła, bezpieczeństwa. Każdy psycholog powie Ci mieszkanie na sprzedaż o wiele lepiej pokazywać w dzień gdy świeci słońce i mieszkanie jest "ciepłe" od światła. Tym samym render o którym mówie byłby skuteczniejszy marketingowo niż to szarawe smutne coś, co może wydawać nam się odpowiedniejsze - wszystko zależy od odbiorcy. Graficy, architekci itd. często popełniają błąd próbując tonować kolory, dbać o naturalne zniebieszczenia cieni w outdoorze. Błąd. Popatrz na reklamy, temperature barw i ich nasycenie (nie dotyczy towarów luksusowych i prestiżowych). Dalej - jak kręcisz komedie, w postprodukcji podciągasz nasycenie i ciepło barw, w thrilerze, dramacie itd. zmniejszasz je. Przyjżyj się na przykład poszczególnym odcinkom z Archiwum X. Każdy ma inną temperature dobraną do tematu historii i jej atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "Ptaki" Hitchcocka? :) Nie no, zartuje. Hynol masz racje. Licza sie smaczki, ladne opakowanie i niekiedy chamska reklama by łykać to, nad czym pozniej sie człowiek zastanawia;) Mimo wszystko lubie realizm w 3d ktory zreszta idzie i tak podkolorowac;) Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome, buehehe. :D Zaczynam łapać coraz bardziej. ;)

 

Hynol

heh, ja rozumiem, że istnieje coś takiego jak realizm i popyt na takie wizki, co nie znaczy, że nie mogą mi się one kompletnie nie podobać. :)

Nie trawie tych soczystych, słodkich kolorków i pewnych zestawów kolorystycznych.

Według mnie wizka trochę poważniejszej architektury niż domki z 1000 stronicowych katalogów powinna wyrażać sobą nieco więcej niż tylko realizm. Od takiej wizualizacji wymagam klimatu i po pierwszym spojrzeniu muszę wiedzieć czy autor a więc i jego praca jest coś warta.

Gdyby wizualizacje projektów były kupowane tylko ze względu na realizm, to niewiele by było na świecie ciekawych realizacji architektonicznych.

Wizualizacje nie tylko komputerowe miałem na myśli. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w dużej mierze z tobą, bo sam uważam fotorealizm za bożka któremu niepotrzebnie oddaje się cześć. Często sam staram się iść w strone obrazu olejnego, szkicu, czy po prostu własnego widzimisie :). Mój post dotyczył raczej kolorystyki a nie fotorealizmu jako takiego.

 

Co do kolorystyki, sam wole stonowane barwy. Jednak jestem świadom (niestety) preferencji przeciętnego odbiorcy. A przecież w wizce często chodzi o zainteresowanie i przekonanie klienta. Dlatego tak a nie inaczej oceniłem zamieszczone wcześniej prace. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności