Skocz do zawartości

Vray 1.5 testy ;)


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Już troche mineło od ukazania się vraya 1.5 RC2. Więc możnaby potestować nowe ficzery.

 

001 (phisical sky, phisical camera, caustic):

001.jpg

 

002 (vrayblendmtl, phisical sky, phisical camera, caustic):

002.jpg

 

niedlugo wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A tutaj mój test:

 

Porównanie czasu renderinu i jakości. Sceny renderowane z jednego pliku o takich samych ustawieniach.

 

fr06346rubokr281tfinaldl6.jpg

 

fr06346rubokr281tfinal15bi4.jpg

 

Do porównania najlepiej jest zgrać pliki na dysk i przeglądać je najpeir jeden puźniej drugi w dowolnej przeglądarce grafiki. Widać pare różnic. No i (wreszcie) skorygowali (na przykładzie tego rendera) opcje rozpowszechniania kolorów w GI. Czyli Secondary Bounces. Wcześniej trzeba bylo dawać na mniejsze wartości by było realistyczniej :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale ja zawsze w moim v-rayu miałem dość duże odbijanie kolorów i czytałem że inni użytkownicy tez mieli taki problem :)) z resztą porównajcie sobie te rendery, w obydwóch jest wartość ustawiona na 0,8, czyli tak samo :)) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim przykładzie jest to różnica około 25 sekund, ale w większych scenach różnica może być znaczna. Nowy V-Ray jest troszke wolniejszy ale bardziej dorobiony. Ma dodatkowa opcje do GI, by wyostrzać szczegóły co jest bardzo fajnym i przydatnym bajerkiem. W nowym v-rayu polepszyli realistyke. Co widać na moich renderach, nawet odbicia są troszke inne. No i te Secondary Bounces... Nie chce nic narazie mówić, to tylko moje takie wnioskowania :)) Czekamy na więcej testów !! Pozdrawaim wszytkich zaainteresowanych :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam tak!!! Na tym 1.48 miałem czas 7 godzin a na 1.5 (v-ray)mam 34 i 20 min!!!!!! ta sama scena!! fajnie co nie!! Morze ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi , i jeszcze ktoś chce napisać że jest troszkę wolniejszy ! i nie pytajcie o sprzęt bo jest ok.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam tak!!! Na tym 1.48 miałem czas 7 godzin a na 1.5 (v-ray)mam 34 i 20 min!!!!!! ta sama scena!! fajnie co nie!! Morze ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi , i jeszcze ktoś chce napisać że jest troszkę wolniejszy ! i nie pytajcie o sprzęt bo jest ok.:)

 

hehe przecztaj pare postów wyzej a bedziesz wiedział dlaczego długo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]morał taki że nie da się oświetlić ładnie samochodu samym Vray Sky/Sun:*
Powiedziałbym więcej, tym zestawem vrayowych bajerów nie da się wyrenderować czegoś takiego jak samochód i zachować dobre właściwości lakieru. :)

Tu już lepiej spreparować jakąś hdrkę z chmurami, otoczeniem w tle. Efekt będzie lepszy.

Vray Sun i Sky nadają się imo tylko do wizek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do VRay sun i sky to ze względu na prosty setup jest to całkiem przyjemne rozwiązanie. Jedyny problem to dostęp do kontroli wzajemnej jasności słońce/niebo i paru innych bajerów które lubie mieć oddzielnie i pod kontrolą. Scenka bez żadnego HDRI itd...

 

suncopygt2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności