Jump to content
MF

Vray 1.5 testy ;)

Recommended Posts

Już troche mineło od ukazania się vraya 1.5 RC2. Więc możnaby potestować nowe ficzery.

001 (phisical sky, phisical camera, caustic):

001.jpg

002 (vrayblendmtl, phisical sky, phisical camera, caustic):

002.jpg

niedlugo wiecej ;)

Gwiazdka to blend, mix paru materialow, a czasy, pierwszy 20, drugi mniej niz 10.

A tutaj mój test:

Porównanie czasu renderinu i jakości. Sceny renderowane z jednego pliku o takich samych ustawieniach.

fr06346rubokr281tfinaldl6.jpg

fr06346rubokr281tfinal15bi4.jpg

Do porównania najlepiej jest zgrać pliki na dysk i przeglądać je najpeir jeden puźniej drugi w dowolnej przeglądarce grafiki. Widać pare różnic. No i (wreszcie) skorygowali (na przykładzie tego rendera) opcje rozpowszechniania kolorów w GI. Czyli Secondary Bounces. Wcześniej trzeba bylo dawać na mniejsze wartości by było realistyczniej :))

Pozdrawiam

co ty wogole gadasz FAlcom :D

jakie mniejsze wartosci? zawsze pisali ze rozne od 1 beda bardziej fejkowac. i prawie zawsze tak bylo :D

Nie wiem ale ja zawsze w moim v-rayu miałem dość duże odbijanie kolorów i czytałem że inni użytkownicy tez mieli taki problem :)) z resztą porównajcie sobie te rendery, w obydwóch jest wartość ustawiona na 0,8, czyli tak samo :)) pozdro

A ja zakonczyłem zabawe z Śrubokrętem i wyrenderowałem finałowa scene, RT 10 min. V-Ray 1.5 RC2 ;]

FR06_Srubokret_Final.jpg

Patrzę na te testy i pytam: dobry ten nowy vray?

U FAlcom'a troszkę wolniejszy, warto było wydawać tyle kasy?

Na moim przykładzie jest to różnica około 25 sekund, ale w większych scenach różnica może być znaczna. Nowy V-Ray jest troszke wolniejszy ale bardziej dorobiony. Ma dodatkowa opcje do GI, by wyostrzać szczegóły co jest bardzo fajnym i przydatnym bajerkiem. W nowym v-rayu polepszyli realistyke. Co widać na moich renderach, nawet odbicia są troszke inne. No i te Secondary Bounces... Nie chce nic narazie mówić, to tylko moje takie wnioskowania :)) Czekamy na więcej testów !! Pozdrawaim wszytkich zaainteresowanych :))

Właśnie testuje i lipa. coś mi nie wychodzi. Wszystko przepalone i nie dam rady użyć tego phisical sky, sun. Może jakaś wskazówka by mi pomogła i zaoszczędziła czasu na błądzenie.

U FAlcom'a troszkę wolniejszy

jasne że wolnijszy bo zmieniły się standardy wartości subdv, teraz juz sceny ze starego vraya powinny być poprawione.

tak samo jak to byłow betach.

serwus :)

srubokrecik fajny :)

ta dirtmapa ciekawie wyglada - czy to jest nowosc w 1,5 ? - czy bylo moze wczesniej ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

kannu tak to jest nowosc dodana w 1.5 ale sam juz przeszedłem na tego vraya i jakiejs tam roznicy czasowej nie widać, chociaz jakosc sie polepszyła np przy oswietlaniu sky i sun.

P.S co daje dirt mapa ?

• Like 1

hcpiter3d na ten obiekt nałożyłem tylko jeden materiał z dirtmapą w diffuse:

dirtmapzq0.jpg

(modelarze naywają to "suchym pędzlem")

Ale V-Ray ma chyba najwięcej fanów więc chyba więcej ich nie może być :P Każdy idzie za tym co wszyscy... A sam V-Ray nie zawsze jest dobry i nie jest do wsyztskiego... choć jest dobry :))