Skocz do zawartości

Model 3D: dragonfly [demoreel] - Animacja


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wam pokazac kolejny model nad którym pracuje, wyląduje on oczywiscie w moim demo które planuje wydac w okolicach maja przyszłego roku :).

 

Sama nazwa Dragonfly (eng. ważka) niezwykle mi sie spodobała, dzięki czemu swoją pseudo firme nazwe "DragonFly" natomiast za logotyp oczywiscie posluzy ważka :) Licze na waszą pomoc, zarówno przy tworzeniu modelu/tekstur jak i logotypu.

 

W wątku mozecie sie równiez spodziewac krótkiego intro wprowadzającego które będzie sie znajdowało na początku dema :)

 

 

 

 

obecny progress:

 

 

99c51997-1a-jpg.jpg99c51997-1b-jpg.jpg628a7598-1c-jpg.jpgea577d0c-1d-jpg.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skrzydelka zrobiles z narysowanych splajnow i dales im grubosc jak sie domyslam?

Ja bym tak do tego podszedl;-)

Fajny model. Ciekawi mnie jak bedzie z texturkami. Robisz je sam czy gdzies dorwales do takiej wazki?

 

"Nowy film Maxa:

Oko w oko z potworem!"

ea577d0c1djpgjx2.jpg

 

he he he he... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, troszke sie nie odzywalem ale juz powracam :) Całe dwa dni meczylem "błonki" na skrzydłach, kazda blaszka to oddzielny obiekt (pierwszy screen) w finalnej animacji takjakby sie "rozsypią/odlecą", thx za komentarze :)

 

 

597c78d6-wazka5-jpg.jpge7a33ac4-wazka6-jpg.jpg

 

036950f5-wazka1-jpg.jpgdc4ff12b-wazka2-jpg.jpgf4d3b12c-wazka3-jpg.jpg

 

Predator: thx, postepy w drodze :)

 

nielot007: thx, no niestety ja na recznym lece.

 

tadzio: sposób który opisales nie dalby takich efektów jakie oczekiwalem, aby miec wieksza kontrole stworzylem plane'a i go extrudowalem a nastepnie dalem mu modyfikator shell.

satanicus1991: thx, j.w.

 

Koniu_PL: dzięki :* :)

 

himek: skrzydełka modelowanie :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie przerwe od modelowania i zaczełem sie bawić teksturkami :), oto obecny progress nad główką:

 

29e8539e-2-jpg.jpg

 

PS: chyba będzie trzeba cos zrobic z tą "zelkowatą" mordką :)

 

 

 

replies:

 

nielot007: thx :)

DraB: dzieki dzieki :)

chveti: :)

Owen: teksturka by nie załatwiła tego efektu który chce uzyskać :) thx.

Badyl: Czy ja wiem :) to taka pokuta za grzechy :)

AGmakonts: nie zwróćiłem uwagi na polycount :) ale zamkne projekt w 250 tys. poly :)

Touch: juz wkrótce kolejne postepy ... :)

tadzio: dzięki :)

Georgas: dzięki :) co do nastepnego modelu to będzie model low poly :) tyle narazie moge powiedziec :)

 

pzdr4all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...fajny pomysl- czy tez nawet pomysly - sporo pracy juz w to wlozyles i widze ze planujesz swoja wazke zrobic na full wypasie , jakies zblizenia i pelna naturka - mozolnie wymodelowane skrzydelka...ok :) - ale ja bym nad nimi popracowal jeszcze bo do naturalnosci im jeszcze brakuje- nie wygladaja na lekkie jak u owada - az sie zastanawiam czy lepszego efektu nie uzyskalbys odpowiednimi teksturami - jezeli jednak zdecydowales sie na modelowanie to fajnie bybylo zeby dawaly wrazenie prawdziwych "wazkowych" skrzydel - daje dwie foto do poroownania ...do ktorej wersji jest blizej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuje nad teksturą "ciala" mam już ok. 20% wykonane takze pokazuje :). Teksturka od zera malowana w PS.

 

a477c974-texture-jpg.jpg2d6a0f2e-texture2-jpg.jpg

 

eco: masz świętą racje, tylko jak teraz sobie pomyśle o "zwężeniu" tych ramionek to mnie krew zalewa, ale chyba będzie trzeba sie zebrac ...

 

Owen, tadzio, Klicek, Bacry: thx

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, świeta ... świeta i po świetach a do pracy trzeba wracac :) także chciałbym wam zaprezentowac co nieco nowego :). Idąc za radami eco poprawilem skrzydełka, faktycznie jest ogromna różnica :) poniżej screeny z porównaniem "starych" i "nowych" skrzydeleK oraz szybki renderek ...

 

 

 

STARE: 914ebc24-stare-jpg.jpg ........................ NOWE: 4dd695ef-nowe-jpg.jpg

 

 

 

 

 

e0e44bb9-4-jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy postęp nad pracami ... już powoli zmierzam ku końcowi modelu i biore sie za reszte elementów a potem juz tylko animacja i poooowooollnneee renderowanie.

 

 

5ui6.th.jpg

 

 

Xiz0r - thx, scenka bedzie napewno :)

KLICEK - dzięki, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, skorzystałeś z tego tutoriala nowego o quick modellingu?

 

super robotka,

 

http://www.slibe.com/image/2d6a0f2e-texture2-jpg/

 

tutaj prezentuje się rewelacyjnie. Ale same renderki wyglądają kiepsko. Ale pewnie jeszcze się nie bawiłes w ustawienia sceny(o takie kolorki były by spoko http://xlyz.altervista.org/immagini/dragonfly.jpg). Teksturka widać też może być super dokładna:) Gl&hl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedzi, prace idą do przodu aczkolwiek dosc powolnie z powodu wielu prac naraz.

 

MEEEN : nie rozumiem twojego oburzenia, nie potrzebuje zeby ktos mnie prowadził za rączke przy tworzeniu projektu, aczkolwiek uwagi zawsze sie przydają. Człowiek uczy sie całe życie chociażby poprzez przedstawianie prac publice która krytykuje pozytywnie, bądz negatywnie.

 

" obecny progres jak to nazwales jest strasznie mizerny bo to jest kwestia nawet nie godzin" niestety jest ze mnie straszny ślimak i nie robie takich prac w kilka godzin :)

 

Cruzh3r : nie :) nawet nie wiem co to za tutorial, ten z modo sculpt? :) Co do efektu który pokazałeś to za jakis czas pewnie będzie zblizony :) teksturka wciąż in progress dojdzie jeszcze na niej szczegułów. Natomiast tonacja kolorystyczna pozostanie w zimnych barwach :)

 

eco : thx :)

 

Żeby post nie był pusty wrzucam nieco odmienione ujecie :)

6kw5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEEEN (vel DR Tech, bo sądząc po napisanych postach to jedna i ta sama osoba - popraw mnie jeśli się myle) , człowieku, weź się ogarnij. Narazie każdy post jaki napisałeś na tym forum to wjazdy na innych ludzi. To forum jest po to, żeby użytkownicy pomagali sobie nawzajem, a nie na siebie wjeżdżali. Jak już masz coś krytykować, to niech będzie to krytyka konstruktywna. A nawiasem mówiąc krytyk musi najpierw coś sobą reprezentować. A narazie jakoś Twoich prac nie widze... Pozdrawiam, i życze życzliwszego traktowania innych ludzi. Straszny offtopic mi wyszedł, więc przejde do modelu:) Model baardzo szczegółowy, a jak to mówią: diabeł tkwi w szczegółach. Więc moim zdaniem - wypas.

 

EDIT

max_1989 - Nic dodać, nic ująć. Wypowiedź MEEEN'A pozostawie bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steve_loopez twoje spekulacje co do tej samej osoby sa bledne, po co mial bym dzialc na dwie osoby wystarczy jedna to przedstawienia wam prawdy, wy sobie nie pomagacie wy sie podlizujecie, po drugie napisanei na forum czegos w stylu: nie umiem czegos i mi powiedzcie jak to zrobic najlepiej wszystko na tacy mi dajcie, daje mi do myslenia ze wy sami nie potraficie czegos sie nuczyc :D i czekacie az ktos wam to poda :DDDDDDD

  • Sad 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEEEN ---> Odnoszę się drugi raz do Twojej wypowiedzi i to w przeciągu niecałych 10 minut, ale teraz zaczynasz juz przeginać. Ogarnij się człowieku i zastanów się nad ideą istnienia forum, bo to przede wszystkim dyskusja, a to co prezentujesz swoją osobą to, odnosząc się do polityki, 'warcholstwo'. Nawet nie pofatygowałeś się poczytać co niektórych wątków, które sam przytaczasz jako te autorstwa osób mających pierwszy raz styczność z 3d, czy zwyczajnie chcą się podciągnąć. Czasem zdarzają się bardzo krytyczne odpowiedzi, ale w większości poleca się przerobienie tutków i cierpliwość, a Ty przestań piep**** głupoty i robić tu burdel dla swojego rozbuchanego ego.

 

max_1989 ---> ...dalej nie wiem jak pociągniesz z takim modelem animkę?;) Ile to ma poly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch przetrzyj oczy i zobacz czy nie mowie prawdy ze wiekszosc czeka tylko na dopowiedz tak jak ty przegladalem twoje pracki i chyba nic nie skonczyles :D bo zawsze sie tylko pytasz :D i czekasz na odpowiedz, ja mowie tylko jak jest jestem obserwatoremi widze ze jest kiepsko a to jest forum wiec mam prawo powiedzec co ja o tym mysle, przeciez moge sie zalozyc ze siedzicie i czekacie az wam ktos cos napisze ze super, hardcore modeling, wy sie tym jaracie zamiast wziasc sie do roboty, nawet nie jestescie w stanie kogos zaskoczyc bo ciagle pokazujecie przy czym teraz pracujecie i kazda zmiane pokazujecie

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pwq... MEEEN - jak taki jesteś cwany to pokaż jakieś swoje prace, swoje dokonania, a nie ciągle jeździj bezpodstawnie innym. Moim zdaniem max robi barzdo dobrą prackę i na pewno osiągnie więcej niż Ty...

 

max- co do pracki znasz moje zdanie. Fajny modelik, textura może być zielona, bo ta troche robi z tej poczwarki wynaturzoną ważkę :P Powodzenia przy animce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności