Skocz do zawartości

Scena 3D: Winogrono


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm chyba jednak takie ujęcie nie przejdzie : ] Muszę pomyśleć nad czymś nowym.

 

obo: true, true, zrobi się.

Lis: Thx, dobry stuff, ale widzę, że też wybrałeś najładniejszy liść z całego ogródka : ] Przydałyby się jakieś niedoskonałości, bo nie będzie widać różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dachówki mają być gliniane, to są za cienkie.

brakuje dachówek szczytowych

liście mają kiepską teksturę, spróbuj dać jakieś podschnięte plamy wyglądałoby lepiej. Te przez które przebija światło powinny wyglądać grubiej na żyłkach, czyli tam zmniejsz przezroczystość.

no i liście zielone za bardzo różnią się od pomarańczowych, lepiej je przemieszaj. I daj ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niebo będzie chyba takie. To dachówki normalnie nie wiszą? Trzeba je czymś podpierać? :]

Dachówki są niby gliniane, tak na prawdę to malowana blacha :-) Dachówki szczytowe się zrobi się. Właściwie to na liściach nie ma przezroczystości – to SSS. Jak na razie te liście są tak porozrzucane testowo. Później je poukładam i będziemy myśleć, co zmienić.

Thx za rady.

 

winogrono89xa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc jest fajnie, bo procesor podczas renderowania osiąga temperaturę 85oC. Nie wiem co jest grane, chyba czeka mnie wymiana chłodzenia.

 

Odnośnie projektu to zrobiłem, że światło mniej prześwituje na żyłkach. Efekt wydaje mi się ciekawy. Będę musiał jeszcze zróżnicować teksturę liścia.

 

winogrono92mj7.jpg

 

 

Tak, wszystko wings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zastanawiałem się też nad jakimś wróblem, ale na razie nie widzę dla niego miejsca. W każdym bądź razie niewykluczone.

 

Jasne, tło będzie na pewno. Nie zajmowałem się nim jeszcze po prostu.

 

Na górze jest siatka lampy. Jest trochę pokrzywiona, ale nie widać tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna pracka może byc, pogrubiłbym gałążki, staraj się żeby nie przylegały bezpośrednio do ścianie, no chyba że dojdzie bluszcz. :)

Co do lampy, skoda że z widocznej strony, widac rozcięcia UV małego daszku. Poszukałbym innej korozji. Bo jest za mocna i jest trochę nie naturalna. Wiem że czepiam się nie potrzebnie, ale moim zdaniem będzie lepiej wyglądało. Będzie fajnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedzi.

 

Dachówki faktycznie za cienkie, ale niech już będą.

 

Pogrubiłem niektóre gałązki. A właśnie takie przylegające mi się podobają :) Gdzie widać rozciągnięte UV? Możesz podać koordynaty? :]

 

Liście specjalnie mają modyfikator shell, żeby uniknąć tej ostrości kartki papieru. Nie wiem, ja nie mam takiego wrażenia :)

 

Ok, zbliżam się do końca. Rewolucji już raczej nie będzie :) Właściwie to teraz tylko rendering w większej rozdzielczości i prawdopodobnie dodam jakiś element na pierwszym planie.

 

winogrono1jy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

no własnie, gdzie winogrona, znaczy sie owoce? fajna pracka, kolorystyka milutka :)

Mógłbyś tylko niektóre liście troche "poskręcać" wzdłuż osi ogonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tak. praca jest... nudna? bo widzisz... teraz jest najlepsze. nie popełniaj moich będów. teraz siadasz i myślisz jak by to tu popsuć:d pomysły moje: jedna dachówka pokruszona, jednej nie ma, w jednym miejscu na dachu łata metalowa, rynna wygięta od wody wlatującej od lat. zamiast tego bee tła to bym jakieś drzewo walnął, poszukaj bibioltek darmowych do programu X-frog. przy lampie daj jakieś bajery, metalowe jakieś detale, motywy, coś.dachówki musisz pogrubić... wrzuć na nie po prostu shella:D nie musisz na poziomie poly poprawiać. taki totalny odlot byłby jakbyś pobawił się w photoshopie i zrobił na opacity tam w rogu sieć pająka. wiesz ,zwykły plane z dobrą mapą opacity i dispem leciutkim. też bym prosi o winogrona jako owoce. kiście pięknych dorodnych winogron. czerownych. kolorystycznie będzie ciekawiej. dałbym też jakieś okucie metalowe na drzwi. ogólnie więcej detalu. przy czym nie mówię że jest źle:] mi się podoba. ale może to być superaśna pracka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

fajnie wyszly te wian ale jakies takie... za skromne? no nie wiem, moze powinno ich troche wiecej byc? ale material w pyte fajny, od razu wiadomo co to. Liście , kurcze, niby ok ale jednak.. cos nie tak , moze jak przy winach, za mało ich? ale ogólnie bardzo fajnie:)

tak po edycji: te liście, fajny material i modele ale zbyt równomiernie rozmieszone i zbyt podobne do siebie, brak im zróznicowania jakiegoś... poskręcaje je jakoś, powyginaj, zniszcz niektóre a inne doprowdz do ideau. no nie wiem, ogolnie chodzi mi o zróżnicowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności