Skocz do zawartości

po raz kolejny na temat banowania ...


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły wątek się z tego stworzył. Spora liczba czerwonych kartek. Leru chyba dał ich tu za cały przyszły tydzień ;)

 

Ja ogólnie nic tu nie mam do Leru czy innych moderatorów, bo odwalają oni kawał dobrej roboty na tym forum, za co ich bardzo szanuję. Raz dostałem warna od Leru za użycie tego słowa co kurt. Dla mnie to nie jest stuprocentowy wulgaryzm, ale jeśli to forum tak uważa to Ja się do tego dostosowuję i już tego wyrazu nie używam.

 

Szkoda tylko moim zdaniem byłoby gdyby juz Kurt'a tu z nami nie było.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przyznam szczerze, że po części rozumiem decyzję moderatora. kurt wielokrotnie wypowiadał się w kontrowersyjny sposób dosadnie komentując prace użytkowników. Sam wielokrotnie spotykałem się z podobnymi przypadkami na forum, którego jestem moderatorem. Jednak w całej swojej karierze nie użyłem permanentnego bana. Są przecież inne formy upomnienia, które można okresowo stosować.

Co do wulgaryzmów - jestem zwolennikiem całkowitego zakazu ich stosowania. Słowa powszechnie uznawane za obelżywe nie powinny być używane w miejscach takich, jak to. Nawet w postaci wykropkowanej.

Z drugiej strony należy się zastanowić nad banowaniem kont użytkowników używających takich słów. Skoro moderatorzy czytają wszystkie wypowiedzi, to czy nie prościej jest zamiast banowania, czy też wykropkowywania wulgaryzmów, po prostu kasować całe posty? Przy odrobinie konsekwencji użytkownicy stosujący nieodpowiednie słowa w swoich postach zauważą, że taka forma wypowiedzi się nie opłaca.

 

Podsumowując - zbanowanie kurta dla mnie jest kompletną pomyłką, ale skoro tak się stało, trudno. Jak widać po wypowiedziach przedmówców, zepsuło to trochę atmosferę. Jednak proszę o konsekwencję - jeśli mówimy tu o kulturze osobistej i językowej - proszę o ostrzeżenia i banowanie zarówno osób wyrażających się wulgarnie, jak i tych, które nie stosują polskich znaków oraz notorycznie popełniają błędy ortograficzne. Forum będzie czyste, grzeczne i przejrzyste. Pozostaną na nim moderatorzy oraz ich kółko wzajemnej adoracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa nie jest taka prosta jak wam się wydaje. kurt w całej swojej bujnej karierze na forum był wielokrotnie banowany (na dzień, dwa, tydzień czasami miesiąc). osobą która z nim rozmawiała na GG był właśnie Leru.

to właśnie on prosił kurta cały czas o normalne zachowanie na forum. o nie klnięcie i wywyższanie się nad innymi.

powiedzcie mi dlaczego nie można po prostu zachowywać się normalnie?? dlaczego trzeba się obnosić ze swoją personą jak ze świętą krową mając w tyłku wszelkie upomnienia i prośby?

 

odbanowania kurta nie będzie. skoro nie dały mu do myślenia okresowe bany to zdjęcie tego bana nic nie zmieni. miał swoją szansę, mógł normalnie rozmawiać zarówno z moderatorami jak i na forum. nie chciał, nie skorzystał, to jest jego problem.

 

i jeszcze raz podkreślam: ban dla kurta był za całokształt te wulgaryzmy tylko dopełniły czarę goryczy.

 

a ironizowanie Kuby na temat kasowania postów czy banowania za ortografię...

 

Kuba: owszem siedzę często na forum, ale mam masę swojej roboty. nie mam czasu na usuwanie pojedynczych postów i zabawę w sprawdzanie KAZDEJ wypowiedzi na forum. jeśli ktoś klnie dostaje ode mnie PMa i czerwoną kartke. ban to ostateczność ale czasami nie ma innego wyjścia.

 

dostałem kiedyś od jednego nowego usera odpowiedź na PMka o wulgaryzmach:

 

żałosne

 

i jak ja się mam czuć kiedy czytam coś takiego? mam go zbanować za "żałosne"? mam dalej pisać wiedząc, że i tak to do niego nie dotrze?

w innym PMie oskarżony zostałem o zachowanie gówniarskie i niegodne moderatora. Jeszcze wcześniej ktoś napisał mi "daj se siana".

 

To nie jest tak, że my uwielbiamy karać, banować etc. Kurde nie na tym to polega. Przecież mamy współtworzyć ten serwis a nie bawić się w więźniów i nadzorców. regulamin obowiązuje zarówno nas jak i was.

Więc nie wiem czemu ja potrafię powstrzymać się od słów jakie czasami mi się cisną na usta lub potrafię normalnie postować swoje wątki, posty, odpowiadać i komunikować się z innymi a inni tego nie potrafią.

 

Chcecie wprowadzenia wulgaryzmów? Proszę bardzo. Tylko potem nie zdziwcie się kiedy max3d.pl zacznie być postrzegane jak wszystkie inne anonimowe fora o grafice. Gdzie sponsorzy odwrócą się do nas plecami, gdzie nie będziemy mogli wynegocjować udziałów w jakichś targach czy sponsoringu nagród dla Bitew.

 

ech... czasami myślę, że za dużo na forum pustej gadaniny a za mało CG.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru ma rację.

 

Kurt po prostu dostał to na co zasluzyl.

Nie wiem po co bronić kogos kto nadmiernie przklina i nie akceptuje zasad forum?

Czy na prawdę nie można żyć bez tego typu zachowań?

Czy na forum nie można komentować prac bez tego typu zachowań?

Zachowanie kurta nawet nie było "leczone" przez niego... Mógł swiecic zlym przykladem dla wielu nowych uzytkownikow, nie ponosił za nie żadnej kary...

I nie wiem po co bronić zachowanie kurta na tle tysięcu użytkowników forum którzy jakoś nie prezentują takich, czy podobnych zachowań;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie powinno być tych kartek i upomnień, ludzie myślą, że się lansują przeklinając w tym wątku, zachowują się jakby byli w gimnazjum i chcą przyszpanować przed koleżankami przeklinając przy nauczycielu. z miejsca powinni dostać bany. Jest regulamin, nie chcesz go przestrzegać to dowidzenia, moze na forum onetu będzie ci lepiej.

peace

 

a Kurt widocznie zasłużył, dobrze że dostał bana, może to będzie przestrogą dla innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język cięty może sie obejść bez jakichkolwiek słów wulgarnych, jednakże w pewnych momentach używanie słów typu "cztery litery na d" lub słowa określającego drugą najpopularniejsza przyprawe po soli w niektórych wątkach dodaja pewnego charakteru i jako takie nie powinny być kartkowane chyba, ze forma posta jest ewidentnie prymitywna i bezczelna. Sądzę, ze ban dozywotni być powinien ale nie za chamstwo czy wulgaryzmy. Tu miesięczny banik zaboli w zupelnosci wystarczająco. Po kilku takowych czlowiek w miare inteligentny przeklinanie ograniczy. Glupi odejdzie. Co do sprawy Kurta - jesli miałby zostać odbanowany to raczej przez innego Moda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe thread powstał bo wyrok nieadekwatny- tak to wygląda na moje oko- recydywa, recydywą ale nie słyszałem o sądzie który wysyłał by na krzesło elektryczne za notoryczne podkradanie jabłek (szczególnie że postępowała ciągła poprawa u tego zbuntowanego usera).

 

Druga sprawa to bany w ogóle- system w którym moderatorzy mogą je "wręczać" to bardzo duży krok do przodu, ale bany dożywotnie powinny pozostać tylko w rękach Adka- i jego chłodnego spojrzenia (taka w sumie lekka samowolka userów z dodatkowymi uprawnieniami nie powinna mieć miejsca).

 

Btw. Tweety- jacy "my", jacy "oni"- na forum jesteśmy tylko "my"- jedna familia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ******* to nie przeklenstwo - to wulgaryzm...

w koncu ktos madrze gada! :];

wg. mnie - regulamin jest, trzeba go przestrzegac i juz; komus sie nie podoba - dowidzenia, ktos sie nie dostosowuje mimo upomnien dowidzenia;

koles chyba nie ma 9 lat zeby go za raczke prowadzic?? zanim czlowiek cos napisze moze sie zastanowic...widocznie celowo to robil, bo wiedzial co go moze czekac :/

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a swoja droga to widze ze wypowiada sie duzo osob ktore sa zarejestrowane po roku 2005 - bez obrazy panowie, ale nie macie bladego pojecia co sie dzialo kiedys z Kurtem i tym jaki on byl wtedy, ile zalapal ostrzezen, ile razy je zlekcewazyl. Juz kilkakrotnie w tym temacie przewinelo sie "DOZYWOTNI BAN NIE JEST ZA POJEDYNCZE UZYCIE SLOWA ****** ALE ZA CALOKSZTALT I TEN PROCES NIE TRWAL TYDZIEN DWA CZY NAWET ROK A DLUZEJ" - prosze nie dorabiajcie dalszych ideologi ze cos jest nie tak z systemem jak kaze tak surowo za jeden wulgaryzm, bo tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam. Bilans zysków i strat dla tego forum, jaki przyniesie usunięcie Kurta ewidentnie bedzie ujemny. Kurt dużo umie i mimo używania wulgaryzmów zbyt wielki wkład wniósł w rozwój tego forum, by go banować dożywotnio. Skoro uzywa wulgaryzmów - to prosta zasada: 1 wulgaryzm = 1 dzień bana. Albo 3 dni. Tak, jak mandat - to on decyuje, czy go dostanie, czy nie, może je nawet kolekcjonować. Jego sprawa. Ale nie ban na wieczność!

Dla mnie jest to ewidentne wylewanie dziecka z kąpielą.

I Leru - proszę, jeśli nie zmienisz zdania co do bana, to zaproponuj adekwatnie duże wynagrodzenie Kurta za to, co nam dał. Zasłuzył na nie.

A co do polszczyzny: język polski ewoluuje. Spotkałem się już ze słowem "*******" (i proszę - to jest cytat, celowo go nie wykropkowałem), w ustach spikerów "Wiadomości", "Teleexpressu", oraz "Panoramy". Może czas najwyższy nieco przymrużyć oko na słowa, które - mimo wulgarnego pochodzenia - niosą za sobą pochwałę i podziw? Sterylność językowa - jakkolwiek jest pożądana, to po przekroczeniu pewnej granicy radykalizmu zaczyna przynosić więcej zła niż dobra. Oczywiście granica jest płynna, dlatego decyzję pozostawiam moderacji, niemniej jednak warto to rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co Shogun - są równi i równiejsi? Jesli ktos jest dobry to moze łamać bardziej regulamin, niz nowicjusz? To moze jeszcze wprowadzimy punkty za dobre prace które będą pozwalały na konkretną liczbe wulgaryzmow?

Poza tym banami już był karany i skonczył sie dzien dziecka - poniósł kare i na pewno był tego wczesniej swiadom, ze duzo ryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe thread powstał bo wyrok nieadekwatny- tak to wygląda na moje oko- recydywa, recydywą ale nie słyszałem o sądzie który wysyłał by na krzesło elektryczne za notoryczne podkradanie jabłek (szczególnie że postępowała ciągła poprawa u tego zbuntowanego usera).

 

Druga sprawa to bany w ogóle- system w którym moderatorzy mogą je "wręczać" to bardzo duży krok do przodu, ale bany dożywotnie powinny pozostać tylko w rękach Adka- i jego chłodnego spojrzenia (taka w sumie lekka samowolka userów z dodatkowymi uprawnieniami nie powinna mieć miejsca).

 

Btw. Tweety- jacy "my", jacy "oni"- na forum jesteśmy tylko "my"- jedna familia. :)

 

 

Amen Amen Alleluja! - czytajcie uważnie tego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... nie wiem, czemu Kurt tak postępuje, ale mimo to bronię go, gdyż znam go osobiście i wiem, ze w realu jest swoim własnym przeciwieństwem. Nie rozumiem powodów, dla których przeklina, natomiast wiem, ze jest bardzo dumny, - zbyt dumny, by przeprosić. To oczywista wada i słabość, ale - czsem się zastanawiam - czy wazniejszy dla mnie jest regulamin, czy człowiek. I jakoś nigdy nie mam wątpliwości, ze człowiek. Regulamin jest czarno - biały, bo musi być, ale nie stanowi to na jego korzyść, bo przez ten radykalizm regulamin nie uwzglednia ogromnego spektrum szarości w aspekcie moralnym. Uważam, ze Kurt jest osobą, która w pewnym sensie na tym forum jest unikatem, równie kontrowersyjnym, co wartościowym. Uważam, ze jako ludzie dojrzali jesteśmy w stanie dojść z nim do consensusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem dożywotniego bana za bardzo brzydkie zachowanie i pisanie niestosownych postów. Wyraziłem skruchę i zostało mi to wybaczone, pozwolono mi wrócić na czym bardzo mi zależało. Jeżeli Kurt chciałby wrócić, to dla człowieka, któremu na czymś zależy nie ma rzeczy niemożliwych. A ta cała rozmowy przypomina powoli debatę na temat wprowadzenia kary śmierci ;p Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban zawsze pozostawia niesmak, nie tylko u zbanowanego. Skoro kurt był tyle razy banowany i rozbanowywany, to znaczy że ktoś w końcu dochodził do wniosku, że to co robi nie jest aż tak naganne. Jeśli został zbanowany dożywotnio właśnie teraz, to kto wytłumaczy dlaczego nie poprzednim razem? Lub dla odmiany przy następnym razie? Czyżby ktoś miał zły dzień? Więcej w tym temacie się nie wypowiem, nie znam całej historii banowania/odbanowywania kurta w takim stopniu jak Wy. Uważam jedynie, że dożywotni ban za takie przewinienie (nawet kolejne) to ubijanie muchy siekierą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O_o, a ja myślę, że pomysł Kuby, by bez ostrzeżenia natychmiast usuwać posty zawierające wulgaryzmy jest bardzo dobry. Nie wiem jakie narzędzia mają do dyspozycji mody, ale chyba łatwiej jest usunąć posta, niż wykropkowywać niektórwe słowa.

 

Piaseczno City!

 

Takie coś też się kwalifikuje przynajmniej do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawiły się dwa obozy: popierający kurta i popierający Leru. Pewnie niektórzy użytkownicy zaraz się na mnie obrażą albo i gorzej.

Ja uważam, że jeśli jest regulamin to trzeba się go trzymać. Nie czytałem wszystkich postów kurta i nie wszystkie prace widziałem ale jeśli dostawał bana za wulgaryzmy i nic nie robił aby się poprawić, to popieram decyzję Leru (tak, tak, możecie się czepiać, że jestem za decyzją moda).

Powinniście się cieszyć bo na jednym z forów (nie o grafice) użytkownicy dostają ostrzeżenia za błędy ortograficzne:), a mocniejsze przegięcia czy wulgaryzmy są karane banem dożywotnim.

Forum ma trzymać poziom, a poziom ten często pokazują wypowiedzi użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodze do obozu "ProModowskiego"!

Za Boga! Ojczyznę! i Regulamin!

I co...chcecie się bić?

Kurt'a duszy jusz chyba nie zmienimy...więc i nic nie poradzimy...a regulamin to prawo...trzeba przestrzegać...

 

Chyba wątek będzie mozna zaknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Shogunem.

Zaraz LEru zamknie ten watek, nie cofnie baNA dopuki Kurt nie przeprosi, a to chyba nie w jego stylu :/

Zreszta poco robic burze w szklance wody ? Jestem po jego stronie

'Czak' co TY dajesz ? Nie zaduzo wazeliny ?! Chcesz być Modem w przyszłosci :D ?

Wiadomo Ci co są Jakoś tam "związani" z Kurtem beda za nim stać murem, Ci co go nie znają za Ler'em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Czak' co TY dajesz ? Nie zaduzo wazeliny ?! Chcesz być Modem w przyszłosci :D ?

 

Wazelinka...siorb, siorb...

A na poważnie...czy ja ci wygladam na Moda? o_O

Nie nadawałbym sie do tej roboty...skończyło by sie usunięciem 3/5 zawartości forum:P

Po prostu zgadzam się z argumentami jakie przedstawili Leru i tweety...a wątek myslę, że mozna zamknąc bo juz sie tutaj nabijanie postów zaczyna:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności