Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed3d- sesja 5 - Military Vehicle


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No teraz ja. Do wyścigu postanowiłem podejść profesjonalnie i z pełną premedytacją:

-wybrałem maszyne o najlepszym stosunku prostoty siatki do ostatecznego wyglądu.

-Studiowałem sobie przez czas dłuższy referki i siatke robiąc szkice elementów i liste według której będą robione.

-Wydrukowałem sobie dwie strony referek aby mieć je cały czas przed oczami i nie tracić czasu na przeglądanie.

 

Mimo tego kilka elementów wypadło - jak pokrywy luków silnika, wnętrze wieżyczki, różne pierdółki z przodu maszyny. Niedokończone zostały między innymi - działo i MG34 na których urwał się czas. Zdecydowanie za mało na taki temat - może lepiej zrobić oddzielną kategorie z terminem składania prac? Bo jestem wściekły że musiałem zarżnąć taką śliczną maszynke w wielu miejscach... A oto wynik działań:

 

smsdkfz222kn2.jpg

 

Gratuluje także innym uczestnikom bardzo ładnych maszyn - szczególnie słodko jak dla mnie zadziałał kliment woroszyłow, ze względu na poziom modelingu i wybór pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

wszystko super ladnie pieknie ale sa dwie sprawy ktore trzeba zlatwic szybko :)

 

pierwsza :

 

czy przesowamy czas trwania speedatygodniowego o 2 dni, czyli w niedziele by byl koniec, poniedzialek glosowanie , wtorek nowy temat ;)

 

dwa :

 

chcecie robic renderingi z gi czy nie ? moim zdaniem powinnismy sie trzymac scrina z viuportu render przeklamuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

pierwsza :

 

czy przesowamy czas trwania speedatygodniowego o 2 dni, czyli w niedziele by byl koniec, poniedzialek glosowanie , wtorek nowy temat ;)

 

dwa :

 

chcecie robic renderingi z gi czy nie ? moim zdaniem powinnismy sie trzymac scrina z viuportu render przeklamuje :D

 

1. Jestem ZA. Zdecydowanie.

2. Render jest jednak ladniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za przedłużeniem i za screenem... render nie działa pozytywnie na obiektywna ocenę modelingu ;)...

 

A tutaj się kompletnie nie zgodze. Co niby przekłamuje? To raczej w renderingu wychodzą błędy siatki, SM, smoothingu, niedokładności dopasowania elementów - nawet gdy w viewporcie wygląda cacy. Siatki HP robi się do renderingu a nie pod hardware - tym samym ocena powinna dotyczyć tego jak siatka się renderuje. To nie jest game speed gdzie umieszczanie renderingu ma się nijak do zastosowania modelu. A na koniec - pozwólcie ludziom pokazać efekty ich pracy tak jak najbardziej im to odpowiada (z pewnymi ograniczeniami oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się kompletnie nie zgodze. Co niby przekłamuje? To raczej w renderingu wychodzą błędy siatki, SM, smoothingu, niedokładności dopasowania elementów - nawet gdy w viewporcie wygląda cacy. Siatki HP robi się do renderingu a nie pod hardware - tym samym ocena powinna dotyczyć tego jak siatka się renderuje. To nie jest game speed gdzie umieszczanie renderingu ma się nijak do zastosowania modelu. A na koniec - pozwólcie ludziom pokazać efekty ich pracy tak jak najbardziej im to odpowiada (z pewnymi ograniczeniami oczywiście).

 

Nie zgodze się. Render podnosi walory estetyczne a tym samym jakość wizualną modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tak mistrzowskich modelach, to nie wiem, czy wogóle powinienem pokazywać swój, no ale jak inaczej sie nauczyć jak nie modelując z najlepszymi:) Referka, miałem tylko słabe zdjęcia, więc trochę pozmieniałem model...

250px-AEC_Mk_3_Armoured_Car.jpgaecmk1a.jpg

i model:

czolgxj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się. Render podnosi walory estetyczne a tym samym jakość wizualną modelu :)

 

To jest jeden punkt widzenia. Moim zdaniem to viewport bez GI obniża walory estetyczne modelu ;). Dla mnie punktem wyjściowym jest ostateczne przeznaczenie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol...ładnie pojechałes..oczek tez niczego...gratki panowie....co do pytan Klicka jesli o mnie idzie 1.mozecie przesunąć termin... 2.a w czym przeszkadzaja rendery jesli macie tez siatke z wievportu? nie rozumiem...przychylam sie do zdania hynola..mnie to zupelnie nie przeszkadza...tyle ode mnie:)

P.S. - co do wyboru pojazdu...Hynol powiedzial bardzo mysle cenna rzecz w takim zadaniu jak to odpowiedni wybór "wzorca" uwazam za kluczowy element..cała reszta jest wypadkową ...odpowiednio dobrany pojazd z uwagi na jego podatnosc i łatwosc skonstruowania oraz atrakcyjnosc wizualna...takie 3 grosze od marszałka...:) pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczek, hynoli - tragedia, kolejne prace lepsze od mojej:)

 

1. jestem za.

2. Jesli chodzi natomiast o kwestie renderu, przychylam sie do zdania hynola.

 

Moim zdaniem nie ma nic zlego w podnoszeniu "walorow estetycznych" chveti, a raczej tak jak napisal hynol- w jego obnizaniu. Nikt przeciez nie bedzie sleczal nad renderem do soboty. Przygotowanie mojej sceny trwalo moze 20 sekund i moze jeszcze z 10 zeby wlaczyc gi i zmienic pare innych rzeczy. Przeciez ludzie i tak wybiora lepszy model, tak jak mialo to miejsce w poprzedniej sesji. Moim skromnym zdaniem render badyla byl najlepszy mimo tego wygral rewelacyjny model piksara. Dlatego mysle, ze nie ma sensu marnowac modeli i je poprostu wyrenderowac.

Jesli natoimiast zadecydujecie inaczej ja sie dostosuje.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etyr zgadzam się z Tobą, ładny render polepsza smakowitość pracy, nie da się tego ukryć, ale raczej i tak głównie kładzie się nacisk na modeling i na jego wygląd i pomysłowość wykonania. Więc raczej nie widzę potrzeby, by zabraniać, ewentualnie, można się zastanowić nad ujednoliceniem studia, w które to wszyscy by wrzucali swoje modele i renderowali z takimi samymi ustawieniami i materiałami, chodź myślę, że i tak mogło by to nastręczyć kilka problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termin mozna przesunąć

co renderu - uważam że albo ustalamy scenę i materiał i w niej renderujemy wszyscy tak samo (nie wiem jak rozwiazac problem z roznymi softami) albo

zaprzestajemy renderu. Jak zobaczylem jaka tu walka na rendery to odechciało mi sie brać w tym udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksar...nie bądź bardziej papieski od papieza... szczególnie ze sam wrzuciłes render, naprawde uwazasz ze tu sie odbywa jakas zażarta walka? Nie wiem,moze tylka ja tego nie widze bo brak mi zyłkli współzawodnictwa ale mysle ze przesadzacie. O co chodzi w speed moedlingu wobec tego? ja patrze na to tak: chodzi o umiejetnosc jak najlepszego modelowania w krótkim czasie..... czyli generalnie o modeling. W jaki sposób tenze modeling bedzie przedstawiony przez uczestników to mi rybka....bez urazy:) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nie jestesmy 3dtotal ;)

 

jezeli chcecie zeby cos bylo pozadnie zrobione to powinniscie sie skupic na modelu + scrin z wiuporta a nie robic render pod publike, bo ladne przedstawienie lipnego modelu daje duze efekty a jak jest nazwa watku "speedmodeling" a nie "speed rendering" wydaje mi sie ze my jednak jestesmy na toszke wyzszym poziomie niz 3dtotal i powinnismy to przemyslec na spokojnie.

 

Hynol ma troche racji, ale blady widac i w wiuporcie i przy renderze takze ja jestem ze scrinem z wiuportu.

 

Male wam powie ze dobre przedstawienie modelu (rendering) to 80% sukcesu, bo sam sie o tym przekonal w pewnej minibitwie ;)

 

Jezeli juz tak bardzo sie upraliscie na ten render to dawajcie obrazki tak :

 

1 obrazek o szerokosci 800 , wysokosc dowolna ...

 

pierwszy obrazek na scrinie : render

drugi obrazek na scrinie : zwykly grab z wiuportu

trzeci obrazek na scrinie : siatka

 

Jezeli takie rozwiazanie wam pasuje, prosze poprawić wasze obrazki i jezeli moge jeszcze prosic to nie wrzucajcie wipow, tylko skonczone speedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

armaty, karabinow i gasienic to tu nie ma, ale jak najbardziej militarny wehikuł jest to :)

jesli ktos zna sie na tych pojazdach, to litosci nie bijcie, przyznaje, ze wiekszosc to moja improwizowana inwencja i subiektywna interpretacja zdjecia ;) proporcji tez nie ma za bardzo, wszystko na oko, ogolnie to musze chyba przeprosic za zanizanie poziomu merytorycznego ;) (bylem dzis na uczelni i paru nowych slow sie nauczylem :D)

no ale koniec tego belkotu, tu jest referka, i obrazek:

kuchniafinalri7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja..w koncu koniec :D

 

kolejne działo....ja probowalem sil przy "Long Tom`ie" -> referka

 

Modeling - wykorzystany do konca 4 godz...nie udalo mi sie wiecej, ale napewno popracuje jeszcze nad modelem. Z powodu takich a nie innych referek momentami cos tam sam wymyslalem :)

 

Ps. Z racji tego ze świetne sa Wasze modele to może zrobimy dodatkowy konkurs, która maszyna dalej strzeli :P

 

 

calosc2aj0.jpg

 

Pozdrawiam i zycze powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności