Skocz do zawartości

Bitwa3D: Elektronika jest mała więc świat ...jest piękny


ndru_w

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Uznałem, że też spróbuję swoich sił z tematem tego konkursu. Mam nadzieję, jako dość początkujący, że pomoże mi to nabrać wprawy w zabawie jaką jest grafika komputerowa :).

Mój pomysł jest następujący:

Jako że elektronika i cały jej świat jest co raz mniejszy więc chcę ukazać piękno do czego to wszystko dąży :D. Prosta scenka mysz komputerowa ożyła i pech chciał że wpadła w łapkę na myszy ;). Na to wszystko patrzy z norki żywa mysz trzymająca w łapce apteczkę pierwszej pomocy.

 

=========

My idea is as follows:

As electronics and its world is getting smaller and smaller I'd like to show a beauty which it aspire to. A simple scene a computer mouse had alived and unfortunately it had been caught by a mouse-trap. On that "terrible" scene is watching a living mice with a first aid kit in its hand.

=========

 

Koncept jest na kartce, ale niestety nie mam jak go wrzucić na kompa (zresztą ciężko byłoby coś ujrzeć gdyż jest wśród jakichś notatek z interesującego wykładu :D).

Wszystkim życzę powodzenia w pracy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej , znalazłem trochę czasu i powstała taka wstępna wersja myszy (na razie naga i ogólnie widać że na szybko) aby ukazać mniej więcej jak widzę tą scenkę :). W drugiej ręce możliwe że będzie jakaś lampka lub świeczka a na głowie szlafmyca bo to ogólnie ma być scena nocna :)

Pozdrawiam

zmyszpr0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mysz jak mysz bez futra wygląda niezbyt powabnie :P zwłaszcza taka robiona na szybkiego ;). Ale spoko postaram się ją bardziej dopracować. Na razie wrzucam jak to wszystko ostatecznie widzę z jakimiś tam wstępnymi światłami. Jak zawsze czekam na Wasze zdanie :)

wieczkalm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Szczerość jest tym co dla mnie się liczy najbardziej więc dzięki :)

Wiesz nikomu nie chcę narzucać interpretacji dlatego każdy może interpretować mój pomysł jak chce. Małe jest zastanawiające powiadasz... oczywiście że tak, a gdzie tu piękno, no cóż ja się nauczyłem zauważać piękno w każdej nawet najbrzydszej poczwarce i tego wszystkim życzę :D

A piękno mojej scenki na bank nie jest w jej wykonaniu, bo tu na razie kuleje :) ale jak się zastanowisz ujrzysz ją w paru miejscach-choćby w postawie myszki niosącej pomoc "pokrzywdzonej" :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzić zawsze można :). W sumie ciekawy pomysł, choć moja wizja była taka, że to światło koloru czerwonego jak krew symbolizuje uciekające z myszki życie. Ale na pewno jeszcze pomyśle o tym co napisałeś... takie ostrzeżenie dla innych ożywionych myszek ;)

======

Update:

======

Tak nadal myśląc co by tu dołożyć/zmienić zacząłem wstępnie wrzucać teksturki. Po części pokolorowany obrazek wygląda tak:

pocztkiteksturek1bb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to tak:

SirAnen good idea, dzięki :)

fikołek ciekawa sugestia na bank się nad nią zatrzymam :), dzięx

Kr3tz nie chcę jej zbytnio męczyć już a zresztą plastik raczej by się zbytnio nie popsuł po spotkaniu z łapką choć specjalistą w tych sprawach nie jestem :) ale dzięki za sugestie

kru to jest wstępna wersja, postaram się jak mogę ją dopracować, choć ludzie na mnie już dziwnie patrzą jak widzą elektronika studiującego anatomię myszy :D a zresztą jak dojdzie sierść to nie wiem czy szczegół aż tak bardzo jest potrzebny.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ust (a raczej klawiatury :D) takiego mistrza wiele to znaczy więc dzięki KLICEK... postaram się nie wymięknąć :)

Na razie powoli walczę z myszą (a co się śpieszyć będę ;) ) i przy okazji kończę pierwszą wersję (o tej z myszą jako medykiem też usilnie cały czas myślę). Jakby kogoś interesowało parę szczególików to poniżej tak se je wrzuciłem ;)

http://img372.imageshack.us/img372/240/czapazh6.jpg

A to aktualna wersja:

pocztkiteksturek5sn7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldx, fikołek dzięki za sugestie :)

Zrobię pewnie pod kątem, aby wyglądało bardziej rzeczywiście, ale aby wpadała do nory?-po co żywa mysz się obudziła od huku zatrzaskującej się łapki ;). A spot zamiast directionala, gdyż nikt nie powiedział, że jest to myszka laserowa ;) a w zwykłych optycznych stosowane są diody LED które mają jednak pewne rozproszenie wiązki :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Po długiej przerwie spowodowanej różnymi czynnikami ;), zadowolony z przedłużenia bitwy, znów coś tam pokombinowałem i zacząłem się bawić futrem myszy (czekam na sugestie bo widać jeszcze wiele braków)

Pozdrawiam :)

kocwkav2qg6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca osobiscie przypadla mi bardzo do gustu, ale uwazam podobnie jak jeden z przedmowcow, ze mysz (komputerowa) wygladalaby o niebo lepiej gdybys ja troszeczke wgniótł - nie musi byc od razu zmasakrowana ale male wgniecenie wyjdzie jej na dobre. W tym stanie nie jestem nawet do konca pewny czy lapka ja w ogole dotyka

 

nie znam sie tez zbytnio na futrze ale myszka wyglada troche jakby ja wyciagnieto prosto z jakiegos bajorka :) Na moje oko powinna byc troszke bardziej puszysta

 

fajna praca, tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest całkiem sympatyczny, ale bez Twojej sugestii widz w życiu by nie pomyślał, że owa elektroniczna mysz ożyła.

 

Powiem szczerze - kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Twoją pracę, jeszcze bez lektury opisu, uznałem ją za coś bardzo, hmm, surowego, jakiś manifest przeciwko elektronice, czy coś w tym stylu. Mysz elektroniczna jakoś nie budzi tutaj mojej sympatii, ani współczucia, albowiem jest na tej pracy przedmiotem martwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz dzięki za opinie :)

Master no cóż do kadry nigdy nie chcieli mnie wziąć więc mam z tym jakieś problemy do dziś ;)

Lodox dzięki, posłuchane może coś w tym stylu choć to nadal wersje bardzo wczesna beta :D nad futrem nadal pracuję.

krzyhhh dzięki :) jak Turek powiadasz tyle koło mnie miejsc z kebabami może to dlatego ;P

mookie hmmm jako student elektroniki nie mogę manifestować przeciwko mojemu przyszłemu (mam nadzieję) chlebodawcy :D. Jak już wcześniej wspominałem interpretować tą pracę można na wiele sposobów ja ją widzę tak ale zrobiona jest w ten sposób, że każdy może ją inaczej odczytać i to jest piękno sztuki (nawet w tak kiepskim wydaniu :) )

minimalne zmiany:

kocwkav3lu8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności