Skocz do zawartości

Minibitwa13 : propozycja tematow i limitow


KLICEK

jaki tamat panowie ?  

  1. 1. jaki tamat panowie ?

    • Super Herosi : 2k tris 1024 + normal + spec etc
      0
    • postac 3d : 2k tris 1x1024 dif ! tylko - postac jaka nam sie podoba
      0
    • postacie z kubusia puchatka ,gumisiów ,smerfów : 1ktris i 1x512
      0
    • fantasy (smoki, krasnoludy itp) Limit 1k tris tex 512x512
      0
    • bron palna (biala?), 1500 tri i tex 1024
      0
    • Oddział jakichś postaci : 2k i 1024 - 4x512
      0
    • model z narzuconym konceptem - limi w zaleznosci od konceptu
      0
    • Przerobka gotowego modelu
      0
    • Podniszczony budynek - 10-20k tri i textura/y o powierzchni nie wiekszej niz 2048x204
      0
    • Podniszczony budynek - 10-20k tri i textura/y o powierzchni nie wiekszej niz 2048x2048
      0
    • Twoj pojazd kosmiczny - max 5k tri i text o powierzchni max 1024x1024
      0
    • Jak ten czas na to wplynal...
      0
    • Most na drugi kraniec - max 10k tri i text cos jak wyzej
      0
    • Pojazd wojskowy z przyszlosci - max 5k tri i text ak wyzej.
      0
    • Cień postac badz stwor badz tez nawet ciemna lokacja limity 5k dla postaci i 10k dla lokacji
      0
    • Forteca dowolna interpretacja - 10k tri i text 2048
      0
    • Śmiercionosna broń - max 2k tri i text 1024
      0
    • Rzeźnik - postać,dosłownie lub w przenośni, 5k tri i texy do 2048 (sumarycznie, np.4x1024)
      0
    • Komplet pancerza :zbrojka, rękawice, buty.. 3-4k na wsio +texy sumarycznie 2048
      0
    • Zwierzątko bojowe, humanoidalne, w pełnym rynsztunku gotowe do walki! 5k tri +texy 2048
      0
    • Warsztat, pomieszczenie, limit 10-20k tri, texy sumarycznie 2048
      0
    • Stary pierdziel 5k tri i 2048 na texy
      0
    • Drużyna - 1k trisów/postać 512x512
      0
    • Drzewo - 500 tris 512x512 +alpha/norm
      0
    • Kawałki Otoczenia - 1000 tris 512x512 alpha/norm - Menhiry, Dark Portale, kaplice/ budynki.
      0
    • Sceneria/Pomieszcenie z Horroru- limit 2000 tri, tex 1024
      0
    • Postać z gry(wszystko jedno jakiej) - limit 3k - 1024 + normale
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jasne mogły by być mechy albo wieżyczki ziema-ziemia, 1 ziemia powietrze. jedna torpedowa, wyrzutnia rakiet itp.

 

Może jakaś ewolucja (w gierce przez upgrady) budynku głównego (Rada Miasta->Zamek->Cytadela) albo baraków, wieżyczek itp .To też mogło by być dobre. No i wsumie 1 model pozniej dodawanie elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje glosy:

 

1. model z narzuconym konceptem - limi w zaleznosci od konceptu

 

2. Cień postac badz stwor badz tez nawet ciemna lokacja limity 5k dla postaci i 10k dla lokacji

 

3. Sceneria/Pomieszcenie z Horroru- limit 2000 tri, tex 1024

 

4. Rzeźnik - postać,dosłownie lub w przenośni, 5k tri i texy do 2048 (sumarycznie, np.4x1024)

 

bo sie zdecydowac nei moge!:) ...w kolejnosci chronologicznej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam pomarudzic zawsze dobrze :) wyciaga sie wnioski na przyszlosc ;]

 

co do ankiety, niechcialem po prostu nikogo ominac, dlatego dodalem wszystkie tematy jakie zostaly wybrane :)

 

Jak nawet 3 osoby wybiora temat to i tak nie bedzie zle, jak wezma udział to nie bedzie gorzej niz wczesniej ;D no ale mowiac szczerze licze na wieksza frekwencje, no wiec panowie i panie glosowac i wybierac temat :)

 

Nawet jak nie bedziecie robic glosujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekfiutek jako zwycięzca poprzedniej bitwy mógłby z tej listy wybrać np trzy najbardziej interesujące jego zdaniem tematy, wtedy możliwe by było uzyskanie zdecydowanej większości. Przy tak rozbudowanej ankiecie bardzo ciężko się zdecydować, zwłaszcza że część tematów jest do siebie dość podobna. Przyznam, że dostałem kociokwiku już przy trzeciej pozycji. Swój głos oddałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tematy sa podobne tak, ale roznia sie limitami, pomyslalem ze jednak czym mniejszy tym lepiej.

 

Mozemy zrobic tak, ze wybierzemy 3 tematy ktore maja najwiecej, glosow. Nie wiem kiedy Gutek sie pojawi na forum, a mysle ze szkoda czasu marnowac, jezeli wpadnie to poda swoje typy i dorzucimy do ostatecznej sondy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz glosowalem

 

model z narzuconym konceptem - limi w zaleznosci od konceptu

 

Tylko kto wybiera koncept?

en temet mi sie nie podoba bo w zasadzie moze zawierac wszystkie pozostale albo zaden.

Poza tym panowie (i panie?) Ja mam cos takiego codziennie, wiekszosc z was pewnie tez. W bitwie chcialbym miec odrobine wolnosci ktora daje ktorykolwiek z innych tematow.

 

 

Zwierzatko bojowe 5k+tex 2048 - taaaaaaaa panoooowie i paaanie ile osob skonczy model? Ja spoko, i tak sie nudze po pracy ale znowu beda 3 skonczone modele na koniec.

 

kawalki otoczenia - czyli co? cokolwiek? zbyt rozmyty dla mnie temat. Znaczy propsy tak ogolnie czyli cokolwiek.

 

Postac z gry - temat mnie zabil:P konkretny:D

 

 

Ja bym upraszal o miezrenie sil na zamiary i nie wybieranie %k tri +tex 2048 bo automatycznie ograniczamy liczbe ukonczonych modeli.

 

Mysle ze druzyna 2k +1024 minimum3-4 postacie bylaby i kreatywnym i "ukanczalnym" tematem.

Tyle mojej opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzatko bojowe 5k+tex 2048 - taaaaaaaa panoooowie i paaanie ile osob skonczy model? Ja spoko, i tak sie nudze po pracy ale znowu beda 3 skonczone modele na koniec.

 

Limit można zaniżyć do 3k, 1024, normal, tak jak Klicek proponował, jeśli 5k to za dużo dłubania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co wielkie zamieszanie, w koncu limit mowi tlyko tyle ze ma byc nie wiecej niz... wiec jak ktos chce to zrobi w miejscych nakladach poly i pixeli a jak kogos poniesie fantazja to zawsze ma jakas rezerwe :) Zreszta podejrzewam ze wiekszosc osob nie konczy bitwy ze wzgledu na tekstury na ktorych to ludzie polega... zreszta jak i ja sam ^^' nie ma co ukrywac ale to najmozolniejsze zajecie :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wynik sie nie zmieni to gutekfiutek wybiera koncept i jedziem. ;)

 

PS:Tak sobie pomyślałem że jeśli Pan wybieracz znajdzie np 3 fajne koncepty to może każdy se wybierze jak to było w 3-minibitwie zamiast znowu sondować ;)

 

Possdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiam wam wola reke, Gutek jak Twoj temat wygra wybierz kilka konceptow i zdecyduj czy zrobiomy sonde czy jakos sie dogadacie miedzy soba - jak bedzie potrzebna pomoc to ja tu zawsze gdzies jestem miedzy bitwa a rzecza interesujacymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jak wygra temat z wybieraniem konceptu to kolejne glosowanie na koncept?

Moze np wybieramy dowolny obiekt z obrazu np. Beksinskiego i go robimy?

Albo moze jeden z obrazow Boscha i takie cos http://www.3d-mouseion.com/engels/bosch_eng.htm

 

A co do moich obiekcji do zwierzatka bojowego to uwierz mi to nie jest fajne wygrac w zasadzie walkowerem..

a zabrac sie do tego moze kazdy, a ukonczyc niewielu

A jesli temat nie bedzie nawet z grubsza sprecyzowany (np. "obiekty do gier":))

To to chyba bedzie na zasadzie robta co chceta.

A to grzech jak mowi Ojciec Dyrektor!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutek...ja wiem ze to ty wybierasz concepty!:) ale moze pojsc w strone "normalniejszą" moze napisac do jakiegos naszego forumowego grafika 2d coby nam skrobnol 3 koncepty, ewentualnie, moze poszukac konceptow z gier jakis? chociaz wtedy podchodzi to pod ostatni punk aniety! tytlko takie moje małe propose!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uh ja nie zagłosowałem:/ nie wtrafiłem:/

 

Tak czy inaczej mój głos idzie na "Predrawed concept" no i kawałki otoczenia.

 

pozdro.

 

Klicek ma 100% racji.

 

A co do startu mojego możecie na mnie liczyć, na niski poziom pracy też:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tak ogólnie to kiepsko że dodaliście taki pomysł jak "Gotowe koncepty"

 

Bo to wsumie nie temat a metoda.

 

Moim zdaniem powinnien wygrać jakiś temat jeżeli np te zwierzęta bojowe(mounty itp) to poprosilibyśmy kolegów z 2d o jakieś 3 koncepciki koniów/latających wierzchowców itp. Troche chaotico była ta sonda:) i 1 dzień była:/

 

Niech gutek wybierze temat który mu się podoba i te koncepty załatwi:) tak to widze:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajta!

Ja jako zwyciezca (pokonawszy liczna rzesze przeciwnikow:P) minibitwy mam juz dosyc.

Prosze moderatora o uciecie zbednych dyskusji i rozpoczecie bitwy pt:

Drużyna2000 tri, tekstura 1024 (d/n/s/o)

Druzyna skladajaca sie z minimum 3 czlonkow. Pojecie druzyny dowolne - byleby bylo widac zroznicowanie funkcji poszczegolnych czlonkow.

Prawde mowiac dla mnie temat pt. praca z konceptu jest zupelnie bez sensu, raz ze duza czesc z nas ma to na codzien, dwa - jesli poprosimy kolegow z dzialu 2d o koncepty, to sie zacznie bitwa o tematy konceptow ktora bedzie dokladnym powtorzeniem tej dyskusji.

A poza tym to kto wybierze wykonawce? Drugi konkurs na najlepszy koncept dla dzialu gameart?

Wiec ja naprawde prosze coby sobie dac spokoj, zaczac ta bitwe i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Gutek moge zalozyc pod warunkiem ze inni sie zgodza, bo była sonda i ludzie wybrali inny temat, to by było troche nie fer wzgledem nich

 

wiec znowu musimy poczekac ;)

 

Wiem ze Ty wygrales bitwe i to Ty powinienes ustalac temat i zrobila sie troche dupna sytuacja, tak czy inaczej mam nadzieje ze zrozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh ludzie prosze dajcie juz sobie spokoj... temat druzyny jest fajny a gutek co do konsekwencji wyboru tematu z konceptem ma 100% racji. Druzyna fajna. Taka bitwa na pare wieczorow w sumie :) pozatem mozna pocwiczyc normale na bardzo low poly :)

Dolanczam sie wiec do prosby o rospoczecie minibitwy :)

 

ps. Burneq -> nie przesadzajmy... dosc juz czekania, potem moze jeszcze ankiete z tematami co maja 2 glosy :p to juz nie w porzadku. Niech bedzie ta druzyna, beda swieta kazdy skonczy i sie zrobic cos nowego :) Tematow mamy na 2 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj co wy wygadujecie. 500 poly na postać i ma być super, a w dodatku ma to umożliwić testowanie normal map? Wróćcie do bitwy z modelami na komórkę, i zobaczcie jak wygląda postać z 400 poly. Myślę że 1000 to najmniejsze low poly, w jakie warto się pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danie tematu tupu "model z narzuconym konceptem - limi w zaleznosci od konceptu " jest bez sensu bo nadal trzeba będzie znależć temat...

 

1k/postać bym dał.Model robi się wsumie tylko raz, reszta to będzie dodawanie innych broni, i tekstur. No chyba że ktoś zrobi drużynę pierścienia:).

 

BTW: W C&C 3:Tiberium wars (w które namiętnie pogrywam od 3 dni) modele postaci mają koło 200 trisów. Czołgi może 400-500.

 

To nie jest tak że takie lowpoly już się nie nadaje. Warto pomyśleć o RTS'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Kuba, masz racje, obejrzalem modele ~500 polys, i rzeczywiscie troche przesada.

Moja culpa:)

To moze tak: 1000 polys/czlonek druzyny, przynajmniej 3 czlonkow wymagane?

->Klicek, mi chodzi o to, ze jeden albo 3 koncepty powaznie ogranicza "kreatywnosc" minibitwy.

Co do tego ze sonda byla i tzreba glosu ludu sluchac to ja sie zgadzam, ale co powiesz na moje argumenty przeciwko "tematowi z konceptem"?

Prosze, juz konczmy dyskusje i zaczynajmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze jeden albo 3 koncepty powaznie ogranicza "kreatywnosc" minibitwy.

 

Masz racje ale... w mojej poprzedniej pracy czesto dostawalem koncepty i musialem tworzyc modele dokladnie takie jak na koncepcie, pozatym ostatnio napewno sie spotkales w wymaganiach od pracodawcy "umiejetnosci bliskiego trzymania sie konceptu" - to jest na plus / minusem bedzie to ze moze faktycznie nie wszystkim bedzie sie chcialo modelowac czegos z gory narzuconym konceptem i frekwencja bedzie jak w poprzedniej bitwie.

 

Ale co ja tam sie wypowiadam - i tak nie moge teraz wystartowac bo musze uczyc sie "Majki" wiec moze nastepnym razem wybierzecie bitwe z jednym konceptem

 

Pozdro - Gutek wygrales wiec decydoj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnmie...nei ma co przedluzac do poniedzialku! trzeba robic poki wolne!!

Klicek - jak cos robic to robic to porządnie! i jezeli cos sie robi to po to zeby wstawic do folio! ja osobiscie wole zrobic cos co ma pare tri wiecej ale zeby wygladalo jakotako!:) nie mowie ze mala ilos jest be! bo jak umiesz cos fajnego zrobic z 300 poly to umiesz tez z 3000!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Jeżeli chodzi o problem wyboru konceptu do bitwy z narzuconymi konceptami to Kurt to fajnie rozwiązał kiedyś:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=24085

 

 

 

Można by coś takiego zrobić - może byśmy do wieczora powrzucali jakieś propozycje konceptowe żeby było z czego wybierać?

 

Może coś ze świata warhammera?

budynki:

http://www.warhammeronline.com/english/media/conceptArt/full/WARca0207_06.jpg

http://www.warhammeronline.com/english/media/conceptArt/full/WARca0207_01.jpg

http://www.warhammeronline.com/english/media/conceptArt/full/WARca0207_05.jpg

http://www.warhammeronline.com/english/media/conceptArt/full/1006Emp10.jpg

 

więcej tego jest tutaj:

http://www.warhammeronline.com/english/media/conceptArt/

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności