Skocz do zawartości

Scena3D: BB39 USS Arizona


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

model zakonczony, zostaly doslownie pojedyncze duperelki takie jak kotfice, traly itp itd, zrobie kiedy indziej teraz czas na jakas tex: ]

renderki sa lekko przepalone, no i jednak kadlub musi miec MSa, bez tego widac na dziobie artefakty: \

pozdrawiam

k025mi6.jpg

k026ll0.jpg

k028gl4.jpg

k029pd0.jpg

k030zb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow. Gratki samozaparcia. Robi wrażenie ilość detalu. Może zabierzesz się za fizyczne robienie takich modeli? Podobno nieźle płacą. Znajomy w pracy interesuje się tym tematem i mówił, że jest gość, który robi fizycznie podobne modele i zgłaszają się ludzie do niego chcący je kupić. Ból, bo on wcale nie chce ich za bardzo sprzedawać. Miałbyś szansę i pewnie znacznie więcej $$$ niż za model 3D ;). Wracając do modelu, robi wrażenie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić - pięknie jak zwykle, trzymasz poziom i podkręcasz tempo.

Mam prośbę, jak byś miał trochę chęci opisz dokładniej proces teksturowania czegoś takiego. Zawsze świetnie Ci to wychodziło a całości raczej nie mapowałeś :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki, model sam w sobie jest dosc prosty, zreszta nie ma trudnych modeli , chyba ze organika, tam to juz jest sztuka, a to jest poprostu zwyklym zmudnie wydzierganym modelikiem, hehe to jest rzemiosło, ale juz tex do tego mniej: ]

wlasnie sie mecze z kadlubem, problem polega na tym ze aby tex byla odpowiednio dobrze dobrana z odpowiednim ziarnem to musi byc duza i tak wlasnie wyszlo zemoja ma 5500x5500, ciezko sie z taka swinka cokolwiek robi, bo dlugo mysli, zapisuje i wogole, ale nic damy rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, postanowielm mocno uszczegolowic sam proces, wiec Ci co wiedza niech nie maja mi tego zazle: ]

1. najpierw rozkladamy siatke, unwrapem, operacja dosc prosta, zaznaczam sobie fejsy na modelu i mapuje normal w unwrapie

2. żmudne, lecz konieczne malowanie textor, naszczescie mam baze jaka jest model, hehe roznice widac: ]

k034mp6.jpgk033kd3.jpg

k035ie3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, poniewaz caly model powstal na bazie modelu kartonowego, to baze co i gdzie mam na texturze umiescic tez robie na podstawie modelu, tylko ze w sumie wszytko od nowa maluje. Jest o tyl dobry, ze ciezko jest cos spier...niczyc i wszytko jest na swoim miejscu, hehe ogolnie polecam: ]

 

Oczywiscie nie bede malowal kazdego elementu jak na modleu, ale napewno skozystam z inf o okienkach drzwiach itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment szczerze mowiac dawno nie zagladalem:p

dziekuje bardzo : ] hehe

 

i dalsze walki z tex kadluba, burty mam prawie za soba

problem bedzie z efektem modelu, ale mysle ze jak wrzuci sie jeszcze inne kanaly (narazie tylko dif) to bedzie to lepiej wygl

pozdro

 

k036xz1.jpg

k037kn7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheheeheheh, siema Endriu stary druhu: ]dobrze miec Andrzeja po swojej prawej burcie, nie raz wybawi od opresji, : ](ni zapomnij wystawc tu swoj okret:])

 

tadzio-->Sluszna uwaga

 

Dziekuje wam za slowa uznania, final napewno bedzie w wiekszej rozdzialce: ]

Tak szczerze mowiac wczoraj wpadl mi nowy pomysl do glowy i jak to ja juz najchetniej bym porzucil ten okret, ale postaram sie nie robic tego i powsciagliwie podejsc do tematu, choc nie bedzie latwo musze sie streszczac, ale z umiarem aby nie narobic fatalerrorow: ]

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: ] temat mi zupelnie niepodchodzi i spasowalem po tygodniu namyslu nad scena ktora moglbym zrobic, zupelna pustka nic sensowenego mi nie wpadalo do glowy, a robienie kolejnego pluszaka itp jakos nie lezy mi w naturze ]: ],

 

hehe szkoda troche mi tej bitwy bo dlugo na nia czekalem, ale coz takie zycie: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności