Skocz do zawartości

Fotografia: tweety w Warszawie i czasami gdzieś dalej


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pokazuję zdjęcia przed i po obróbce. czyli oryginalne zdjęcie w zestawieniu z finałowym produktem. nie ma sensu ukrywać faktu, że retuszuję też niewygodne elementy. to nie foto prasowe, że zostanę zasromany za stamp tool i brush tool ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuję zdjęcia przed i po obróbce. czyli oryginalne zdjęcie w zestawieniu z finałowym produktem. nie ma sensu ukrywać faktu, że retuszuję też niewygodne elementy. to nie foto prasowe, że zostanę zasromany za stamp tool i brush tool ;)

 

Pozdrawiam

 

 

ale jak wywaliles cala stope to i tak mogles ta piete przy lokciu wywalic :)

 

ps. zawsze musi byc ktos kto nie bedzie ci slodzic :P

 

pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tutaj nie było :) od razu sorki za nieczynny serwer z innymi zdjęciami. coś nawaliło i muszę wysłać maila z prośbą o odblokowanie konta.

 

tym razem jedna fotka. Mały bohater dzielnie trzymał ciężki hełm niemiecki. Na zdjęciu syn jednego ze znajomych. Studio prowizoryczne, ale zadziałało. Oczywiście poprawiane w PS.

 

kidmaxex7.jpg

 

Tech:

C40D + 70-200 + lampy

1/80

F:5,6

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki. Tym razem z okazji spaceru fotograficznego http://spacery.net/

Organizuje je znajoma mojej dziewczyny. Fajna relaksująca inicjatywa :)

 

Kilka ujęć z Cytadeli z XIX wieku, oraz dwie fotki "przyrodnicze". Jakieś komentarze by się przydały :)

 

2.jpg

1. mokry, zupełnie przypadkiem złapany pies ;)

 

3.jpg

2. takie tam stokrotki

 

4.jpg

3. i zaczyna się cytadela

 

5.jpg

4.

 

6.jpg

5.

 

7.jpg

6.

 

całość: Canon 40D + 17-40/70-200

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mokry pies rox :D

stokrotki -niepotrzebnie dodane ps'owe okruszki w powietrzu :P

 

5. najlepsza wg mnie, wogole swietne mieciutkie swiatlo, doswietlales to jakos dodatkowo ?

skadrowalbym tylko to w kwadrat obcinajac spora czesc okna, bo nie wiem do konca po co tyle tego pokazales.

 

jaki to masz obiektyw 17-40 ? bo zastanawiam sie nad zmiana "kita" (:()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie psowe a maxowe partiklowe okruszki hehe. jakoś bardzo mi tego brakowało więc szybko doliczyłem passik :)

 

scen nie doświetlałem żadnym światłem. zastane światło było bardzo miękkie. trochę poprawione oczywiście w ps dla dodatkowej miękkości.

 

kadr taki mi się podobał. uznałem, że okno samo w sobie będzie pierwszoplanowym elementem, dopiero później widz odkryje miskę i dzban. ale to tylko tak na moje koślawe oko.

 

A szkło to 17-40 f4 L canona. Po zmianie z KITa absolutna rewelacja, warta swoich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szósteczka bardzo malarska i ładna, jednak nie gra mi ta ściana z oknem, masz może jakieś ujęcie tej sceny z ugiętych kolan?

W piątce też uważam, że jest za dużo okna, no i szkoda, że takie nienaturalne proporcje boków zdjęcia, myślę, że kompozycja na tym trochę jednak straciła. Za bardzo ciąży to, nudnejsze od dzbanków okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety niższego kadru. w sumie nie chciało mi się już zniżać, zwłaszcza, że wiszącego łańcucha przy drzwiach nie można było zdjąć. to pomieszczenie ogólnie było bardzo malutkie. patrząc od strony drzwi zyskiwało się ledwie pionowy kadr całości. I tak trzeba było się decydować na detale, albo samo okno z uciętymi stołami, albo stoły z uciętym oknem itp. Chyba, żeby wyburzyć ścianę drzwiową. Wtedy można pokombinować z kadrami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze te szyby takie jakies nie sa http://digart.img.digart.pl/data/img/vol0/77/65/download/3485719.jpg :) Albo w ogole gladkie dla kontrastu, bo teraz jakies takie nieatrakcyjne. Troche boli to zestawienie plastycznego, malarskiego dolu z taka "jarzeniówką". Chociaz jakby taka instalacje wiszacych niedbale jarzeniowek zestawic z pieknie ustawioną niderlandzką martwą naturą to by juz mozna wystawic w CSW :)

 

Ogolnie super, tylko troche mocno podrecznikowe te zdjecia. Jakbys zamierzal je gdzies dac jako przyklad poprawnie oswietlonego planu zdjeciowego.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i faktycznie za dużo przy nich dłubię...

 

ale na szczęście szykuje się kilka wydarzeń w Warszawie, więc trochę fotoreporterki wpadnie a tam nie będzie już czasu na podręcznikowe światła :)

 

Dzięki za opinię, każdą notuje w grubym zeszyciku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no znów odechciało mi się fotografii, dołujesz ludzi wiesz o tym?

 

5 z cytadeli gniecie totalnie, piękne światełko i kolory w sumie zwłaszcza kolory, one tak oryginalnie czy po psuciu?

 

Możesz w ogóle coś powiedzieć o tym miejscu? Gdzie to, jak się tam dostać itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dwie kolejne fotki. Tym razem tylko odgrzewane kotlety czyli zdjęcia sprzed roku wrzucone na lightroomowy warsztat ;)

 

http://www.octavo.webd.pl/max3d/tweety/random/whaaat.jpg

 

http://www.octavo.webd.pl/max3d/tweety/random/water.jpg

 

Canon 40D + 70-200 + czysty lightroom

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tweety
bo słabizna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze ok a drugie hmm osobiście mi nie leży, chyba przez kadrowanie, oko mi lata to w lewo to w prawo i nie może się zatrzymać na dłużej w jednym miejscu.

 

technicznie oczywscie ok, takie pytanko czy bawiłeś się LAB w ps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadrowanie... miałem kilka wersji. standardowo kadrowane jakoś mi nie leżało. nudno i mało dynamicznie. ale w sumie masz rację, jest leki chaos :)

 

LAB? nie nie bawiłem się, chociaż ponoć można sporo wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadrowanie... miałem kilka wersji. standardowo kadrowane jakoś mi nie leżało. nudno i mało dynamicznie. ale w sumie masz rację, jest leki chaos :)

 

LAB? nie nie bawiłem się, chociaż ponoć można sporo wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś, żeby pobawić się naprawde niestandardowymi kadrami? 1:3 ? 1:4? Czasami wychodzą bardzo ciekawe efekty. Ale to jest tez bardzo niebezpieczne i trzeba z tym uwazac. Nie mam pod ręką galerii znajomego, ale zdjęcia wspinaczkowe przekadrowane w ten sposób były bardzo ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze zwyczajnie dlatego ze za duzo przygladam sie fotografii dokumentalnej i podrozniczej. Nie jestem w stanie zdzierzyc "studia" i zdjec w stylu "moj kolega" albo "pan,pani,piesek". Lubie jak zdjecie opowiada historie,gdy wyraz twarzy osoby fotografowanej cos wyraza a nie "uwaga bedzie zdjecie". Gdy mozna sie doszukac w zdjeciu czegos wiecej nizli tylko ustawienia swiatla i spuszczania sie nad bokeh'em.

Fotografujesz stolice, ja sfotografuje Ci Tokyo. Jedni beda sie podniecac swiatlem,a inni zobacza w rogu bezdomnego ktorego twarz rozniesie widza. Po prostu w Twoich zdjeciach brak jest mi tego wlasnie zycia. Technicznie sa bardzo dobre,ale to wszystko.

tyle,amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, konkretne zdanie, fajnie.

Osobiscie mam trochę inne podejscie, fotografia twarzy najwiecej ze soba nie sie uczcuc, ale to takie bazowanie na ludzkich instynktach, tak jesteśmy skonstruowani ze najlepiej rozpoznajemy ludzkie twarze. potrafimy wychwycić nawet najmniejsza różnice. i co z tego , tylko tyle ze robiąc zdjęcie babki która nie ma czym nakarmić dzieci od razu wzbudza się uczucie, czy dziadka z łzami w oczach, to takie harlekin dla ludzkich oczu. w ostatnich zdjęciach Tweetego jest coś innego, klimat i bardziej rozrywka dla intelektu niż uczuć.

 

dla mnie sa to troche wiecejniz poprawnie zrobione zdjecia. Spójrz np tutaj

http://www.octavo.webd.pl/max3d/tweety/cytadela/7.jpg

widze tutaj pomieszczenie w ktorym kiedyś mieszkal jakis chłop, wstawał, siedział na luzku tempo patrzac w ziemie, po czym przesiadał sie na krzesło nalewał wode i wolno mył twarz. do togo te kolory i swiatlo, bardzo malarskie, co razem z przedmiotami umiejscawia ta akcjie w czasie.

 

albo tutaj

http://www.octavo.webd.pl/max3d/tweety/cytadela/5.jpg

ww pomieszczenie i widzimy za oknem wentylator i od razu jest jakas relacja miedzy nim a otoczeniem

nie sadze żeby on się tam przypadkowo znalazł, ale tez nie sadze ze tweety interpretuje to zdjęcie tak samo jak ja. chodzi o to ze ten obraz pozwala na interpretacje i to dla mnie jest wyznacznikiem dobrego zdjecia

 

Nie tylko wyraz twarzy biedaka potrafi "rozniesc widza". oczywiscie pisze tylko na przykladach bo nie bede bronil słodkie wiewiorki czy małych kwiatuszkow :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke mijamy sie w temacie. A moze ja nie dokladnie wytlumaczylem :)

Wybrales te zdjecia senor tweetego,ktore BARDZO mi sie podobaja. Sa bardzo plastyczne,i nawet jesli opowiadaja historie ,to jest to tylko historia dopowiadana przez widza.Nie wynika ona bezposrednio ze zdjecia (tj. fotografia reporterska). Mimo to,te kilka zdjec jest naprawde dobrych.

Niestety nie podziele sie z Wami moimi zdjeciami, poczekam az wystartuje moje portfolio online (zdjeciowe i CG)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komar: sensowna krytyka, no cóż mogę powiedzieć... staram się jak mogę. czasami mi wychodzi a czasami nie. ale staram się :) dzięki za komentarz :)

 

na (mam nadzieję) poprawę wrzucam jedno zdjątko

 

IMG_3300.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności