Skocz do zawartości

Fotografia: tweety w Warszawie i czasami gdzieś dalej


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 333
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdjęcia oczywiście bardzo fajne, szczególnie spodobał mi się pokój. Mam tylko pytanie czy na 6-tym zdjęciu ta lekka poświata przy dzbanku to dodałeś w PS, czy samym aparatem? Jeśli to drugie to jak to osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna prasowa robótka. Koncert TVP, promujący jesienną ramówkę. Nic specjalnego, większość z flashem, kilka ze sceny... ale wrzucam żeby pokazać, że cokolwiek robię ;)

 

Koncert był taki sobie, większość z playback'u, ludzi mało... trochę dziwnie kazać Orłośowi czy Szaranowiczowi śpiewać i tańczyć na scenie.

 

http://media2.pl/media/55482-tvp-promuje-jesienna-ramowke-foto.html

 

 

Tutaj też muszę się czymś podzielić: wstyd mi za niektórym fotoreporterów. Naprawdę. Pomijam już stanie w 20 facetów przed jedną aktorką i do upadłego wołanie: jola tutaj, teraz na mnie, tutaj spójrz tutaj, jeszcze jedno! Czasami coś takiego trwa ponad 5 minut. Walenie flashami przez 5 minut po oczach, utrzymywany sztuczny uśmiech, pozowanie... no cholernie aktorkom współczuję.

 

Ale to mało. Najbardziej uparci "operatorzy aparatów" jak ich nazwę, wpakowali się na poczęstunek, odciągali aktorów od rozmów, kawy, ciastek... tylko po to aby trzasnąć kilka fotek na jakimś tle z bambusem. Straszna żenada zwłaszcza, że ani tło nie było specjalne, ani żadna nowa twarz się już nie pokazała. Mieli to już wcześniej na dywanie, na tkle sceny, na tle kamienia, na tle plakatów... Kilku było na tyle upartych , że waliło zdjęcia jedzącym, poprawiającym sobie koszule, spodnie... ech... Żenada na całego, ale tak chyba wyglądają polscy fotoreporterzy.

 

Pozdrawiam

 

 

edit: tutaj był 7777 post ;)

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odmiany, trochę inna stylizacja. Nie jestem pewien tego myku z kliszą hehe. Zawsze chciałem zrobić coś takiego, czy udanie.. nie wiem, jak się nie sprawdzi wyląduje w lamusie ;)

 

nurse.jpg

 

na zdjęciu: Joanna Kaniewska Zgrupowanie Historyczne "Zgrupowanie Radosław" http://www.radoslaw44.pl

 

Fotka trzaśnięta na doczepkę w studio Tęcza. Pojechałem na ten plan zdjęciowy w roli dokumentalisty, ale kilka fotek wybrałem dla siebie. Światło oraz stylizacja nie są moje. Nie stać mnie na wynajęcie takiego studia a tym bardziej angażowanie grup rekonstrukcyjnych ;)

 

Canon 40D + 70-200

f2.8

ISO: 800

t: 1/160

 

A dla spragnionych tygrysków mały making of ;) (high res po kliknięciu w obrazek)

 

nurse_mof_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc Panie Tweety ten chwyt z kliszą jak dla mnie wygląda jak ramka z Windows Live Photo Gallery. A więc ja jestem na 100x nie. Osobiście nie znoszę takich "bajerów" :)

Jak robić ramkę to jakąś białą lub czarną solidną i tyle.

 

Co do foto to trochę chyba przegiąłeś z post produkcją bo Pani wygląda jakby miała biały puder na twarzy. Jak 90% Twojej teczki foto mi się podoba to to zdjęcie jak dla mnie lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil.ochel: Co do negatywu.. no dobra nie będę bronił, dla jednych pasuje dla innych to lipa ;)

 

Ale zdjęcie miało być stylizowane, wybielona twarz... często można to było zobaczyć na starszych fotach. Celowałem właśnie w takie klimaty. Mocne kontrasty, taki "przedwojenny" wygląd. Może w złą stronę poszedłem, ale od tego jest forum aby nad tym podyskutować ;)

 

traitor: jeszcze kranczi ma pionowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety: szczerze to nie zauważyłem że to przedwojenny klimat przez jakość... widać jak cholera że to nowożytny cyfrak (jeszcze na dodatek studio) i to psuje magię zdjęcia :)

 

Co do negatywu :) nawet doprecyzuję co mi się w nim nie podoba. Pomysł nie jest zły bo nie o to mi chodziło natomiast wykonanie przywodzi mi na myśl jakieś naszo-klasowe zdjęcia nastolatek, albo takie cudo:

 

decor-taj-slide.jpg

 

Dla mnie najfajniejsze zdjęcia z tego wątku to były te w ciepłej kolorystyce (kwestia gustu)

 

Czekam na więcej! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety to zrób z tego kwadrat. i jakiś glamor look nadaj... :) coś jak zdjęcia ślubne naszych dziadków. albo zamiast dawać zdjecie na kliszę, spróbuj poszukać info o płytkach szklanych, albo innych wymarłych technikach fotograficznych. Zawsze to bedzie orginalniej i ciekawiej niż kodak... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurka!!! Że tez ja tu wcześniej nie zaglądałem! Rewelacyjne foty!! Niesamowicie klimatyczne!! Ale to zdjęcie z sanitariuszką to coś niesamowitego!!!! Masz tego więcej ???? Mistrz kolory!!!! Genialna przeróbka! 5***** Marzy mi się zrobić takie foty z ludźmi stylizowanymi na tamtych z czasów wojny - piloci, piechotnicy itp. przy sprzęciorach i cała kampania społeczna typu: "bądź dumny ze swych przodków" itp. - bilboardy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę jeszcze tego mam co prawda... ale skoro pielęgniareczka czekała na obróbkę ponad pół roku, to nie wiem kiedy kolejne będą.

Leniwiec jestem jeśli chodzi o własną nie komercyjną robotę ;)

 

Dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie zdjęcia a interesujący news.

 

haiti_12.jpg

 

Tomasz Woźny i Paweł Łączny dotarli na Haiti. Z aparatami i całym dodatkowym sprzętem dokumentowali wszystko co się tam działo.

 

Póki co zdjęć niewiele ale zapraszam na dość mocną relację z Port-au-Prince:

 

http://fotoblogia.pl/2010/03/06/haiti-z-obiektywem-w-piekle-cz-i/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

kilka eksperymentów z freelensing'iem. czyli symulowaniem tilt/shifta przez odkrecenie z body obiektywu i wyginanie go względem body. Symulowanie tilt/shift tanim kosztem. cieżko się to trzyma i ostrzy ale jakieś tam efekty daje:

 

 

1.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

Canon 40D + helios 50mm f2.8.

ISO 100

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest potrzebne? Obiektyw 50 mm np: helios na M42. Ustawiasz przysłonę na ile tam sobie chcesz (u mnie bolec od popychacza przysłony jest zawsze wyciśnięty skutkiem czego przysłona to 2.8), ustawiasz ostrość na nieskończoność.

Teraz przykładasz do body obiektyw: i odginasz go lekko w górą,na bok, do dołu i parzysz w wizjerze gdzie zaczynasz łapać ostrość. To ciężkie. ustawianie jednego shotu to około minuty gmerania obiektywu przy puszce.

 

Zasada jest prosta, obiektyw powinien się opierać obudową w jednym miejscu na body a resztę zadziała fizyka. Tam gdzie obiektyw odchodzi od korpusu soczewka zaczyna łapać ostrość. W tym miejscu będziesz miał ostre zdjęcie a już dochodząc tam gdzie soczewka jest głębiej przy body obraz będzie nieostry. nie wiem czy to pomoże :) Ja się uczyłem od kolegi z PI który mnie tym zaraził. Obaj z tym eksperymentujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :-)

Widzialem juz pare takich akcji i za kazdym razem mnie to [osobiscie] zmrozilo ;-)

 

Jakos zawsze ciarki mnie przechodza kiedy sobie pomysle ze mialbym robic zdjecia przy sredniej predkosci wiatru i zanieczyszczonym np kurzem powietrzem... matryca do czyszczenia...

...ale ja to juz w sumie jestem chory jak zmieniam obiektywy w terenie :-)

 

druga sprawa to to, ze troche trudno zrobic co najmniej kilka takich samych zdjec - jezeli chcesz uchwycic kogos i ewentualnie zlapac/poprawic jakis grymas na twarzy czy sytuacje na ulicy...

 

Kolejna sprawa, to jak mozna tak stanac przed ewentualnym klientem i krecic obiektywem przed body - chyba nigdy by nie zadzwonil drugi raz :-P

 

Przyznaje - imo - zabawa z tym przednia!! ale tylko jako zabawa i formie ciekawostki

... coz jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt całkiem niezły, bo nie osiagalny w inny sposób....:)). Stare aparaty mieszkowe miały możliwość różnych jazd i pochyleń obiektywu względem kliszy..... ale ten efekt zupełnie inaczej wygląda.... jakby technologicznie swieższy. Widziałem to w TV w reklamie KIA.... nawet się zastanawiałem jak oni to tak zblurowali..... teraz wiem....!!!.

Z zapaskudzeniem matrycy bym nie przesadzał aparat ma życie technologiczne góra 2 lata i tak potem trzeba kupić nowy....:)) a wrażliwość matrycy jest wieksza niz o tym piszą serwisy.... no z tego żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podział mój post? Zniknął? Wrzucam jeszcze raz...

Pisałem wcześniej w odpowiedzi do Kengiego..

 

Oj Kengi - ty złośliwcze :D To może od razu a Afterach (Swing-Tilt :Magic Bullet). Dwa kliknięcia.

W odpowiedzi do bartolomeo - tak działa ten filtr. Jest szalenie szybki ale nie robi optycznego defocusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te proby. Dla bezpieczenstwa body mozna sie w lensbabies zaopatrzec:

http://www.lensbaby.com/lenses.php

 

albo taniej, rure od odkurzacza wykorzystac :)

http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/90912-domowej-roboty-lensbabies-zrob-to-sam.htm

 

Ja sie bawilem z obiektywem 80mm o srednioformatowego Kieva88. Ale ogolnie troche efekt zaczyna byc nużący i powtarzalny. No ale niektorzy sie znudza a inni wyciagna z tego cuda. Sie nie zgodze, ze jakis blur zastapi ten efekt. Tu sie jeszcze perspektywa zmienia. Poza tym latwiej i szybciej chyba przekrzywic obiektyw i pstryknac kilka zdjec, niz maskowac, blurowac, i szukac ciekawej plastyki w photoshopie.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem zwrocic uwage na straszny OT...

W tytule watku stoi: "Fotografia: tweety w Warszawie" a kolega bez kozery pokazuje nam zdjecia z... Zamoscia...

Te ostatnie to chyba nawet z Krakowa. To nie tylko powinno byc w innym watku, ale i z innym nickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :-)

Widzialem juz pare takich akcji i za kazdym razem mnie to [osobiscie] zmrozilo ;-)

 

Jakos zawsze ciarki mnie przechodza kiedy sobie pomysle ze mialbym robic zdjecia przy sredniej predkosci wiatru i zanieczyszczonym np kurzem powietrzem... matryca do czyszczenia...

...ale ja to juz w sumie jestem chory jak zmieniam obiektywy w terenie :-)

 

No z tym wiąże się pewne ryzyko. Ale póki co nie zaobserwowałem jakichś paprochów na matrycy. 40D ma system wibracyjny do strząsania pyłków, więc z mniejszymi sobie nieźle radzi a z większymi to nawet podczas zmiany szkieł może się coś dostać do środka.

 

druga sprawa to to, ze troche trudno zrobic co najmniej kilka takich samych zdjec - jezeli chcesz uchwycic kogos i ewentualnie zlapac/poprawic jakis grymas na twarzy czy sytuacje na ulicy...

 

to fakt :) ale po pewnym czasie nabiera się wprawy w ostrzeniu i już problem powoli znika.

 

Kolejna sprawa, to jak mozna tak stanac przed ewentualnym klientem i krecic obiektywem przed body - chyba nigdy by nie zadzwonil drugi raz :-P

 

Przyznaje - imo - zabawa z tym przednia!! ale tylko jako zabawa i formie ciekawostki

... coz jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :-P

 

przed klientem umawiasz się z tilt/shiftem canona. to tylko eksperymenty, raczej nie dla komerchy ;)

 

 

 

Efekt całkiem niezły, bo nie osiagalny w inny sposób....:)). Stare aparaty mieszkowe miały możliwość różnych jazd i pochyleń obiektywu względem kliszy..... ale ten efekt zupełnie inaczej wygląda.... jakby technologicznie swieższy. Widziałem to w TV w reklamie KIA.... nawet się zastanawiałem jak oni to tak zblurowali..... teraz wiem....!!!.

Z zapaskudzeniem matrycy bym nie przesadzał aparat ma życie technologiczne góra 2 lata i tak potem trzeba kupić nowy....:)) a wrażliwość matrycy jest wieksza niz o tym piszą serwisy.... no z tego żyją.

 

dzięki dziadku3D. w lustrzankach cyfrowych ta technologia też istnieje. nawet Panavision ma w swojej ofercie tilt/shift, do kamer i zapewne tak zrealizowano tą reklamę KIA właśnie.

 

polecam też nakręcony filmik Canonem 5DmkII i obiektywem tilt/shift canona:

http://www.youtube.com/watch?v=cKll6EXjqd8

 

 

 

kengi, Kris: lens blur i pewne jeszcze malowana zetka? :D oj panowie za dużo Afterów :P

 

fajnie to wygląda ;) zwłaszcza to z autem - jak makieta

 

ale imo szkoda poświęcać 40d kiedy można za 400zł kupić shift/tilt ( http://allegro.pl/item964064260_shift_adapter_canon_eos_pentacon_six.html ) tylko jeszcze jakis obiektyw by trzeba było :)

pozdro

 

to jest tylko shift, bez tilta. czyli korekcja perspektywy a nie selektywna głębia ostrości. soczewka zawsze będzie równolegle do kamery. zmienia się tylko jej położenie góra, dół, lewo, prawo ;)

 

 

Bardzo fajne te proby. Dla bezpieczenstwa body mozna sie w lensbabies zaopatrzec:

http://www.lensbaby.com/lenses.php

 

lensbabies to fajne rozwiązanie! kurcze zapomniałem, że to istnieje. dzięki :)

 

 

bigleb: refki spóźnione ale zawsze. jutro wysyłam fakturę :]

 

Ja chcialem zwrocic uwage na straszny OT...

W tytule watku stoi: "Fotografia: tweety w Warszawie" a kolega bez kozery pokazuje nam zdjecia z... Zamoscia...

;-)

 

Kraków jakby co ;)

 

ogólnie dzięki wszystkim za opinię :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.04.2010

 

1.jpg

Mała harcerka. Jedna z wielu starająca się zapanować nad tłumem ludzi chcących rzucić wiązankę, czy zapalić znicz. Gdyby nie ci harcerze nie wiem jakby to tam wyglądało.

 

2.jpg

Mała harcerka będzie bohaterką tego reportażu. Zajmowała się wszystkim. Ktokolwiek o cokolwiek się jej zapytał, rozkazał, poprosił - wykonywała bez szemrania.

 

3.jpg

Moja bohaterka tylko raz spojrzała mi w obiektyw. Chociaż starałem się być niezauważonym i polowałem z teleobiektywem dostało mi się karcącym spojrzeniem.

 

4.jpg

Jedni zapalają inni utrwalają. Taki mały kontrast. A potem? Potem pewnie relacja w TV, kilka zbliżeń na ręce zapalające znicze... i zostanie przynajmniej jeszcze fotka na naszej klasie, na przyszły rok.

 

5.jpg

 

 

6.jpg

Wśród starczych "patriotów", wyzywających innych od sukinsynów i "nie polaków lecz żydów", Ty spokojnie zapalasz znicz. Potem pochylasz głowę - trwa chwila zadumy a może cicha modlitwa. A potem odchodzisz niezauważony. Znicz pozostaje.

 

7.jpg

 

 

 

8.jpg

Moja bohaterka tak naprawdę nie patrzyła na zdjęcie prezydenta a trzymający zdjęcie, nie pokazywał go mojej bohaterce. Celowy zabieg. Cięcie tu, cięcie tam. Historia się klei. Przypadkowy kadr zaczyna opowiadać.

 

 

--------

Data znana każdemu. Reportaż zrobiony 10 kwietnia, pod Pałacem Prezydenckim. Sprzęt C40D + to co zwykle. Kontynuacją reportażu i swoistym uzupełnieniem będzie skan negatywu. Tylko zajmie to trochę czasu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności