Skocz do zawartości

Modele3d : Normal-Mapy, experymenty


Noth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pierwsze renderki takie sobie bo malo szczegółów, normalki wygladaja tam w wiekszości miejsc jak bump.

 

ALE za na tym czyms drugim bardzo fajnie , bardzo ładnie to wygląda pokazuj wiecej eksperymentów. ale powinienes ziwkszyc wypukłosc na normalach zwłaszcza gdu chodzi o budynki.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za urządzenie ale mi się podoba:p

 

Ogólnie wygląda bardzo dobrze, szczególnie właśnie to urządzenie.

Enviro mi się średnio podoba, słabo widać te normalki, ale lepiej chyba już nie będzie widać. Texturki tak miejscami ostre, miejscami rozmazane.

Jak dla mnie to za pstrokate to enviro, ale tu chyba już kwestia gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

bardzo fajne to drugie, ma swietny klimacik i wygląd, co do normali to nie głupie jest wypalnie wstepnego normala z modelu hi resowego kotry nie zawiera nawet zadnych detali po prostu sama bryla w turbo smooth czy tez w zbrushu, dzieki temu na normalu masz dodoatkową informacje o tej bryle i widac ją ladnie na modelu low, dopiero reszte detali mozesz pododawac w ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kope czasu nie zagladales ;)

Bede strzelal, popraw mnie jak sie myle. W pierwszym dales na niebiesko-normalowe tlo texte z normalem i ustawiles na overlay, a na drugim jest czysty normal bez rzadnego mieszania warstw prosto z invidiowego plugina do ps :)

Zaczne wogole to od konca ;)

Drugi renderek bardzo ladny, wszystko dopracowane, swiatlo, specular, normal, color tez spoko, aczkolwiek wydaje mi sie ze specular moglby byc minimalnie bardziej zroznicowany ( aby lepiej bylo widac co sie blyszczy a co nie) a kolor o wiele bardziej dopracowany, natomaist jezeli chodzi o normala. Pocisk. Drugi troche niedopracowany. IMHO powinienes bardzie popracowac nad specularem i przedewszystkim nad oswietleniem sceny, bo przez aktualne swiatlo normale bardzo duza traca. Postaraj sie ustawic swiatlo w przeciwnym kierunku jak skierowana jest kamera. Przykladowo, niech kamera bedzie naszym przodem, ustaw swiatlo tak aby padalo z gory lewej, prawej dolnej i podobne kombinacje. Dodatkowo dalbym jakies swiatlo przeciwne do glownego mocnego. Jezeli nasze swiatlo jest lewa gora ( w widoku z gory) dalbym slabsze, nierzucajace cienia swiatlo z prawej dol. Pobawilbym sie takze kolorami, do tej sceny polecalbym zielony, niebieski, ewentualnie bialy, jak dasz swiatla zolto-pomaranczowo czerwone uzyskasz mdly efekt. A tak uda ci sie zlamac kolorystyke. I przedewszystkim mocniejszy specular, i bardziej zroznicowany. Normalki jako mapy same w sobie bardzo fajne. Aczkolwiek prezentacja popsula odbior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to takie szkice zrobione co najwyzej w godzine lub dwie, wiec nie staralem sie specjalnie, a walalo sie po dysku wiec udostepnilem.... :)

 

dalszy ciag, tym razem materialy i tkaniny,faldy itd :)

Takze Photoshop

 

tkaninafq5.jpg

 

-------------------------------------

Numer GG: 3147648

 

Mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Wybacz Noth, że włażę ze swoją pracą do Twojego wątku, ale chcę cię poprzeć i zapostulować iż w erze Zbrushy, jakiś tam normal bakerów, surface samplerów itp. da się zrobić porządnego normala za pomocą Photoshopa, sam wszystkie swoje modele wypalane z hipoly zawsze poprawiam w Photoshopie, a render poniżej to jakieś 90% photoshopowych normali. Czasem warto sięgnąć po proste środki, za pomocą których można uzyskać ten sam efekt wielokrotnie mniejszym wysiłkiem.

handsv9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz więc, że w shopie takie coś szybciej i prościej zrobić niż w zbrushu??

 

Nie twierdzę, że w zbrushu to wogole mega wypas wszystko się czesze a w shopie się wogóle nie da, owszem, rewelka to co pokazałeś, ale chyba łatwiej, prościej, przyjemniej i szybciej sculpterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bad Moon

Kwestia wprawy Lewus. Zanim modny stał się Zbrush, to tylko używałem maxa i Photoshopa do normali, teraz z maxem mi przeszło a PS został ;)

A tu proszę textury na życzenie:

texturycx3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

szafo- drzwi swietne, rączka równiez extra, zawsze uwazałem ze nie wazna metoda a efkt koncowy :), Bad Moon baza tej reki pod normala była w hi poly a reszta detalu w psie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności