Skocz do zawartości

Scena 3D: wrocławski ratusz


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po kolejnej dłuzszej przerwie ;)

(zawdzięczam ją studiom, a ze są wakacje to i powrót do CG stał się mozliwy)

 

tym razem (tzn. po City17 i wypadku z utratą danych) postanowiłem zrobic cos skomniejszego - a mianowicie wrocławski ratusz (drugi wspaniały zabytek z mojego rodzinnego miasta - pierwszym była jedna z wież ciśnien).

Dla niezorientowanych we wrocławskich zabytkach, odsłycham chociażby do wikipedii - tam jest parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jihhaaaa... moze mkka zrobisz kiedys przewodnik wirtualny ze swoimi wizkami po Wroclawiu. Prawdopodobnie masz mnostwo referencji, ale jezeli bys jednak potrzebowal rzuty przyziemia i kondygnacji z roznych okresow, przekroje, elewacje.. to moze bym mogl ci wrzucic na maila, o ile znajde, bo mogly gdzies mi zniknac w tajemniczy sposob.

 

Eeee tam panowie co nie da rady.. te rzezbienia nie sa skomplikowane, moze jedynie wygladaja tak z dolu, rzezby naprawde sa proste bez odjazdow. Postaci samych jest okolo 20 o ile pamietam dokladnie.. czesci nie widac z dolu wogole.. takze mozna je w jakis sposob olac.. a jak sie zaczniesz poddawac to mozesz odtworzyc ratusz sredniowieczny.. jest duzo prostszy.. tylko ta attyka jaksolcza juz ci nie bedzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy etap tworzenia ozdób

konkretnie mowa o tych na ścianie szczytowej - pewnie mają swoją nazwe, ale ja jej niestety nie znam, wiec gdyby czytał to jakis architekt i ją podał, to by było miło :)

 

ratuszr03vb8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest jeden model, ale wszystkim przypisalem czarną siatke, aby obrazek był czytelniejszy, bo jak sie oglada z tymi roznymi pstrokatymi, losowo przypisanymi kolorami, to prawie nic nie widac.

ale generalnie obiekty są takie:

1. sciana

2. parapety

3. te takie fajne zdobienia :)

4. ościeznica z szybami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grigoriob - mam w zasadzie jeden rysunek z detalami na wykuszu, ale jeszcze z niego nie korzystałem. wszystko robione na podstawie fotek, ogólniejsze wymiary liczone z proporcji oraz w Photoshopie, jakies drobiazgi to juz na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko modeling to dopiero poczatek, mam nadzieje ze odrazu mapujesz ? ;) jak nie to masz juz pozamiatane ;)

 

Btw. Teksturowanie duzych obiektow zlozonych z mniejszych obiektow nie jest trudne po prostu trzeba pamietac o :

1) mapowaniu obiektu zanim zacznie sie go clonowac/arejowac i bog wie co z nim robic

2) atachowac w grupy takie same obiekty zeby miec je na jednej mapie

 

no i to tyle. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jeszcze nie mapuję, bo praktycznie wszystkie obiekty, ktore modelowałem, pojawią sie tylko jeden raz w scenie, moze z wyjątkiem okna, ktore wystąpi w ilości 3 :) wiec od biedy kazde z nich mozna tez zmapowac osobno, strata moze tylko parunastu sekund, bo nie w wielu przypadkach mapowanie planar (ew. box) wystarczy. bawienie sie w unwrapy postaram sie ogranicznyć do minimum, ale wszystko wyjdzie w praniu.

 

jeszcze siateczka drzwi:

 

1500 poly

wire10cd7.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności