Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] małe kolorowe biuro


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

projekt: adaptacja mieszkania na cele biurowe. architektura wnętrz

powierzchnia: 50 m2

lokalizacja: warszawa

klient: firma zajmująca się produkcją fotograficzną

etap: koncepcja

 

special thanks goes to: kome (fenomenalne modele i render engineering), biglebowsky (udostępnienie czterordzeniowej rakiety)

 

 

 

0101jd5.jpg

.

.

.

0201dd8.jpg

.

.

.

0301kd6.jpg

.

.

.

0401fj8.jpg

.

.

.

30146960sc7.jpg

.

.

.

31897381md7.jpg

.

.

.

99563628go1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajne. ale te lampy jakies takie nie takie.... :/ i cześć ujęc mi sie nie podoba :P w części ujęć "linie" zbiegają się tak do środka. pewnie to zamierzone ale efekt jak dla mnie mierny.... ;p i jeszcze te ciemne szafy (to szafy są?) taki za ziarniste. ale krzesła są super - takie szklane :) aha i jeszcze coś - co z tymi roletami na 3 renderze? rolety chyba nie odbijają światla a tu jakoś tak odbijają że ściana obok jest oświetlona. ale może źle myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladne biuro... fajne modele, przyjemne swiatlo, tekstury ok... jakiego typu to biuro bedzie?

ja mysle, ze za oknem sa vray plane'y - zgadza sie?

 

( zawsze mam problem z niebem - nigdy nie jest idealnie biale, jesli nie ma plane'a za oknem - z czym to sie wiaze? - affect background przy mappingu? ) ale to pytanie juz chyba do light contest ;)

pozdro

 

ale nie podobaja mi sie swiatelka w suficie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, czy wyście się z Pinero zmówili dzisiaj?! Genialnie jest, genialnie, give me more!;D Ale to nie wygląda jak biuro... i chyba w tym jest ten smaczek samego projektu;) Piękne rzeczy tu pokazujecie, gratuluję;)

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny projekt ale szpecą te nie obudowane grzejniki lub teraz są ozdobne (drogie) ale cudne, no i teraz bardzo nie modne jest układanie klepki/paneli w jodełke teraz w cegiełke

 

poradź co jest teraz modne. może w końcu zacznę zarabiać prawdziwe pieniądze ;)

 

 

trosiek - pomieszczenie jest na planie kwadratu więc trudno było uniknąć centralnego punktu zbiegu. ziarno na szafie to efekt symulacji speculara z bumpem forniru dębowego. sprawdz w naturze jak nawet firanki odbijają światło.

Xiz0r - zasłony niestety były mocno podmalowywane w photoshopie.

pionix - w każdym oknie plane vrylight + target spot i dodatkwo w tle klika plane vrylightów do podkręcenia refleksów co nie do końca wyszło.

jasiek311 - biuro czteroosobowe zajmujące się produkcją fotograficzną.

Z-Brush - podłoga jest olejowana

Touch - dla wielu klientów taki klimat jest zbyt "biurowy". dla tego klienta jest "domowy". lokal jest w mieszkaniu na parterze starej kamienicy i z założenia w razie awarii ma mieć możliwość szybkiej zmiany fukcji na mieszkalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif

projekt jest bardzo fajny, tylko te grzejniki bym zabudował

 

wystarczy przeglądać pisma branżowe to one dyktuja modę, przeważnie importowaną

a dlatego bo twoi przyszli klienci te pisma oglądają i to ich nakręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif

projekt jest bardzo fajny, tylko te grzejniki bym zabudował

 

wystarczy przeglądać pisma branżowe to one dyktuja modę, przeważnie importowaną

a dlatego bo twoi przyszli klienci te pisma oglądają i to ich nakręca

 

sam namawiam klientkę do zabudowanych grzejników płytowych, ale uparła się na "retro".

 

argument z modą uważam za nie trafiony. modę tworzą sami projektanci. to co widzisz w prasie to tylko zapis bardzo subiektywnej obserwacji tego co robią wybrani projektanci. polska prasa "branżowa" wnętrzarska z modą jest zawsze 5 lat do tyłu a i tak jej obserwacje są dyskusyjne nie wspominając o poziomie merytorycznym. poza tym zawsze można być prekursorem w modzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, Pinero, czuję się zaproszony;D Ale to za jakieś pół roku jak portfolio złożę, żeby mi głupio nie było;P

 

Stwierdzenie, że projekt nie wpisuje się w ogólnie przyjętą definicję biura nie było tutaj zarzutem. Dobrze, że jest to coś innego, bo mimo, jak Pinero sugerujesz, że to wcale nie jest jakieś nowe podejście, to jednak zaskakuje. Zaskakuje pozytywnie. Mnie się podoba;) Co do zabudowania grzejników, fajnym rozwiązaniem jest wygięta po lekkim łuku gęsto falowana blacha, choć nie wiem, czy tutaj zdało by to egzamin.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... ostatnio też sie z nas śmiał klient że poszaleliśmy z kolorami i zaproponowaliśmy mnóstwo odcieni... szarości.

wnętrze jak dla mnie bomba. nic dodać. zmieniłbym jedynie kolor krzeseł pedrali , ale tylko dlatego że ostatnio mam manie unikania chromowanych nóżek. mam nadzieje że uda ci sie w realizacji osiągnąć tak świetną posadzkę (zwłaszcza kolorystycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Co tu Dużo pisać, uzyskałeś bardzo fajny efekt,mianowicie widać ze to mieszkanie a jednocześnie pomieszczenie (pracownia) biurowe, jak dla mnie pustawo troszkę, szczególnie ze to pomieszczenie przeznaczone do produkcji fotograficznej..Na pewno pojawi się tam masa sprzętu itp., szkoda ze ciemnie nie pokazałeś (chodź wydaje mi się, że kawałek widać jej tam o ile to jest to pomieszczenie) no, ale to już czepialstwo z mojej strony lubię po prostu różnego rodzaju detale, jakie na pewno znajda się we wnetrzu.

Samo wykonanie rozwala mnie… mógłbym się na to gapić i gapić, a co do olejowanej podłogi to życzę dobrego parkieciarza

 

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch515, to biuro firmy zajmującej się produkcją w sensie organizacyjnym a nie wykonawczym. Przeznaczone jest dla czterech czterech pracowników. Na powierzchni 50m2 znajdują się tylko dwa pomieszczenia. Open space i łazienka, której wizualizacje i rzut całości znajdują się w pierwszym poście.

Jest trochę pusto bo większość ścian zajmują szafy i okna. Z założenia miał to być minimalizm gdzie jedyną dekoracją będą fotografie a reszta ma być dla nich tłem.

 

Jaki widzisz problem w olejowaniu parkietu? Przecież to powszechnie stosowana praktyka. Może trochę mniej populartna od lakierowania z uwagi na konieczność corocznej konserwacji. Przerabialiśmy już nawet układ wiedeński parkietu taki jak na wizualizajach powyżej i faktycznie do tego potrzeba dobrego speca chętnego do przycinania każej klepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to będą tam pracować jacyś asceci. Minimalizm totalny. Miejsce gdzie przebywają ludzie tworzący ogólnie pojętą sztukę zawsze mi sie kojarzy z barwnym otoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to będą tam pracować jacyś asceci. Minimalizm totalny. Miejsce gdzie przebywają ludzie tworzący ogólnie pojętą sztukę zawsze mi sie kojarzy z barwnym otoczeniem.

 

 

Tam będą pracować specjaliści od zarządzania a nie kreacji.

Klienci są różni. Wstępny projekt łazienki został odrzucony jako zbyt przebajerowany a jasna i ciepła wersja kolorystyczna z trawertynem zamiast czarnej mozaiki jako zbyt „pstrokata” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arch515, to biuro firmy zajmującej się produkcją w sensie organizacyjnym a nie wykonawczym. Przeznaczone jest dla czterech czterech pracowników. Na powierzchni 50m2 znajdują się tylko dwa pomieszczenia. Open space i łazienka, której wizualizacje i rzut całości znajdują się w pierwszym poście.

Jest trochę pusto bo większość ścian zajmują szafy i okna. Z założenia miał to być minimalizm gdzie jedyną dekoracją będą fotografie a reszta ma być dla nich tłem.

 

Jaki widzisz problem w olejowaniu parkietu? Przecież to powszechnie stosowana praktyka. Może trochę mniej populartna od lakierowania z uwagi na konieczność corocznej konserwacji. Przerabialiśmy już nawet układ wiedeński parkietu taki jak na wizualizajach powyżej i faktycznie do tego potrzeba dobrego speca chętnego do przycinania każej klepki.

 

Nie widzę problemu w olejowaniu tylko, jeżeli bierze się za to osoba niemająca o tym pojęcia to te olejowanie wygląda jak tłusta i do tego brudna podłoga..Wiec tylko w tym problem jest, że trzeba mieć naprawdę dobrego fachowca, takiego z Irlandii ;) a co do minimalizmu to różnie można go interpretować, nieprawdaż..?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności