Skocz do zawartości

Model 3d - budynek


ofca

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, robie wlasnie taki model, ma miec mniej niz 1k (959)tri i mape 256x256 ktora i tak pomniejszana bedzei do 128x128 - model do rts'a. zalezy mi na konkretnych komentarzach co moze byc lepiej co zle a co dobrze co do zmiany

 

po lewej model z tesktura 256x256 po prawej model z texa 128x128

4lhwggx.jpg

 

tu odwrotnie - po lewej 128x128 po prawej 256x256

4vnnjo2.jpg

 

z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może ten tynk między belkami budynku bardziej głatki, każde okno takie samo, można to zmienić, tylko tutaj już zabawa na pixelach, ale spróbuj coś zmienić, jakaś alternatywa dla tego co jest teraz... mała demolka... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znawcą w takim temacie nie jestem ale wydaje mi sie że wygląda to idealnie tym bardziej ze idze do gry a nie do stilka, ja bym nic nie zmieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn it. Musze pisac jeszcze raz bo cofnalem strone przez przypadek.

Okno i drewno ktore sa na belkach na scianach zajmuja za duzo miejsca. Za to cegla na komin za malo.

Zmien uv komina bo ceglowki sa duzo za duze.

Zmien texture scian bo jest za jasna i przepalona, nie widac tego teraz bo skylight zaciemnia modele, ale jak wyladuje to in game to walnie po galach.

Po przeskalowaniu okien na texturze bedziesz mogl wcisnac jeszcze jedno dwa okna przez co bedzie wygladalo bardziej roznorodnie.

Jak nie uzywasz light map to chociaz dodaj troche cieni i kolorow na vertexach. Bedzie mniej powtarzalnie.

Sadze ze okna powinny pojsc bardziej w szara tonacje niz niebieska. Przyjzyj sie oknom w okolicy, niebo musi byc naprawde czyste i niebieskie i ostre slonce a i wtedy wychodza bardziej biale niz niebieskie. jak zrobisz szarawe ( zdesaturuj je lekko) to ladnie sie zblenduja z ogolna kolorystyka budynku.

Trawa na texturze sciany takze za wysoka. jak postawisz tam postac to bedzie siegac gdzies tak do pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednej stronie dachówki wyglądają ładnie po drugiej są dziwnie rozmyte. troche głupio polycount powinien być jakoś powiązany z rozmiarem tekstur ale widocznie tutaj sie to nie liczyło. Każda 'samotna' deska pionowa zrobiona poligonem?. poraszek zacnie prawi. Gdyby tex sciany nie był z takim 'noisem' to może nie było by wrażenia że domek jest mały - bardziej jednolita teksturka;0. jak napisał poprzednich niektóre elementy psują skale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ja sie na tym komplet nie znam tzn na archi propsach itp, tyle nie widze zeby dachowki byly rozmyte po jednej a ostre po drugiej, z tego co widze to są po prostu na 1 skrinie ujecia te same tyle ze z rozna wiekosica textury i podbnie na 2 obrazku,

co do ziarna to jesli to rts i domki maja byc wiekosci takiej ja te na najmniejszym ujeciu to to ziarno jest akuratne jak by go nie bylo to efekt bylby taki ze to praktycznie jednolita scina by była czy prawie jak sam kolor, jedynie jak tak teraz patrze to moze pokusilbym sie o zabawe kolorystyką tego dachu, być moze poztywnie by jeszcze wpłynęła na sam budynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo fajne domki.

 

co mnie sie rzucilo w oczy; na egipskiem budynku, tex na schodach dosyc mocno bije rozmyciem texa, troche by sie przydalo wiecej tam pikseli ;)

 

a na "wiejskim domku", niektore okna na wersji 128 zdaja sie miec flipniete w pionie okna (czarna krawedz raz u gory, raz na dole, "hiresowa" wersja juz ma wszystkie ladnie tak samo.

 

ale to chyba juz troche czepialskie :) ogolnie podoba sie bardzo.

 

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

oglnie fajno tylko czegos mi tu brakuje sam nie wiem czego, moze kolorystka zbyt jednolita? no i na schodach zbyt mala rozdzialka textury, straszna pixeloza sie tam zrobila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rozmycia tekstury w kilku miejscach wydaje mi się, że użyłeś zbyt jaskrawych kolorów. Zmniejsz nasycenie barw, żeby wyglądało bardziej naturalnie. Na szybko zrobiłem screena z gry, budulec częściowo chyba jest podobny ;)

 

clipboard01ns0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serious sam? ;] ok;)

 

Ha ha ha! Też mi się tak od razu skojarzyło:)

Ale co fakt to fakt. Budynek jest ok. A te schody faktycznie powinny byc bardziej kamienne.

Taka wielkośc rozmycia przyporawiła by o zawał kamieniarza co je robił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności