Skocz do zawartości

Crysis SP demo


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A tą dodatkową misję zrobiliście , co trzeba było jakieś (intel?) coś z kompa wykraśc, to normalnie silent asassin :D tylko jednego koleśia uśpiłem strzałką, reszta się nie skapnęła. Ogólnie to na normalu juz nie opłaca się wdawa w otwartą walkę, szczególnie, ze brakuje amunicji :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada, jeśli gracie a w tel działa sobie GG to upenijcie się, zenie macie wyskakujących powadomień. Juz prę razy zdechłem przez to, ze gra sama wychodzi z trybu pełnoekranowego do okna w momęcie kiedy pokazuje się powiadomienie, że ktoś jest dostępny. Dość powiedzieć, że jden z moich znajomych się teraz na mnie mocno gniewa po tym jak zginelem przez jego pojawienie się na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

5.jpg6.jpg

7.jpg8.jpg

9.jpg10.jpg

11.jpg

 

Parę screenów na zachętę :) szkoda że w pełnym słońcu bo w nocy bądź wczesnym rankiem gra prezentuje się pięknie. Nawet nie pytajcie o detale, bo wyżej sie juz nie da :P AA x6, Adaptive - Good ,Aniso x16...

 

A wracając do rozmowy o DX10 v DX9, jak wiem pod DX9 tez można załączyć Paralax z takimi samymi efektami, oraz Gamma i Color Correction by wszystko była takie jak na screenach z DX10... No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjjjjjj u mnie na dx9 jest paralax mapping... poza tym coś fajnego zauważyłem.. Jak sobie podkręciłem kontrast gra wygląda znacznie lepiej ;D Nie jest taka wyblakła.. I taki problemik mam... Występują jakieś artefakty..czasem krzaczą mi się modele, czasem tekstury.. U was też to występuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż no z tymi ustawieniami na hama to sie grac da ^^ Szczerze to niestety nie pogram sobie jeszcze tak jak bym chciał bo procek mi nie wyrabia ;/ mam A64 3500+ dość podkręcony, ale to nie to, musiał bym mieć jakiegoś C2D mocnego by wszystko miło śmigało bo właśnie procek trzyma moją kartę w tyle :( co do Configa to:

 

-Athlon 64 35+ OC

-1,25 GB ramu (DDR(jedynka) 400@500 mooocno podkręcony z niskimi czasami... )

-Powercolor Radeon X1950Pro Extreme 512mb. (oczywiście podkręcony, bo udało mi się trafić na taki egzemplarz bardzo dorbze podkręcalny co mnie zaskoczyło :D)

-Plytka z nF4Ultra Best seria pod 939 :) Trzyma wszystko sytabilnie

 

RaVirr - póki co nie zauważyłem Artów. A co do Paralaxa, to tez widziałem go na skałach przy połączeniu ziemi i skał, takie kamyczki bardzo wypukłe które raczej geometrią nie były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak samo. Z tego co widzę nie masz aberracji chromatycznej w widoku spod wody, nie masz też snopów cienia w atmosferze od obiaktów, parallaxa nie jestem pewien :)

 

Dx10 i Dx9 różnią się na tyle subtelnymi szczegółami, że może to umknąć.

 

Snop cienia:

cieniecs2.th.jpg

 

Aberracja chromatyczna:

aberracjadd5.th.jpg

 

Mój sprzęt to C2D E6400 niekręcony, 8800GTS 640MB, 2GB ramu 800MHz, Vista Home Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoAd - Ja grałem na High z 1280 x 1024 i da się spoko grać ;) ja mam zegary ok. 680/1500. Ale żeby cieszyć się większa płynnością to cienie na medium daje, nawet dużej różnicy nie ma.

 

empeck - no tak szczególiki mimo wszystko dość małe...

 

Doinstalowałem Edytor, pobawiłem się, załączyłem tam mapę Multiplayer która jest z grą, wcześniej ją widziałem na filmikach jak jeszcze nie było nawet gadania o demie :) i moge powiedzieć ze świetne... najlepsza zabawa jest z zmienianiem pory dnia, to mnie po prsotu rozwala no i te opcje uh. Nie wiem jak oni zrobili Caustyke + Dyspersje na dnie... ona sie zmienia wraz ze światłem, i to jest tak świetna, no nie wiem czy to GPU liczy czy jak :| dla mnie to jest hardcore tym bardziej jak zawsze pamiętam niezależnie od systemu rendeorwania w maxie jak trzeba było się namęczyć i nastarać by fajna Caustyka wyszła ( nie mówiąc już o dyspersji) i ile czasu trwały obliczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom - niby małe szczególiki, ale to są jednak istotne rzeczy, zwłaszcza jakość oświetlenia - na Dx10 jest o wiele lepsze.

 

A co do kaustyki - na 95% to jest animowana textura nakładana na elementy pod wodą. Do uzyskania prawdziwej kaustyki potrzebowałbyś raytracing. Tu jest dobrze zrobiony fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawdę nie wiem jak to jest zrobione, taki fake? tam się dyspersja zmniejsza i zwiększa, wsyztsko się robi ostre albo rozmyte, naciąga i to w każdą strone, tylko sobie słońce ustawiasz, a jak podjedziesz bardzo blisko (tzn podpłyniesz...) to jest bardzo ostre. Na DX10 chyba się załącza w Crysisie - Radiosity na odbicia światła, nie na kolory. Widziałem to w filmiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja to jest zrobione akurat w Crysis, ale podejrzewam, że na efekty podwodne składa się kilka rzeczy, pełnoekranowe efekty (może jakiś distortion na normalmapie), mgła, textury, postprocess.

 

Ciężko powiedzieć nie znając edytora, ale jek wyjdzie pełna to mam zamiar się nim pobawić, niestety exportery są tylko to tego durnego maxa (ktoś w ogóle tego softu używa? :P).

 

Grywalnośc dema jest na wysokim poziomie. Jak ktoś lubił FarCry to Crysis też polubi, imho jest on o kilka długości lepszy od FarCry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie - cudnie

mozliwosc interakcji i fizyka - calkiem fajnie, zdarzają się babole, ale można przymknąc oko;)

AI - tutaj jest gorzej, przeciwnicy potrafią nas wypatrzyć z 200 metrów wśród krzaków, innym razem są ślepi w odległości 5 metrów, gdy pomiędzy nami znajdzie się jakaś tyczka;) Trochę to psuje zabawę, może poprawią do ostatecznej wersji.

 

Jeśli chodzi o wymagania, to wydają się być w miarę uzasadnione, wydaje mi się, że rozdzielczość ma tutaj dużo większy wpływ na płynność renderingu niż w innych tytułach.

 

Ładnie, fajnie, ale bez rewelacji moim zdaniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mym zdaniem rewolucja i to potężna :) dawno w gierki nie grałem ale teraz sobie zainstalowałem wiele nowych tytułów i mogę powiedzieć że Crysis na mnie największe wrażenie wzbudził. Grafika, Grywalność - wszystko na nieznanym dotąd poziomie. a tak btw to w jakiej innej gierce możesz wjechać w dom i go doszczętnie rozwalić :D Nie liniowa fabuła, wielka swawola, to jest piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a na mnie większe wrażenie zrobił HL2: Portal. Bardzo dobry pomysł, świetne poczucie humoru i co najważniejsze - czegoś takiego wczesniej nie było. A crysis to farcry, tyle że w ładniejszym opakowaniu.

Co do grywalności to się zgodzę - można zrobić naprawdę dużo, ale ostecznie sama gra ogranicza się do strzelania do kolejnych zastępów wrogów - to już było, nie? ;)

Nieliniowej fabuly w demie nie odczułem, jak jest w pelnej wersji nie wiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem, HL2 EP2 też świetny, Portal z resztą rozwala zakończeniem :D czego nie można pwoeidzieć o HL2EP2, bo tam zakonczenie i przy okazji przejdzie do "to Be Continued" było bardzo marne mym zdaniem... Póki co nie wiemy co będzie w pełnej wersji Crysisa a w Hl2 EP2 to też się ograniczało mimo wszystko ko rozwalania kolejnych hord wrogów...

 

Pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jest co porównywać - nie robie wywodu o wyższości X nad Y, tylko piszę, o tym, który z nich wywarł na mnie większe wrażenie, bardziej wciągnął. Crysis jest świetnym fps, ale w kategorii "produkty-mające-zapewniać-rozrywkę" moim zdaniem jest sporo innych tytułów, które najzwyczajniej w świecie są ciekawsze. Takie jest moje zdanie;) Zresztą to jest tylko odpowiedź na powyższy post falcoma, a nie jakaś "obiektywna" (hah, największe kłamstwo świata) recenzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo, po

1. Nie mamy co porównywać bo gra jeszcze nie wyszła :D

2. no Cóż jest wiele gier, które mając nawet grafikę przedpotopową wciągają grywalnością.

3. no tak w ogóle to pozdrawiam wszystkich Graczy, a prawda jest taka że Call Of Duty 2 Multiplayer to najlepsza gra na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falcom fajny avatar :D

A co do call of duty to na 4 sie zawiodlem tylko idziesz z jednego punktu do drugiego, tam strzelanie do kaczek i tak w kółko.

Zeby niebylo offtopa to sandbox mi wlasnie pokazuje 1.5 mln trisów O_o

Edit : A najlepszy multiplayer to swat 4 :p

Edit2 : iiii soldat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh wiesz ile tego jest na necie ? mogę Cię poprowadzić SSn4k3, troche roboty jest jak chcesz zdziałać coś porządniejszego ^^

 

KACZKI! biegają i można je złapać. KURY! tak samo... ŻÓŁWIAMI można rzucać:P Krabom nie wiele sie da zrobić, choć fajnie się patrzy jak przebierają odnóżami ^^ A strzelaliście do ptaków? xD ja ustrzeliłem jednego i wpadł mi do wody... Ale to nie koniec, pewnego razu sobie ide ide... zwiedzam piękny Kryzysowy świat a tu nagle patrze... Motylki :D I też sobie jednego ustrzeliłem... hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności