Skocz do zawartości

Crysis SP demo


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

JAAAA !! DX10 tak ?? a może DX20 ?? wszystko to BU**SHI* !! Jak już psiałem mam Radka X1950Pro Ex. (karta pod DX9) i załączyłem EFEKTY Z DX10!! Miałem je chyba wszystkie wraz z paralaxem(o którym wcześniej mówiłem że napewno jest pod dx9...) oraz Snopami światła z drzew, zrobiłem parę screenów ale zamieszczę je później bo teraz muszę wyjść :) Zatkało mnie to jak to zobaczyłem :) Wszystko pięknie ładnie, dodatkowe efekty, texturki itd. Ale jedna rzecz mnie zaskakuje. W grze jest Odbicie światła, takie GI tylko bez mapowania kolorów. Nie wiem czy to było przed załączeniem tych efektów bo wcześniej sprawdzałem co innego, ale mogę powiedzieć że jest bardzo ładnie. To początek z takimi efektami w grach, był niegdyś programik pokazujący RealtimeGI - Radiosity. Ale bardzo wymagające było, a teraz? teraz stworzyli to w grze i to wydajne, to mi się podoba...

 

Pozdrawiam jak wrócę to pokarze screeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety tryb Dx10 jest bardziej wymagający od Dx9, ale za to jak wygląda! Nie mam pojęcia jak oni to zrobili, ale oświetlenie po prostu powala, nie ma chamskiego ambienta, światło jest bardzo subtelne, po prostu śliczne. U mnie śmiga na high, choć parę fpsów więcej by się przydało. Dla tych którzy lubią podłubać, w demie można doinstalować edytor i pooglądać level od środka ;) Edytor jest folderze z grą w katalogu Sandbox2 Installer.

 

Szkoda tylko, że demo jest takie krótkie, no i że akcję zawiesili w takim momencie :(

 

Kombinezon jest świetnym pomysłem, dodaje rozgrywce takiego taktycznego smaczku. Czekam na pełną wersję, to będzie pierwszy FPS którego kupię od czasów Chrome ;)

A czy moglbys napisac w jaki sposob uruchomic wspomniany edytor ? Otworzylem jego plik instalacyjny, zainstalowal sie, co dalej ? :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnyCa - No właśnie do tego trzeba mieć dobry procek taki jak twój ;)

 

soudeng - wchodzisz do folderu Bin32 i tam masz takie coś jak Editor.exe

 

Edit:

 

Wszędzie czytam że zmiana detali na kartach z DX9 na VeryHigh daje wielkie spadki wydajności - u mnie tego nie zaobserwowałem, bo czy tak czy tak to są efekty graficzne a mnie hamuje głupi procesor :(((( aaaa... Zaraz dostane depresji przez tego Crysisa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje JohnyCa :) Poniewaz na tym forum nie brakuje specjalistow, wiec malo specjalistyczne pytanie :P Uruchamiam Crysis na gf7600gt.Ustawienia na high, procesor intel duo, 1g ramu-max 10fps (swoja droga0czy nie powinno dzialac to u mnie nieco szybciej?).Chociaz AA jest wylaczony, to wszsystkie cinematiki chcarakteryzuka sie bardzo duza "gladkoscia", szczegolnie widac to na twarzach postaci-brak pikselowych schodkow. Pytanie do spcjalistow-jak to mozliwe ? Czy jest to kwestia jakichs postprocesingowych nakladek ? I czy te nieprawdopodobnie wygladajace cinametiki poczawszy od sceny w samolocie sa w pelni renderowane przez komputer w czasie rzeczywistym (wlacznie z twarzami, skora, mimika ? ) Baardzo dziekuje za wyjasnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na viscie na very high nie dało się u mnie grać... Na xp na very high jest spadek tylko o około 3-4fps.. Poza tym jak to jest możliwe... Włączyć efekty z dx10 na karcie która dx10 nie obsługuje?? To dopiero jest komedia.. Nie będę tutaj wygłaszał moich teorii na temat spisku wielkich korporacji (;)) , ale dzięki tej sytuacji można dojść do pewnych niemiłych wniosków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAlcom - c2d e6700, gf8800 gts 320mb, asus p5b-plus, win xp 64bit, jakiś tam dysk i zasilacz też jakiś (wiem tyle, że chieftec i 560W) :D

A co do edytora - miał już ktoś taki problem, że od razu po załadowaniu mapy sam się wyłącza? :( Jeśli tak, to pliss powiedzcie co trzeba robić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah! gralem w Crysisa- kurde zajebongo, szkoda ze nie umnie ale jak juz sie zdecyduje na kupno nowego pc'ta to bedzie rzeznia :D

 

Omen jakie detale udzwignal twoj pecet..? ja mialem okazje pyknac na medium-high Gf8600GTSie no i standardowo dwujajowy + 2gb ram.... ale slyszalem ze na 8800GTX frame potrafi oscylowac w granicach 15-25 na very high

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo to gut, z tym framem "kryzysowym" bywa doprawdy roznie, a jak wiadomo to bez zdziwienia najbardziej sprzetozerna gra dotychczas wydana... troche ZofftopUJE ale patrzcie tu: http://pclab.pl/art29453.html - Nvidia byc moze wydala najlepszy dotychczas i najbarzdiej udany uklad w swej historii, karta za troche ponad 8stow-czyli dla takiego przecietniaka(jak ja:P) ktory sie zalozmy napala na przyszlosciowe produkcje ala crysis juz dosyc dobra cena a sama karta jak ta lala. A to co chyba najbardziej zwala z nog i co natchnelo mnie o napisanie czegos o tej karcie to jej genialna wydajnosc w stosunku do ceny. Na pewno gryzie to mocno producentow ukladow radeonow(bodajze AMD na dobre przejal Ati). Istna rewelacja jest to iz udalo sie sprawnie przeksztalcic

1 roczny uklad na srednio droga wersje o wydajnosci zblizonej a nawet czasem wiekszej!!! niz 2x drozszy 8800GTX... kapitalna sprawa Imo( i nie zebym byl jakims fanem Nvidii-((no fakt zawsze kupuje Geforcy)) ale nie ma co sie oszukiwac ze teraz rzadzi na rynku tylko jedna firma :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wydawalo mi sie ze cos jest nie tak bo na gtsach ponoc z 320tkami nie pojdzie v.high(ale jak na xp z tym trickiem to moze chodzic.... nie wiem nie mialem stycznosci z GTS;em w very high na xpeku... ciekawe jak to bedzie w fullu pewnie tez takie wymagania choc i tak juz optymalizowali i optymalizowali. Ponoc sporo obcieli z jakosci gry by chodzila znosnie na GF8xxx !!I byl chyba nawet wywiad z kolesiem od Crytek ze gdy juz wyjda karty z next serii GF(zdolne do udzwigniecia ukrytych w kodzie bajerow) to wydadza patcha ktory udostepni te bajery zaimplementowane we wczesniej pokazywanych promo trailerach i zapowiedziach ehh no zobaczymy :D A ja wlasnie planuje zakup kompa w blizej nieokreslonym czasie i tez max chcialem jakos 8800GTS'a a tu takie mile zaskoczenie za znacznie mniejsze pieniadze, zobaczymy jak bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie tak ze niedlugo na Allegro kupisz GTSa za jeszcze mniejsze pieniadze :D A co do tekstur to trik z XP nic nie pomoze bo to kwestua pamieci karty. Ten trik poprawia tylko shadery nic wiecej.

A co do tajnego kodu w grze to raczej miedzy bajki ;] Gra wyglada dokaldnie tak jak pokazywali na filmikach - absolutnie rewelacyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D hihi nie tylko ja przezylem(pozytywny odbior) ta gre choc no wiadomo nie mialem okazji pograc na maxie wiec sie nie wypowiem w tej kwesti :D mam jednak nadzieje ze wreszcie nadejdzie ten dzien gdzie bede mogl odstawic mojego wysluzonego kompa z 6800 oj tak jeszcze 6800 na pokladzie za ktorego kiedys wydalem tyle kasy :P i szybciutko postawic zlozyc i odpalic nowy zestawik! heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, też dużo słyszałem o tym. Crytek tworzył Crysisa w współpracy z nVidią. Więc pewnie by wyjść na marketingowy pas startowy przy nowej generacji GeForce, czyli Serii 9, doładują doładowali do pełnej wersji to co będzie można zobaczyć tylko tak. Kto to wie... Poczekamy-zobaczymy. Pewnie na końcu się okaże że jakiś Rusek odkrył że w Crysisa można płynnie grać z pełnymi detalami z pełnym wsparciem sprzętowym na GF FX5200, czyli na PixelShader 2.0 :) To się nazywa rynek...

 

Co do kart itd. To sam niedawno zakupiłem swój egzemplarz i jestem bardzo zadowolony. 512 ramu na karcie sie przydaje, tym bardziej w Crysisie. Ale i tak ta gra mnie zaskakuje nie tylko grafiką/rozgrywką itd. ale samym loadingiem! Załączam gre, ładuje się parę sekund i od razu można grac jak by nigdy nic... To są właśnie nowoczesne technologi w optymalizacji kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ja bylem kiedys kolekcjonerem kart:P

A fx'a wspominam oczywisscie z jak naj... gorszej strony :P a tak apropo ciekaw jestem jak to bedzie z seria 9tki... wkoncoz wydawalo sie ze juz z 8mki wyciagneli max a tu karciocha taka (mowa o 8800GT) ze sredniej polki cenowej niby zadnych roznic ten sam uklad a sprawili iz wydajnoscia sie dobija do samych wyzyn.. i tu masz falcom racje czego oni juz nie wymysla by ludzie ciagle cos kupowali ^^ biznes panowie biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na x2 3800+ 2GB RAM i GF8800GTS 320MB w 1280x1024 wszystko poza fizyka dzwiekiem i cieniami na high (te co wymienilem sa na medium) gra sie komfortowo - przy AA x4 z takimi ustawieniami raczej nie pogram :( Ale w tej rozdzialce praktycznie nie rzuca sie w oczy brak AA.

Gierka rzadzi!! Czekam na full wersje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 8800GT jest lekko zmodyfikowany chipset w stosunku do 8800 GTS i GTX

 

A jak wyjdzie seria 9XXX... no coz - znowu bede przekonywal szefa ze grafik potrzebuje dobrej karty graficznej :P

hehehe

 

btw. tak GT to poprostu usprawniona wersja bazujaca na starym ukladzie, zbudowana bodajze w nizszej technologii(juz nie pamietam a nie chce wprowadzac w blad 65mn>?) co pozwolilo im zmneijszyc ogolnie zajmowana powierzchnie chipu, oraz zredukowac pobor mocy ktory jest b.duzy w geforce'ach z najwyzszej polki do tego doszedl mneijszy koszt na stworzenie konstrukcji... jeesli naprawde stanieje a ja wreszcie zdecyduje sie ruszyc kasa z konta to nie ma bata biore :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... przytłoczony Crysisem po wypłacie sprzedaje niedawno zakupioną kartę wraz z innymi podzespołami i kupuje 8800GT wraz z jakimś C2W a może nawet C2Q ^^ marzenia się spełniają :D choć pewnie będę miał na głowie wiele innych wydatków...

 

Edit: Mordki tam mają świetne :D

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś temat ucichną :D Odkryłem całkiem fajną rzecz! a mianowicie;Tutek:

 

0. W ustawieniach kombinezonu ustawiasz sobie "Siłę".

1. Bierzesz ptaka bądź kurkę do ręki.

2. On trzepiący łebkiem nie wie co się szykuje :D

3. Ustawiasz celownik centralnie w górę.

4. Klikając lewy klawisz myszki wyrzucasz złapane zwierze w górę.

5. Można zauważyć że zwierze nie leci specjalnie wysoko lecz szybko reagujemy by dać mu pole do popisu :D

6. Gdy zwierzak już spadając będzie na wysokości naszych rąk...

7. Walimy!

8. Końcowy wniosek? Ptaszek poleciał na 2gą wyspę tak daleko że horyzont się kończy :D

9. Efektem jest zabawna sytuacja i śmiech :D

 

Pozdro ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności