Skocz do zawartości

Scena 3D: Hobbit Room


Maykel

Rekomendowane odpowiedzi

aaa Maxwell ;) wygląda jak mental :P

a mental nie jest ani lepszy ani gorszy jest inny :) ja do maxwella i fry rendera podchodziłem po 2 razy ale szybko się odwróciłem bo nie mogę ścierpieć takich czasów :) mam tylko AMD X2 3800+ czekam na premierę nowych 4 rdzeniowych proców intela to może spróbuje jeszcze raz ale sam nie wiem

 

a TY jakiego masz proca?

 

btw fajne filiżaneczki ;) jaki render time?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

proca mam słabego c2d 4400 2GHz

 

render time też fajny 1 - 1,5 godz. (jakośtak)

 

Maxwell ma bardzo szybką prewkę tylko trzeba pożegnać się z Mayką i robić wszystko w Maxwell Studio, bo to co jest w Mayce woła o pomste ;) Właściwie 2 min. i już widzisz jak DOF wygląda... w Mentalu chyba tak szybko go nie zobaczysz, chyba że skorzystasz z Rosenmana ;) No ale później to już trzeba go zostawić na jakieś 3 godz. żeby sensownie coś policzył (zwłaszcza displacement). Ale materiały to on ma...... r e w e l a c y j n e :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej jest już tylko horyzont :/

 

apropos Fikołek: nie chce Ci brudzić w Twoim wątku, ale pytanko mam. Ty te obiekty w Mayce trzaskasz czy jakim innym Modo? Kiedyś bawiłem sie Rhino i ciekawy był skubaniec - mam na myśli architekture, nie organike ;) Babeczka Ci całkiem fajna wyszła, zwłaszcza jej tylna część osobowości, ta trudniej namacalna znaczy ;P

 

to może się jeszcze rozwine, pozwolisz ;)

Jak to jest z tym poważnym teksturowaniem, bo widziałem tutka, gdzie gość kombinował z nodami w Majce i w konsekwencji wyszło mu coś takiego, że się teksturka układała "niepowtarzalnie", no wiesz bez powtórek i mirrora. Dajmy na to, chce zrobić blat stołu i chce go troche ponadgryzać tu i ówdzie ;) Czy najlepiej jest zrobić cała teksturke w Szopie, czy po prostu wygenerować gryza i go zamapować w różnych miejscach jakimś node layerem (czycus)? Przeraża mnie wizja teksturowania wszystkiego, znaczy mapowania mebli bez powtarzalności tekstury. Skąd ja wezme pieniądze na pamięć, jesli miałyby to być teksturki high ze specularem, bumpem i disp :/

 

aha, no i czy istnieją jakieś złote podziały, no wiesz stół ma 2/6m więc teksturka będzie w rozdziałce x/y. Teksturce oddalonej od kamery dajemy połowe rozdzielczości itd.Sorka za herezje, ale poważnie nie teksturowałem nigdy.. a propos na to krzesło dałem automatyczną mape, bo nie było potrzeby w niej dłubać ;)

Nie krępuj się Mayke mam w małym palcu, wal sloganami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak modeluje w modo do nieorganiki jest świetne czasem w majce cos skubne jak modo kuleje np przy krzywych

 

Jak to jest z tym poważnym teksturowaniem

z poważnym teksturowaniem to nie wiem :P co do twojego pytania to możesz i tak i tak ja bym zrobił texturkę tak ze 2kx2k i jak by już pasowała to bym ją konwertnął na format .map żeby mental ładnie z pamięci korzystał podczas renderingu,

ostatnio robiłem render w sumie pierdółka w 1200x900 wszystko ładnie poszło, potem troche zmieniłem scenkę parę krzaczków wywaliłem i troszkę dodałem ale mniej więcej było to samo tyle że render zdychał z braku ramu, system z majką zrzerali 1,5 ramuna 2 aż zacząłem sprawdzać czy przypdakiem sceny nie zduplikowałem :P, ostatecznie zrenderowałem wiersza poleceń i to jest jedyna słuszna droga :D

ale Ty teraz jedziesz na maxwellu to.. nie wiem ;)

 

czy istnieją jakieś złote podziały

coś tam istnieje, ale nie pamiętam jak to leciało :D jak na razie nie robie textur większych niż 2kx2k i jakoś idzie :)

 

na highendzie widziałem skrypt który automatycznie konwertował texturkę na mniejsze rozdziałki w zależności od odległości od kamery pewnie tam były te legendarne złote podziały o których wszyscy mówią ale nikt nie widział :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe pierwszy który zobaczy te podziały ;)

Nie, aż o takie gigantyczne rozdziałki to mi nie chodzi, chciałem wiedzieć, czy po prostu bawisz się w jakieś sztuczne powielanie tekstur, czy po prostu walisz całą teksture blatu w Szopie i koniec :-) Tak to ja sobie moge na spokojnie wszystko podłubać, rozwale mape w Majce, wrzuce do Szopa i tam sobie powydziwiam. Tylko wiesz, ciekawiła mnie taka rzecz, że jak masz powiedzmy w regale 4 pary drzwi, to czy robisz 4 pary textur, żeby nie widać było, że to powielane jest, czy raczej kombinujesz Nodami jedną teksturke, żeby zakamuflować powielanie... kumasz ;)

 

Raczej w Maxwellu zrobie następną scene, patrze na trzeźwo na co mnie będzie stać ;) na Maye na pewno nie. Musze się rozejrzeć za jakims Silo 2.0 bo pamietam, że był bardzo przyjemny, zresztą Modo też, ale za droga ta przyjemność ;) Jak się wykosztuje na Maxwella, to mnie będzie stać chyba tylko na Blendera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy raz dam jedną texturę a raz powiele tą samą jeśli jest na tyle jednolita że nie bedzie tego widać, zależy też od geometrii jeśli nie jest to płaska podłoga to często nie widać tillingu

 

textureshaker może się pzydać ale nigdy go nie używałem ;) jest miliard możliwości wszystkozależy co i jak chcesz zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za wylewny w tej kwestii to nie jesteś hehehe ;) Dobra właściwie to ja to wszystko wiem, tylko pytam się tak jak Tytus de zoo "dla dekoracji redakcji" ;) Maye podgryzam juz chyba z 8 lat, od wersji 4.0 bodajże i widziałem w tym czasie chyba ze 100 Gnomonów... czas szkołe założyć hehe ;) Jednego czego mi brakuje to chęci do roboty :/ i to jest największy ból. Trzeba sobie dyscypline wprowadzić jak Tomek Bagiński :-)

Dobra, wróce tu jak coś zmajstruje. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nawet na poważnie nie zacząłem :P sprawdziłem czy działa, zrenderowałem jedną gotową scenę, troche poświrowałem;) i tyle, muszę jakieś tutki pościągać, i dowiedzieć się z czym się to je, trochę od mentala inny jest :D

no i czasu zaa dużo nie mam i jeszcze chciałbym coś na bitwę skrobnąć, doba ma tylko 48h a ja lubie spać :D

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj troszke pokadrowałem, żeby dało się ogarnąć ten Hobbicki bajzel w całości :-)

 

Up: przymiarka do okien i drzwi.

Up: próba uchwycenia popiepszonego sufitu.

Up:z grubsza - chyba już wiem jak leci ten sufit :-)

Up: ufffff udało mi się rozpracować architekture tej dziupli i teraz moge spokojnie zając się modelowaniem tych ścian z NURBS'ów :-)

 

 

6d2211cb094162cf.jpg

3d1275d989b8c067.jpg8e7c0cbe9d4c2b6c.jpg

 

 

6496bb38a2e88ebd.jpg

 

ba495b1c19721467.jpg

 

 

 

22c693ebf22d25fe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no dopiero sie wprowadzamy, Bilbo kupil dzisiaj piec kaflowy w Tesco i bedziemy montowac ;)

 

ludzie mowia, ze Maxwell lepszy... czy ja wiem... tak patrze na tego Mentala i nawet calkiem fajnie wyglada, a przede wszystkim liczy sie duzo szybciej :-)

ps. w Maxwellu wyszla mi low-siata sciany w prawym rogu ;)

 

a przy okazji, nie wiesz jak w Mayce zabawic sie osiami lokalna i swiatowa ;) Czasami jest tak, ze zresetuje os wspolrzednych i np. kierunek i rotacje mam na osi World, a skalowanie blizej nieokreslone :/ A czasami bywa tez tak, ze kompletnie nie moge wrocic juz do osi lokalnej obiektu... koszzzzmar. Moze jakis plugin jest do tego? Maialem sie zabrac za te okna, bo za chude, ale osie mam kompletnie skopane i chyba zrobie je od nowa :/

 

ps. chyba sie do tego Rhino jednak zabiore, bo miedzy nim a Mayka to lata swietlne, jesli chodzi o modelowanie.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalowanie w majce jest skopane i sporo osób na to narzeka, moja rada: modeluj w modo :D a czy rino przypadkiem nie jest nurbsowy tylko? ja jesdnak na polygonach bym polegał, zresztą zależy do czego Ci to potrzebne

 

i tak mental jest o neibo lepszy pod względem szybkości więc można potestować więcej razy, j teraz trzy dni pobawiłem się vrayem i łatwo i szybko się w nim robi ładne cukierkowe obrazki :D realistycznuch nie próbowałem :) i ucząc się vraya nauczyłem się przy okazji paru drobiazgów które robiłem źle przy mentalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatka Frodo ? o.O co do oswietlenia to wzalerznosci od pory dnia i temperatóry ... ogulnie obydwa są fajne.. :] co do renderów to obydwa mają za duzo noise.,... ale jak to test to git... mi sie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, nareszcie ktos spoza ukladu >:) Ano testuje sobie swiatlo narazie. W Maxwelu walcze jeszcze ze skalowaniem, a w Mentalu nie chce mi sie czekac i ustawiam niski sample ;) W sumie w Mentalu mozna kombinowac, a Maxwel to wlaczasz render i idziesz spac ;P Jednak wszyscy ktorych pytalem o opinie, mowia, ze Maxwell bardziej naturalny :/ no i mam problem.

ps. zapomnialem o wannie... z laptopem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tob01: duuuuzo :-) az mi viewport nie wyrabia w Mayce :/ Tu oswietlalem CTRL_Occlusion, a ostatecznie Maxwellem, glownym swiatlem slonecznym - aktualnie sie liczy w tle. Ustawilem w CTRL_Occlusion podobne swiatlo jak w Maxwellu, a mimo to, kONt cieni jest inny i juz widze, ze nieciekawie wyglada ten dywan w Maxwellu...ech.

 

fikołek: no ba, nCloth rzondzi ;P Ano w Mayce sie mecze, nie mam czasu na nauke Rhino.

 

pionix: to akurat krotko, bo to zwykly Occlusion, a poprzednie w Maxwellu zostawialem na noc i wychodzilo ok 7h :/

 

Tak z grubsza, czesc kominka zniknela, ale kolejnych 7 godzin liczyc tego nie zamierzam >:) No to teraz zabieram sie za ukladanie UV (miesiac) i teksturowanie (2 lata) :-)

 

9177204142f3269f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmeczylem podloge, Ta wersja bedzie chyba najlepsza chociaz pozjadalo mi rozne zabrudzenia przy piecu :/ i swiatlo jakby przestalo 'padac' na nia w korytarzu. Maxwell jest nieodgadniony,a testowanie w nim materialow to czysta przyjemnosc :-) Mam nadzieje, ze nie wyszlo ch..owo :/

 

maly UPek, swiatlo pada wreszcie na te podloge :-) Przy okazji przetestowalem pluszaka, a i Bilbo wpadl z wizytOM...i siastrzenicOM.

dzieki za komenty chopaki... biore sie za sciane, mam nadzieje ze ma wiecej niz 15 lat ;P

 

6a3b37c8072857fa.jpg

fb8b56a437731ca1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstepnie tak mnie to wyszlo... Stol ma texture krzesla, tak na szybko bez mapowania, zeby zobaczyc jak to wyglada - w sumie bedzie ciemniejszy. Wylaczylem displace, na scianie itd. zeby moc zasnac w spokoju :/ To moje pierwsze podejscie do Maxwella, a jak ktos wczesniej pisal, to nie jest takie proste, jak sie na pierwszy rzut oka wydaje :/ zwlaszcza jak sie nie ma pamieci i nawet z Szopa trzeba wychodzic, zeby sprawdzic jak sie textura policzyla...

Zmniejszylem krzeslo przy kamerze i teraz jest chyba za male :/ Moze jeszcze powiem, ze wielu rzeczy juz nie moglem zmieniac, bo mi sie w Mayce spiepszyla orientacja skalowania i chociazby zeskalowanie jednego boku tego malego krzeselka przy kominku bylo juz niemozliwe :/ w przyszlosci musze miec na to oko :-)

 

823b6e1b913d1d56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe na lozku pada cien taki dziwny i wydaje sie jakby denat glowy nie mial ;)

a ogolnie to libacja byla... Bilbowi wystaja nogi, zeby lepiej bylo zakumac klimat, a Gandalf sie uchlal i pierdyknol na podlodze, ot co :D Ale ostatecznie wkleje tam jakies zdjecie, bo mi chyba ramu nie starczy na ten pokoj :/ No i to sloneczko na pierwszym planie zrobilem, bo mial cien Saurona padac na kominek.. gdySZ... na ksionszce mial lezec pierscien :-) Ale sie zastanawiam jeszcze czy jest sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzę gołe golenie, więc się nawet boję zapytać do czego to doszło podczas tej libacji...;)

Co do pracy - dobra robota, może tylko zapełniłbym pomieszczenie większą ilością przedmiotów z "epoki", a w pokoju wprowadził bardziej klimatyczne oświetlenie, jakiś półmrok, kurz unoszący się w powietrzu itp.

Poza tym wnętrze wydaje się mało funkcjonalne, przydałyby się jakieś kufry, szafy, regały, (no i plazma na ścianie);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki :-) mysle nad wieksza iloscia gratow, ale pamieci nie starcza :( na razie walcze z displacem dywanu :/ Myslalem nad swieczkami i wlasnie polmrokiem, ale to moze przy szybszym kompie, bo ten sky light w maxwellu jest jeszcze dla mnie zagadka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos dodam od siebie: dalem ostatnio negatywa pewnemu osobnikowi zwanemu Tweety za nadgorliwosc i teraz sie msci dzieciaczyna :-) Najpierw naplul mi prywatnie na monitor, a ze nie chcialo mi sie z nim dyskutowac to chce mi zamknac watek na Maxwell Render za zle nazewnictwo :/ Poratujcie chlopaki bo nie wiem jak mam go nazwac... oczywiscie o watek chodzi ;P

 

Zastanowcie sie, czy dzieci na takim stanowisku to dobry pomysl :/

 

ech dzieciaku dzieciaku... dac doroslemu wladze to glupieje, a szczeniak glupieje po dwakroc.

Jak tak bardzo chcesz kolego to moge rozreklamowac twoja gupote na zagranicznych forach... slawny bedziesz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyy ale że co? tweety jest moderatorem i z tego co wiem to to jest właśnie moderacja więc nie do końca wiem o co takie halo. A tak wogóle to skąd wiesz ile On ma lat? Znasz Go osobiście? Dzieciakiem to już raczej nei jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie chce mi sie pisac, bo rece opadajom... chlopak sie mnie pytal prywatnie czy jest debilem, ewentualnie czy go za takiego uwazam, bo dalem mu negatywa :/ po czym zaczal mi pisac jakies smutki, na ktore nie odpisalem. Tak go to obruszylo, ze nie wiedzial jak ma mi dokopac, wiec sie uparl na taka droge... Wejdz na dzial Maxwella i zobacz pozostale posty i moj, do czego mu nie pasuje... wczoraj zdaje sie pasowal. Ale wiesz, zaczyna mi to zwisac... robie Hobbit Room i mam go.. wiesz... tam gdzie mi Mental Ray nie dociera :/

Chcialem go po prostu naprawadzic, czy jest tym debilem czy nie jest... no tego to ja nie wiem, nie mi to osadzac :/

 

Juniorek: zanim sprowadzisz tu reszte moderatorow obroncow kolesia z podworka, wiedz, ze ja nie zamierzam ciagnac tego watku. Powiedzialem co mysle o takich szczeniackich zagrywkach i finito. Jak chcesz byc taki bystry to moge wrzucic tu prywatna korospondencje Twojego milego moderatora, a wtedy wspolnie sie posmiejemy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka kwestii:

 

1. szczeniakiem nie jestem, nie byłem i nie będę. co więcej uważam że nie masz prawa mnie tak nazywać. nigdzie nie obraziłem Ciebie ani nie użyłem wobec Ciebie żadnych epitetów. jesteś człowiekiem skrajnie konfliktowym, nieuczciwym (przedstawiasz wyrywkową wersję wydarzeń) i totalnie zadufanym w sobie.

 

2. warning dostałeś za nazwę tematu, podobnych warningów rozdałem dziennie z 5-6 więc nie czuj się wyróżniony

 

3. sławny nie chce być, i proszę uważaj co piszesz. pewnego dnia za takie słówka możesz beknąć w sądzie koluniu.

 

4. jesli masz jakikolwiek problem z moderacją lub tylko ze mną. napisz do administratora serwisu. on jest tutaj Bogiem i on rozsądza takie kwestie

 

5. poruszanie tej kwestii publicznie było błędem, nie podoba ci się że dostałeś warning'a? napisz do administratora.

 

 

ogólnie: moderuję to forum juz kilka lat. jeszcze dłużej byłem tutaj userem. nigdy nie starałem się kogoś skrzywdzić warningami czy banami. co więcej uważam, że jestem dość "user friendly". szkoda, że nie zarejestrowałeś się wcześniej, poznałbyś smak moderacji Dr.Ug'a i żelazne zasady Marcina. ich teraz nie ma a ja czuję się w obowiązku,żeby przestrzegać zasad które przez nich zostały wprowadzone.

 

 

nie wiem o co Ci chodzi Maykel. odkąd nie zgodziłem się z Twoim zdaniem dot. renderingu zacząłeś toczyć dziwną prywatną wojnę. chcesz to zapraszam na zlot w Gliwicach. może pogadamy na ten temat na żywo? na razie nie wiem komu chcesz robić na złość bo ja mam tylko z tego niezły ubaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może tak rozejm? :) Jeśli nie możecie siebie słuchać ("czytać") nawzajem to ignorujcie nawzajem swoje posty / warny itp. i będzie spokój. Nie chcę nikogo urazić ale ta "wojna" między wami już trwa i trwa i widać to na każdym kroku gdzie wasze posty zetknął się ze sobą ... to jest forum owszem, można wygłaszać swoje poglądy i myślę, że to już zostało zrobione, a od kłótni i innego rodzaju sprzeczek są inne portale :] Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia dobrze gada...

Tweety, pisalem Ci o nadgorliwosci... od tego j..nego posta na Maxwellu swiat by sie nie zawalil. To czy postawielem te j...nom kropke w temacie czy nie, nie zmienia faktu, ze mnie denerwujesz swoja slodkoscia, ktora teraz prezentujesz :/ Sam wpuszczasz jad, a pozniej placzesz. Pomysl sobie, co by sie stalo gdybys zostawil ten temat taki jaki byl, zamiast wysylac mi ostrzezenia? Zastanow sie nad soba, zanim zrobisz ze mnie skrajnego nietolerancyjnego chama, swinie i mente :/

Przeciez ci pisalem, ze wale prosto z mostu i nie musisz mnie uwielbiac, ale nie rob z siebie niewiniatka, zlituj sie :/

Niepotrzebne to wszystko... ale po Twoich zalach prywatnie, nie znalazlem innego wytlumaczenia na to ostrzezenie :/

 

i jeszcze jedno, nie musimy sie na zlocie spotykac, wez lustro i zapytaj sie go, czy swoim kolesiom co maja po 2000 postow tez dajesz ostrzezenia? Oj, chyba spotkamy sie piekle Tweety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pracki, to bardzo przyjemna :), tylko coś z tym nogami (Gandalfa??) to coś mi nie pasuje tzn, może zrób coś zeby wyglądało, że śpi bokiem albo co :).

 

A co do tej calej kłótni to Nvidia dobrze prawi, swoja dorga też kiedyś dostałem warna, i już dobrze nazywam wątki :D, a prawdziwy wałek miałem na 3dtotal.com... chciałem się zarejestrować (pierwszy raz w życiu wchodziłem na te forum) i okazało się, że mój adres email jest zbanowany... to sie nazywa nadgorliwość XD

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności