Skocz do zawartości

Teczka: Thirdeye II


thirdeye

Rekomendowane odpowiedzi

Na CA juz zaczalem jakis czas temu nowy szkicownik i pomyslalem ze tutaj tez sie moge pokazac. Stara teczka przepadla w czelusciach forum i nie chce jej odkopywac.

 

Zebralem troche bazgrolkow z ostatniego okresu.

 

2008_000.jpg

 

2008_001_alien%203_04.jpg

 

2008_002_ps_sketch_01_00%20copy.jpg

 

2008_002_ps_sketch_01_00%20detail.jpg

 

2008_003_chow_99_03%20copy.jpg

 

2008_004_spider_11%20copy.jpg

 

A to wip na digartowa bitwe:

 

2008_005_dacab_crab_man_12%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thirdeye jak miło znowu zobaczyć Twoje pracki :) Bardzo fajne. Wip się ciekawie zapowiada. Miło by było gdybyś tu też pokazał progress :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Dopiero zobaczyłem, że temat założyłeś w lutym. Musiałem go przegapić ;) I cieszę się bardzo, że kolega wojtas167 odświeżył wątek.

 

Pewnie, że wrzucaj. Chętnie pooglądam/y kolejne prace ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krechę to ty masz, pierwszy szkic najlepszy jak dla mnie, jest w twoim stylu, kolejnym digitalom brakuje już trochę lekkości i tej charakterystyki co w pierwszym ale i tak jestem pod wrażeniem poziomu ;] Zaaplikuj sobie miniaturkę załącznika bo też ledwo zauważyłem twój wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe prace. Szczególnie podoba mi się ten WIP pająkowatej postaci z czaszkami i przedostatni koleś z szablą oraz kijem.

 

Jeśli chodzi o prace w kolorze to według mnie szczególnie półtony robisz bardzo blade.

 

Jest taki trik wzmacniający kontrast kolorów który może ci się przydać. Poznałem go niedawno. Wybierz w Photoshopie - "Layer>New Adjustment Layer>Gradient Map". Po lewej stronie gradienta daj jakiś maksymalnie nasycony zimny kolor, po prawej dopełniający do tego koloru maksymalnie ciepły. (np. niebieski i pomarańczowy). Po środku wrzuć jakiś szary.

Potem zmień tą warstwę na Overlay i zobaczysz efekt :).

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubi - dzieki, z jednej strony to mile z drugiej wkurza mnie ze ciagle ludzie to pisza.

 

Farvus - dzieki, to prawda ze kolorki wychodza dziwne nadal. Dzieki za trika - wyprobuje na pewno :)

 

deshu - dzieki, milo mi, chociaz mam nadzieje ze kolorki tez nie sa tragiczne ;>

 

--------------------------------------------------------------------

 

Takie tam male cos ... praca na konkurs na Wiedzminskim Forum na Digarcie, temat to Bloedzeuger. Na poczatek szkice w olowku. Troszke sa powiekszone, w naturze maja nie wiecej niz 5 cm kazdy. Nizej poczatki kolorowania :)

 

2008_019_bloedzeuger_00%20copy.jpg

2008_019_bloedzeuger_00%20copy.jpg

 

2008_020_bloedzeuger_03%20copy.jpg

 

2008_020_bloedzeuger_03%20copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre rysunki i b dobre pracki walorowe, ciekawie od strony klimatu i konceptu.

 

gorzej z kolorem; sprawdź jakieś tutki na temat, jak budować obrazek światłem i kolorem, żeby to nie wyglądało jak ciapkanie brudną wodą. wprowadzisz się w zagadnienie to będziesz wymiatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Fajnie widzieć od ciebie nowy update. Potworki niezłe. Myśle że drzewacz ma lepsze kolory niż w poprzednich pracach więc jest postęp.

Czasami brakuje mi tylko w twoich designach potworków różnych materiałów. Niekoniecznie chodzi mi o fakture ale wszystkie mają jednolitą skórę zawsze o tej samej jasności. Może spróbój namalować jakiegoś w czarno-białe paski albo pokrytego jakimiś krostami. Zawsze możesz pomazać na osobnej warstwie z włączonym Multuply i mogą z tego ciekawe rzeczy wyjść.

 

Jeśli chodzi o bronie to już chciałem napisać o braku ujścia dla łusek ale przeczytałem "energun" w nazwie pliku. Najbardziej podobają mi się ten w prawej kolumnie trzeci od góry. Wygląda bardzo zgrabnie. Ten po lewej na samym dole przypomina trochę wiertarkę do której dodano celownik optyczny i kolbę. Chyba przez to że lufa jest dokładnie po środku osi całego karabinu. Zazwyczaj w broniach idzie przy górnej krawędzi żeby można było okiem wycelować. Specem jednak wielkim nie jestem więc nie będe się tu za dużo wymądrzać :D. Narobiłeś mi ochoty do namalowania jakiś nowych karabinów, hehe.

 

Pozdrawiam i czekam na nowe updaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio - dzieki

Farvus - dzieki za rade, poki co ostroznie probuje jakichs eksperymentow, ale generalnie w kolorze nie czuje sie jeszcze na tyle swobodnie zeby sobie pozwolic na jakis freestyle ... malymi kroczkami pewnie tam dojde. Bronie - mnie tez sprawia spora frajde ich rysowanie, mam jeszcze pare zrobionych tylko w sketchupie ktore robilem jako test-job, ale jeszcze ich nie chce pokazywac.

 

Wrzucam pare bazgrolow. Pierwszy robiony na max'owy Concept Corner - niby byl skonczony ale nie mial dodanego slowa FINISHED wiec w glosowaniu sie nie znalazl :P Drugi jest na aktualny COW. A trzeci to test-job - barman w klimacie dzikiego zachodu. Generalnie firma sie przestala odzywac po tym jak mi napisali ze barman jest fajny wiec wrzucam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te ostatnie. w straszydle brakuje mi złamania koloru skóry jakimś trzecim odcieniem, albo choćby inną saturacją - taka nudna glinka wyszła. trochę też tło sobie a postać sobie - skóra dość łatwo łapie kolory otoczenia nawet jeśli się zbytnio nie błyszczy a u Ciebie są one zbyt odseparowane i obce dla siebie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) maruda mazaj i wrzucaj, tak od siebie powiem dodatkowo, co mi się nie podobie ;), a mianowicie nie lubię czystych (czyt. białych) plam, jeszcze przy ołówkowych pracach jest to nieuniknione, natomiast przy digitalu taka tendencja źle wpływa na ogólny odbiór prac.

 

//pozdr.

 

PS. Chcę więcej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze thirdeye że się rozkręcasz. Od jakiegoś czasu rzadko widywałem jakieś twoje updaty a tu nagle pełno nowości. Tak trzymać ! :)

 

Co do bieli to mi się podoba. Poza tym widziałem wiele odjechanych designów postaci i potworków na białym tle (np. od zespołu Massive Black) i jakoś nie wpływało to na negatywny odbiór. Przypuszczam że jest to również powszechnie robione ze względów praktycznych. Jak oglądałem jakieś wnętrza biur u game developera to czasami wieszają wydruki takich designów ścianie. Przy ciemnoszarym tle tusz by się skończył po kilku obrazkach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, maciej odżył - na cabie mignął, tu coś wrzuca. widzę że już odreagowałeś i wracasz do maziania :D dobrze, dobrze, jedziesz dalej! :D

 

bardzo fajny ten szkicowy diabeło-pieso-żab. pociągnąłbyś go bardziej i w kolorze (może spróbuj kiedyś od razu, nie przez grayscale? po sobie widzę że na końcu się człowiek tak więcej uczy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miriam - Dziekowac :) O bieli nizej :P ... no i wrzucam nowe.

 

Farvus - Dzieki :) Tak staram sie znowu regularnie wrzucac bo w sumie rysuje codziennie, mialem jakies kryzysy itp. nic mi nie szlo ale powoli moze sie wygrzebie z dolka. Co do bieli to absolutnie sie zgadzam, obracamy sie na tych samych forach wiec przytoczylbym te same przyklady, chlopaki z MB robia niesamowite rzeczy na bialym tle i o ile czasem moze ono przeszkadzac w odbiorze to jest szereg "trickow" ktore ten negatywny wplyw bialego tla lamia. Poza tym tak jak powiedziales biale tlo to ogromna oszczednosc czasu i materialow. Na potrzeby zwyklego szkicu nie ma sensu sie babrac z tlem.

 

Gab - Dzieki, ostatnio probuje coraz czesciej w kolorze, z roznymi efektami, ale tez czuje ze idzie jakby ciut lepiej, nawet jesli tego nie widac to przynajmniej nabralem nieco pewnosci w kolorze i zaczynam lapac o co biega. Co do odreagowania to tak, odreagowalem, w koncu chuj i zlodziej zawsze pozostanie tylko chujem i zlodziejem ale to nie znaczy ze moje zycie ma sie zatrzymac :P ;)

 

Taki tam bazgrol, w sumie mozna go dopisac do serii rozgrzewkowych zombiakow, staralem sie w miare szybko wrzucic kolor i efekt nawet mi sie podoba, oczywiscie to WIP wiec nie jest super dopracowany.

 

szkic_027_sk_01 copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, Serio - dzieki :)

 

Zeskanowalem kilka rzeczy ze szkicownika ale jakos wyszla generalnie zenujaca, nie wiem czy to wina skanera czy ten papier sie jakos tak dziwnie skanuje. W kazdym razie wrzucam.

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu jakieś szkicory twoje, drugi i przedostatni moimi faworytami, smok szczególnie wymiata. Z koloru to zombiak z jęzorem nawet daje rade ale i tak sporo musisz nad doborem barw popracowac ;P. Jak przeniesz swoje szkicory w dobry kolor to będziesz miażdżył ;] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności