Skocz do zawartości

Golden Gallery Award : "Forgotten Kingdom"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po wielu przymiarkach z ustawieniami scenka idzie do małej przebudowy- i taki kadr chyba juz zostanie (?) :) wkleiłem z prawej strony renderek i tron przesunąłem z środka kadru troszkę w prawo. Za zawalonymi ruinami będzie widać resztę miasta (jakoś tak ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras -> as you wish: bardzo mocno zasugerowałem się pierwszymi rendero-konceptami,m moje wyobrażenie było raczej nieciekawe. Mglisto, szaro, jakieś kruki w tle, pojedyncze dziobiące nieliczne ziarna z ziemi. Chmury też szare, gęste.

Na obecnym etapie też widzę jakieś ptaki (dla dodania skali) ale dodatkowo promieine słoneczne, trochę ciepłych akcentów, kolorów :). Jednak ostatni render nie przypadł mi do gustu, strasznie ograniczyłeś scenę w ten sposób. Kolorystycznie również zmieniłeś kierunek, więc i rośliny będące nad martwym władcą nie bardzo mi tam pasują. Jeśli by scena pozostała głównie szara i smutna - jasne, niech rośliny tam rosną, będą tylko potęgować przygnębienie. Jednak nie w takiej sytuacji.

 

Takie moje skromne zdanie ;)

 

Wielkie brawa za pracowitość, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki twojej pracy bitwa nabiera nowego wymiaru. To już jest poprostu masakra. Teraz każdy siedziw domciu i duma jak tu dojść do twojego poziomu. Cha ludzie dajcie spokuj, nie ma takiej możliwości. No może Leru da radę ale to jest inna kategoria. Na pocieszenie powiem, że jest jeszcze drugie i trzecie miejsce. A więc DO BOJU!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man -> mimo, że jaras`owi idzie świetnie to i tak w Bitwie bierze udział również i wielu innych wspaniałych grafików (ja na pewno nie jestem wśród nich :)), którzy stanowią nielada zagrożenie dla pierwszego miejsca tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mawiała moja chemiczka, "niby takie niby nic, a jednak takie sobie Ooo"

faktycznie jak się wpatrzeć w szczegóły to nie wygląda to bosko, ale z osległości robi wrażenie :] naprawdę mi się podoba, zarysuj tu i tam siatkę, wygładź, popraw wypustki kobiecie najbliżej kamery i tak trzymaj dalej, bo piękna pracka się szykuje :>

haha ale dzięki tobie wpadłem na pewien pomysł dotyczący mojej bitwy, ale o tym szaa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie komentarze, motywują mnie do większego wysiłku :)

Simple_man - co do braku czasu to napiszę Ci jak wygląda mój dzień - na ogół 10- 12 h w pracy (niekiedy więcej) w domu dzieciątko (1,6 roku , które czepia się klawiatury non stop a oprócz tego wyłącza komputer w najmniej odpowiednich momentach :) tak że stary - nie wymiękaj !!! do boju !!

pozdrawiam

p.s. będzie mała , kosmetyczna modyfikacja sceny, dodane zostaną kolumny w kształcie kręgu otaczającego tron. Postacie które są wykorzystane w kolumnach powstały tą samą metodą jak te z głównej rzeźby - czyli biped i skin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkopół tkwi w detalu :) jak widać jest to bardzo prosta metoda którą sam zaczerpnąłem z jakiegoś "making of" do jakiejś pracy którą kiedyś widziałem w necie i bardzo mi przypadła do gustu. Jak zwykle największa bariera jaka jest do sforsowania przy projektowaniu takich scen .... to ludzka wyobraźnia. Można wiele prostych technik stosować które dają niezłe rezultaty a ludzie myślą że Bóg wie co tam jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ;] a gadasz ze z v-rayem zaczynasz ;] bullshit i tyle ;]

 

swietna robota ... idziesz w detale jak noz w maslo ...

 

ja nie chce nic przeceniac ale Leru moze juz ci wysylac nagrody ;]

 

oby tak dalej i zapalu nie strac ...

 

a material to sam widzisz ze nie byl trudny ;] mam nadzieje ze teraz rozumiesz jak sobie poradzic z resztą ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - ja naprawdę zaczynam z V-rayem :) dzięki Bogu jest on bardzo intuicyjny ale bardzo mi brakuje w nim volumerów i SSS :( buuuuu a ja do mojej sceny bardzo ich potrzebuję - ( POMOCY !). Dzięki za rady

p.s. całą moją wiedzę o V-rayu zaczerpnąłem z bardzo pożytecznego wątku Interior Lightning contest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ..... mi też nie pozostaje nic innego jak przytoczyć słynne porzekadło o dzieleniu skóry na żywym niedźwiedziu - please !!! do końca bitwy jest jeszcze dużo czasu a jest naprawdę wiele ciekawych prac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - jak miło że zabrałaś głos , już myślałem że nigdy nic mi nie napiszesz :( a tu taka niespodzianka ! :) przyjrzę się słupom i myślę że dzisiaj wieczorem wrzucę apdejta z całą zabudową która będzie dookoła tronu ( o ile dziecko mi na to pozwoli :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania C - ja też jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie ...

streaker- Polygon counter wyświetlił mi taką liczbę - 1.580.178 ( scenka na dzień dzisiejszy -jeszcze bez wszyskich badyli i liści ) na razie mam ok. 80% całej sceny (która waży obecnie ok. 70 MB ) ale nie będę robił w jednej warstwie ( na szczęście ) bo to było nielada zadanie dla mojego komputerka - athlon 2000 xp , 512 ram, geforce 3 GTS, jak widać konfiguracja nie jest za mocna :) wprawdzie jestem w trakcie przesiadki na lepszy sprzęt (Tyan x 2 pocki 2100 MP , 1 gb ram ) ale jak na razie nie mam procków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieśmiało zamieszczam roboczy kadr całej sceny.

Postać "króla" na tronie jest na razie tylko zasygnalizowana.

Chcę jeszcze dodać na pierwszym planie "badyle" z liśćmi - Na tych pierwszo planowych listkach dam jakieś krople wody itp. Wszelkie sugestie b.mile widziane. Dzięx i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem zlozonosci tych modeli, jednak wydaje mi sie ze style sie zaczely mieszac chodzi mi o prostote formy kolumnady( z daleka) i pnaczy przy tronie i mam wrazenie jakbym widzial gotyk, sztuke grecka, rzymska. Troche sa za czyste te panny, jak na razie w scenie widze cztery odrebne wygrywajace prace, polaczone do kupy nie trzymaja sie kupy. To jest tylko moje zdanie, moge sie mylic ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności