Skocz do zawartości

Postac 3D: Postacie - nauka anatomii (uwaga! - ptak)


Gomez

Rekomendowane odpowiedzi

Apeluje do was bracia i siostry pomozcie Gomezikowi zostac miszczem anatomicznym :) Przewiduje jakies 2, gora 3 tygodnie na model.

 

Anorektyczka nr 1

 

anatomiakobietkaup01jk2.th.jpg

 

Edytowane przez Gomez
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rzadko kręcą mnie modele postaci, szczególnie studia anatomii, ale model pani Anorektyczki nr 1 jest świetny. choć trochę boję się jej oczu. a z łuków brwiowych chyba wyciągnęła kości a zamiast nich włożyła gumowe kaczuszki, ale bokiem i trochę dołem, bo od tamtej strony one mają taki obły kształt. i te takie mięśnie po prawej i lewej stronie od kręgosłupa, chyba nienaturalnie łączą się przy kości ogonowej. ale ja ogólnie jestem od renderów więc to takie pitu-pitu.

 

podoba mi się:)

 

ah i bardzo ładna forma dłoni ale palce to rurki, a tam chyba w środku powinny być takie śmieszne kostki-zawiaski zawiasiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale z szyją to pojechałeś na maksa taka żyrafa... no i głowa trochę za wielka w stosunku do ciała, nawet jak na anoreksa. coś też nie wygląda mi za dobrze ten półprofil, jakby część twarzowa za bardzo na dole leciała do przodu a czoło wypukłe zbytnio na górze - pokaż pełny profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa przypomina mi twoją ostatnią panienkę, uważaj żebyś nie wpadł w stereotypy i nie robił zawsze takiej samej babki.

 

Anorektyczka powinna być bardziej wieszakowata.

Twoja jest szczupła i wysportowana, ale nie chuda.

Ręce i nogi powinny być patykowate i bez mięśni, brzuch bardziej wklęsły.

http://stop-anna.blog.cz/0802/galerie-1-0

http://stop-anna.blog.cz/0802/galerie-1-1

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/9/91/Anorexia_billboard.jpg

http://www.chauffeurdebuzz.com/doc/proana2.jpg

http://22.img.v4.skyrock.com/22a/beebee1/pics/967549338.jpg

http://kyle-me.net/wordpress/wp-content/abkontakt-anorexia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczel jest nie taki jak trzeba, dziwnie też wygląda tylnia cześć zgięcia w kolanie, pięty i ścięgna te od pięt (jak zwał tak zwał:)

Szyja z tyłu też do roboty.

Więcej nie widzę, może ktoś jeszcze coś zobaczy.

 

Generalnie dobra robota, palce u stopy Ci wyszly po prostu niesamowicie!

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez anoreksja to choroba i nie ma wiele wspolnego z anatomia dla "artystow", jesli chcesz uczyc sie anatomji to prosze Cie zmien watek na inny bo gwarantuje Ci ze ta droga jest malo "ciekawa" ... najczesciej cwiczenia anatomij robione sa na rzezbach, gdzie masz z regoly gole postacie w konkretniej pozie z konkretnym ukladem miesnij i praktycznie kazda taka rzezba dobrze wykonana to dzielo sztuki. Oczywiscie to tylko moje zdanie, pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - bleee... nie no, bez przesady, to tak zartobliwie bylo :) Glowa jest przeszczepiona od tamtej panienki. Nie byla zadowolna ale przejdzie jej. Zmienilem ja troszke, cos tam jeszcze pokombinuje zeby ja odpodobnic. Powiedz lepiej cos o anatomii, jakies bledy?

 

стрелок - siatki moze pozniej, jak skoncze bo teraz jeszcze zlych nawykow nabierzesz :)

 

marcin wuu - wydaj mi sie ze jest ok, to ta sama twarz co poprzednio tylko wcisnalem troche nos, usta i brode do srodka, poszerzylem nieco szczeke i scisnalem baniak zeby twarz byla bardziej prostokatna. Szyja na poczatku wydawala mi sie dluga, teraz sam juz nie wiem :|

 

polka dot - dzieki. Oczy mialy byc lekko demoniczne wiec chyba dobrze wyszly. Luki brwiowe sprawiaja mi troche problemow, chyba dla tego ze kobiety maja lagodne luki i nie chce zrobic ich zbyt kanciastych.

Palcom rzeczywiscie brakuje detalu choc sa troche powyginane.

 

Tomuś - :) a co na to twoja kobieta

 

mpta - no, zdecydowanie.

 

Levus - dzieki, oblukam i poprawie chociaz w tej chwili nie wiem co moze byc nie tak ze zgieciem w kolanie

 

Kirian - tak, bez ZBrusha, dzieki :)

 

Matys - to bylo zartobliwie, zmienie nazwe watku bo widze ze bierzecie to na powaznie. Nie mialem zamiaru modelowac prawdziwych anorektyczek tylko szczuple kobietki na ktore zwolennicy wiekszego cialka mowia czasem, z oczywista przesada, anorektyczki. Jasne? Pozdro.

 

Tomala - taa... odbyla sie operacja przeszczepu twarzy, co widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus ma dobre oko :D. Ale nie tylko, że ciut za wypukłe... wystarczy w jednym miejscu lekko cofnąć i będzie oki, jednak wydaje mi się, że za bardzo w udo z tym wyjechałeś i tak jakoś dziwnie w bok ucieka.. może to też kwestia uwydatnienia. Pierwsza ważna rzecz... jak już tą główkę tak wymęczyłeś to nie ma co schrzanić ciałka... więc radziłbym nie uwydatniać tak bardzo partii kostnych i mięśniowych z wyjątkiem obojczyków, łopatek, łokci, kolan, kości na stopach (które zreszta przyzwoicie wymodelowałeś, nie podobają mi się te tipsy ;P ale wierzę, że je zmienisz i warto by było lekko ale to lekko uwydatnić krawędź palców u stóp - dookoła "tipsów" - zrobić takie lekkie wybrzuszenie) i dłoniach. Jak to ma być babka to daruj sobie na razie uwydatnianie tricepsów, bicepsów itd. , proponowałbym zostawić tylko to lekkie uwydatnienie na ramionach. Na żebrach dodaj trochę ciałka. Z kręgosłupem to pojechałeś nie powiem ;p, zwłaszcza nad pośladkami takie dziwne wgięcie, albo bazowałeś na anatomii muskulatury, albo miałeś refkę anorektyczki :), nie ma innego wyjścia :P.

Czekam z niecierpliwością na update :D !

 

PS. Jeśli nie masz dobrych referencji, to daj znać, coś powinno się znaleźć ;].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomuś - no to teraz rozumiem :)

Levus - ok, a z piszczelem co jest nie tak? Cos mi sie tam nie podoba ale jeszcze nie wiem co.

Hagelades - lookalem na rysunki anatomiczne, liczylem sie z tym ze troche przesadzam. O co chozi z tymi tipsami :) U rak czy nog?

kubi - rozwaliles mnie, myslalem ze jakis wyklad bedzie :D

 

Dlubalem przy palcach dloni i stop, troche w okolicy piszczela zmienilem, odchudzilem ramiona, troche zmniejszylem miesnie na plecach, skrocilem nogi, cos przy brzuchu dlubalem. Na razie zostawiam jak jest ale jeszcze do niej wroce. Uwagi nadal w cenie.

 

anatomiakobietkaup03sx5.th.jpg

 

Byc moze przegialem teraz z palcami u stop, takie kosciste jakies :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary- śliczniutka jest. Cyc trochę lolitkowy (chociaż może powinienem się z młodszymi kobietami zadawać, nie wiem) z kolei nad wzgórkiem łonowym jakieś dziwne zapadnięcie. Ręce ma świetne (zwłaszcza ramiona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest. Dużo zmieniło pozbycie się tego wcięcia w szyi, teraz model wygląda o wiele lepiej. A jeśli chodzi o te tipsy, to był taki żart ;], z daleka stopa wygląda przyzwoicie(nie ma co się pchać w hiperrealizm na poziomie modelera), także jest ok. Nadal nie podoba mi się to wgięcie nad pośladkami, no ale może w tym wypadku model wyglądał by gorzej bez tego wgięcia. Poza tym to jaki poziom realizmu chcesz osiągnąć ? Wrzucasz później panienkę do sculptera i dodajesz jakieś żyłki na rękach i takie tam ? ;p Na razie trudno mi wypatrzyć jakieś błędy, chyba wszystko psuła ta szyja, teraz jest bardzo ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez nie przestawaj i skończ co zacząłeś xD A ten rowek co się ciągnie przez brzuch aż ponad splot i między piersi nie za długi?

 

I w końcu jakieś w miarę rozsądne wielkościowo piersi bo ostatnio patrzę na takie modele tylko przez pryzmat wiedźmińskich balonów do pasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolano zbyt mocno wymodelowałeś, nie powinno być aż tak wyraźne.

Ręce popraw.

 

Co temu panu stało się z powiekami? Rozumiem że stylizacja, ale w tym wypadku nie pasuje bo reszta głowy jest raczej realna.

Nos ma brzydki (skrzydełka takie obłe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo bardzo fajne modele :D ale czoło tej kobiety wydaje się być za wysokie - musi być niezła z matmy albo z logiki. Pamiętam na pierwszym roku miałem wykłady na polibudzie z taką panią od logiki i ona też miała takie czoło (trochę niższe) co tłumaczyło jej preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panienka wygląda cool, jedyne co razi to te włosy, ale pewnie jeszcze nad nimi popracujesz, gdyby tak je zawiesić na uchu i poeksperymentować z różnymi wielkościami brusha, dodać jakieś pojedyncze mało widoczne kosmyki to powinno załatwić sprawę, chyba, że idziesz w taką stylizacje a'la Konan heh ;). Co do koksa to mordka fajna, ciałko rzeczywiście Hulk'owe, ale jak dla mnie to całość bardzo dobrze się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczy robisz. Mam jedno pytanie, mianowicie jak zrobiłeś tę kolczugę bo chyba nie kółko po kółku :) ? Podejrzewam, że ten materiał powstał w ten sam sposób... Z mojej strony tylko jedna uwaga. Jeśli model ma być do animacji to nie ustawiaj go z rękoma w poziomie bo animator się wk*****wi. W takiej pozycji po opuszczeniu rąk jest zawsze problem z okolicą pachy i barków. Lepiej ustawić ręce jak i nogi pod kątem ok 30° - 45°. Ale tak to super. No i jak możesz napisać coś o tej kolczudze to by było fajnie. Może jakiś tutek...?

 

Wiesław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Gomez i jak sobie w końcu z tą kolczugą poradziłeś?

Co do modeli To panienka mogła by mieć bardziej kobiece kształty a tak to super.

Paker ma zdecydowanie za małą głowę w stosunku do innych części ciała. No ale zobaczymy co z tego wyjdzie, powodzenia. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment - zakladam ze mowisz o tej w podartej spodniczce :)

 

Ciechu - jak sie nie ma miesa to trzeba garnkiem walczyc :) z dyni i do przodu XD

 

Levus - rozwaliles mnie XD dzieki

 

Hagelades - wlosy beda na planach.

 

czerczeslaw - znam dziewcze ktore ma chyba jeszcze wezsze biodra, mimo tego wyglada fantastycznie :P

 

wieslaw_ - zrobilem mini tutorial o kolczudze. Z rekami pewnie masz racje ale na poczatku nie przypuszczalem ze to bedzie animowane, tak dla siebie robilem.

 

adam_m - dzieki

 

Tomala - siemanko, koks ma byc w stylu Hulka, moze powinienem powiedziec po prostu Hulk. Mala glowe zrobilem celowo zeby podkreslic jego nienaturalna mase i wielkosc. Podobne proporcje sa stosowane przy niektorych postaciach (giganci, trolle, tytani).

Kolczuga to alpha tak bylo naiprosciej. Moze kiedys sproboje reactora.

 

 

mini tutorial - kolczuga:

 

http://img501.imageshack.us/img501/8909/kolczugaminitutorialae0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac za rada Matysa dlubie jakiegos Diadomenosa :P

 

diadomenes01wl7.th.jpg

 

Nie chce w 100% kopiowac, raczej proboje zachowac to co mi sie podoba i dodac co nieco od siebie tak zeby nie zepsuc :) Nie mam dokladnej refki z tylu wiec bedzie improwizacja oparta na ksiazkach anatomicznych. Robie szkice do tego w miedzyczasie ale nie mam skanera wiec nie zobaczycie :P

 

refka

amdiadoumenos0106070304fy3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności