Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fiat 126p


Wodzumarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój pierwszy modelik w dziale Game Art.

Może to dla niektórych nic specjalnego ale ja jestem bardzo z niego zadowolony bo przecież to kultowe polskie autko

Soft: Blender 2.45

Tekstury: Gimp

Tekstura blachy wraz z wnętrzem bez szyb 2048x2048

Tekstura szyb 1024X1024

Trisów 3614 (fiata cały)

Trisów 3544 (fiat bardziej rozwalony)

 

Wersja 360

http://video.interia.pl/obejrzyj,film,97520

http://pl.youtube.com/watch?v=Qbhr6H8VTns

Full wersja http://www.uploader.pl/?d=9B9929571

 

"Wersja poprawiona"

1c04e6791c8731afm.jpg52415ec07c498c2fm.jpg7c555ec9f5d688f8m.jpge0590f63829746ddm.jpg

5007c69999ac345em.pngcac6f5b70ca41fa1m.pngc75a16e3df33925em.png602c32e15301fb1bm.png

 

2d7ecb96136f02b2m.jpg2c2d29e9daea27c7m.jpgd68f32dad1c97208m.jpg52e0b9c73456300cm.jpg

d99b692f3fafd605m.png2e486258b4985533m.pngd61411295ccf788am.png8a971046c6a0a423m.png

c7b03a726df02180m.png

7bbac3738c22eab7m.jpg

Edytowane przez Wodzumarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No niby nice, ale rozmiar tekstury w gameart'cie to potega dwojki- np.

128x128, 256x256, 512x512 itd.

Ogolnie jest git- niezla siata(na tylnich lampach jest jeden czy wiecej extrude? bo wydaje sie ze tam troche zmarnowane jest), poprawilbym jedynie przednie lampy bo wygladaj jak doklejone, dodalbym tez speculara- troche zywiej to bedzie wygladac :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textury rozmyte trochę.

Ogólnie bardzo fajnie wygląda.

Osobiście to bym się nie rozdrabniał, tylko dał wszystko na 1024 i cześć.

Do tego alpha na szyby ewentulanie 512.

Chyba że szyby będą wykorzystane w miejscu gdzie nie będzie auta:p

 

To ma włącznie z wnętrzem 2000 face'ów czy trisów? Bo różnica zasadnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury strasznie rozmyte jak na taki rozmiar (dziwny zresztą ;)).

Kiepsko to rozplanowałeś. Na wnętrze poszło tyle samo miejsca co na karoserie. Te ciemne elementy też za dużo zabierają. Po co? Jak mirrorujesz pewne elementy to postaraj się to zrobić gdzie się da. Po co dwa razy ta sama tekstura foteli? Sporo zaoszczędziłbyś tekstury overlapem.

Rdza mnie mało przekonuje. Za dużo jej, zbytnio naćpane. Ciężko stwierdzić co się z tym autem działo? W rzece stało? Dachowanie? Kibole obili?

I poligonów też byś oszczędził miejscami. Koła po wewnętrznej można spokojnie uprościć. Wycieraczka, zatrzask z tyłu, wwiewy powietrza do silnika przesadzone. A brakuje np. chamfera na przednich światłach. Tyle, więcej nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się czepiacie :)

Model zacny i teksturka też ok, są miejsca które można poprawić ofkors ;)

 

Jak na pierwszy model gameartowy to muszę przyznać że wypas.

Sam teraz rozwalam samochody 3d i wiem że łatwo nie ma ;)

 

Ja nieraz dostawałem model "gameartowy" z shaderami z mentala/scanline`a zamiast tekstur i ludzie to uważali za gameart :)

 

Ten malczan świetnie by się sprawdził w grze czy innym podobnym sofcie.

 

A co do moich uwag to dodaj brud na światła i teksturkę przeskaluj na jakieś 1024 i podostrz ją trochę i będzie piknie ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ex3 ale kompletnie sie z toba nie zgodze.

Z texty 1024 na pojazd i osobnej na szyby mozna naprawde sporo wyciagnac.

Po prostu nie uzywa sie fotek 64 pixele i nie rozciaga ich sie do 2000.

Nie wspomne ze mapowanie zostawia wiele do zyczenia. Mozna uzyc wiele razy tych samych elementow textury np. fotele z wnetrza, aby zaoszczedzic miejsce na uv ( i przez to wyostrzyc textury) przez zwiekszenie obszaru jaki zamuje na texturze.

Nie wspomne o dysproporcjach pixel/metr niektorych elementow jak kola czy przedewszystkim reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Por@szek- nie no racja tylko cały czas bierz poprawkę na "pierwszy model w game arcie" ;)

 

Ja widziałem że ludzie m.in. z naszego forum którzy robią fajne wizki/arty robili gameartówki ( i to nie pierwsze, jakims cudem ) które nie dorastały temu do pięt. I np. teksture karoserii robili z jednego pliku tga 512 z jednolitym kolorem!

3021589e5432d101med.jpg

Ten plik dostałem kiedyś jako teksturkę fotela z samolotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały model razem z karoserią, kołami i wnętrzem tak jak napisałem wcześniej ma

verteksów 2119, edgesów 4166 i faceów 2097

Tekstur przednich foteli nie chciałem mirrorować bo to zbytnio w oczy się rzucało, takie dwia same pobrudzone fotele obok siebie

A siatka tylnich świateł, zamka do tylnej klapy, wycieraczki czy wlotu powietrza według mnie jest OK., ale mogę się mylić więc wrzucam zrzut siatki jak by ktoś chciał mi pokazać co jest nie tak

Ta rdza to cały urok tego kaszla, zresztą to sprawa gustu mi się podoba, przecież nie będę robił super lux lakieru jeżeli kaszel ma być zniszczony

Jak by co to te błędy spróbuje poprawić, ale według mnie to tylko drobiazgi które da się w jakimś sensie poprawić, najważniejsze że widać o co chodzi

A model i tekstury to pierwszy w sensie Game Art

ff0e3b0a413cdc5em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Ogolnie z taka tex mozna duzo wiecej zrobic, ale jesli to pierwszy modelik/textura to moge pogratulowac.

Pamietam moj pierwszy model gameartowy:D

Z tym ze rzeczywiscie: tex to potega 2ki powinna byc.

No i mydlo straszne.

Po drugie wnetrze powinno byc ciemniejsze w stosunku do karoserii.

Ogolnie niektore elementy powinny byc ciemniejsze.

I kurde uzyj- nawet na tej tex - sharpena - czy jak toto sie w gimpie zwie.

Bedzie od razu lepsze.

Ex3 - ta texturka to pozostalosc po uvmapowaniu swoja droga. Pewnie sie zapodziala w edytorze materialow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, że wlotów, zamka, miałeś prawo zrobić je na geometrii, zchamferować itp. Ale pożałowałeś na światła przednie. To widać, a gdybyś zrobił odwrotnie, efekt byłby lepszy, przy tym samym polycouncie. Wycieraczka jest już przegięciem, te podziały nic nie wnoszą.

Czepię się świateł bardziej. Po co robiłeś ten schodek? to ma być obudowa? Takie rzeczy na teksturze rób, a nie oddzielną geometrią.

Zderzak też imho przekombinowany w stosunku do ogólnego polycountu. Po co jest tak zagęszczony od wewnętrznej strony?

 

Jak na pierwszy model low, jest całkiem spoko, ale błedów też sporo.

Aha i słusznie cie ludzie zapytali czy to poligony czy trisy. Może ma 2097, ale poligonów na bank, nie trisów. Same koła mają z 1000. Może w blenderze face znaczy poligon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem że ludzie m.in. z naszego forum którzy robią fajne wizki/arty robili gameartówki ( i to nie pierwsze, jakims cudem ) które nie dorastały temu do pięt. I np. teksture karoserii robili z jednego pliku tga 512 z jednolitym kolorem!

 

kompletna bzdura i idiotyzm.

skoro z jednego koloru to po co 512? identyczny efekt uzyska się używając 4x4 pixele. wiec użycie textury 512 z jednolitym kolorem jest czystą głupotą

a z tej kratki tez wystarczyło by wykroić tylko 4 kratki w rozdziałce 32x32 pixele i nie było by zadnej różnicy

 

a maluch mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też podoba, nawet bardzo, robi dobre wrażenie ogólne, ale miejscami blur na texturze jest.

 

Zacieki, te brązowe, na masce i pod szybą boczną m.in. nie są ciekawe, takie namalowane na brązowo, można z tego więcej wyciągnąć..

 

Wrażenie realizmu jest naprawdę mocne imo.

Jak następny będzie lepszy to musi być świetny!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po postach kaszel zaczyna się podobać. Jeśli są jakieś błędy to są, to trundo, każdy kiedyś zaczynał.

Z tego co pamiętam wzorowałem się na Fiacie 126p z 1979 i wcześniejszych wersji.

Piszecie też że chcecie zobaczyć kaszla w akcji to znaczy w grze, jak na razie potrafię robić gry za pomocą blenderowego game engine, ale nie obiecuje że to będzie jakaś super fizyka, czy gra w stylu NFS. Ten kto robi gry w blenderze to wie jak to jest. To wszystko się zobaczy...

 

Nie mogę zmienić tego obrazka (załącznika czy jakoś tak). Jak to się robi? OK Już zmieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że ten maluch jest pobryzgany krwią i myślałem,że to byłoby takie fjane tło "co by było gdyby akcja Blood rozgrywałą się w dajmy na to w Radomiu" :P:P:P

Ale i bez tego szczegułu jest bardzo fajne! a będzie syrenka albo trabant? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie model jest ok (wszystko jest w 100% od technicznej strony git), może tylko światła zbyt kwadratowe ?

textura wygląda jakbyś dał self-illumination na 100, poeksperymentuj w photoshopie może, żeby nabrało to mięcha (zdesaturuj lekko przyciemnij ?) itak starannie wykonana praca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności