Skocz do zawartości

Scena 3D: Stary dom


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuuugiej przerwie:) Nie bawiłem się tym od jakiegoś czasu, ale w końcu mam trochę czasu i wstawiam coś takiego:

031e0f877fa4718a.jpg

Niebo jest wstawione tylko chwilowo, żeby było widać różnicę między domem a tłem:P

Zapraszam do komentowania i wytykania błędów:)

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

i płot wyrasta z ziemi...

 

 

Okej, dzięki, masz może jakiś pomysł jak to naprawić...? bo ziemia jest na troche tak położona, będę zmieniać, ale np. myślisz że tam gdzie jest płot to wybrzuszyć ziemię żeby lepiej wyglądało? Da to coś?

 

Dzięki Helid, teksturki chyba zrobię, ale najpierw jeszcze troszkę detali dodam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł :) Podoba mi się :)

Jeśli chodzi o ziemię to wydaje mi się, że można to załatwić displacementem jakiejś fajnej teksturki :)

A co do poukładanych desek jak twierdzi Xiz0r to jak teraz to rzeczywiście wygląda tak ładnie poukładane ^^ to po nałożeniu tekstur i odpowiedniego oświetlenia powinno być mimo wszystko cacy :)

Widziałbym tu jeszcze jakieś jedno lud dwa samotne drzewka :)

I parę kębków trawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać kilka grubszych belek konstrukcyjnych, bo tak to by się dawno zawaliło. Wstaw belki w rogi domu, i przy oknach.

Płot też to chyba powtykane deski do ziemi.

Ogólnie mimo maksymalnie prostego modelingu wygląda całkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

0c9d566b569d0872.jpg

Narazie niestety nie zabrałem się praktycznie z urozmaicanie płotu,

chcę żeby więcej desek było połamanych i pokrzywionych,

zrobię coś z tymi prościutkimi deskami na dachu i nie tylko:)

dodam jakieś drobne pęknięcia,

dodałem przybudówkę z prawej strony chatki,

kawałek płotu obrośnięty bluszczem,

wiadro,

chcę dodać jeszcze studnię z żurawiem i jakieś drzewka,

dorobię chyba jeszcze jakieś tło, żeby dom nie stał na takim płaskim terenie, wtedy też postaram się poprawić osadzenie płotu w ziemi i te części domu walające sie po podwórku (deski, wiadro itp.) będzie łatwiej dopasować:P

Oczywiście dodam niebo:D

Poprawiłem belki podtrzymujące konstrukcję, zgodnie z radą Ani ale nie za bardzo widać:D

Dzięki za oglądanie oraz wszystkie komentarze, komentujcie dalej i wytykajcie błędy! To naprawdę pomaga xD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

2cd4f830859c28e6.jpg

Studnia jest robiona na szybko, ciągle nie wiem czy "obudowę" robić kamienną czy drewnianą, umieściłem ją tylko tymczasowo, żeby rozplanować miejsce na nową oraz inne rzeczy, więc bez obaw:P

Trochę zmieniłem deski, poprawie ich osadzenie w ziemi, jak zabiorę się za jej robienie:P

Przesunąłem cały dom bliżej płotu, żeby było większe podwórko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się zamysł i wykonanie :), poszczerb jeszcze krańce kilku dachówek, a studnie - żeby nie było tak monotematycznie - pierścień, zrobiłbym z kamienia, z jakimś sypiącym się daszkiem lub nawet powalonym na bok, np. coś takiego http://www.nowoczesnydom.pl/instalacje/img/studnia1.jpg

http://bwi.pl/archiwum/debno2002/debno8studnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Equilibrium`, właśnie się zastanawiałem jak by to wyglądało, jak bym dał kamienną studnie i dorobił daszek nawiązujący do domu:P Dach tej drugiej odpada, takie zawsze mnie denerwowały;D a pierwszą może wykorzystam, dzięki:)

 

Matrixus17 - dzięki, zobaczymy jak wyjdzie z teksturami, chociaż troszkę roboty może być:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm fajny pomysl to napewno na plus... fajne zlamana decha tez na plus... bluszczyk hehe na plus ale zostaw sobie to na koniec... co do studni to troche za plastelinowa zrob bardziej ostre kanty bo niewyglada to za realistycznie ale ogolnie fajnie jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na necie "sciany szkieletowe " i naprzykład dach jętkowy albo płatwiowy , płatwiowo-kleszczowy , kleszczowy one takie są pasujące do tego domku :D wtedy bedziesz miał poprostu rozeznanie i bedzie troche bardziej realistycznie :D

pozatym cool podoba mi sie klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, odkopiemy trochę temat, co tam. Przypomniałem sobie o tym projekcie ostatnio i postanowiłem ruszyć trochę z nim do przodu:)

6533655d8f8880dc.jpg

Założenia są takie:

- dodać detale do chatki,

- poprawić teren, dodać dróżkę do domku, klopa, dać detale typu kamyczki, trawa,

- umieszczę gdzieś jeszcze z 2 drzewka suche,

- zmienię płot na bardziej "doświadczony" i poprawię jego mocowanie w ziemi,

- poprawię studnię, chyba trochę za mała jest, sznur zbyt cienki,

- popracuję nad deskami, żeby sensownie wyglądały.

 

No i teksturki pewnie, tak? :D

Sry za jakość rendera, ale walczę (uczę się) V Ray'a, jeszcze baaardzo wielu rzeczy nie rozumiem, jeden z pierwszych renderów na których coś widać (poprzednie były strasznie ciemne) ale i tak się renderowało bardzo długo, jak na tak mało złożoną scenę, i to raczej bez tekstur.

Zapraszam do wytykania błędów! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że ktoś mi ukradł projekt ;]

Muszę swój wystawić.

Nie podobają mi się te dziwne górki, wygląda to bardzo sztucznie taka "zapchaj dziura" by zasłonić pustą przestrzeń. Chyba, że to ma być koncept bardziej bajkowy. Popraw te deski na dachu, wszystkie wyglądaj tak samo. Powinny być bardziej zniszczone, krótsze dłuższe itd...

Pozdrawiam kolegę z Ldz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski na dachu bym ułożyła "w dziurę", czyli tak że na brzegach będą jeszcze ładnie przyczepione do dachu, a gdzieś w środku dziura, tak jakby się np. zapadło pod ciężarem śniegu. Teraz są porozstawiane zbyt przypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wchodek pięknie zakwitł- robisz to używając jakiś fotek jako referencji ?- trochę mi nie widzi się widoczna konstrukcja dachu - to na czym leżą deski wygląda na ramę stalową z profilu kwadratowego- drewno miałoby inny przekrój i byłoby inaczej układane.

 

drewrama.jpg

 

http://agjamison.net/HomeBuilding.html

http://www.treetopbuilders.com/timber-frame.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodek na podstawie TEGO, ale tylko częściowo, reszta wymysł własny.

 

b449ad4866a7cf9c.jpg

Myślę, żeby coś takiego zrobić z dachem, jeszcze coś z tymi deskami z boku mam zamiar zrobić, i zabieram się za płot, ten zlikwiduję i zrobię coś w takim stylu:

overview_02_800x600.jpg

Jeśli macie jakieś zdjęcia płotu, który by tutaj fajnie pasował, to byłbym wdzięczny za linki do fot, mam problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego:P

Eco: co do konstrukcji może i masz rację, ale takie grubsze belki są raczej do dachu pokrytego czymś cięższym (tak mi się wydaje) nie wiem czy dotyczy to desek, zobaczymy, może coś z tym zmienię, dzięki:)

Acha, kibelek lepiej wygląda tak odwrócony, czy tak jak był poprzednio? (teraz nie widać jakże urokliwego serduszka:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do konstrukcji to wystarczy że zwrócisz uwagę na proporcje tego co podtrzymuje twój dach i balustrady werandy, którą zrobiłeś ;) -tu nie chodzi nawet o to, że konstrukcję twojego dachu można by połamać "ręcznie" ale jeżeli to drewno to zasady konstruowania są nieco inne- dlatego wysłałem tobie linki do fotek żebyś mógł porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności