Skocz do zawartości

Scena 3d : chwila zadumy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W imieniu swoim i Klimenta Woroszyłowa pragnę zaprezentować scenę, nad która pracowaliśmy przez ostatnie 4 dni (nie liczac pracy wlozonej w modele pojazdow itd.). Ja zająłem sie enviromentem, za to Kliment przygotował modele pojazdów i samego generała. Co z tego wyszło widzicie na obrazku poniżej.

 

final_01.jpg

 

Czekamy na wasze opinie.

 

Pozdro

Bonifatz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oj... bardzo słabo oświetlone i wyrenderowane. klimat faktycznie jak w grach z lat 2000-2004 ale... no aż się prosi o miłą ładną scenkę.

 

jeszcze ze 4 dni i jakieś 4 kolejne w postprodukcji i by wyszło ok :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Tweety, słabiutko to wyszło. Poza oświetleniem i materiałami kompozycja jest bardzo nieczytelna. No i ten gumowy płacz, wygląda bardzo sztucznie.

 

Można z tego wycisnąć o wiele więcej niewielkim nakładam pracy... Więc pomęczcie to jeszcze parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo taka wersja bardziej podchodzi, widac kontrast miedzy drugim a pierwszym planem, gdzie we wczesniejszej wersji sie niechcacy zamazywal. No tak moglo by byc jakby te swiecace drzewa zmienic ;)

Aa i jeszcze wiecej dymu na wsi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie sprzydał by się większy kontrast, ale nie aż tak jak to zrobił Master Kiełbaster. Roślinność jest fajna, ale sprzydało by się jakoś dopieścić ten render. Ta wersja wg Klimenta bardziej mi się podoba. Oddaje klimat, i ogólnie fajnie się prezentuje. Sprzydało by się poprawić materiał tego płaszczu, bo jest jakiś taki dziwny. No ale ogólnie praca mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgred88: Możesz męczyć render w samym maxie ;). Ale lepiej jest mieć pełną kontrolę. Jeżeli masz wszystko wyrenderowane do konkretnych elementów, możesz je modyfikować niezależnie i o wiele szybciej dojdziesz do zadowalającego efektu. Oczywiście trzeba wiedzieć co się robi.

Edytowane przez MF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Przede wszystkim dzieki za komentarze! Jezeli chodzi o scene to zgadzam sie z wami co do kompozycji i oswietlenia... po prostu za malo czasu nad tym spedzilem. Jezeli czas na to pozwoli postaram sie przemyslec jak by ta scene ulozyc, zobaczymy jak bede stal z czasem ;/

Najwazniejsze ze wszystkie elementy sceny sa gotowe ... tylko je odpowiednio poukladac i oswietlic. (tylko ;) )

 

marcin wuu: tak jest pod cisnieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz lepiej niech nikt nie wrzuca 'poprawionych' wersji bo jest tylko gorzej,

 

tu raczej chodzi o rozbicie renderu na warstwy, poprawnego oswietlenia sceny i poprawienie textur bo te rewelacyjne nie sa, niestety.

 

dwoch Was bylo Panowie i wyszlo tak slabo, jesli macie czas to popracujcie nad scena jeszcze pare dni, poki co raczej kiepsko,

 

pozdr,

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment, Twoja wersja bardziej mi podchodzi jeśli chodzi o kolorystykę.

Przydałoby się jeszcze nieco ciekawiej podciągnięte światło, bardziej widoczne dlugie cienie, dodałoby to odrobinkę wieczornej nostalgii. I jakiś naprawdę leciutki glare w najmocnie oświetlonych miejscach.

Niebo nieładnie wmontowane, spłaszcza obrazek imo.

 

Tak czy inaczej, dobra robota, gratuluję ukonczonej scenki!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elementy renderu nie kleja sie ze soba - nie wiem czy wszystko zalatwi tylko poprawienie tekstuy - sadze ze ogolnie scena jest troche zbyt schematycznie skonstruowana - pomimo modeli, ktore maja mase detalu- wydaje sie ze autorzy o wszystkim pomysleli - sa drzewa, trawy, trawki, klosy i klosiki - domki , chmury...ale juz sladow kol na drodzenie nie znalazlem- opony wydladaja jakby byly wcisniete w glebe- na podstawowej wersji kolorystycznej calosc wydaje sie plaska - zielen jakby wszedzie taka sama a przeciez nawet na jednym drzewie licie potrafia miec rozne odcienie. Trawa choc w duzej ilosci nie zostala zbytnio zroznicowana pod wzgledem ulozenia i wielkosci - proponowalbym nchwile jeszcze przysiedzec nad scenka bo widac ze moze byc naprawde ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności