Skocz do zawartości

Yarosh


yarosh

Rekomendowane odpowiedzi

piggy_wip_by_yarosh-d3c5gad.png

 

hejka jako, że nie mam ostatnio czasu na nic to jak ostatnio to u mnie normalne staram się kończyć niegdysiejsze szkice którymi niekoniecznie się chwaliłem i przy okazji trochę opanowac nowy soft, na górze jeden z serii kilkunastu szkiców które miały pójść do jakiejś książeczki dla dzieci, ale ze względu na mój pochopny wybór innego zlecenia poszły do szuflady,

szkic świni na papierze lineart w gimpie i wektorki w inkscape (moje ulubione narzędzie wektorowe, tylko gdzie jeste CMYK damn)

dzięki za odwiedziny i podtrzymywanie na duchu xD

Pozdrówka

Jarek

 

aha jeszcze w sumie nie skończone, ale nie wiem czy będę miał kiedy to wrzucam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka dzięki serio dla mnie to olbrzymi komplement choć nie dane było mi dłużej zagrać w windwakera, staram się opanowac wektorki, ciężko z pracą, a rynek social games wydaje się być kuszącą perspektywą, a że preferują tam wektory to warto poszerzyć pakiet umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sim senior zgadzam się w sumie akurat tego nie ruszałem od fazy szkicowego ciapania na początku, po prostu wystarczyłoby to trochę uporządkowac chyba

btw może jeszcze jakieś insze uwagi śladem mantraza co jest nie tak może kolorystyka albo coś innego co zaburza spójność obrazka ? jakby komuś się chciało jakiegoś overa zrobić to tez nie będe płakał,

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilustracje do granicy z nałkowskiej, dla grega

 

granica_1_by_yarosh-d3ewyqh.jpg

 

granica_3_by_yarosh-d3ewyuf.jpg

 

granica_2_by_yarosh-d3ewyt9.jpg

 

niestety miałem bardzo mało czasu na to i dodatkowo wszyscy w domu chorzy (szczególnie synek), więc nie do końca fajnie wyszło ale wrzucam tutaj jakaś krytyka się przyda ;]

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, brak mi emocji na tych twarzach. Takie posągi, maski jakby od jednej sztancy odbite. I co ja się na tej Granicy wynudziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wish no cóż co fakt to fat jak teraz na to patrzę to prawie rodzinka zombich szczególnie ten na którym głowa jest trzymana w dłoniach wygląda to jakby była odcięta od korpusu xD i on tak delikatnie próbuje odłożyć na miejsce ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red_rhino_by_yarosh-d3g2wlp.png

jakies konstruktywne porady by się przydały

co do poprzedniego obrazka mam nadzieję ze mimo ewidentnej inspiracji kajkiem i kokoszem tudzież astrixem nie jest to odbierane jako zwykła kalka xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nosorożec trzyma poziom, literki też mi pasują. Co do poprzedniej ilustracji nie skojarzyło mi się ani z kajkiem ani z galami. W sumie chyba dobrze tak powinna działać poprawnie użyta i zakamuflowana inspiracja. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że sobie robisz testy ołówkowe, ale chyba i tak wygodniej sie animuje na kompie :D

a jakbyś miał np nintendo DS, to zawsze mógłbyś animować w takim fajnym programiku : Animatee DS :D

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem i staram się tak robić jak na razie pozostaje mi gimp i inkscape moi niezrównani towarzysze no i photosklep (szkoda ze nie stac mnie na flasha), z racji tego, że animacja to dla mnie czarna magia postanowiłem że zaczne od kilu wprawek ołówkiem zeby lepiej zrozumieć, a teraz jadę już na kompie i prostym szkieleciku w inkscapie właśnie a podglądam w gimpie,

generalnie za wszelkie porady bedę wdzięczny i tak na pewno za jakiś czas się pochwalę co udało mi się wyrzeźbić, mam nadzieję ze odrobine wyrozumialiu bedziecie;]

a DSa zawsze cchaiłem mieć i dla gier i dla Colors no i jak mówisz że jest coś takiego to ym bardziej, ale na razie nie mam czasu i funduszy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKRAN%252520%2525C5%252581ADOWANIAsmall.png

jakiś czas temu coś takiego zdarzyło mi się namalować, dla ScoreLabs + jeszcze kilka innych grafik stanowiących oprawę ich projektu na urządzenia mobilne

czekam na porady, krytykę i opinie,

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśnij bo jest zdecydowanie za ciemno. Przydało by się poszerzyć kadr z lewej i z prawej (po prawej też można dać policemanów) i dać więcej miękkich świateł (samo to rozjaśni scenę). Jeszcze taki mały błąd - policjanci rzucali by cień przy takim oświetleniu, jeśli to dodasz to nadasz całej scenie też historię i dramatyzm (o ile fajnie wyeksponujesz ten motyw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zdecydowanie to trzeba rozjaśnić :)

co do "testu" gdzies kiedys czytałem albo słyszałem że ruch żeby był czytelny potrzebuje 8/10 klatek. Sam walkcycle zazwyczaj robi sie jesli jest szybki w 12. a normalny w 24 klatkach.

 

btw. jak rozliczasz się z firmami z zagranicy(jak to wygląda ze strony umowy i całej tej papierologi), bo zaniedługo moge mieć z tym doczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKRAN%252520%2525C5%252581ADOWANIAa.jpg

może ciut lepiej

dzięki florian, wprawdzie to już zamknięty temat i trochę się zdążył zakurzyć,

co do kadru to wymagania platformy miałem narzucona rozdziałkę a nie chciałem też uzyskać obrazka z akcja pośrodku, trzeba wziąć pod uwagę że to na Iphonie będzie wyświetlane i zapewne z dość bliska oglądane,

starałem się jakoś podpatrzeć metody działania swatów i tak tez by mogło być jak jest i jak piszesz, no cóż wybrałem taki wariant tak żeby ukazać dwie strony konfliktu dość jasno oddzielone bez określania jednoznacznie szans jednych czy drugich xD, w sumie nie chce mi isę dorabiać filozofii, w sumie jestem zadowolony i sporo się nauczyłem,

co do cienia policjantów to odrobinę oddziałują na ścianę, ale minimalnie stoją za ścianą żarówa świeci z pomieszczenia to tak mało tego cienia w cieniu mi się wydaje ok, chociaż nie powiem kusiło mnie żeby trochę jeszcze go dodać

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;P ustawcie sobie monitory pod innym katem xD

coyote z zagranicznymi się nie rozliczam bo jak na razie poważniejsze rzeczy tylko w Polsce i w sumie nie narzekam, zagraniczne wszelkie próby spełzły na niczym, ale to dlatego, że w sumie z prywatnymi ludkami robiłem i trochę wystawiali mnie do wiatru, więc nie ma o czym mówić, jak wszędzie trzeba umowę mieć i tyle tylko w Polsce z pocztą łatwiej jest a zagranicę już trochę trudniej dopilnować wszystko a nie chce mi się szarpać na razie bo to niewspółmierne do wysiłku (patrz ten nosorożec). Zamierzam niedługo powrzucać trochę rzeczy z szuflady na shutterstocka. a co do rozliczeń ol-f się popytaj bo gosć ma głowę na karku i pomoże chętnie tylko z kwotami weź poprawke na to ile już na rynku jesteś itd. ogólnie nie jest tak strasznie, składasz deklarację podatkową jbc to jeszcze dajesz historię konta żeby było wszystko cacy z umową i bedzie oki.

co do walkcykle trochę lepiej to zrobiłem (odrobinę) ale to moja pierwsza dosłownie próba (nie liczę nawijanych na ołówek pasków w zeszycie które tworzyły 2 klatkową animkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch%2525C3%2525B3d%252520ok1a.gif

mniej więcej taka docelowa wielkość,

na razie zbieram doświadczenie, przydałyby się jeszcze ze 3-4 klatki, ale jak całościowo ok. setki wyjdzie na wszystkie ruchy to na razie starczy, powoli zaczynam więcej widzieć i na razie o to, chodzi,

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz poważniej sie bawić w animacje to polecam The Animator's Survival Kit rewelacyjna książka do nauki animacji. Teraz jeszcze doszła specjalna edycja z 16 dvd z filmikami instruktażowymi także polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;], dzięki wiesz chciałbym mieć całą ścianę w domu pokrytą książkami różnymi i pracownie swoją takie małe marzenia i móc spokojnie tworzyć tak od 5 rano xD, ale na razie za mało na koncie ale staram się uzupełniać biblioteczkę wraz z żonką, jeszcze czeka album z hokusai do wczytania się po ęgilsku ale nie mogliśmy się oprzeć XD

aha z animacją jest tak, że zawsze mnie pociągała (tak samo jak 3d), ale nie byłem zmuszony to nie robiłem teraz muszę i zaczynam się uczyć szybko co lubię zresztą xD,

szkoda ze nie mam flasha bo byłoby łatwiej trochę i przyszłościowo też

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych monitorów to zdecydowanie nie my mamy problem. ;) Oglądam ten obrazek w pracy na 24' nowiutkim monitorze i jest za ciemno. Jeśli ma być na Iphone'a to już wogóle nic tam nie będzie widać. Reszta to tylko sugestie nie mówię, że musisz je stosować. ;) Może poza tą ze światłem - dodatkowo musisz więcej różnicować temperatury barw to też sposób na uniknięcie czerni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) żartuję przecież, ogólnie sprawdzane to było na iphonie i podobno ok, troche za ciemne fakt, ale to już po rozlanym mleku, pozostaje mieć to na uwadze na przyszłość(tak to bywa jak się pracuje na 3 różnych monitorach), anyłej nie powiedziałeś czy druga wersja ciut lepsza,,

fakt barwy to wciąż ma nemezis światło troche też ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż człowiek uczy się całe życie,

co do animacji to od razu sobie z części przygotowałem wektorek w oparciu o ten szkic wcześniejszy, odrobinę lepiej jest, choć zdaję sobie sprawę, że jeszcze daleko,

może wrzucę jeszcze jakieś inne animki tego samego gościa, możliwe, że później jak czas pozwoli to dorobię jeszcze kilka klatek i poprawie to i owo, jednak bez flasha ciężko na szybko ogarniać bo muszę za dużo skakać miedzy programami i nie mogę na bieżąco podglądnąć, pozostaje mieć nadzieje, na uzbieranie na upgrade cs2

 

staram się jak mogę, ale do pewnych rzeczy trzeba też więcej doświadczenia, na dzień dzisiejszy dysponuję max od 3do 5 h dziennie(średnio ok 2,5 h) od ok. 22 do 1 w nocy, wcześniej trzeba synka do snu przygotowac połozyć poczytac bajkę, zjesc samemu, pogadac z żonką itp. czasem, uda się coś w pracy zdziałac ale to właśnie raczej na papierze ołówkiem i ciężko tak na bieżąco podglądać czy wszystko gra razem no i stres ze ktoś zobaczy że się nie ślęczy nad pismem tylko rysuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada spoko. Pasuje do oldscoolowych rzeczy. Ja akurat nie jestem zwlennikiem oldskóli bo technologia daje fajne narzędzie. Pytałem o flaszkę, bo czasem łatwiej w 15min coś zrobić i przesłać FLA z komentarzem niż tłumaczyć. Dodatkowo wszystko leci w śmiesznej ilości kb, co mi np. ratuje często serwer jak idzie kampania na coś.

 

To w czym pracujesz ma easing? czyli mozliwość ustawiania dynamiki od klucza do klucza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta ilustracja rodem z CS się całkiem podoba, przynajmniej w drugiej wersji. Ogólnie rzecz biorąc fajny masz tu postęp i ciekawe pracy, nie wiem czemu tak mało komentarzy...

 

hm może dlatego, ze mało mam fajnych ilustracji, no i ogólnie taki trochę aspołeczny jestem, no i niestety nie mam czasu na poprawki zgodnie z poradami no i ogólnie z tego co widzę to chyba za słabo mainstreamowy styl mam (lub za bardzo naiwny) ale staram się ciekawe rzeczy przynajmniej dla mnie wrzucać, nie ukrywam, że zawsze liczę na komentarze, ale jak nie mam to nie znaczy ze jakoś bardzo się tym przejmę po prostu trzeba robić swoje i zyskiwać większą świadomość, całe szczęście, że w innych wątkach można znaleźć sporo pomocnych komentarzy i porad więc nie czuję się zbytnio pokrzywdzony, nawet się przyzwyczaiłem xD

 

wyglada spoko. Pasuje do oldscoolowych rzeczy. Ja akurat nie jestem zwlennikiem oldskóli bo technologia daje fajne narzędzie. Pytałem o flaszkę, bo czasem łatwiej w 15min coś zrobić i przesłać FLA z komentarzem niż tłumaczyć. Dodatkowo wszystko leci w śmiesznej ilości kb, co mi np. ratuje często serwer jak idzie kampania na coś.

To w czym pracujesz ma easing? czyli mozliwość ustawiania dynamiki od klucza do klucza?

 

dzięki, własnie to ma być takie oldschoolowe

w nowej technologii tez można taki efekt wypracować, i ubolewam bardzo nad tym, że ni mam flasha bo zaprocentowałoby mi to w dwójnasób na przyszłość i zgadzam się, że ilość danych jest lepsza itd itp. ale co zrobić

ogólnie na ipada czy na coś takiego ma być docelowo klatki w png i będzie to już osoba za kodowanie odpowiedzialna wstawiała

ogólnie najpierw zrobiłem kilka szkicy ołówkiem, potem w inkscapie prototypczyli cos takiego

skok1.gif

atak1ok.gif

potem sekwencję klatek wrzucam do gimpa i montuję animkę taką jak wyżej, jak jest mniej więcej oki, wracam do inkscape i z powrotem już składam gotowe elementy, korygując jednocześnie wielkość itp. wracam do gimpa i dopracowuję animacje w gimpie

co do dynamiki to w najprostszy sposób czasem dodaje klatkę lekko zmodyfikowaną żeby spowolnić ruch bo opóźnienia w gimpie tak sobie działają

wiem że trochę tak od tylnej strony to wszystko ale na razie nie mam lepszego pomysłu xD

(modlę się o flasha ale ostatnio rąbnęły nas wymiana kompa - już się psuł tamten i nie było co czekać + wymiana sprzętu agd też się psuł eh życie ;])

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiem Ci ze jak się teraz na to patrzy to wygląda spoko. Dobrze ze dajesz rade, ja pierwsze 50 stron www zrobiłem nie mając w domu internetu więc wszystko jest kwestią motywacji ;)

dzięki, staram się motywować, ale nie jest to proste czasami,

eh muszę trochę podstaw opanować jeszcze i ze 2 razy szybciej zacząć szybciej robić wszystko xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze jeśli poświęcisz jedno dostaniesz drugie. Pytanie co chcesz, a co chcesz poświęcić. Z kasa jest jak z pływaniem - w kałuży raczej nie utoniesz ale i sobie nie popływasz. Jak szukasz stabilności to niestety kosztem satysfakcji z wynagrodzenia.

Jak robisz w photoshopie, to folder z totemem zaznacz contolem, jak bedziesz miał wszystko zaznaczane to na nowej warstwie machnij miekkim pedzlem cien na lewym boku, proste cieniowanie ale sporo doda bryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i coś bardziej rysunkowego ugly_by_yarosh-d49t3l3.jpg

fakt, masz racje, dlatego staram się skorzystać z obecnej stabilności żeby załatwić w miarę możliwości pewne sprawy zajmie to pewnie ze 2-3 lata i możliwe, że wtedy skoczę głębiej ;] (w sumie nie mogę się doczekać xD)

 

nie robiłem w photoshopie w inkscapie w sumie żaden problem dodać jakiś kształt z małym opacity , jeszcze elipsy leżą bo oddzielnie robiłem totem i nie w izometrii, ale nie chce mi się na razie poprawiać, tak sobie dłubałem żeby się odciąć od rzeczywistości

 

totem_by_yarosh-d49t2ge.png

 

isometric_stone_floor_by_yarosh-d49t5ae.png

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności