Skocz do zawartości

Animacja 3d: "Bugs' Race"


elDroo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Pierdziel obrał za punkt odniesienia Gobelins to nie dziwię się jego postom (jak ktoś inny obrał sobie poziom innych prac inżynierskich z pl to też się nie dziwię ich postom), a że nie owijał w bawełnę to znaczy że pisze jak gówniarz z gimnazjum? Smutne w sumie ale po części prawdziwe... W końcu nie wypada tak z wiekiem nikogo urażać, trzeba te posty ubierać w kubraczek bawełniany aby przypadkiem nikogo nie urazić.

 

Albo może jednak pisanie tego co się myśli nie jest złe? Brzmi logicznie, warto też mieć na uwadze że komentarze powinny się odnosić do tematu a nie do innych postów. Tak wiem... Wezmę to też do siebie.

 

Btw. A to o poziomach prac to już lol niepotrzebujący komentarza :].

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok. w sprawie szkoly zwracam honor. zupelnie inny profil i ok. rozumiem. mialem mylne przeswiadczenie ze jesli cos nazywa sie wydzialem animacji 3d to ucza tam animacji.

cholera ja też tak myślałem, ale porażka, sory ale ja honoru nie zwrócę, nic z tego

 

Dziab twierdzisz więc, że jak ktoś zrobi animacje 40 sek, bądź 4.5 min. to nagle magicznym sposobem bugs race stanie się super, ekstra zachwycającą animacją ?? hmmmmm ciekawe, czy może, że ogólnie animacja, grafika 3d jest trudnym zagadnieniem? , trudnym kawałkiem chleba? więc dlatego mam się zachwycać bugs race tak jak cała masa osób tutaj? sory wolę się zachwycać filmami od gobelinsów

 

M@Ti zauważ, że filmy od gobelinsów to hmmmm też są prace studenckie, poza tym bugs race jest animacją dyplomową, to zobowiązuje

i proszę nie piszcie, że w tej polsko-japońskiej szkole jest mniejszy poziom niż we francji , to nie jest żaden argument, tylko tłumaczenie się

 

Tomek Kosiorek ty naprawdę nie wiesz po co pisać krytyczne komentarze ??czy może po prostu lubisz tylko jak się ostro cukrzy ?? może autorzy animacji też tylko tego chcieli ??

 

i naprawdę takie pytanie do wszystkich tych, dla których ta animacja jest taka fajna, możecie wskazać te elementy, które są takie super? może po prostu ja ich nie widzę?ja się pytam serio, autorom filmu też się to przyda

ogólnie mam wrażenie, że na tym forum chodzi o to tylko, żeby komuś cukrzyć, wchodzić w tylną część ciała, w dodatku bez wazeliny, hmmmmm jakieś takie dziecinne to jest

 

do autorów filmu, dlaczego zrobiliście aż tak długą animację?? zdecydowanie podpisuję się pod słowami P. , trzeba było zrobić 30sek. filmu i dopracować każdy element porządnie( i znowu za przykład niech posłużą animacje gobelinsów, one nie są przecież długie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdziel, jak tam animacja kukielki jezdzacej na rowerku? :>

 

 

Jasne, ze film ma kupe niedociagniec, najwiecej chyba w rezyserii, montazu, operatorce. Rendering pewnie "moglby byc bardziej pixarowy", animacje bardziej "jak w kung-fu pandzie", dialogi jak w filmach tarantino, a gra aktorska rodem z Ledgera.

 

Osobiscie wierze, ze jezeli autorzy beda sie rozwijac, obserwowac, czytac, jezeli beda mieli wiecej czasu, pieniedzy, itp, to beda robili lepsze rzeczy.

Kazdy od czegos zaczyna, a nie rozwija sie i nie popelnia bledow ten, kto nic nie robi.

 

Spojrzcie na "Rain" Baginsowy. Tomek chetnie skasowalby pewnie wszelkie kopie, jakie sa dostepne w sieci, ale zobaczcie gdzie jest w tym momencie. I bez znaczenia, czy sie komus podoba to co robi, czy nie - kwestia gustu.

 

 

Gratuluje autorom i trzymam kciuki za sukcesy :)

 

 

Slowa P.ierdziela dzielcie przez 10x. On jest po prostu zatroskany poziomem polskiej animacji i wlacza mu sie berskerker ;)

 

 

 

edit:

 

@e=mcKwardat: super jest to, ze skonczyli. Super jest to, ze potrafili zajac sie kazdym z elementow swojego filmu. Super jest to, ze sa mlodymi ludzmi i beda mieli jeszcze okazje sie wykazac i wiele nauczyc. Super jest to, ze w dzisiejszych czasach nikt nie musi robic wszystkiego. Super jest to, ze dostali niezla szkole, co z pewnoscia jest wartosciowe dla przyszlego pracodawcy. I tak dalej.

 

Patrzysz na to od strony technicznej, porownujesz pewnie z najlepszymi. I dobrze, tylko to zupelnie inne proporcje. Chcesz udowodnic, ze nie siegaja pixarom do piet? Zrobisz to z latwoscia, tylko po co?

 

Zobacz jak wygladaly np. pierwsze filmy najlepszych obecnie animatorow na swiecie, jak byly malo skomplikowane.

 

Nie zgadzam sie z Toba, ze szkola zobowiazuje, bo smiem twierdzic, ze gdyby nie chcieli sami sie czegos nauczyc, to szkola nie nauczylaby ich wiele. Ten film jest dla PWcostamcostam swietna reklama, chyba pierwsza tego typu tak naprawde (?). Przynajmniej ja nie slyszalem o niczym wczesniej.

 

 

Argumentem troche ponizej pasa moze byc: sam zrob film animowany. Gdy czlowiek zmierzy sie z produkcja, z presja czasu, oczekiwaniami innych, itp, to wierz mi, ze zmienia sie perspektywa, zmienia sie spojrzenie na tego typu produkcje.

 

Pozdro

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tomek Kosiorek ty naprawdę nie wiesz po co pisać krytyczne komentarze ??czy może po prostu lubisz tylko jak się ostro cukrzy ?? może autorzy animacji też tylko tego chcieli ??"-Nie ja nie wiem po co czyjąś pracę lepszą czy gorszą nazywać gównem bo to nie jest ŻADNA krytyka ( a Ty chyba nie wesz na czym ona polega)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, wybaczcie, ale z calym szacunkiem dla dorobku wszystkich tutaj masterow ktorzy sie tak negatywnie o tej animacji wypowiadaja.

Tak jak Tomek przed chwila powiedzial. Powiedzenie ze cos jest gownem, nie jest zadnym "krytycznym komentazem" to raczej podbudowywanie swojego ego.

Jak jestescie tacy dobrzy, to pokazcie tym ludzia co takiego zlego zrobili i jak moga to naprawic. To nie jest 2 nastolatkow ktorzy przyszli na forum z tekstem "wczoraj wlaczylem maxa, a dzisiaj pokazuje animacje skaczacej kulki". Juz za same to ze wlozyli w to tyle roboty zasluguje wg mnie na pewien szacunek. Pokazcie ile osob na tym forum konczy nie komercyje roczne projekty? Moze pamiec mnie myli, ale mozna by ich bylo policzyc na palcach 2 rak.

 

to tak na dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło!

 

m@ti. nie lubie takich rankingow bo to dyskusja w stylu "kto ma dluższego" gdybym napil sie piwka skonczyla by sie dyplomacja.

 

arku! wiesz. no nie mowie ze ten film to kompletne dno. jest duzo lepszy niz "sala gimnastyczna" ale jestem bardzo daleki od zachwycania sie nim. jak na nasze bagienko to moze jest i fajny. ale dla mnie w nim brakuje wszystkiego. zaczynajac od doboru temtu i scenariusza. jak na pierwszy filmik to dosc trudna do zrealizowania historyjka. bardzo latwo mozna poledz. z reszta sam wiesz. nie wspominam juz o samej konstrukcji scenariusza i tego typu bzdetach. dwa to konwencja. projekty i charakter postaci... i tak dalej. moze bym sie tak nie czepial gdyby to byla wprawka czy jakis tam filmik szkolny. ktos sie uczy, jest na poczatku drogi ale z tego co sie orintuje to praca dyplomowa. chlopaki mieli jakiegos promotora.... no i z drugiej strony wiekszosc tych bezkrytycznych komentarzy w ogole chlopakom nie pomorze.

 

No i arku!!!! jak tam ??? wiesz co !!!

 

Kusanagi: bez osobistych wycieczek.

 

No a co wy sie tego gowna tak czepiliscie? slowo "gowno" swietnie mi w tym zdaniu pasowalo. jest takie.... dekadenckie :)

 

Gotham

nie jestem mistrzem dyplomacji ale nikogo nie obrazam i nie mam zamiaru, zrobili cos i chwala im za to. ale nie zamierzam udawac ze to co zrobili jest fajniusienkie bo nie jest.

inna sprawa jest to ze takie bezkrytyczne podejscie dziala na mnie jak plachta na byka.

 

reanimator:

to bylo dawno i juz o tym zapomnialem. w ogole pomysl byl kompletnie niestrawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutno mi sie robi jak was czytam panowie.

I nie mowi tu bynajmniej o krytyce pod naszym adresem, to jest jak najbardziej zrozumiale, zreszta sami mozemy wymienic cala liste innych rzeczy, co w tym filmie jest nie tak (no moze poza tekstami typu "ale gowno" - to po prostu zwykla zlosliwosc, ale chyba kazde forum , przynajmniej polskie, ma swoich nadwornych prowokatorow).

Przykre jest to, ze kazdy watek przeradza sie tu w skakanie sobie do gardel (wystarczy tez spojrzec na sasiednie watki), ale to juz chyba jakas gleboko zakorzeniona nasza narodowa mentalnosc..trudno

 

Wracajac do tematu, postaram sie odniesc do paru postow:

dlaczego nie zrobilismy krotszej animacji?

Bo nie mielismy pojecia za co sie zabieramy - chcielismy upchac jak najwiecej rzeczy w jedna animacje. Bylismy nieswiadomi nakladu prac jakie nalozylismy na nasze barki.

Dlaczego nie poszlismy do innej szkoly takiej jak Gobelins?

Bo idac na studia nawet nie wiedzielismy ze taka istnieje. Wystarczylo ze byl wydzial o nazwie "animacja 3d", a wiec i pretekst do uczenia sie i pisania pracy dyplomowej z czegos co sie lubi - co oznacza polaczenie przyjemnosci z obowiazkiem.

Czy ogladajac animacje z Gobelinsa wpadamy w kompleksy?

tak :)

Ale Panowie, nie od razu Rzym zbudowano, jeszcze wszystko przed nami - dopiero sie rozkręcamy. Jak ktos przede mna madrze napisal - kazdy od czegos zaczynal. Mysle ze my zaczelismy nienajgorzej i nawet niezbyt kulturalne komentarze niektorych uzytkownikow tego przeswiadczenia nie zmienia. Zreszta film az tak beznadziejny byc nie moze, bo ludziom po prostu sie podoba, na co dowodem jest masa pozytywnego feedbacku jaki dostajemy i tempo w jakim film sie rozprzestrzenil zaledwie 3 dni po publikacji i to bez naszej ingerencji. Na prawde fajne uczucie znalezc go na japonskim, lub francuskim blogu poswieconym animacji i przeczytac kolejne pozytywne komentarze. A nastepnego dnia znalezc na googlu link do artykulu na wp lub onecie... czy nawet dostac wyroznienie tu na max3d. Jednym slowem cos sie dzieje i mimo ze minal prawie rok od skonczenia filmu i jest to juz dla nas prawie zamierzchla przeszlosc, fajnie wreszcie otrzymac jakas nagrode za te dwuletnie meczarnie. Moglbym tak dalej ale zeby nie bylo ze sie przechwalam to na tym skoncze :)

 

Pozdrowienia

 

edit: zanim skonczylem pisac tego posta, pojawilo sie pare nowych wiec jeszcze sie do nich ustostunkuje - zwlaszcza do tej calej historii z praca dyplomowa. Nie wiem jak wy sobie wyobrazacie ta specjalizacje 3d, ale nie wyglada ona chyba do konca tak... Otoz my jestesmy inzynierami informatyki, a nie grafiki (zreszta wtedy to juz chyba nie nazywa sie inzynier), a co za tym idzie 95% naszych zajec bylo zwiazanych z informatyka, a wiec programowanie, bazy danych itp (tak jak to napisal wczesniej PenGuin), Kierunek animacja 3d oznacza mniej wiecej tyle ze raz w tygodniu (i to dopiero od drugiego roku studiow) jest godzinka poswiecona tej wlasnie materii. To jest zdecydowanie za mało zeby nauczyc sie robic nawet tak "gowniana" animacje (stad roczna przerwa - dziekanka na skonczenie filmu). Obecnie wyglada to troche inaczej bo jest caly nowy wydzial na uczelni, ktory powstal w polaczeniu z ASP o nazwie Sztuki Nowych Mediów, ale my sie niestety nie zalapalismy. W kazdym razie nie mierzylbym jakosci filmu tym ze zostal stworzony na studiach.

 

p.s. prosze nie pisac "chlopaki" bo wspolautorka filmu jest oburzona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham

nie jestem mistrzem dyplomacji ale nikogo nie obrazam i nie mam zamiaru, zrobili cos i chwala im za to. ale nie zamierzam udawac ze to co zrobili jest fajniusienkie bo nie jest.

inna sprawa jest to ze takie bezkrytyczne podejscie dziala na mnie jak plachta na byka.

 

 

A ja nie jestem mistrzem jasnego formułowania postów... nie uważam abyś kogoś obrażał i ogólnie popieram.

 

 

 

ElDroo- Mi personalnie nie podoba się ta anima, ale przecież nie każdemu musi. Za to widać że na wiele was stać no i respekt za dociągnięcie tak dużego projektu. Powodzenia w następnych.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ukonczenia projektu. Ja jestem dumny z Was, ze po prostu usiedliscie i zrobiliscie. Wiadomo to pierwszy film i ma on swoje slabsze i lepsze miejsca, ale jak to mowia pierwsze koty za ploty musza byc. Doswiadczenie z produkcji zostaje na lata i prawde mowiac przyda sie Wam przy kolejnej produkcji jako solidny fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie chce mi się pisac już na ten temat, jak rozumiem napisanie, że ta animacja jest słaba to jest zdecydowanie za dużo i nie na miejscu, P. napisał trochę o tych nie najlepszych elementach

 

Reanimator nie napisałeś o żadnym elemencie animacji, a mi chodzi cały czas o animację a nie o ludzi, którzy ja zrobili i czy są wytrwali w kończeniu swoich projektów itp.

 

i oczywiście doceniam to, że autorom udało się skończyc projekt, napisałem o tym we wcześniejszym poście, widac chyba niezbyt wyraźnie

 

to,że ta animacja mi się nie podoba to nie jest żaden atak na autorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta animacja również moze mi sie nie podobać i czy moge wyrazić swoją opinie na tym forum? czy też jestem zobligowany przez "niezależnych reżyserów kina akcji" i innych urzytkowników forum do ślepego uwielbienia tej produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujmując autorom - Oskara za to nie będzie ;/ (to każdy widzi). Ale i tak warto CHWALIĆ bo powstaje u nas skandalicznie mało animacji (gdyby nie "płacisz i masz - PI" było by jeszcze gorzej) więc przestańcie wgniatać tą anime w zienie.

 

Jak na to nie patrząc autorzy na pewno sporo się nauczyli i na pewno zdobyte doświadczenie zaplusuje w następnym projekcie. A krzykacze... niech krzyczą dalej (hehe)

 

Do autorów - ja gratuluje ukończenia dzieła ale jak następna anima nie będzie lepsza to w tedy nie pozostawię suchej nitki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre chęci są najważniejsze i to dużo więcej niż połowa sukcesu.

Widzę, że głównie skupiliście się na samej animacji i przedstawieniu historyjki, a nie na shaderach, teksturach, oświetleniu itd. .... i bardzo dobrze ! bo od tego należało zacząć. Teraz tylko rozwijać się, rozwijać i jeszcze raz rozwijać, bo 3D i animacja to nie jest jakaś tajna sztuka, która jest dana tylko nielicznym... po prostu ta dziedzina wymaga trochę czasu, aby wszystko stało się jasne jak słońce :).

 

W ogóle nie rozumiem porównania do zagranicznych animacji, szkół... większość dobrze wie, że w Polsce nie ma super uczelni o kierunku 3D, ponieważ nie ma dobrych nauczycieli którzy przekazali by swoją "pixarowską" wiedzę, a nawet jeśli są, to zapewne cenią się wysoko i znowu wracamy do punktu wyjścia :). Poza tym zauważyłem, że niektórzy patrzą na to ze złośliwego punktu widzenia, a więc Panie i Panowie... animacja jakakolwiek by nie była wymaga dużego wkładu pracy i przynajmniej z tego powodu należy się szacunek dla autorów, a nie jechanie po animacji jak by to były jakieś gnioty ze Zbrusha stworzone w 2 minuty przez kogoś kto nie ma pojęcia o modelowaniu...

Krytyka jest dobra, nawet ta najzłośliwsza, ponieważ pomaga spojrzeć na to z innego punktu widzenia i tym samym wyłapać błędy.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów na przyszłość !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo lepiej zrobić coś mniejszego a bardziej dopracowanego bo zrobi większe wrażenie niż ponad 4 min projekt z masą postaci i scen ale niedopracowany pod praktycznie każdym względem. Ale się chwali że porwaliście się na coś dość ambitnego i ukończyliście. Chociaż mam nadzieje że za czas jakiś i to nie długi samo ukończenie filmiku już nie będzie wystarczającym powodem do chwalenia. Jest tam kilka fajnych elementów i pomysłów jak ślimak, szydercze pająki. Dość żeby obejrzeć całość i wyłączyć krytycyzm to już coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że się na tym nie znam, respect dla autorów za ukończenie projektu ;) Najbardziej podobały mi się sceny jak mrówki kombinowały :P Rozumiem, że to wymaga sporo pracy i naprawdę, doceniam to.

 

Ps. Ślimak, mrówki i podpalony pająk wymiatają ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności