Skocz do zawartości

Recenzje. Helion.


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Helion, chcielibyśmy przedstawić Wam cykl Recenzji, w którym zajmiemy się, skrótowym omówieniem wybranych książek z szerokiego wachlarza prezentowanych tytułów.

Więcej możecie przeczytać w przygotowanym artykule pt. 'Recenzje. Helion'. do lektury którego serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy również do wyrażenia Waszych opinii na temat formy, treści oraz ukazywanych publikacji.

 

przeczytaj artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hehe Ale mi lo bo w przyszłym roku pojawi się 3Ds Max 2009 Biblia... Z tego co wiem wersja 2008 została wstrzymana... Ale pewno wyjdzie i pojawi się max 2010 xD hehehe

 

Pozdrawiammm! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kolejny pseudo-news...kolejna reklama i jeszcze te slowa "dzieki uprejmosci"...uprzejmi to moze by byli gdyby udostepnili ksiazke w calosci jako PDF a nie recenzje...szkoda o tym mowic kolejny news ktory nie jest news'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw jakosc tych ichnich ksiazek pozostawia sporo do zyczenia :) pamietam jak kiedys chcialem zdzialac cos w maxie przy uzyzciu ich ksiazki :D w instrukcji 'step-by-step' zapomnieli dodac jedna linijkie i zanim sam doszedlem o co kaman to zeszlo mi ze 2 dni przepelnionych slowami na "K". i ksiazka poszla w kat.

 

dzieki uprzejmosci... heheh to ja uprzejmie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sobie fajnie jeździcie tutaj ;) ja też chce :)

kiedyś jak jeszcze z maxem zaczynałem to kupiłem (nie od razu) prawie wszsytko co tam o maxie, 3d i biblie do photoshopa jakiś czas to wałkowałem ale i tak nie skończyłem wszystkiego czytać, wywaliłem książki tzn sprzedałem :P pozbyłem się i maxa i tak już mi zostało :D i do książek nie wracam przynajniej nie do polskich po pierwsze nie ma w czym wybierać a po drugie nim wyjdą to już się jest 500 lat za afroamerykanami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że nie wszyscy są młodzi ;). Znam ludzi którzy jak nie mają papieru w ręce i fizycznego kontaktu z "nauką" to nie są w stanie niczego pojąć. Mówię na przykład o inżynierach starej daty którzy z musu uczą się 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka jaka jest, początek zacząłem niefortunnie, (mea culpa) i jak to w życiu bywa człowiek uczy się najlepiej na własnych błędach, być może podobnie jest z publikacjami wydawanymi w naszym kraju jako przedruk, niestety w większości są to tłumaczenia tytułów zagranicznych, (procedury pozwoleń, tłumaczenia, edycji, składu, ect, w naszym kraju trwają długo). Szkoda również że niewiele książek "specjalistycznych" jest polskich autorów, oraz że nie są to publikacje elektroniczne. Być może ta sytuacja kiedyś się również zmieni.

 

Pozostaje mi jedynie podziękować, za tak wiele cennych uwag i mieć nadzieję że kolejne prezentowane recenzje będą na wyższym poziomie merytorycznym.

 

//Pozdr.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi terminami książek? Jeśli chcecie się nauczyć maxa, sami wiecie, że z wersji na wersję się niewiele zmienia i książka nadal ma taką samą wartość merytoryczną (poza kilkoma szczegółami). Poza tym, jest manual jeszcze.

 

A książki, kóre nie uczą interfaceu, tylko samego CG nie przedawniają się raczej z wersji na wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek ale i tak nie ma w czym wybierać :P

kiedyś to sięgałem do książek bo nie wiedziałem gdzie szukać wiedzy ale teraz jak są tutki, videotutki fora i żywi ludzie:) to nie widzę sensu :P żeby być szczerym to jeszcze kiedyś zaglądnąłem raz na jakiś czas np do heliona zobaczyć czy może coś fajnego jest (i nie było :)) a teraz nawet tego mi się nie chce :) zamiast tego czytam CGTalka to jak dobra książka, szczególnie jak się tam kłucą, aż nie mogę się oderwać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek ok racja, tylko jest taki problem ze tych ksiazek szukaja poczatkujacy użytkownicy przewaznie i jezeli maja maxa np 2009 a widza pozycje 9 lub 2008 to odrazu mysla ze jest przedawniona i nie kupuja jej. Nie od dzis pojawiaja sie pytania o ksiazki do najnowszego maxa i o roznice miedzy numerem 9 a 2008 czy 2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem książkę o maxie w wersji 2 i o dziwo dla początkującego nie robi to wielkiej różnicy bo w edit poly czy najważniejszych modyfikatorach nic się nie zmieniło

 

później jeszcze biblie kupiłem i myślę że opłaca się kupić od razu, jak się nie chce czytać po angielsku

 

więcej już chyba książek nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helion powinien więc, jeśli rzeczywiśćie tak długo trwa wydanie książki, wydawać książkę z numerkiem wyżej. Zamiast Biblia 3dsmax 8, napisać Biblia 3dsmax 9 ;)

 

Chyba że Autodesk znowu w nowej wersji zaimplementuje taki upragniony przez wszystkich ficzer - zmieni numerację. I będzie 3dsmax 3 000 010 Super Edition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności