Skocz do zawartości

Wiz: Moja nauka


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnią jakoś natchnęło mnie do zrobienia wizki :) Wypadło na kuchnie. Cały czas nad nią pracuje, ale prosił bym o komentarze co jest źle, a co jest dobrze (żebym tego nie zmienił przez przypadek :D ). Proszę także o komentarz co do renderingu.

 

attachment.php?attachmentid=59066&d=1224362901

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pep307uxhy59dkorwtg.jpg

 

Dodałem ściany oraz światło. Musze dodać jeszcze szafki na ścianach, jakąś lampę i textury :). Niewiem czemu, ale okno w niektórych momentach ma taką czarną obwódkę ;/ Czym to może być spowodowane? Prosił bym także o pomoc w renderze ustawienia mam takie:

 

http://wupek.pl/images/r0xg2dytxmtww5e6llh.jpg

 

http://wupek.pl/images/z36l7kdggj7thv42w04u.jpg

 

Dałem jako link, żeby nie zaśmiecać tutaj forum :)

 

Zapomniałem do pisać, że używam Vray Light, a nie sun ;D Pierwszy raz używam VRaya.

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu, ale okno w niektórych momentach ma taką czarną obwódkę ;/
Zaznacz Sub-pixel mapping - powinno pomóc ;) Co do wizki to jeszcze mało widac. Jakośc light cashe mozesz troche zwiekszyc (ale to przy ostatecznym renderze). dodaj do kuchni jakieś "pierdoły" typu owoce, talerze itp. ;) Acha - obok Skylight wyczysc pole obok Mapy [NONE] bo nie wiem czy jak przypadkiem jest zaznacozne to czy vray bierze pod uwage kolor ktory tam wybrałes i moc. Edytowane przez Mr_SAN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomogło to Sub-pixel mapping. Dodałem szafkę, ale na tym się nie skończy. Dodam kilka pierdółek :D Rozjaśnię to jeszcze, trochę okno jest prześwietlone i szyldów od okna (czyli można powiedzieć klamek od okna :D), kran jest mało widoczny, dodam jeszcze szafki do okna, jakieś talerze, może gazetę na stole, widelce, no i przede wszystkim jakiś żyrandol itp. ;D

 

fx2didmful4ofnknu7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie co Nvidia masz na myśli :D szafki za duże/małe? To jest moja pierwsza wizka więc dokładnie nie wiem jakie proporcje ;/

 

Wiem coś mi wpadło w oko. Krzesła za wysokie?? W porównaniu do szafek? :D

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesełko i okno dziwnie małe w stosunku do reszty, tylko problem w tym, że jak się proporcje skopie to potem ciężko z tego wybrnąć, bo nie zawsze wystarczy coś przeskalować ;) Ja generalnie jesli nie chce mi się dokładnie wszystkiego mieżyć a potem przenosić jednostek do maxa to wstawiam se bipeda o wysokosci 180cm jako przecietny człowiek i 3 boxy. Jeden box to drzwi odpowiednie do wielkosci czlowieka, drugi box to okno odpowiednie do wielkosci reszty a 3 box to cos pomocniczego np. symboliczna wielkosc biurka i na podstawie takich punktów odniesień można "na oko: wszystko ładnie zrobić aby nie sprawiało wrażenia, że coś jest za duże za małe. Oczywiście robie tak tylko gdy scene wymyślam sam dla siebie i nie mam obowiązku nanosić dokładnych wymiarów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki NVidia. Fakt jak wstawiłem bipeda to proporcje od razu widać ;] W tej wizce tego nie poprawie, ale w następnej tak. To jest pierwsza taka próbna następnym razem będę już wiedział.

-------------------------------------------------

Myślisz, że ja tam wiem czy ze znakami wodnymi czy bez. Ściągnąłem ze strony v-ray'a chyba (nie pamiętam bo to było 3 miesiące temu) i nic nie zmieniałem. Dla mnie ważne jest to, że działa :) Może niemam wszystkich funkcji ;) bo niemam kilku jak przerabiam tutoriale ;]

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal ten obraz, mi nie podchodzi...;]

jakie masz swiatlo za oknem?

ogolnie wyglada spoko...;]

takie moje skromne zdanie jezeli chodzi o wnetrze...strasznie masywne te szafki po lewej pod oknem , a po prawej pusty i ciemny kąt i kawał niezagospodarowanej podłogi...szafka kuchenna powinna miec ok 85 cm wysokosci (jak cos nie wiesz to miarka i mierzysz) po wysokości szafki pomieszczenie oceniam na 170 cm wys...mało troche co...;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodać małe regały w kącie (jak wspomniał kolega). A jeśli chodzi o proporcje proponuje ustawić szerokość i wysokość w metrach, zwiększyć krzesła bo wyglądają jak dla dzieci:) Co do materiałów to proponuje aby te szybki w szafkach miały lekką refleksje i odbijały kuchnie aby było widać z tyłu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu wracam do tej kuchni :D Zabrałem się za materiały ponieważ proporcje są skopane i w następnej kuchni będzie lepiej. Kuchnia jest niebieska kilka błędów na ścianie przy oknie :D

Kuchnia jest w rozdzielczości 1024x768 renderowało się 2,5h :)

kuchnia1024x768xzmienna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły design, styl turecko-zakopiański w kolorach a'la disney :) Technicznie na razie kiepsko, do poprawy praktycznie wszystko ale jesteś na dobrej drodze. Proporcje są skopane, brakuje też detali takich jak oświetlenie (jakaś lampa), prapet, coś w oknie. Okno jest też za płytko osadzone w murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuga miedzy kaflami na podłodze odbija jak lustro. Tutaj już przyda się blenowanie żeby zmixowac dwa materiały ze sobą przy pomocy maski. Jeden to materiał (shader) kafelek i drugi dla fugi. ;) Ew. zrobić dla podłogi odpowiedni materiał reflection gdzie w miejscach fugi będzie ciemniejszy szary albo nawet czarny ;) Ale już jest coraz lepiej.

Pozdrawiam i będę tu zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koloru niebieskiego już nie będzie. Teraz kuchnię zrobię w innych kolorach (chyba czarno-białą). Na razie przechądzę na Viste więc nie mam czasu

---------------------------

Posty możesz sam usuwać Edycja->Usuń lub Edycja->Wyślij(zaawansowane)->Kasuj wiadomość.

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie zmieniłem światło i kilka małych drobnych zmian (np. żaluzje :D ). Teraz zabiorę się za dokładniejsze zmiany w materiałach, ale jeszcze widzę kilka błędów na tym zdjęcie :)

 

To na górze służy jako światło :D to coś okrągłe :D

 

kuchnia21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popracował nad projektem. Sufit wskazuje na nowoczesną kuchnię, ale reszta już nie - jakoś mi to nie pasuje :) + smoothing padło na boku podwieszenia sufitu. Chyba proporcje też leżą, porównując krzesła z wysokością blatu przy zlewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zaczynał :) Niema się co poddawać. Jeśli nawet nic z tego projektu nie będzie to się czegoś nowego nauczę. Chociaż tego światła, proporcje (może po edycji będzie lepiej ;) ) i czego tylko się da. Tutaj mały update.

Wiem, że szum jest duży, ale nie przedłuża aż tak renderu. Światło to wiadomo nic nie trzeba mówić ;D Co do proporcji. Zrobiłem sobie 2 bipedy (2 takie same). Jeden siedział na krześle, a drugi stał przy zlewie i wyglądało (tak dla mnie lepiej niż poprzednio). Dobra niema co pisać. Sami ocenicie :) Daje 2 zdjęcia. Jedno normalne i drugie z bipedami :)

 

kuchnia31.jpg

 

2: http://www.fototube.pl/pictures/kuchnia41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m: To na suficie jest taka ozdoba. Znalazłem zdjęcia w googlach i na kilku coś takiego było.

 

Mały update :) Dodałem kilka rzeczy i poprawiłem szafki, które latają. Proporcje zostawię takie jakie są bo skopałem to na samym początku. Powinienem sobie ustawić jednostkę na metry, a nie to co jest domyślnie ustawione. Następnym razem będzie lepiej z proporcjami tutaj takie zostaną.

 

kuchnia81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeling zostawiam i zajmuje się teraz tylko texturami. W następnej kuchni będzie już lepiej z modelingiem itp.

 

kuchnia91.jpg

 

Na razie tylko tyle materiałów udało mi się nałożyć. :) Krzesła źle wyglądają, ale to i tak jeszcze muszę zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydło i powidło. Masz chyba za dużo czasu, że chce ci się czekać godzinę na taki render. Nie wiem czy testowanie materiałów przy takim oświetleniu i jakości rendera coś ci da ale próbuj. Ja na twoim miejscu pouczył bym się najpierw na pojedynczych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to oświetlenie pierwszy raz robię :D no i materiały też. Zawsze tylko szary materiał dawałem i było dobrze xD Kilka osób radziło mi, żebym to zostawił i chyba tak zrobię :) Teraz zrobię tak jak radzisz Tores i wtedy wrócę do tego, ale czy się opłaca?? Proporcję się w oczy rzucają. Jednak to zostawię i wrócę do tego za kilka tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam_m: Ok, modeling mi wybaczył ja jemu więc jest dobrze xD

 

@Tores: W tej refercę nie chodziło o to, żeby była b. dobra. Bo oczywiście taka nie będzie gdyż jest to moja pierwsza referka i pierwsza (większa) sprawa z vray'em. Wcześniej nie uczyłem się oświetlenia itp. bo nie było po co. Jak robiłem tą referkę przejrzałem kilka tutoriali o vray'u np. Temporal ma fajne tutki o vray'u (srr jeśli przekręciłem nick). Wybrałem coś takiego ponieważ w takim czymś można się wiele nauczyć (materiały, światło, cierpliwość, trochę modelingu i no chociaż tych proporcji). Chciałem zrobić coś większego gdzie więcej się nauczę. Dałem to także na forum ponieważ otrzymuje tutaj bardzo dużo komentarzy o błędach, które sobie analizuje i zastanawiam się jak to naprawić itp. Te komentarze, które np. adam_m mówi nie idą w zapomnienia, tylko do mojej głowy. Trochę krytyki nikomu jeszcze nie zaszkodziła :) Może nawet odwrotnie :D wzmocniła.

 

Popracuje jeszcze nad tym, ale uważam, że swój cel w 3/4 osiągnąłem :) (Nie mówiąc o proporcjach, które od 1 postu były komentowane :D)

 

Wielkie dzięki wszystkim za komentarze te złe :D Bo dobrych nie było tak dużo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności