Skocz do zawartości

wiz 3d: Ardo Vintage Rustical


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, popełniłem tym razem wizualizację odbiegając od modernistycznej rzeki, która płynie często na forach.

Ardo Vintage, docelowo na materiały reklamowe. Wcześniejszą wizualizację prezentowałem w testowych (kuchnia modernistyczna).

 

ardorust2minfo7.jpg

 

Pozdrawiam,

SWRSC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hejo.

Jak dla mnie textury trochę zbyt wyraziste.

Tak to wizka spoko. Vintage Rustical jak nic.

Te paski paski lączące sufit ze ścianami(zapomniałem nazwy). Zabrakło ich na zakręcie :)

 

EDIT.

Bacy-> Faktycznie, może być sfazowane.

Na meblach to raczej okleina. Gdyby było drewno to słoje biegłyby wzdłuz desek.

Edytowane przez Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałby się jakiś czajnik bardziej rustykalny ;). Na meblach to zwykłe drewno jakieś nie fajne. Takie straszliwie 'szumiące'. I podłoga troszkę jak z linoleum (nie o taki vintage chyba chodziło ;)). A to łączenie o którym pisał Lis to chyba jest po prostu sfazowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sfazowane. Jest łączenie, ale jakoś tak widać jakby nie było. Co do drewna to klient chciał by było bardzo widoczne, dlatego takie wyraziste. Moim zdaniem dobrze - do rusta pasuje taka wyrazistość drewna. A okleina to nie jest - w docelowej rozdziałce 5000px szerokość ten amteriał jest dodatkowo zbumpowany dając efekt nie obrobionego drewna.

 

mebelmo3.jpg

 

wiem wiem, powinienem to zmapować pożądnie:)

 

Podłoga rzeczywiście - coś nie teges tak teraz patrze. Może jak będzie jakaś poprawka ze strony Ardo to zmienię.

Miejscami też wyszedł za duży kontrast GI, za wysokie ustawienie.

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wizka robiona chyba na bardzo szybko. Sorry mistrzu ale muszę to powiedzieć. Nie podoba mi się ;). Jakoś sztucznie i plastikowo wyszło. Ktoś gotów pomyśleć, że obniżasz loty.

PS

W blacie za duża przerwa. Okruchy i inne śmieci będą się zbierały ;) - dobra, przesadziłem.

...ale zegar fajnie wyszedł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie slonecznie i czysto wiec jestem jaknajbardziej na plus tymbardziej ze beda to ogladaly osoby ktore o GI i szumie na slojach drewna nie maja pojecia :)

Jedynie listwa przy suficie po prawej jakos dziwnie wyglada i nie ma wstawek na rogach i ta nieszczesna podloga, ale za to textura na szafkach wydaje mi sie w porządku tylko za duzy bump tak jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to była wizualizacja dla architekta to byłoby super. Jednak na reklamę dla producenta już nie bardzo.

Wizualnie jest OK. Może się podobać laikom na forum 3D. Ale stylizacja jest jak z tutoriala do vraya. To drogie produkty. Dla Ardo to klasa premium w którą chcą sie wstrzelić. Więc marketingowo taki materiał do reklamy to porażka.

Poza tym ta chłodziarko-zamrażarka jest kłopotliwa do zabudowy i raczej powinno się unikać promowania aranżacji w której nie da sie jej zastosować. Użyte w niej zawiasy przy otwarciu powodują wychył drzwi który uniemożliwia ustawienie jej przy ścianie jak na obrazku i w ciągu szafek z licującymi się frontami.

 

SWRSC nie odbierz tego jako zarzut do siebie. To krytyka skierowana raczej do marketingowców firmy lub artdirectora agencji ich obsługującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to zaszczyt kiedy udzielasz się w moich wątkach.

Miałem przedstawione materiały na których miałem się wzorować. Te materiały dostałem od art directora prosto z Ardo.

 

Dzięki za komentarz, w 100% się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Mamba -> A kiedy to wizka jest idealnie wykonana? Masz na to jakieś reguły? standardy?

 

 

EDIT:

Poprzesuwałem trochę suwaki:

ajajagu5.th.jpgthpix.gif

 

EDIT2:

Black Mamba -> Czyli mam rozumieć że podstawą idealnie wykonanej wizki jest super GI, idealne AA i jeszcze kilka wysoko podciągniętych dwuliterowych składowych?

 

EDIT3:

Black Mamba -> A co mają dwuliterowe skróty do projektu? O obrazku samym w sobie mówię.

 

EDIT4:

Black Mamba -> Chodzi mi o to żebyś mi wytłumaczył co znaczy "idealnie wykonana wizka".

Poprostu nie rozumiem tego określenia. Jaka wizka jest idealna? a jaka wizka taką nie jest.

 

EDIT5:

Black Mamba -> Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie. tylko tyle chce wiedzieć: "Co to jest wizka idealna" albo "fajna wizka" albo "kijowa wizka"

Edytowane przez Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty obiektywizm Lis :D

 

Napisałem tak dlatego że materiał frontów mebli mógłby być lepszy i na zegarze trochę leci AA...ale to już takie warcholskie czepialstwo :P

 

Edit:

 

Ale mówisz o wykonywaniu wizualizacji czy o projekcie, bo ja mówię o umiejętnościach grafika w wykonywaniu wizualizacji. Projekt nie wchodzi w grę w ogóle.

 

Edit: Pisz do mnie na gg dlatego ze nie rozumiem o co Tobie chodzi. A nie chce zaśmiecać forum.

 

No może źle napisałem, że idealna. bo idealnej nie ma..zawsze coś można lepiej zrobić. edytowałem mój wcześniejszy post..

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem ją do klienta, zobaczymy co powiedzą. Mi też się o wiele bardziej podoba.

 

EDIT: do druku chcą wersje zieloną, ale wersje Lisa chcą mieć "na wypadek, gdyby się przydała".

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świerszczu: chociaż kompozycja (kolorystyka) totalnie mi się nie podoba, to renderek fajny. Wersja Lisa, chociaż ostrzejsza, to traci już na kolorystyce, do tego lodówka robi się dziebko przepalona i zaginęła gdzieś siatka w oknie po lewej stronie. Ogólnie może bym troszkę wyostrzył wersję podstawową, kontrast podkręcił... ale jak najbardziej bene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności