Skocz do zawartości

Nowosci na Maca od Autodesk.


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do muda - zbliza sie service pack adresujacy najczestsze problemy ale i dodajacy co nieco (nie za duzo ale zawsze). Szczena mi jednak opadla jak zobaczylem co oferuje w zakresie malowania. Nie ma porownania - Zbrush tutaj lezy i kwiczy. Proponuje obejrzec taka prezentacyjke Wayna Robsona. A ide o zaklad ze panowie (..i panie?) z Autodesk dodadza w nastepnych wersjach cos bardzo smacznego i kto wie - moze skonczy sie dominacja Zbrusha i stana do bardziej wyrownanej walki.

Na marginesie - Pixologic kontynuuje swoja idiotyczna filozofie zapowiadania czegos (w tym wypadku wersji 3.5) i olewania terminow ktore sami sobie w koncu ustalaja... Malo tego - teraz podali termin (pierwszy kwartal 2009.. rozlegly ten termin ale zawsze) do... zapowiedzi, co jest juz moim kuriozum. Lubie Zbrusha ale wole jednak wiedziec co sie dzieje z softem na ktorym pracuje a nie wyrywac strzepy informacji na forach, bo "bogowie z Pixologic" nie uznaja userow za godnych ich tajemnej wiedzy... W tym sektorze Pixologic jest nie tylko za Autodeskiem ale nawet za 3Dcoat'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkeruj czyt. na czym pracujesz a nie sie bawisz w domu :]hehe z reszta sam wiesz co jest lepsze wiec nei madrkuj :P odpal mi a piecu na viscie 2 systemy na raz leoparda i xp ??? i ile razy reinstal kompa robiles i porownaj stabilnosc systemow ??

 

jacenty sadzac po twoim avatarze to jestes tak jak kapitna bomba krzyczy TEPY .....

popracuj se i sie wypowiedz wtedy

"co jest najtrudniejsza rzecza dla posiadacza maca powiedziec rodzicom ze jest gejem" pewnie o to Ci chodzilo .... luzzz

 

oki koniec

pace :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tratatatatata ta .. wyobraz sobie ze pracowalem i znam wielu ludzi co pracowali w naprwde duzych projektach i wszystko to tylko sciema pic na wode fotomontarz.Jedne softu chodza wolniej drugie szybciej. Takie wkrety to na www.chip.pl ale nie tutaj. Pozatem nie chce dyskutowac o wiatrakach.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam debian, linux sux, jak stabilnosc i bezpieczenstwo to FreeBSD!

 

A wracajac do tematu, Maxa na Maca ani linuxa nie bedzie. Jak dla mnie ich kod jest stary, pozawijany i zalezny od Windy, musieli by cala ta kobyle przepisac, a to im sie raczej nie oplaca dla tak malego rynku, zwlaszcza ze maja juz XSI i Maye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem ci nie unoś się. Masz i tak za wysokie ciśnienie...

Nie wiem jak miałbym na viście 2 systemy odpalić. System to nie excel.

 

Co do stabilności systemu moższ nie uznawać visty i mówić że to złom, ale co byś nie mówił to ona istnieje i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkeruj cisnienie ma ksiazkowe :P wiec sie nie martw

"Nie wiem jak miałbym na viście 2 systemy odpalić. System to nie excel."

walsnie nawet nie wiesz co mozna zrobic na systemi a sie wypowiadasz oj nie ladnie a co do visty jak by system byl oki to wiekszosc spoleczenstwa by siedizala na viscie i microsoft nie wypuszczlaby nowego windows

 

ps.

to nie excel sie nazywa tylko wirtuazlizacja

 

koniec debaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@demigod - pracowalem na macu i mam jak najbardziej traumatyczne wspomnienia. Najpierw nasluchalem sie tej taniej propagandy i fanbojow o tym jak to mac nigdy sie nie wiesza, jak jest super szybki i jakie ma genialne rozwiazania a juz grafik - taki PRAWDZIWY - to koniecznie MUSI pracowac na macu. Jeszcze wtedy slyszalem o tym jak to Photoshop jest lepszy na macu i ogolnie ochy i achy. Jakis czas pozniej przyszlo mi pracowac na tym sprzecie i zasiadalem do niego z nastawieniem ze oto w koncu dotykam boskiego sprzetu dla PROFESJONALISTOW.

I co? Ano to, ze mac tak samo sie wiesza, ze aplikacje potrafia sie nagle zamknac po prostu, ze zdarza mu sie nie reagowac pomimo tego, ze pozornie dziala (takie "zawiesilem sie ale udaje ze nie), ze jego super patenty w stylu jednoprzyciskowej myszki czy programowe wysuwanie dvdka sa wygodne.... NIEZAWSZE. Rozwiazania pozwalajace na przyklad na tworzenie skrotow zamiast kopiowania plikow przy ich przeciaganiu (kilka razy dostalem od klientow materialy w postaci skrotow jedynie..) czy brak application frame (w nowym Photoshopie i kilku innych programach dodali application frame jako opcje - pewnie dlatego, ze jak twierdza fani maca, jest niewygodna LOL) nie raz nie dwa mnie frustrowaly.

Koniec koncow - nie mowie, ze mac jest do dupy. Mowie, ze ma calkiem sporo wad jak KAZDY system a motyw przeplacania za kompa po prostu mnie bawi - zwlaszcza w momencie jak ktos kto przeplacil zapiera sie rekami i nogami ze wcale nie a jesli juz to niewiele itd.

 

A co do lansu - przeciez cala reklama Apple jest adresowana wlasnie do ludzi ulegajacych modom, chcacych byc "cool", lepszymi od szarych mas na ZWYKLYCH PC (bo Mac to nie PC a jesli juz to... niezwykly? LOL). Dzial marketingu Appla wie doskonale z jakiej strony zaatakowac ludzi w dobie lansu - chyba nie sadzisz ze wywalali by kase na taka wlasnie reklame gdyby byla nieskuteczna..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee podaje sie nie chodzi mi to ze mac to oh a i ehh ale do pewnych zastosowan tylko on sie nadaje i pewne progrmay chodza tylko na macu a system macowy jes o wile lepszy niz win i tu napewno nie ma co dyskutowac a Tobie Nezumi tylko gratulowac ze udalo ci sie caly system zawiesic na macu ze program czasami wypadna to fakt zwlaszcz ilustrator Cs1 ale systemu jakos narazie nie udalo mi sie zawiesic

SWRSC czasmi trzeba odpalic winde zeby uruchomic jakis program ktory jest tylko obslugiwany pod winda i wtedy zeby nie robic reseta odpalasz win w oknie robisz co potrzeba i dalej siedzisz na macu :]

 

a co do mkeruja Ty znowu modrkujesz widze ... krotko i na temat rooter dziala ???? :D

gg dziala wiec jak zacznie dzialac to powiem ze okielznales viste

 

oki nie wygram z forum podaje sie :D

pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC czasmi trzeba odpalic winde zeby uruchomic jakis program ktory jest tylko obslugiwany pod winda i wtedy zeby nie robic reseta odpalasz win w oknie robisz co potrzeba i dalej siedzisz na macu :]

Łaaaaałłłłł.... zupełnie jakby na windowsie i linuxie nie istniała wirtualizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC czasmi trzeba odpalic winde zeby uruchomic jakis program ktory jest tylko obslugiwany pod winda i wtedy zeby nie robic reseta odpalasz win w oknie robisz co potrzeba i dalej siedzisz na macu :]

 

ciekawe czy legalną masz tą pomocniczą windę? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem na macu dość dużo i powiem, że nie lubię. Coś się dziej lub nie nie wiadomo czy wogóle. I te cukiereczki. Co do stabilności to może kiedyś. Teraz niestety mam lepszą na moim pc z xp. A system mi wystarcza jeden bo to co chodzi na maca mam na xp. Jak będę musiał to ew. kupię to pudełeczko mini ale wątpię. Podzielam opinie innych. I znam mity macowców którzy chcą wierzyć, że są w "elicie". Nie raz na macu miałem niezłą kiszkę bynajmniej nie z mojej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy narzekaja na windowsa, ale jak pojawi sie osX w poblizu to wtedy windows jest taki cudowny. OCH ACH.

 

 

os x bardziej stabilny - fakt.

o niebo prostszy i bez niektorych glupot - fakt.

os x sie nie wywala nigdy - mit.

windowsa mozna lubic - fakt.

brak autocada i mudboxa pod os x'a boli - fakt.

wiekszosc po przesiadce na maca nie wraca do pieca - fakt.

jest bardzo drogi - mit. (pieca tez mozesz kupic za 4000funtow)

mac jest modny - mit. (teraz siara jest miec maca - podobnie jak siara jest zart z chucka norrisa) :]

Ta rozmowa dowodzi polaczkowej zawisci - niestety fakt

 

i dajcie sie cieszyc z nowych programow tym, ktorzy z nich skorzystaja, a nie wytykajcie jaki to gejowski jest mac, bo to tylko swiadczy o Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest bardzo drogi - mit. (pieca tez mozesz kupic za 4000funtow)"

 

- macbook pro, 2.66GHz or 2.93GHz Intel Core 2 Duo processor 4GB or 8GB memory - From $2799

 

- Toshiba Qosmio x305-Q725, NVIDIA GeForce 9800M GTX 1GB, Intel Core 2 Quad 9xxx, RAM 4GB DDR3 - From $1449 ($2700 high end)

 

- Acer Aspire, Core 2 Quad Q9000, RAM 4GB DDR3, GeForce 9700M GT 512MB - $1799.99

 

"Ta rozmowa dowodzi polaczkowej zawisci - niestety fakt"

Ogarnela mnie slabosc - zwlaszcza jako polaczka za oceanem LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabelt - nikt nie mowil ze zazdroszcza.

Ta rozmowa dowodzi polaczkowej zawisci - niestety fakt.

zawiść -«uczucie silnej niechęci do osoby, której się czegoś zazdrości»

Tu nie chodzi o zawiść polaczków tylko o rozsiewanie marketingowych mitów apple jak z tą wirtualizacją" :]hehe z reszta sam wiesz co jest lepsze wiec nei madrkuj :P odpal mi a piecu na viscie 2 systemy na raz leoparda i xp ??? i ile razy reinstal kompa robiles i porownaj stabilnosc systemow ??" http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/virtualpc/default.mspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chodzi mi diabelt tylko o to zeby uciac dyskusje o tym czy lepszy mac czy pc, xbox czy ps3, max czy maya, deskorolka czy rolki :P

 

kazdy ma prawo do tego zeby wybrac to co jemu pasuje najlepiej. Mi tez sie nie podoba jak ktos mowi ze mac jest super a pc to dno. to i to ma swoje zalety i wady dlatego i to i to ma swoich odbiorcow. Jak ktos woli doplacic pare dolcow za cos innego i cos co moze jemu bardziej odpowiada to czemu ma odrazu byc gejem?

 

ps: moze z tym stwierdzeniem o zawisci przesadzilem, ale czasami za trudno nam poprostu odpuscic. I ja tez tak czesto mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta - ale co mam odpuscic? Podalem konkretne ceny konkretnego sprzetu i "zwykle PC" na quadach sa tansze od macow pro na dualach o circa... 1000 zielonych. To moze ustosunkuj sie do tego jakos merytorycznie, a nie mi tu "fanzolisz" o odpuszczaniu i polaczkach, bo to ucieczka od bardzo konkretnej dyskusji w jakies narodowo-wyzwolencze pitu pitu ;)

 

No hard feelings ;)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny system proste, mac ma cos w sobie jest fajny, plynny i pracuje sie na nim przyjemnie szkoda ze jednak jest to kawalek pieniadza i max na nim nie smiga bo dawno olal bym ms`a a gadanie ze mac jest gej itp to wies panowie :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi ale dlaczego ty musisz mowic innym co dla nich jest lepsze?

Czy jak ktos wybierze inaczej niz ty to jest gejem?

 

Czemu do Vaio nie porownales? blizej przeciez mac'owi do vaio niz do qosimo..

tak wiem nie znam sie. wygrales. zadowolony?

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak napisze w ramach przypomnienia jednej rzeczy.

 

Ludu, komputer to narzedzie. Pracujecie na nim, wykonujecie projekty i zarabiacie na zycie. To co kto wybierze to jego sprawa. Moze zrobimy debate jakim mlotkiem lepiej wbija sie gwozdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrales. zadowolony?

Nie ja wygralem - to Prawda zatryumfowala LOL

 

A w temacie jeszcze - nikogo nie nazwalem gejem z powodu pracy na macu, wiec nie wiem skad taka twoja reakcja. Po drugie - ty mi piszesz o tym ze drogi Mac to mit wiec przedstawiam ci bardzo konkretne dowody na to, ze nie masz racji. Apple siega kuriozum w podawaniu swoich cen. Wczoraj zdarzylo mi sie sprawdzac na stronie Apple upgrade z 2GB pamieci do 4GB. Nie dosyc ze nie pisza jaka to pamiec w ogole to proponuja 4 kosci po 1GB (pewnie jest bardziej PRO jak sobie szybciej zapelnisz sloty na plycie...) za doplata... $500. Wybacz ale jesli 2x2GB moge dostac za $55... Nie wiem jak to nazwac zeby moderatorzy przepuscili. Podobnie jest z upgradem karty graficznej - ich wielki Mac PRO w podstawowej wersji za jakies $2800 czy cos kolo tego jest wyposazony w karte ATI z 256MB za jakies $50... PRO jak cholera... Upgrade do konkretniejszej karty i znowu - roznica w cenie karty i doplacie Apple to ponad $300... Stary, jesli to nie jest zerowanie na ludzkiej naiwnosci i checi lansu to wyjasnij mi co (jedyna inna opcja jaka mi sie nasuwa to zlodziejstwo).

 

I przeciwnie, uwazam, ze nalezy mowic o tych sytuacjach, podobnie jak o tym ze Vista wcale nie zawsze sie slimaczy i wiesza. Wcale nie dlatego zeby faworyzowac jedna ze stron ale wlasnie po to, zeby ludzie dokonywali swoich wyborow swiadomie, znajac szczegoly a nie opierajac sie na jakichs baju baju. Koniec koncow wciaz mamy wolny wybor i jesli komus nie przeszkadza wydawanie duzo wiekszej kasy niz trzeba - albo jest fanem Maca, uwielbia system czy co tam jeszcze.. Prosze bardzo. To tylko narzedzie i kazdy uzywa takiego jakiego chce - ale mowmy otwarcie jak sie sprawy maja a nie probujmy mydlic sobie wzajemnie oczu.

 

Peace

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności