Skocz do zawartości

emmilius


emmilius

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi sie estetyka twoich malunkow, w przeciwienswtiw eo mnie nie wychodzi ci mydlo.

Ulani ulani, malowane dzieci... pozdrawiam !

 

 

Nie jedna panienka za wami poleci, tiru riru. Ok spadam juz :D

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 806
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

whoa! ostatnie pracki naprawdę przycisnąłeś - jeden tylko karygodny błąd!

pierwszy koncept warriora jest super - nie chodzi mi o projekt - tu każdy ma swoje gusta więc bez sensu rozważać to teraz ale technicznie sporo do przodu wydaje mi się z nim - lepszy nawet niż ten drugi tylko czemu ?! czemu uciąłeś mu stopy ? całego warriora nieźle wymuskałeś - ale bez powodu nie zrobiłeś mu stóp! :) no chyba, że miałeś w tym jakiś powód ale to jedno psuje całą pracę - naprawdę fajnie zrobioną bo nad innymi elementami widać, że chwile siadłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teli - nie obciąłem mu nóg bo on w śniegu stoi =]. Lubię z resztą nogi malować, stopy i inne kończyny mające kontakt z ziemią. Po pierwsze bo są trudne, po drugie bo jak nie leżą w perspektywie z podłożem to chyba pierwsze rzecz która się rzuca w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emilius, jak to sie dzieje, że ołówki masz takie w sumie poprawne ale bez szaleństw, a digitale masz takie że "łoho"? :P ci dwaj panowie wymiatają naprawde :D super wyczucie koloru i faktur! teraz to mam wrażenie że bedziesz miał już górki ;)

 

a co do mieczysława rurka: animacja mnie totalnie rozwaliła XD totalnie ;D bardzo pozytywne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz za karę że się wam jako-tako podobało będę wam wiercił wiertarą dziury w czaszkach moimi kiepskimi envirami hehe =].

Założenie jest następujące. Znajduję jakąś fotę i dodaję coś od siebie żeby pasowało i co by tylko nie kopiować.

enviro_snow.jpg

 

pzdr - weźcie i jedźcie po mnie wszyscy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudny - nawet nie myślę jeszcze tutaj o kompozycji, śladowe ilości czegokolwiek. Masz rację, ale głównie chcę się skupić na ogarnianiu tego jak działa świtło i kolor na dużej przestrzeni. To jest generalnie speed (jakieś 2h, jak dla mnie to i tak wyczyn) więc i rycerz i smok hmmm... po prostu sobie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f - nawet nie wiedziałem że refleksy świadczą też o wielkości obiektu.

Konrad11, Joel - thx

Coyote - szukałem tego ale nie mogłem namierzyć. Dzięki. Thumby też pomaziam.

 

Ogólnie jeszcze 2h to ciut za mało czasu dla mnie więc go sobie zwiększę. Sam widzę teraz błędy ale perspektywa siadła najbardziej. To ja idę szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"faktura" wody swiadczy o odleglosci patrzacego od niej, wiec "ziarnistosc" refleksow na wodzie swiadczy o odleglosci obiektu i tafli wody w tym miejscu od patrzacego. Uzylem skrotu myslowego, myslalem ze bedzie wiadomo o co chodzi, bo nie wiem jak sie to fachowo nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne daw envirki.

Pierwszy tak na rozgrzewkę.

enviro_mountains.jpg

 

drugi fota + coś od siebie.

 

envi_woodd.jpg

 

Nie kopiuję fot w 100%, trochę w tym własnej interpratacji. Może to i błąd w moim początkowym stadium z envirami. Echhh, ciężko to idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W referce ta trawa zdecydowanie bardziej ma zimną zieleń, Ty namalowałeś ciepłą jak w bardzo słoneczny dzień. Te smugi światła i drzewka też do mnie nie przemawiają, nie czuć w nich przestrzeni, wydaje mi się że nie trafione pędzle. Za to w tym na rozgrzewkę przestrzeń dużo fajniej oddana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo bardzo fajnie ta martwa ! :)) nie ma sie czego czepic wedlug mnie, choc wazon bym mogl chyba byc bardziej polyskujacy.. na tej farbie chociazby wydaje mi sie ze powinny byc takie bardzo malutkie odbicia. Teraz wyszedl troche za czysto. Ale generalnie cala praca taka jest. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz ktora najbardziej razi przy tych kwiatach to, że sie podpisałes :)

W sumie poza zadatkami na ekspozycję w cepelii nie ma zbyt wielu walorów. Widac spory problem z opisywaniem przestrzennie tego co przedstawiasz. na fotka/malunek to widać. Wszystko sprawia wrażenie jakbys nie mial swiadomosci tego co malujesz. To jakby nauczyć sie nut i pominąć resztę zapisu jak tempo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac spory problem z opisywaniem przestrzennie tego co przedstawiasz.

 

Jedyny plus tego to że mam tą świadomość. Generalnie przy malowaniu z fot staram się myśleć dlaczego to jest tak a nie inaczej. Nawet jak czasem odważę się popełnić jakiegoś envira z głowy w ramach sprawdzenia co mi wyjdzie, staram się uwzględniać wszystko co zaobserwowałem, kolory, perspektywa, odległość określana perspektywą atmosferyczną, kontrasty, walory itp. A wychodzi ... no cóż. Muszę albo po prostu więcej tłuc albo zmienić myslenie. Chociaż totalnie na pałę nie zdarza mi się malować.

Głupie to uczucie, mam samochód z pełnym bakiem, jadę bo chcę, mam cel ale nie wiem gdzie on jest i jak tam dojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się podoba. KhazardThard jaki skok? =] Envirów chyba nie widziałeś!

Ice - tam chyba backlight nie dociera - tak mi podpowiada mój upośledzony algorytm 3D w mózgu.

Na dobranoc jeszcze jedna moja zmora... :S

copy-of-landscape_cwiczenie_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius- bardzo duze postepy, co do dzika, ktory rzeczywiscie jest fajny odradzam ci rozswietlania postaci na calej jej dlugosci(a jesli juz to ze zmiana grubosci lini, odpowiednim rozkladem takiego "bajeranckiego" swiatelka) bo diametralnie to splaszcza ci postac :] dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeciwienstwie do świni bardzo mi podchodzi ostatni enviro. W swince generalnie wydaje mi sie bardzo fajna anatomia wyrysowana, ale jakos sam koncept mi nie podchodzi xD, za to w ostatniej wydaje mi sie ze czuc mocno klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna, co moglbym zaproponowac, to wieksze zroznicowanie krawedzi.

Wystepuja cztery typy:

 

Utracone, gdy nie mozesz powiedziec gdzie dana krawedz sie konczy, lecz twoje oko i tak intuicyjnie to rozpozna. Na przykladzie:

 

CP-09902.jpg

 

 

Miekkie, Srednio miekie i twarde. Sprobuj pobawic sie nimi w nastepnej pracy.

 

Pozdrawiam ! o/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności